Görüntü Kalitesi

Mükemmel olmayan koşullarda mükemmel görüntü kalitesi

EOS R6'nın kalbinde, alanında lider olan EOS-1D X Mark III fotoğraf makinemizde de yer alan teknolojileri bulacaksınız. 20,1 megapiksel CMOS sensör ve DIGIC X işlemci birlikte çalışarak mükemmel görüntü kalitesi sunar. Sensörün büyük boyutlu pikselleri ise çözünürlük, düşük ışık performansı ve dinamik aralığın ideal dengesini sağlayarak fotoğrafçılığınızı üst seviyelere taşır. EOS R6 portre, manzara, vahşi yaşam veya seyahat çekimlerinde fark edilir şekilde daha iyi görüntüler sunar.

Dijital kumlanma seviyeleri, fotoğraf makinesinin normal ISO aralığından maksimum ISO 102.400 hassasiyetine (ISO 204.800'e genişletilebilir) kadar düşük tutulur ve ışık seviyesi düşük olduğunda bile harika görüntüler yakalamanıza yardımcı olur. Geniş dinamik aralık, yüksek kontrastlı koşullarda çekim yaparken sahnenin en parlak ve en karanlık bölümlerinde ayrıntıların korunmasına yardımcı olur.

Düşük ışık koşullarında EOS R6 ile cilt renklerini yakalama

Cilt renkleri, düşük ışık koşullarında bile zengin ayrıntılar ve zarif renklerle yakalanıyor.

© Wanda Martin / Canon Elçisi

loş ışıklı bir odada zarif bir bale pozu veren kız çocuğu

Canon EOS R6, sensörünün yüksek dinamik aralığı sayesinde hem aydınlık hem de gölgeli alanlardan inanılmaz ayrıntılar yakalar.

© Javler Cortes / Canon Elçisi

Yeni çekim yöntemlerine yönelik güçlü görüntü sabitleme

Canon EOS R6'da, fotoğraf makinesine takılı herhangi bir lens ile çekim yaparken fotoğraf makinesinin titremesine karşı koruma sağlayan beş eksenli Dahili Görüntü Sabitleyici (Kısaltma: IBIS) bulunur. Sensör; yuvarlanma, X-Y ve eğim sapma düzeltme özelliği sunar. Böylece tüm EF ve RF lenslerde film yapımcılarına ve fotoğrafçılara yönelik bu yeni 5 eksenli düzeltme özelliği bulunur. Ancak uyumlu bir IS donanımlı RF1 lensi takıldığında fotoğraf makinesi, lens sabitleme sistemi ile birlikte çalışarak eğim sapma hareketini telafi eder ve üst seviyede görüntü performansı sağlayan akıllı görüntü sabitleme sistemini oluşturur.

Geniş çaplı RF yuvası, EOS R6'nın içindeki sensörün lens tarafından üretilen görüntü çemberi içinde daha fazla hareket etmesine olanak tanır. Sonuç olarak, optik IS bulunmayan bazı lensler en fazla 8 kademeli sistemden yararlanabilir.

Görüntü Sabitleyici1 ile RF lensleri kullanırken dahili Görüntü Sabitleyici nefes alma, yürüme veya yalnızca fotoğraf makinesini tutma dahil olmak üzere fotoğraf makinesi titremesini etkili bir şekilde düzeltmek için yüksek hızlı yuva iletişimi kullanarak gerçek zamanlı iletişim kurar. Düşük frekanslı ve yüksek frekanslı hareketleri bu şekilde düzeltmek, yeni sabitlik seviyeleri sunar ve 8 kademeye kadar inanılmaz bir avantaj sağlayabilir2.

Canon EOS R6'nın güçlü Görüntü Sabitleyicisi ile bale hareketlerini yakalama

Elde çekilen bu dört saniyelik pozlama, RF 15-35mm f2.8L IS USM lensteki sabitleyiciyle birlikte çalışan gövde içi görüntü sabitleyicinin muhteşem performansını gösteriyor.

© Wanda Martin / Canon Elçisi

Yeni nesil görüntü dosyaları

Canon EOS R6'yı kullanarak JPEG ve CR3 RAW dosyalarının yanı sıra artık yeni nesil Yüksek Verimli Görüntü Formatı (HEIF) dosyalarını da kaydedebilirsiniz. HEIF dosyaları, yaklaşık olarak aynı dosya boyutuna sahip olmalarına rağmen JPEG dosyalarından daha iyi kalite sunar ve daha az yapaylığa sahiptir. Geleceğe hazır bu format, daha dinamik bir aralık için 10 bitlik renge izin verir ve HDR PQ görüntüler yakalamanıza olanak tanır.

HEIF dosyalarının uyumluluğu sürekli olarak geliştirilmektedir. Bunlar, JPEG dosyaları gibi PC/Mac'inizdeki bilinen görüntüleme uygulamaları kullanılarak düzenlenebilir. HEIF dosyaları, daha sonra SD karta kaydedilen standart JPEG dosyaları oluşturmak için fotoğraf makinesi içinde de işlenebilir.

EOS R6 ile havadan çekilmiş bir görüntü

Avantaj sunan görüntü işleme

EOS R6'nın DIGIC X görüntü işlemcisi, fotoğraf makinesinin etkileyici hızı ve görüntü kalitesini sunmada önemli bir rol oynar ve fotoğrafçıların çekim yaparken veya daha sonra fotoğraf makinesinde sofistike bir şekilde görüntü işlemesini sağlar.

En önemli şeylere odaklanın

EOS R6, gelişmiş Dual Pixel CMOS AF II otomatik odaklama özelliğiyle hareketli konuları hiçbir aynasız fotoğraf makinesinin başaramayacağı şekilde algılar ve takip eder.

"Fotoğraf makinesinin düşük ışık performansından gerçekten etkilendim, renk yorumlaması harikaydı. Renkler benim için önemlidir."

Netlik ayarı

Fotoğraf makinesinin Fotoğraf Stilleri menüsüne ve dahili RAW işleme özelliğine netlik seçeneği eklenmiştir. Bu, fotoğraflardaki ve videolardaki mikro kontrastı ayarlayarak, dokuyu ve kenar keskinliğini geliştirir (veya yumuşatır). Netlik ±4 adımda ayarlanabilir ve özellikle manzaralardaki ayrıntıları geliştirme ve portrelerde kırışıklık gibi farklı yüz özelliklerini iyileştirme veya azaltma konusunda etkilidir.

Dijital Lens Optimizasyonu

Dahili Dijital Lens Optimizasyonu (DLO) teknolojisi kesinti, ışık bozulması ve EOS R6'nın optik düşük geçiş filtresinin hafif yumuşatma etkisi gibi doğal optik fenomenlerin etkisini azaltarak lenslerin en iyi şekilde performans göstermesine yardımcı olur. Elde edilen sonuçlar etkileyicidir ve fotoğraf makinesinde (çekim yaparken veya daha sonra) ya da Digital Photo Professional yazılımı kullanılarak prodüksiyon sonrası aşamada uygulanabilir. Standart ve yüksek olmak üzere iki farklı DLO seviyesi mevcuttur.

EOS R6 ile çekilen dalgın çift

Daha geniş dinamik aralık

Geliştirilmiş Otomatik Işık Optimizasyonu (ALO) ve Açık Ton Önceliği+ teknolojileri, fotoğrafçıların daha geniş dinamik aralıkla JPEG ve HEIF dosyaları yakalamasını sağlar. Bu özellik, doğrudan fotoğraf makinesiyle alınan görüntülerdeki parlak vurgularda ve koyu gölgelerde yer alan ayrıntıları korumak için idealdir. Portre çekerken, fotoğraf çekildikten sonra yüzler fotoğraf makinesinde kolayca parlaklaştırılarak mükemmel sonuçlar elde edilebilir.

İlgili Makaleler

Canon EOS R6'nın bu kadar çok alanda nasıl üstün olduğunu keşfetmek için bu makaleleri inceleyin.

 • OTOMATİK ODAKLAMA

  En önemli şeylere odaklanın

  EOS R6, gelişmiş Dual Pixel CMOS AF II otomatik odaklama özelliğiyle hareketli konuları hiçbir aynasız fotoğraf makinesinin başaramayacağı şekilde algılar ve takip eder.

 • VİDEO HİBRİT

  Fotoğraf ve Video için Tek Fotoğraf Makinesi

  EOS R6 , mükemmel kalitede fotoğrafların yanı sıra olağanüstü videolar da üretiyor.

 • HIZ

  EOS R6 - Sessiz, kesintisiz çekim

  EOS R6 ile saniyede 20 kareye kadar şaşırtıcı bir hızda kesintisiz ve sessiz çekim yapabilirsiniz.

 • KULLANIM VE BAĞLANTI

  Canon Tarafından Sizin İçin Tasarlandı

  EOS R6'nın tasarımı, ilk andan itibaren aşina olduğunuz güven hissini verir.

  1. RF 800MM F11 IS STM / RF 600MM F11 IS STMhariç
  2. 105 mm odak uzaklığında RF 24-105mm F4 L IS USM ile CIPA standardına göre 8 kademeli