BASKI

Öğrenciler için en iyi yazıcılar

İhtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun öğrenci yazıcısını bulun.
Sırtı fotoğraf makinesine dönük genç bir adam, üzerinde Canon PIXMA yazıcı, bitkiler ve kırtasiye malzemeleri bulunan bir masaya doğru uzanıyor.

Bu dijital çağda, yazılı iletişimimizin büyük bölümü metin mesajları, e-posta ve elektronik belgeler üzerinden gerçekleşse de hâlâ baskı almaya ihtiyaç duyduğunuz birçok durum vardır.

Canon'un yazıcı serisi, uygun maliyetli, verimli ve güvenilir yazıcılarıyla bilinir. Bazıları metin için en iyisidir, bazıları ise grafik ve fotoğraf çıktıları almaya yönelik tasarlanmıştır ve bütçeniz kısıtlı olsa bile her iki işi de mükemmel yapan birçok model vardır.

Öğrenciler için bazen işleri basılı olarak sunma ihtiyacının yanı sıra, yazdırmanın daha az akla gelen avantajları da vardır. Hızlı ve kolayca göz atmak için fiziksel notlar oluşturmak, öğrenmeniz ve gözden geçirmeniz için iyi bir destek sağlayabilir. Belgeleri elektronik olarak sunacak olsanız bile bu belgeleri önce yazılı olarak okumak hataları tespit etmeyi çok daha kolay hale getirmenin yanı sıra gözlerin her şeye ekrandan bakmaya ara verip dinlenmesini sağlar. Genellikle fiziksel projeler teslim etmeniz gereken grafik ve fotoğraf dersleri için baskı oluşturmak, kendi çalışmanızı eleştirmenize ve iyileştirilmesi gereken noktaları belirlemenize çok yardımcı olabilir.

Ahşap görünümlü bir masa üzerinde Canon PIXMA yazıcının yanında bir dizüstü bilgisayar bulunuyor.

Canon, yazıcınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak çeşitli yazdırma uygulamalarına ve yazılımlarına sahiptir.

Baskı almak üzere projeler hazırlamaya alışkın değilseniz Canon Easy-PhotoPrint Editor uygulaması, çeşitli şablonları kullanarak fotoğraf düzenlemenizi ve kolajlar, posterler ve daha fazlasını oluşturmanızı sağlar. Ayrıca Canon Easy-Layout Editor ile birden fazla dosya (metin, elektronik tablo, PDF, görüntü) yerleştirip bunları tek bir kağıda yazdırabilirsiniz.

Birçok üniversite artık ödevleri düzenlemek için Google Classroom'u kullanıyor. Sizin üniversiteniz de bunlardan biriyse Canon yazıcınızı kullanarak çalışma sayfalarınızın çıktısını bulut üzerinden alabilirsiniz. Yazıcının dokunmatik ekranından veya akıllı cihazınızdaki uygulamadan Google Classroom'da oturum açıp bireysel sınıflara tıklayarak öğretmenleriniz tarafından belirlenen ödev sayfalarını yazdırabilirsiniz. İşinizi tamamladıktan sonra, Canon kablosuz yazıcınızda dahili bir tarayıcı varsa tamamlanan sayfaları taratabilir ve yine doğrudan yazıcı ekranı veya uygulama aracılığıyla gönderebilirsiniz.

Mükemmel baskı ortağınızı keşfetmek için okumaya devam edin.

Bütçe dostu öğrenci yazıcıları

Koyu gri bir çalışma yüzeyi üzerindeki Canon PIXMA yazıcı. Arka planda küçük bir ahşap masa ve üç sandalye görülüyor.

Canon PIXMA TS205 Serisi, serideki en uygun fiyatlı tek işlevli yazıcıdır. Dahili tarayıcısı yoktur fakat sağlam bir yapıya sahiptir ve hem siyah-beyaz hem de renkli olarak yüksek kaliteli belgelerin yanı sıra canlı, kenarlıksız 10x15 cm fotoğraflar basar.

Öğrencilikte değişmeyen bir şey varsa o da bütçeye uymaya çalışmaktır. Neyse ki Canon'un mürekkep püskürtmeli yazıcıları son derece uygun bir fiyattan başlar ve kompakt ve şık Canon PIXMA TS205 Serisi, öğrenciler için ideal bir yazıcıdır.

Basit, zahmetsiz ve kullanımı kolay PIXMA TS205 aynı zamanda oldukça hızlıdır; siyah-beyaz A4 sayfaları dakikada 7,7 görüntü, tamamen renkli A4 sayfaları ise dakikada 4 görüntü hızla basar. Ayrıca yaklaşık bir dakika içinde 10x15 cm boyutlarında, kenarlıksız, parlak fotoğraf baskıları da üretebilir1.

Yazıcı sadece uygun fiyatlı olmakla kalmaz, çalıştırma maliyetleri de düşüktür. Yalnızca biri siyah biri renkli olacak şekilde bir çift mürekkep kartuşu gerektirir. Bu kartuşlar hızlı ve kolay bir şekilde değiştirilebilir. Daha büyük hacimlerde baskı almanız gerekirse daha uygun maliyet için yüksek verim seçenekleri mevcuttur. Her XL kartuş çifti yaklaşık 400 siyah-beyaz A4 belge veya 300'e kadar tamamen renkli belge için kullanılabilir.

Canon PIXMA TS305 Serisi, kablosuz baskı için Wi-Fi bağlantısı sağlamasının yanı sıra ücretsiz Canon PRINT uygulamasıyla da uyumludur. Bu da akıllı cihazlarınızdan sorunsuz bir şekilde baskı alabilmenizi sağlar. Bu, yazıcının kendisi tarayıcı içermese bile belgelerin fotokopisini çekebileceğiniz anlamına gelir.

Etrafında resimler ve çıktılar bulunan ve bir A4 kağıda baskı yapan siyah bir Canon PIXMA yazıcı ve akıllı telefon tutan bir el

Canon PIXMA TS3350 Serisi ile Canon PRINT uygulamasını kullanarak buluttan, akıllı telefondan ve tabletten kablosuz olarak baskı alabilirsiniz. 3,8 cm siyah-beyaz LCD ekrana sahiptir ve 13x13 cm kare fotoğrafların yanı sıra 13x18 cm'ye kadar daha geleneksel boyutlarda da baskı üretebilir.

Canon PIXMA TS3150 Serisi hepsi bir arada yazıcı, dahili bir tarayıcıya sahiptir. Bu sayede mevcut basılı görüntü ve belgelerin kopyalarını hızlı ve kolay bir şekilde dijitalleştirebilir veya oluşturabilirsiniz. Ayrıca Wi-Fi bağlantısına sahiptir ve Apple AirPrint ve Android için Mopria™ ile uyumludur. Böylece doğrudan cihazınızdan baskı alabilirsiniz. Canon PIXMA TS205 Serisi ve Canon PIXMA TS305 Serisi ile aynı mürekkep kartuşlarını kullanır ve aynı yüksek verimlilik seçeneklerine sahiptir.

PIXMA TS3150 gibi Canon PIXMA TS3350 Serisi bütçe dostu yazıcı da, yazıcı durumunu izlemek için kullanışlı bir 3,8 cm ekrana sahiptir ve 13x18 cm'ye kadar daha büyük kenarlıksız fotoğraf baskıları üretebilir. Ayrıca Canon PRINT uygulaması üzerinden PIXMA Cloud Link'i kullanarak buluttan da baskı alabilir.

En iyi kompakt öğrenci yazıcıları

Bir masanın kenarında duran Canon PIXMA yazıcı. Arka planda çeşitli masa ve sandalyeler görülüyor.

Kompakt Canon PIXMA TS305 Serisi, alanınız kısıtlıysa ancak yine de yüksek kaliteli belge ve fotoğraf baskısı özelliklerine ihtiyaç duyuyorsanız idealdir.

Öğrencilerin yaşadıkları yerler genellikle çok geniş olmadığı için az yer kaplayan hafif yazıcılar genellikle tercih edilir. Şimdiye kadar bahsettiğimiz Canon öğrenci yazıcılarının boyut ve ağırlıkları, yalnızca yazdırma işlevine sahip cihazlar için yaklaşık 426x255x31 mm ve 2,5 kg'dan, çok işlevli cihazlar içinse 435x316x145 mm ve 3,9 kg'dan başlar. Çok az yer kaplarlar ve gerektiğinde yerlerini değiştirmek kolaydır.

Çoğu Canon yazıcıda bulunan Wi-Fi bağlantısının bir avantajı, yazıcıyı bilgisayara bağlamanız gerekmeden uygun bir yerde tutabilmenizdir. Ayrıca, dizüstü bilgisayarınızı veya telefonunuzu kullanarak, bir kablo çekip fiziksel olarak yazıcıya bağlamanıza gerek kalmadan her yerden baskı alabilirsiniz. Örneğin, sabah yataktan bile çıkmadan dizüstü bilgisayardan yazıcıya bir yazdırma işi gönderebilir ve çalışmaya hazır olduğunuzda çıktı tepsisinden alabilirsiniz.

Kompakt Canon PIXMA TS305 Serisi yalnızca 430x282x143 mm boyutunda ve 2,9 kg ağırlığındadır. Tam boy A4 belgeleri siyah-beyaz olarak dakikada 7,7 görüntüye kadar, tamamen renkli olaraksa dakikada 4 dakikaya kadar hızla basar. Ayrıca sadece 65 saniyede 10x15 cm boyutlarında kenarlıksız, parlak fotoğraf baskıları da üretebilir.

Bir sonraki seviyeye geçin

Bir el, Canon PIXMA yazıcıdan çıkan belgeyi tutuyor.

Canon PIXMA TS7650i, Canon'un GX serisi iş yazıcılarıyla aynı pigment bazlı siyah mürekkep formülüyle çalışır ve bulaşmaya karşı son derece dayanıklı ve olağanüstü kalıcı metinler sunar.

Canon PIXMA TS5350a Serisi bunun da ötesine geçerek üretkenliğinizi artırır. Wi-Fi bağlantısına sahiptir ve Apple AirPrint, Android için Mopria™ ve Canon'un kendi PIXMA Cloud Link uygulaması ile doğrudan uyumludur. Ayrıca, belgeler veya fotoğraflar ve diğer görüntüler taranırken ultra ince ayrıntıların yakalanmasını ve kopyalanmasını sağlayan daha yüksek çözünürlüklü bir tarayıcı içerir. Bunun yanı sıra hızlıdır; siyah-beyaz A4 belgeleri dakikada 13 görüntüye kadar, renkli belgeleri ise dakikada 6,8 görüntüye kadar hızla basar. Ayrıca A4 boyutuna kadar kenarlıksız, parlak fotoğraf baskıları üretebilir ve sadece 43 saniyede kenarlıksız 10x15 cm fotoğraflar yazdırabilir.

PIXMA TS5350a Serisi, A4'e kadar farklı kağıt boyutlarını kabul edebilen önden yüklemeli bir A4 kasete ve arkada bir kağıt besleme tepsisine sahiptir. Bu, belgelerin yanı sıra resim ve fotoğrafları da basmak istiyorsanız çok faydalı bir özelliktir. Dilediğiniz zaman ön kaseti düz kağıt için kullanabilir, arka tepsiye özel medya türleri veya fotoğraf kağıdı koyabilirsiniz. Hem para tasarrufuna hem de çevre dostu olmaya yönelik bir diğer avantajı da, yazıcının, sayfaları elle çevirmenize gerek kalmadan otomatik olarak çift taraflı belgeler yazdıran otomatik çift taraflı baskı özelliğidir.

Kompakt Canon PIXMA TS7650i yazıcı, öğrenciler için uygun fiyatlı bir diğer seçenektir. Siyah-beyaz ve renkli sayfaları sırasıyla 15 görüntü/dakika ve 10 görüntü/dakika hızında yazdırır ve pigment bazlı siyah mürekkebin düz kağıda bulaşma olasılığı daha düşüktür. Bu da, revize esnasında fosforlu kalemler kullanırken büyük bir avantaj sunar.

Eğilebilir renkli ekran etrafındaki sezgisel arayüz sayesinde PIXMA TS7650i yazıcının kurulumu kolaydır. Wi-Fi üzerinden iOS cihazlarla hızlı ve kolay bir şekilde eşleştirilen bağlantı özelliği sayesinde parola ihtiyacını ortadan kaldırır. Yazıcının ekranında görüntülenen QR kodu sayesinde iOS ve Android cihazlarda Wi-Fi Direct yoluyla da bağlanabilirsiniz.

PIXMA TS5350a Serisinde olduğu gibi ayrı bir dahili kağıt kaseti ve arka giriş tepsisi, aynı anda düz kağıt ve fotoğraf kağıdı yüklemenize olanak tanır. Ayrıca çok sayfalı belgeleri tararken veya bunların fotokopisini çekerken zaman kazandıran dahili 35 yapraklık ADF (Otomatik Belge Besleyici) özelliğine sahip, biraz daha uzun bir PIXMA TS7750i versiyonu da mevcuttur.

Çalıştırma maliyetlerini düşürme

Yanında Canon fotoğraf makinesi bulunan bir Canon PIXMA yazıcı ve etrafında çeşitli seyahat, yiyecek ve portre baskıları.

Fotoğraf baskısı için ideal olan Canon PIXMA G640, altı adet doldurulabilir boya bazlı mürekkep tankı içeren bir MegaTank yazıcıdır. Bu, fotoğraf çıktısını optimum kalitede tutmak için genişletilmiş bir ton aralığı ve renk alanı sağlar. Aynı mürekkep hattına sahip olan ancak dahili tarayıcısı bulunmayan bir Canon PIXMA G540 tek işlevli yazıcı da vardır.

Bahsettiğimiz tüm öğrenci yazıcıları, çok uygun alım fiyatlarıyla son derece rekabetçi çalıştırma maliyetlerini bir araya getirir.

Mürekkep kartuşları kullanışlı olsa da düzenli olarak yüksek sayıda sayfa basmanız gerektiğinde maliyet verimleri düşer. Canon'un MegaTank yazıcıları işletme maliyetlerini büyük ölçüde azaltabilen, para tasarrufu sağlayan ve daha sürdürülebilir bir alternatif sunar.

MegaTank yazıcılarda mürekkep kartuşları yerine mürekkep tankları bulunur. Bu tankları Canon'un, kartuş fiyatına kıyasla çok daha düşük maliyetli olan orijinal, şişelenmiş mürekkepleriyle doldurabilirsiniz. Sıkmanızı gerektirmeyen şişeler de doldurmanın basit ve temiz bir işlem olmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır ve her rengin püskürtme ucu benzersiz bir şekle sahiptir; bu sayede yanlış mürekkebin yanlış tanka konması imkansızdır.

Üzerinde Canon PIXMA yazıcı bulunan bir masada oturan ve elinde akıllı telefon tutan genç bir kadın.

Bir MegaTank yazıcı için inanılmaz bir fiyata sahip olan Canon PIXMA G2420, öğrenci olarak geçireceğiniz günlerin geri kalanında başka mürekkep maliyetiyle karşılaşmayacağınız düşünüldüğünde, iyi bir yatırımdır. Ayrıca, yedek kartuş satın alma zahmetini ortadan kaldırır. Canon PIXMA G3420 (resimde gösterilmiştir), aynı avantajların yanı sıra dahili Wi-Fi özelliğine sahiptir.

Canon PIXMA G3420, normal baskı, tarama ve fotokopi özelliklerinin yanı sıra Wi-Fi ve Bulut bağlantısına sahip çok işlevli bir MegaTank yazıcıdır. 6.000 adet siyah-beyaz sayfa (ekonomi modunda 7.600'den fazla) veya 7.700'e kadar renkli sayfa basmak gibi şaşırtıcı bir performans için yeterli miktarda mürekkeple birlikte gelir.

Tüm bu avantajları istiyor ancak Wi-Fi bağlantısına ihtiyaç duymuyorsanız Canon PIXMA G2420 daha da uygun fiyatlı olmasını yanı sıra, aynı düşük çalıştırma maliyetlerine sahiptir. Ayrıca, bu modellerin her ikisi de yalnızca düz kağıda 1,2 metreye kadar uzunlukta, tamamen renkli afişler bile basabilir.

Seçim sizin

Yoğun öğrencilik hayatında bir adım önde olmak istiyorsanız işinizin yapılması için başka kişilere veya hizmetlere bağımlı olmaktansa istediğiniz belgeyi istediğiniz zaman bastırabilmek harikadır. Canon'un bütçe dostu PIXMA yazıcı serisi, en yüksek güvenilirlikle size kullanışlı, hızlı ve sorunsuz baskı olanağı sunar. Bu cihazların çoğu, akıllı cihazlarınıza yönelik uygulamalarla birlikte Wi-Fi bağlantısı konforunu bir araya getirerek öğrenciliğiniz sırasındaki baskı deneyiminize daha fazla rahatlık ve çok yönlülük katar.Yazan: Matthew Richards

 1. Fotoğraf baskısı hızında, Plus Glossy II Fotoğraf Kağıdı ile ISO/JIS-SCID N2 standardı kullanılan varsayılan ayar baz alınmış ve ana bilgisayarın veri işleme süresi hesaba katılmamıştır.

İlgili Ürünler

İlgili makaleler

 • BASKI

  Fotoğraflar için en iyi Canon yazıcılar

  Fotoğraflarınızı ister çerçeveletmek ister bir albümde saklamak veya etikete dönüştürmek istiyor olun, yaratıcı ihtiyaçlarınıza en uygun yazıcıyı bulun.

 • BASKI

  Size uygun Canon baskı uygulaması

  Canon'un baskı uygulamalarıyla yaratıcı ve organize olun. Her projeye uygun bir uygulama mutlaka vardır.

 • BASKI

  Tasarımcılar için en iyi yazıcılar

  Yazıcılar, tasarımcıların olmazsa olmazıdır. İhtiyaçlarınıza en uygun modeli seçmenize yardımcı oluyoruz.

 • YARATICI BASKILAR

  En iyi Canon taşınabilir yazıcılar

  Hangisinin size uygun olduğunu bulmak için Canon'un kompakt yazıcı serisini keşfedin.