YAZDIRMAYLA İLGİLİ İPUÇLARI

MegaTank yazıcıya ihtiyacınız olduğunu gösteren 6 neden

MegaTank yazıcıya geçiş yapma zamanınız geldi mi? Canon serisinin sunduğu avantajları keşfedin.
Canon Camera
Canon PIXMA G Serisi MegaTank yazıcılar, geleneksel kartuşlar yerine yüksek verimlilikte şişelere sahip dahili, doldurulabilir mürekkep tankları kullanır. Bir mürekkep şişesi setinden binlerce sayfa yazdırma kapasitesi sayesinde aylarca ya da yıllarca baskı alabilirsiniz. Geleneksel yazıcılara göre daha uygun maliyetlidir ve oldukça kullanıcı dostudur. Yoğun evler, ofisler ve öğrenciler için idealdir.

Mevcut MegaTank yazıcı serisi arasından ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz. Tüm yazıcıların verimlilik seviyeleri yüksektir ancak önceliğiniz baskı hızıysa, en hızlı PIXMA G3460 ve PIXMA G2460 MegaTank modelleri size zaman kazandırabilir. PIXMA G3460 ve bulut uyumlu PIXMA G3420 modellerinde dahili Wi-Fi bulunur. Böylece akıllı cihazlarınızı kullanarak uzaktan baskı alabilirsiniz.

PIXMA G2420, PIXMA G2460, PIXMA G3420 ve PIXMA G3460 baskı, fotokopi ve tarama imkanı sunan çok işlevli 3'ü 1 arada yazıcılardır. MegaTank yazıcılarla uzun vadede maliyet tasarrufu elde etmek istiyorsanız geliştirilmiş PIXMA G1420, tarama ve fotokopi özelliği olmadan yalnızca baskı özelliği sunar.

İster aileniz için kullanımı kolay çok yönlü bir yazıcı, ister üniversitedeki teslim tarihlerinize ayak uydurabilecek bir güvenilir bir cihaz veya işletmeniz için yüksek hacimli ve düşük maliyetli baskı imkanı sunan bir yazıcı arıyor olun, MegaTank yazıcının sizin için uygun olmasının altı nedenini burada bulabilirsiniz.
Etrafında kağıtlar bulunan Canon PIXMA G3420 yazıcının masa üstünden görünümü.

Canon MegaTank modelleri zengin renkler sunar ve en küçük ayrıntıları bile yeniden üreterek olağanüstü netlikte baskılar sağlar.

1. Yüksek kaliteli ve düşük maliyetli baskılar

Giriş seviyesi MegaTank Yazıcı serisinin (PIXMA G3460, G2460, G3420, G2420 ve G1420) tümü, ekonomik modda kullanıldığında tek bir siyah mürekkep şişesi ile 7.6001,2 sayfaya kadar veya renkli set ile 7.7001 sayfaya kadar baskı alma imkanı sunar. Bu MegaTank yazıcıların aynı zamanda 100 yapraklık arkadan kağıt besleme kapasitesi vardır. Böylece yazıcıya tekrar kağıt yüklemeye daha az, işlerinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

Düzenli olarak yüksek hacimde baskı almanız gerekiyorsa Canon PIXMA G5040, G6040 veya G7040 yazıcıya geçiş yaparak, ekonomik modda siyah mürekkep ile 8.3003 sayfaya kadar baskı alma imkanı elde eder ve bunun yanı sıra üretkenlik düzeyleri çok yüksek olan ortamlar için otomatik çift taraflı baskı ve yüksek kapasiteli önden ve arkadan kağıt beslemesi ile toplam 350 yaprak düz kağıt kullanma olanağına kavuşursunuz.

Canon'un MegaTank yazıcıları önemli maliyet tasarrufları ve üretkenlik kazanımları sunarken baskı kalitesinden ödün vermez. MegaTank yazıcılar boya bazlı renkli mürekkeplerle zengin renkler sunar ve özel pigmentli siyah mürekkep sayesinde mükemmel netlikte belge yazdırır. Çok küçük metinler ve renkli arka plandaki beyaz karakterler bile yüksek netlikte olur.
Fotoğraf baskılarını duyuru panosuna asan bir kadın. Aşağıdaki masanın üzerinde duran bir Canon PIXMA G3420 yazıcı.

Canon MegaTank yazıcılar binlerce sayfa yazdırma kapasitesine sahip doldurulabilir mürekkep tankları kullanır. Böylece siz diğer işlerinize odaklanabilirsiniz.

2. Kolay doldurulabilir mürekkep tankları

MegaTank yazıcıların mürekkep tanklarını doldurmak evde veya ofiste herkesin yapabileceği basit bir işlemdir. Entegre mürekkep tankları yazıcının ön kısmında net bir şekilde görünür. Bu sayede mürekkep seviyelerini takip etmek kolaylaşır. Mürekkep doldurmak gerektiğinde kolay açılan renk kodlu kapakları kaldırın ve şişelerini yerleştirerek mürekkepleri doldurun.

Canon'un mürekkep şişelerinin sıkma gerektirmeyen tasarımları sayesinde doldurma işlemi temiz ve hızlı bir şekilde tamamlanır. MegaTank yazıcılarının özgün şekilli mürekkep tankı girişleri de vardır. Bu girişler ile yeni tasarlanan mürekkep şişelerindeki anahtar tipi püskürtme uçları birbiriyle eşleşir. Böylece yanlış tanka yanlış mürekkep doldurma riski olmaz. Özel tasarlanmış şişelerle ayrıca tanklar dolduğunda doldurma işlemi de otomatik olarak sona erer.
Canon MegaTank yazıcılar için doldurulabilir mürekkep şişeleri.

Mürekkep dökülmesinden endişelenmeyin. Tank dolduğunda şişeler mürekkep doldurma işlemini otomatik olarak durdurur.

Mürekkebi doldurulan Canon PIXMA G3420 yazıcı.

Mürekkep tankları yazıcının ön kısmında görülebilir olduğundan mürekkep seviyesini kolaylıkla takip edebilirsiniz.

3. Yüksek baskı hızları

Canon PIXMA G3460 ve PIXMA G2460 yazıcıların her ikisinin de yazdırma hızı siyah-beyaz belgeler için 10,84 ipm (görüntü/dakika) ve renkli baskılar için 6,04 ipm'dir. Bu nedenle sıkışık teslim tarihleri için ideal yazıcılardır.

Daha acil işler için ise 4'ü 1 arada PIXMA G7040, siyah-beyaz baskıda 134 ipm ve renkli baskıda 6,84 ipm baskı hızı sunar. Üstelik, 35 sayfalık Otomatik Belge Besleyici sayesinde kullanıcılar, çok sayfalı belgeleri kolayca kopyalayıp tarayabilir.

Günlük baskı işleri için PIXMA G3420, PIXMA G2420 ve PIXMA G1420 modelleri, siyah-beyaz baskılarda 9,14 ipm ve renkli baskılarda 54 ipm'lik baskı hızları sunarak belgeleri hızlıca yazdırmanızı sağlar.

Giriş seviyesi MegaTank yazıcılar, kesinti süresini kısaltmak amacıyla tasarlanmıştır. Yazıcılar, kolayca değiştirilebilen bakım kartuşu ile birlikte geldiği için yazıcınızı servise gönderme olasılığınız azalır. Masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızdaki yazıcı sürücüsünü kullanarak ya da Canon PRINT uygulaması (PIXMA G3420 ve PIXMA G3460) veya yazıcı ekranı (PIXMA G1420 hariç tümü) aracılığıyla bakım kartuşunu takip edebilirsiniz. Bakım gerektiren bir sorun olduğunda yazıcının bildirimde bulunması hataları gidermeyi kolaylaştırır.
Akıllı telefonun yanındaki masada duran bir Canon PIXMA G3420 yazıcı.

Canon PIXMA G3420, PIXMA G3460 ve diğer MegaTank modellerinden akıllı telefonunuzu veya tabletinizi kullanarak kablosuz olarak baskı alabilirsiniz. Böylece yetiştirmeniz gereken işler olduğunda işinizi kolaylaştırır ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

4. Sorunsuz kablosuz baskı teknolojisi

Canon PIXMA G3420 ve PIXMA G3460 yazıcıların her ikisinde ve MegaTank serisindeki diğer birçok modelde dahili Wi-Fi özelliği bulunur. Kablosuz Doğrudan Bağlantı düğmesi sayesinde kolayca bağlanabilir ve bilgisayar veya mobil cihazdan yalnızca bir düğmeye basarak yazdırmaya başlayabilirsiniz. PIXMA G5040, G6040, G7040, GM4040 ve GM2040 modellerinde yüksek hızlı, kesintisiz ve güvenli bağlantı gerektiren ağ bağlantılı ortamlar için Ethernet özelliği de vardır.

Uzaktan çalışıyorsanız ve ofisteki iş arkadaşlarınızla belge paylaşmanız gerekiyorsa veya çevrimiçi bir ders için çalışma materyallerinin basılı bir kopyasına ihtiyacınız varsa bir bilgisayar veya akıllı cihazdan internet bağlantısıyla Wi-Fi özellikli PIXMA yazıcıya erişebilir ve Google Drive, Google Classroom, Dropbox, Evernote ve diğer popüler bulut hizmetlerinden doğrudan baskı alabilirsiniz.

Canon PRINT uygulaması sayesinde akıllı telefonunuzdan tüm baskı ve bakım ihtiyaçlarınızı kontrol etmek hiç olmadığı kadar kolaylaşır. Üstelik evde yaratıcılığınızı konuşturabileceğiniz başka Canon uygulamaları da vardır. Creative Park uygulaması5 ile kağıt el işleri ve özelleştirilebilir tebrik kartlarından parti dekorasyonları ve 3B modellere kadar her şeyi oluşturabilirsiniz. Easy-PhotoPrint Editor uygulaması ise takvim, kart, poster ve daha çeşitli içeriklere yönelik şablonlar ile en sevdiğiniz fotoğraflarınızı şık baskılara veya benzersiz hediyelere dönüştürmenizi sağlar.

Uygulamayı indirmek istemiyor musunuz? MegaTank yazıcılar, Apple AirPrint ve Android için Mopria ile uyumludur. Dolayısıyla yazıcılarıyla aynı ağa bağlı olan kullanıcılar, akıllı cihazlarının dahili baskı protokolü ile bağlantı kurup baskı alabilirler.
MegaTank yazıcıdan kablosuz baskı almak üzere tabletini kullanan bir kadın.

Canon MegaTank yazıcılar yeniden yapıştırılabilir fotoğraf kağıdı, ütülü aktarım gibi çeşitli kağıt türleriyle kullanıma uygundur ve birçoğu bir metreden uzun afişler bile yazdırabilir.

5. Çok farklı medya tipleri için destek

MegaTank yazıcılarla gün boyu A4 boyutuna kadar yüksek kaliteli belgeler ve kenarlıksız güzel fotoğraf baskıları6 alabilirsiniz ancak yazıcıların çok yönlülük kapasiteleri bundan kat be kat yüksektir. Yazıcı serisi, çok çeşitli medya boyutlarını ve tiplerini destekler. Dosyalama için çıkartma oluşturma, mat ve çift taraflı mat kağıt üzerine kartvizit oluşturma gibi olanaklarla idari işler ve çok daha fazlası için idealdir. PIXMA G3460, G2460, G3420, G2420 ve G1420 1,2 metrelik promosyon afişleri bile oluşturabilir. Evde baskı için MegaTank yazıcılar, Yeniden Yapıştırılabilir Fotoğraf Kağıdı ve Mıknatıslı Fotoğraf Kağıdı ile ödevlerinizi eğlenceli hale getirir ve aile boyu eğlence sağlar. Fotoğraflarınızı parlak ve yarı mat fotoğraf kağıtlarına yazdırabilir ve hatta Ütülü aktarımlar yapabilirsiniz.

6. Kullanıcı dostu tasarım

Canon MegaTank yazıcıların çoğu7, yazıcı ayarlarına dair daha fazla ayrıntı sunan iki satırlı LCD ekrana sahiptir. Ekran, yazıcınızın durumunu ve kablosuz ayarlarını kontrol etme ve baskı seçeneklerini doğrudan yazıcı üzerinde ayarlama imkanı sunmanın yanı sıra baskı kafası temizliği gibi bakım gereksinimlerini kontrol etmenizi de sağlar. Ekran, sorunların kolayca saptanması için net talimatlar veya kullanıcı kılavuzuna yönlendiren kodlar sunarak hataların giderilmesini kolaylaştırır.

MegaTank yazıcılar, kullanılmadıklarında enerjiden tasarruf etmek için otomatik güç kapama özelliğine ve güç düğmesine basmadan yazdırma işlemine başlamanızı sağlayan Otomatik Güç Açma seçeneğine sahiptir. Bu sayede, özellikle Wi-Fi ve Bulut özellikli modellerde uzaktan belge yazdırmanız gerektiğinde kullanım rahatlığı daha da artar.

Yazan: Marcus Hawkins
 1. Sayfa çıktı sayısı tahmini bir değerdir; ISO/IEC 24712 tablosunun kullanıldığı Canon'un kendi test yöntemi ve ilk kurulum sonrasında yedek mürekkep şişeleri kullanılarak yapılan sürekli baskı simülasyonu baz alınarak hesaplanır.
 2. Ekonomik mod, yoğunluğu azaltarak siyah mürekkep tüketimini azaltır; standart moda kıyasla %26 oranında daha fazla sayfa baskısı sağlar.
 3. Ekonomik mod, yoğunluğu azaltarak siyah mürekkep tüketimini azaltır; standart moda kıyasla %38 oranında daha fazla sayfa baskısı sağlar.
 4. Düz kağıda A4 belge yazdırma hızı, ISO/IEC 24734 standardı Ofis Kategorisi Testindeki ESAT ortalamasına bağlı olarak ölçülür.
 5. Desteklenen modeller için https://ugp01.c-ij.com/ij/webmanual/WebPortal/PTA/pta_app_models.html?lng=en&type=non&app=cp adresini ziyaret edin. Yazıcınız desteklenmiyorsa Creative Park web sitesine bakın.
 6. Canon PIXMA GM2040 ve GM4040 modelleri hariç.
 7. Canon PIXMA G1420 ve GM2040 yazıcıların LCD özelliği yoktur.

İlgili makaleler

 • Baskısı alınmış renkli 4x6 fotoğraflarla çevrili bir Canon PIXMA G540 yazıcı.

  BASKI

  PIXMA G640 ve PIXMA G540 ile tanışın

  Yeni nesil Canon MegaTank yazıcıların yeni özelliklerini keşfedin.

 • BASKI

  Canon PIXMA G Serisi

  Üç örnek çalışma incelemesi, Canon PIXMA G serisinin işletmenizin verimliliğini nasıl artırdığını açıklıyor.

 • Get-Inspired-PIXMA-TR8550

  BASKI

  Kablosuz baskı

  Ev-ofisinizde kablosuz teknolojisi kullanmaya başlayın ve her yerden baskı alın. Kurulum oldukça kolaydır.

 • MAXIFY GX7050 ile işletmenizi güçlendirin

  BASKI

  MAXIFY GX7040 ile işletmenizi güçlendirin

  İşletmeler için ideal olan Canon MAXIFY GX7040, hızlı ve çok yönlü bir performans sunarak son derece düşük çalıştırma maliyetleriyle yüksek kaliteli çıktılar elde etmenizi sağlar.