BASKIYLA İLGİLİ İPUÇLARI

MegaTank yazıcının avantajları

Canon'un MegaTank yazıcıları; daha iyi kalite, büyük alan ve maliyet tasarrufu ile daha hızlı ve daha kolay baskı almanızı sağlar. İhtiyaçlarınıza mükemmel şekilde uyan bir model seçmek için bilmeniz gereken her şey burada.
Gri bir duvar ünitesinin orta bölmesine yerleştirilmiş Canon MAXIFY GX5040 yazıcı bulunan küçük bir ofis.

Son derece düşük çalıştırma maliyetleri ve kullanıcı dostu özellikleriyle Canon'un MegaTank yazıcıları yoğun ev ve ofis kullanıcıları ile öğrenciler için mükemmeldir. Bu yazıcılarda geleneksel kartuşlar yerine olağanüstü yüksek verimli şişelere sahip dahili, doldurulabilir mürekkep tankları kullanılır. Bir mürekkep şişesi setinden binlerce sayfa yazdırma kapasitesi sayesinde aylarca ya da yıllarca baskı alabilirsiniz. Bu ayrıca, çok sık yedek mürekkep sipariş edilmesi gerekmeyeceği için daha az plastik atık anlamına gelir.

Mevcut MegaTank yazıcı modelleri serisi arasından ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olanı seçebilirsiniz. İster öğrenci, ister küçük işletme sahibi veya ev ödevlerinin gerekliliklerini yerine getiren bir ebeveyn olun; evde kullanım için PIXMA G Serisinin modelleri yüksek düzeyde verimlilik sunar ve önceliğiniz baskı hızıysa en hızlı PIXMA G3460 ve PIXMA G2460 MegaTank modelleri size zaman kazandırabilir. PIXMA G3460 ve bulut uyumlu PIXMA G3420 modellerinde dahili Wi-Fi bulunur. Böylece akıllı cihazlarınızı kullanarak uzaktan baskı alabilirsiniz.

PIXMA G2420, PIXMA G2460, PIXMA G3420, PIXMA G3460 ve MAXIFY GX6040; yazdırma, kopyalama ve tarama yapmanızı sağlayan çok işlevli 3'ü 1 arada yazıcılardır ve MAXIFY GX7040 modelinde ayrıca faks özelliği de mevcuttur. Ancak yalnızca bir MegaTank yazıcının sağladığı uzun vadeli maliyet tasarruflarından yararlanmak istiyorsanız modern PIXMA G1420 ve yeni özelliklerle dolu Canon MAXIFY GX5040 size tarama ve kopyalama özellikleri olmayan bağımsız bir yazıcı sunar.

İster aileniz için kullanımı kolay çok yönlü bir yazıcı, ister üniversitedeki teslim tarihlerinize ayak uydurabilecek bir güvenilir bir cihaz veya işletmeniz için yüksek hacimli ve düşük maliyetli baskı imkanı sunan bir yazıcı arıyor olun, MegaTank yazıcının sizin için uygun olmasının altı nedenini burada bulabilirsiniz.

1. Yüksek kaliteli ve düşük maliyetli baskılar

Etrafında kağıtlar bulunan Canon PIXMA G3420 yazıcının masa üstünden görünümü.

Canon MegaTank modelleri zengin renkler sunar ve en küçük ayrıntıları bile yeniden üreterek olağanüstü netlikte baskılar sağlar.

Fotoğraf kağıdı, basılı fotoğraflar ve bir Canon fotoğraf makinesi ile çevrili bir PIXMA G640 yazıcının yukarıdan görünümü.

Altı adet boya bazlı mürekkep kullanan PIXMA G540 ve PIXMA G640 MegaTank yazıcılar; 3.800 6x4 inç fotoğraf baskısı, siyah şişeden 3.700 sayfa veya tüm mürekkep şişesi setinden 8.000 1 sayfa için yeterli kapasiteye sahiptir ve özellikle parlak ve luster kağıt üzerinde kusursuz fotoğraf kalitesi sunar.

Giriş seviyesi MegaTank yazıcılarının (PIXMA G3460, G2460, G3420, G2420 ve G1420) tümü, ekonomik modda kullanıldığında tek bir siyah mürekkep şişesi ile 7.6001,2 sayfaya kadar veya bir tam şişe seti ile 7.7001 sayfaya kadar baskı alma imkanı sunar. Bu MegaTank yazıcıların aynı zamanda 100 yapraklık arkadan kağıt besleme kapasitesi vardır. Böylece yazıcıya tekrar kağıt yüklemeye daha az, işlerinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz.

Ev ofis için daha fazla donanıma sahip olan Canon PIXMA G5040, G6040 ve G7040 yazıcılarında, siyah mürekkep ile ekonomik modda 8.3003 sayfaya kadar baskı alma imkanı sunar ve bunun yanı sıra üretkenlik düzeyleri çok yüksek olan ortamlar için otomatik çift taraflı baskı ve yüksek kapasiteli önden ve arkadan kağıt beslemesi ile toplam 350 yaprak düz kağıt kullanma olanağına kavuşursunuz. G7040 ayrıca 35 yapraklık otomatik belge besleyiciye ve bağımsız faks özelliklerine sahiptir.

Yoğun, çok kullanıcılı bir ofis ortamı için Canon MAXIFY GX MegaTank yazıcı serisi ideal bir seçimdir. Modeller arasında, en iyi 10 lazer ve mürekkep püskürtmeli yazıcılara4 kıyasla toplam sahip olma maliyetinde ortalama %85 tasarruf sağlayan ve profesyonel kalitede siyah-beyaz ve renkli belgeler sunan MAXIFY GX6040 ve MAXIFY GX7040 yer alır.

Üretkenliği artırmak ve maliyetleri daha da düşürmek isteyenler için GM2040 ve GM4040; üç siyah mürekkep şişesinden 18.000 sayfalık çıktı üretebilen 3'ü 1 arada siyah-beyaz mürekkep tanklı yazıcılardır5.

Canon'un MegaTank yazıcıları önemli maliyet tasarrufları ve üretkenlik kazanımları sunarken baskı kalitesinden ödün vermez. Belge yazdırma için çoğu PIXMA MegaTank yazıcı, boya bazlı renkli mürekkeplerle zengin renkler sunar ve özel pigmentli siyah mürekkep sayesinde mükemmel netlikte belgeler yazdırır. Çok küçük metinler ve renkli arka plandaki beyaz karakterler bile yüksek netlikte olur. Karşılaştırıldığında MAXIFY GX6040 ve MAXIFY GX7040, siyahın yanı sıra üç renk için de pigment mürekkepler kullanarak suya, sürtünmeye ve kalem darbelerine dayanıklı, son derece sağlam ve yüksek kaliteli iş belgeleri sunar.

Olağanüstü renkli fotoğraf çıktısı için PIXMA G540 ve PIXMA G640, altı adet boya bazlı mürekkep seçeneğine sahiptir. Genişletilmiş bir ton aralığı ve renk gamı ile optimum kalite sunar.

2. Kolay doldurulabilir mürekkep tankları

Fotoğraf baskılarını duyuru panosuna asan bir kadın. Aşağıdaki masanın üzerinde duran bir Canon PIXMA G3420 yazıcı.

Canon MegaTank yazıcılar binlerce sayfa yazdırma kapasitesine sahip doldurulabilir mürekkep tankları kullanır. Böylece siz diğer işlerinize odaklanabilirsiniz.

Canon MegaTank yazıcılar için doldurulabilir mürekkep şişeleri.

Mürekkep dökülmesinden endişelenmeyin. Tank dolduğunda şişeler mürekkep doldurma işlemini otomatik olarak durdurur.

MegaTank yazıcıların mürekkep tanklarını doldurmak evde veya ofiste herkesin yapabileceği basit bir işlemdir. Entegre mürekkep tankları yazıcının ön kısmında net bir şekilde görünür. Bu sayede mürekkep seviyelerini takip etmek kolaylaşır. Mürekkep doldurmak gerektiğinde kolay açılan renk kodlu kapakları kaldırın ve şişelerini yerleştirerek mürekkepleri doldurun.

Canon'un mürekkep şişelerinin sıkma gerektirmeyen tasarımları sayesinde doldurma işlemi temiz ve hızlı bir şekilde tamamlanır. MegaTank yazıcılarının özgün şekilli mürekkep tankı girişleri de vardır. Bu girişler ile yeni tasarlanan mürekkep şişelerindeki anahtar tipi püskürtme uçları birbiriyle eşleşir. Böylece yanlış tanka yanlış mürekkep doldurma riski olmaz. Özel tasarlanmış şişelerle ayrıca tanklar dolduğunda doldurma işlemi de otomatik olarak sona erer.

3. Yüksek baskı hızları

Kırtasiye malzemeleri, monitör, klavye ve telefon ile düzenli bir şekilde organize edilmiş bir ofis masasında yer alan MAXIFY GX5040 yazıcı.

Hıza ihtiyacınız varsa fakat fazla boş alana sahip olmayan küçük bir ofiste çalışıyorsanız MAXIFY GX5040; tarayıcı ve otomatik belge besleyicisi içermeyen daha kompakt ve şık tasarımıyla MAXIFY GX6040 ve GX7040 ile aynı iş odaklı avantajları ve yüksek baskı hızlarını sunar.

Mürekkebi doldurulan Canon PIXMA G3420 yazıcı.

Tüm Canon MegaTank yazıcılarda, mürekkep seviyelerini yazıcının ön tarafından kolayca takip edebilirsiniz.

Canon PIXMA G3460 ve PIXMA G2460 yazıcıların her ikisinin de yazdırma hızı siyah-beyaz belgeler için 10,86 ipm (görüntü/dakika) ve renkli baskılar için 6,06 ipm'dir. Bu nedenle sıkışık teslim tarihleri için ideal yazıcılardır. Daha acil işler için ise 4'ü 1 arada PIXMA G7040, siyah-beyaz baskıda 136 ipm (görüntü/dakika) ve renkli baskıda 6,86 ipm (görüntü/dakika) değerlerine varan baskı hızları sunar. Ayrıca bu modelde yer alan 35 yapraklık Otomatik Belge Besleyici sayesinde kullanıcılar, çok sayfalı belgeleri kolayca kopyalayıp tarayabilir.

Baskı hızlarını maksimuma çıkaran MAXIFY GX6040 ve MAXIFY GX7040, siyah-beyaz için 246 ipm (görüntü/dakika) ve renkli için 15,56 ipm (görüntü/dakika) kapasitesine sahiptir. MAXIFY GX7040 modeli aynı zamanda, çift taraflı belgeleri hızlı ve kolay bir şekilde tarama, fotokopisini çekme ve fakslama işlemleri için eşzamanlı, çift taraflı tarama ve eksiksiz faks özellikleri sunar. Yalnızca yazdırma işlevi istiyorsanız alan tasarrufu sağlayan MAXIFY GX5040, yerleşik tarayıcı veya otomatik belge besleyici olmadan diğer iki GX modeliyle aynı hızı ve kaliteyi sunar.

Günlük baskı işleri için PIXMA G3420, PIXMA G2420 ve PIXMA G1420 modelleri, siyah-beyaz baskılarda 9,16 ipm ve renkli baskılarda 56 ipm değerinde baskı hızları sunarak belgeleri hızlıca yazdırmanızı sağlar.

Tüm MegaTank yazıcılar, kesinti süresini olabilecek en düşük seviyede tutmak için tasarlanmıştır. Yazıcılar, kolayca değiştirilebilen bakım kartuşu ile birlikte geldiği için yazıcınızı servise gönderme olasılığınız azalır. Masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızdaki yazıcı sürücüsünü kullanarak ya da Canon PRINT uygulaması (PIXMA G3420 ve PIXMA G3460) veya yazıcı ekranı (PIXMA G1420 hariç tümü) aracılığıyla bakım kartuşu kullanımını takip edebilirsiniz. Bakım gerektiren bir sorun olduğunda yazıcının bildirimde bulunması hataları gidermeyi kolaylaştırır.

4. Sorunsuz kablosuz baskı teknolojisi

Masada akıllı telefonun yanında duran bir Canon PIXMA G3420 yazıcı.

Canon PIXMA G3420, PIXMA G3460 ve diğer MegaTank modellerinden akıllı telefonunuzu veya tabletinizi kullanarak kablosuz olarak baskı alabilirsiniz. Böylece yetiştirmeniz gereken işler olduğunda işinizi kolaylaştırır ve zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Canon PIXMA G3420 ve PIXMA G3460 yazıcıların her ikisinde ve MegaTank serisindeki diğer birçok modelde dahili Wi-Fi özelliği bulunur. Kolayca bağlanabilir ve bilgisayardan veya mobil cihazdan yalnızca bir düğmeye basarak yazdırmaya başlayabilirsiniz. PIXMA G5040, G6040, G7040, GM4040 ve GM2040 ile MAXIFY GX6040, GX7040 ve GX5040 modellerinde yüksek hızlı, kesintisiz ve güvenli bağlantı gerektiren ağ bağlantılı ortamlar için Ethernet özelliği de bulunmaktadır.

Uzaktan çalışıyorsanız ve ofisteki iş arkadaşlarınızla belge paylaşmanız gerekiyorsa veya çevrimiçi bir kurs için çalışma materyallerinin basılı bir kopyasına ihtiyacınız varsa bir bilgisayar veya akıllı cihazdan internet bağlantısıyla Wi-Fi özellikli MegaTank yazıcıya erişebilir ve Google Drive, Google Classroom, Dropbox, Evernote ve diğer popüler bulut hizmetlerinden doğrudan yazdırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Akıllı telefonunuzdan tüm baskı ve bakım ihtiyaçlarınızı kontrol etmek Canon PRINT uygulaması sayesinde hiç olmadığı kadar kolaydır. Üstelik evde yaratıcılığınızı konuşturabileceğiniz başka Canon uygulamaları da bulunur. Creative Park uygulaması7 ile kağıt el işleri ve özelleştirilebilir tebrik kartlarından parti dekorasyonlarına ve 3B modellere kadar her şeyi oluşturabilirsiniz. Easy-PhotoPrint Editor uygulaması ise takvim, kart, poster ve diğer içeriklere yönelik şablonlar ile en sevdiğiniz fotoğraflarınızı şık baskılara veya benzersiz hediyelere dönüştürmenizi sağlar.

Uygulamayı indirmek istemiyor musunuz? GM2040 ve GM4040 modelleri hariç MegaTank yazıcılar, Apple AirPrint ve Android için Mopria ile uyumludur. Dolayısıyla yazıcılarıyla aynı ağa bağlı olan kullanıcılar, akıllı cihazlarının dahili baskı protokolü ile bağlantı kurup baskı alabilirler.

5. Çok farklı medya tipleri için destek

MegaTank yazıcıdan kablosuz baskı almak üzere tabletini kullanan bir kadın.

Canon MegaTank yazıcılar, Ütüyle aktarım dahil olmak üzere çeşitli kağıt türleriyle çalışır ve MAXIFY GX5040 gibi çoğu model, bir metreden uzun düz kağıt afişler yazdırabilir.

MegaTank yazıcılarla gün boyu A4 boyutuna kadar yüksek kaliteli belgeler ve kenarlıksız güzel fotoğraf baskıları8 alabilir ve çok yönlülüğü sayesinde daha pek çok işlem gerçekleştirebilirsiniz. Yazıcı serisi, çok çeşitli medya boyutlarını ve tiplerini destekler. Mat ve çift taraflı mat kağıt üzerine kartvizit oluşturma gibi olanaklarla idari işler ve çok daha fazlası için idealdir. PIXMA G3460, G2460, G3420, G2420, G1420, G540 ve G640 ile MAXIFY GX6040, GX7040 ve GX5040 modelleri; 1,2 metrelik düz kağıt tanıtım afişleri bile üretebilir. Evde baskı için MegaTank yazıcılar ev ödevlerini eğlenceli hale getirebilir ve aileniz ile eğlenceli saatler geçirmenizi sağlayabilir.

6. Kullanıcı dostu tasarım

Canon MegaTank yazıcıların çoğu9, yazıcı ayarlarına dair daha fazla ayrıntı sunan iki satırlı LCD ekrana sahiptir. Ekran, yazıcınızın durumunu ve kablosuz ayarlarını kontrol etme ve baskı seçeneklerini doğrudan yazıcı üzerinde ayarlama imkanı sunmanın yanı sıra baskı kafası temizliği gibi bakım gereksinimlerini kontrol etmenizi de sağlar. Ekran, sorunların kolayca giderilmesi için net talimatlar veya kullanıcı kılavuzuna yönelik kodlar sunarak hataların temizlenmesini kolaylaştırır. MAXIFY GX6040 ve MAXIFY GX7040, gelişmiş kullanılabilirlik ve yönetim için daha büyük dokunmatik ekranlara sahiptir.

MegaTank yazıcılar, kullanılmadıklarında enerjiden tasarruf etmek için otomatik güç kapama özelliğine ve güç düğmesine basmadan yazdırma işlemine başlamanızı sağlayan Otomatik Güç Açma seçeneğine sahiptir. Bu sayede, özellikle Wi-Fi ve Bulut özellikli modellerde uzaktan belge yazdırmanız gerektiğinde kullanım rahatlığı daha da artar.


Yazan: Marcus Hawkins ve Matthew Richards

 1. Sayfa verimliliği, tahmini bir değerdir; ISO/IEC 24712 tablosunun kullanıldığı Canon'un kendi test yöntemi ve ilk kurulum sonrasında yedek mürekkep şişeleri kullanılarak yapılan sürekli baskı simülasyonu baz alınarak hesaplanır.
 2. Ekonomik mod, yoğunluğu azaltarak siyah mürekkep tüketimini azaltır; standart moda kıyasla %26 oranında daha fazla sayfa baskısı sağlar.
 3. Ekonomik mod, yoğunluğu azaltarak siyah mürekkep tüketimini azaltır; standart moda kıyasla %38 oranında daha fazla sayfa baskısı sağlar.
 4. Donanımın ilk satın alma maliyetine ve mürekkep veya toner maliyetlerine bağlı olarak 5 yıl boyunca ayda 1.000 sayfa yazdırıldığında tahmini ortalama tasarruf. Toplam sahip olma maliyeti (TCO) tasarruflarındaki karşılaştırma modelleri, IDC EMEA Hardcopy Tracker'a (1. Çeyrek 2020 - 3. Çeyrek 2020 Verileri) göre en çok satan 10 renkli lazer yazıcıyı ve en çok satan 10 mürekkep püskürtmeli yazıcıyı içerir. Daha fazla bilgi için Canon'un web sitesini ziyaret edin.
 5. Sayfa verimliliği; ISO/IEC 19752 siyah-beyaz tablosu kullanılarak gerçekleştirilen Canon'a ait test yöntemi ve ilk kurulum sonrasında yedek ürün kullanılarak gerçekleştirilen sürekli yazdırma simülasyonu baz alınarak hesaplanan tahmini değerdir. Sayfa verimliliği, yazdırılan içeriğe ve diğer faktörlere bağlı olarak önemli ölçüde değişir.
 6. Düz kağıda A4 belge yazdırma hızı, ISO/IEC 24734 standardı Ofis Kategorisi Testindeki ESAT ortalamasına bağlı olarak ölçülür.
 7. Desteklenen modeller için https://ugp01.c-ij.com/ij/webmanual/WebPortal/PTA/pta_app_models.html?lng=en&type=non&app=cp adresini ziyaret edin. Yazıcınız desteklenmiyorsa Creative Park web sitesine bakın.
 8. Canon PIXMA GM2040 ve GM4040 modelleri hariç.
 9. Canon PIXMA G1420 ve GM2040 yazıcıların LCD özelliği yoktur.

İlgili Ürünler

 • MAXIFY GX6050

  MegaTank Yazıcılar

  MAXIFY GX6040

  En iyi 10 lazer ve mürekkep püskürtmeli yazıcıya kıyasla bu yüksek hacimli, doldurulabilir MegaTank yazıcılarla toplam sahip olma maliyetinde ortalama %90 tasarruf ederek her gün profesyonel kalitede belgeler üretin.
 • MAXIFY GX7050

  MegaTank Yazıcılar

  MAXIFY GX7040

  En iyi 10 lazer ve mürekkep püskürtmeli yazıcıya kıyasla bu yüksek hacimli, doldurulabilir MegaTank yazıcılarla toplam sahip olma maliyetinde ortalama %90 tasarruf ederek her gün profesyonel kalitede belgeler üretin.
 • MAXIFY GX

  MegaTank Yazıcılar

  MAXIFY GX5040

  Bu kompakt, yüksek hacimli ve doldurulabilir MegaTank yazıcıyla her gün profesyonel kalitede belgeler üretin.
 • PIXMA G3460 Önden ürün görseli

  MegaTank Yazıcılar

  PIXMA G3460

  Her zaman güvenebileceğiniz son derece verimli ve düşük maliyetli baskı ile bağlı kalın ve tasarruf edin
 • PIXMA G2460 Önden ürün görseli

  MegaTank Yazıcılar

  PIXMA G2460

  Son derece hızlı ve kullanışlı, aynı zamanda yüksek verimlilik sunan bu Hepsi Bir Arada yazıcı ile her gün net belgeler ve canlı fotoğraflar oluşturun.
 • PIXMA G7045

  MegaTank Yazıcılar

  PIXMA G7040

  18.000 sayfaya kadar baskı alın ve düşük çalıştırma maliyetleriyle yüksek kalite sunan 35 yapraklık ADF ile üretimi sorunsuz şekilde gerçekleştirin.
 • PIXMA G6040

  MegaTank Yazıcılar

  PIXMA G6040

  Sayfa başına düşük maliyet ile yüksek verimlilik, kalite ve işlevsellik sunan, doldurulabilir mürekkep tanklı yazıcı.
 • PIXMA_G5045

  MegaTank Yazıcılar

  PIXMA G5040

  Zahmetsiz, doldurulabilir mürekkep tanklı yazıcı ile çalışma sürelerini uzatın ve maliyeti azaltın
 • İlgili makaleler

 • BASKI

  Canon PosterArtist

  Profesyonel poster tasarımlarını hızlı, kolay ve ücretsiz olarak oluşturun.

 • BASKIYLA İLGİLİ İPUÇLARI

  Yazıcı, mürekkep ve kağıt ile ilgili SSS

  Canon uzmanı Suhaib Hussain yazıcı teknolojisi, mürekkep ve kağıt hakkında sık sorulan soruları yanıtlıyor.

 • BASKIYLA İLGİLİ İPUÇLARI

  Sizin için en uygun yazıcı hangisi?

  Aileler, öğrenciler veya ev ofis çalışanları için ihtiyaçlarınıza en uygun Canon yazıcıyı bulun.

 • BASKI

  Mürekkep püskürtmeli mi lazer mi, sizin için en uygunu hangisi?

  Canon'un mürekkep püskürtmeli ve lazer yazıcıları arasındaki farkları keşfedin ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı bulun.