BASKI

Tasarımcılar için en iyi yazıcılar

Yazıcılar, serbest çalışan tasarımcılar ve artık evden çalışanlar için temel araçlardır. Peki ihtiyaçlarınıza en uygun modeli nasıl seçiyorsunuz?
Küçük mavi bir vazonun yanında duran ve bu vazonun fotoğrafının baskısını alan bir Canon PIXMA TR150.

Çalışma şeklimiz her zamankinden daha esnek hale geldikçe, ev-ofisinizin veya stüdyonuzun işinizi etkili bir şekilde yapmak için ihtiyaç duyduğunuz araçlarla donatılmış olması giderek daha da önem kazanıyor. Yaratıcı sektörlerde çalışanlar, özellikle de tasarımcılar için bir yazıcı olmazsa olmazdır. Yüksek kaliteli bir yazıcı, tasarımları gözden geçirmekten müşteri onayı için basılı kopyalar oluşturmaya ve günlük yönetici görevleriyle ilgilenmeye kadar her türlü işte size zaman kazandırabilir, daha fazla iş almanıza yardımcı olabilir. Peki, ürün ararken hangi özelliklere bakmalısınız?

Net metinler ve tasarım ayrıntıları, net geçişler, renk doğruluğu ve baskıdan baskıya tutarlılık, müşteriye sunulacak prova baskılar için temel gereksinimlerdir. Çok yönlülük de önemli bir yazıcı özelliğidir. Bir tasarımcı olarak sizden kartvizit ve el ilanlarından poster boyutunda baskılara kadar her türlü içeriği üretmeniz istenebilir, dolayısıyla çok çeşitli medya türlerini ve boyutlarını destekleyen bir yazıcı size daha fazla yaratıcı seçenek sunar ve semtinizdeki baskı ofisine gitme ihtiyacınızı azaltır. Kablosuz bağlantı, otomatik kağıt besleme ve yüksek baskı hızları gibi kolaylık sağlayan özelliklerin yanı sıra güvenilirlik ve kullanım kolaylığı da temel öneme sahip niteliklerdir.

Tasarım ihtiyaçlarınız için en iyi yazıcıya karar verirken değerlendirmeniz için uygun Canon PIXMA yazıcılardan bir seçki hazırladık.

Büyük tasarım projeleri için en iyi yazıcı: Canon PIXMA TS9550 Serisi

Masada dizüstü bilgisayar, not defteri, fotoğraflar ve kalemlerin yanında duran bir Canon PIXMA TS9550 Serisi yazıcı.

Canon PIXMA TS9550 Serisi yazıcı, kenarlıksız A3 baskılar üretme kapasitesine sahiptir ve standart bir A4 yazıcıdan pek de büyük değildir. © Natasha Alipour

Canon PIXMA TS9550 Serisinin çift taraflı baskı özelliklerini göstermek için kağıdın arka yüzünü çeviren bir kadın eli görünür.

Otomatik çift taraflı baskı ve 20 yapraklık ADF (Otomatik Belge Besleyici), Canon PIXMA TS9550 Serisinde bulunan birçok özellikten yalnızca iki tanesidir. © Natasha Alipour

Hepsi bir arada Canon PIXMA TS9550 Serisi yazıcı, en fazla bir A4 yazıcı kadar yer kaplamasının yanı sıra kenarlıksız A3 baskılar üretebilir ve tasarımcıların zamanlarını daha verimli kullanmalarına olanak tanıyan birçok özelliğe sahiptir. 10,8 cm LCD dokunmatik ekran, baskı ayarlarını uyarlamayı kolaylaştırırken otomatik çift taraflı baskı ve A4 kağıt için 20 yapraklık ADF (Otomatik Belge Besleyici), yapmanız gereken doldurma sayısını azaltır. Ayrıca Ethernet ve kablosuz seçeneklerine, AirPrint (iOS) ve Mopria (Android) desteğine ve Canon PRINT uygulamasına sahip olduğundan bağlantı açısından da zengindir. Bu özellikler sayesinde fikirleriniz ve ilham kaynaklarınız için doğrudan akıllı cihazınızdan baskı, tarama ve fotokopi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Elbette ki bir yazıcı için nihai kararı vermemizi sağlayan baskı kalitesidir; PIXMA TS9550 Serisi, 100 yıla varan1 albüm ömrüne sahip ayrıntılı baskılar üretmek için beş ayrı ChromaLife100 mürekkep kartuşu ve net metinler için pigmentli siyah mürekkep kullanır. PIXMA TS9550 Serisi; Canon Yüksek Çözünürlüklü Kağıt, Mıknatıslı Fotoğraf Kağıdı ve 12x12 inç kalın kağıt dahil olmak üzere çok çeşitli yaratıcı medyaları da destekler.

Canon PIXMA TS8350 Serisi hepsi bir arada yazıcı, A4'ten daha büyük baskıya ihtiyaç duymayan grafik tasarımcılar için hem hoş görünümlü hem iyi baskı kalitesi sunan bir seçenektir. Şık tasarımlı yazıcı, tasarımcıların çalışma alanını tamamlar ve grenliliği azaltan altı tekli mürekkep sistemiyle baskı performansını bir üst seviyeye taşır.

Düşük çalıştırma maliyetleri için en iyi yazıcı: Canon PIXMA G6040

Bir logo görseli baskısı yapan Canon PIXMA G6040 yazıcı.

Canon PIXMA G6040, yalnızca üç siyah mürekkep şişesinden 18.0002 sayfaya kadar baskı alma kapasitesine sahip olduğundan bütçeyi yormayan akıllı bir tercihtir. © Jake Baggaley

Canon PIXMA G6040 yazıcıdaki siyah mürekkep tankını dolduran bir el görünür.

Canon'un sıkma gerektirmeyen ve ortalığı kirletmeyen mürekkep şişeleri sayesinde Canon PIXMA G6040'nin yüksek verimliliğe sahip mürekkep tanklarını doldurmak çok hızlı ve kolaydır. Tanklar dolduğunda şişe doldurma işlemi de otomatik olarak durur.

Canon PIXMA G Serisi MegaTank yelpazesindeki modeller, yüksek hacimlerde prova baskı üretme ihtiyacı olan tasarımcılar için son derece pratik bir seçenektir. Canon PIXMA G6040, dört yüksek verimliliğe sahip doldurulabilir mürekkep tankına sahiptir ve üç siyah mürekkep şişesiyle 18.0002 sayfaya kadar veya renkli mürekkep setiyle 7.7002 sayfaya kadar baskı alma imkanı sunar. Ayrıca, 350 yapraklık düz kağıt kapasitesine ve otomatik çift taraflı baskı özelliğine sahiptir, böylece PIXMA G6040'ye kağıt ve mürekkep doldurmaya daha az zaman harcayarak işlerin yaratıcı yönleriyle daha fazla ilgilenebilirsiniz.

PIXMA G6040'deki baskı kafası teknolojisi, net ve ayrıntılı baskılar sağlar ve ayrıca 89x89 mm kareden A4 boyutuna kadar kenarlıksız baskı imkanı sunar. Hem fotokopi makinesi hem de A4 tarayıcı olarak kullanılabilen, çok yönlü üçü bir arada bir seçenek olup sanat çalışmaları ve diğer kaynak materyallerini, ek donanıma ihtiyaç duymadan bir tasarım projesine aktarmanızı sağlar. PIXMA G6040 bulut uyumludur, böylece tasarımlar Google Drive ve Dropbox gibi uyumlu hizmetler kullanılarak herhangi bir konumdan bastırılabilir.

Hareket halindeki tasarımcılar için en iyi yazıcı: Canon PIXMA TR150

Masada oturmuş, Canon PIXMA TR150 yazıcısının yeni bastığı fotoğrafı inceleyen bir adam.

Canon PIXMA TR150, hibrit mürekkep sistemi ve 5,5 ipm3 (görüntü/dakika) değerine kadar baskı hızları sayesinde hızlıca canlı baskılar üretir. © Jake Baggaley

Canon PIXMA TR150 yazıcıyı siyah sırt çantasına koyan bir adam.

Kablosuz özelliklere sahip olmanın yanı sıra bir sırt çantasına kolayca sığan küçük ve hafif Canon PIXMA TR150, sahip olabileceğiniz en iyi taşınabilir yazıcıdır. © Jake Baggaley

İster hareket halindeyken veya uzaktan çalışırken müşteri kazanımı için prova baskı üretmek isteyen bir grafik tasarımcı olun ister sadece ev-ofisinizde biraz yer kazanmaya çalışıyor olun, yalın ve hafif Canon PIXMA TR150 yazıcı harika bir tercihtir. A4 boyutuna kadar belge ve kenarlıksız fotoğraflar sunabilen bu taşınabilir yazıcı, prize takılarak veya tamamen taşınabilir bir çözüm için opsiyonel pil paketiyle çalıştırılabilir.

PIXMA TR150, canlı arşiv kalitesinde baskılar için boya bazlı renklere sahip özel pigmentli siyah mürekkep içeren bir hibrit mürekkep sistemi kullanır. Ayrıca 5,5 ipm3 (görüntü/dakika) değerine kadar renkli ve 9 ipm3 değerine kadar siyah-beyaz baskı hızları sunar. Bunların yanı sıra Canon Yüksek Çözünürlüklü Kağıt, Mat Fotoğraf Kağıdı, Çift Taraflı Mat Kağıt, Yeniden Yapıştırılabilir Fotoğraf Kağıdı ve Mıknatıslı Fotoğraf Kağıdı dahil olmak üzere zarflar ve özel kağıtlarla uyumludur.

Sıkışık alanlarda kullanıma olanak tanımak için tüm bağlantı ve kablolar yazıcının tek bir tarafına toplanmıştır. Ayrıca 2,4 GHz ve 5 GHz Wi-Fi desteği4 ve Wi-Fi Direct ile birlikte sunulur, böylece bir internet yönlendiricisine erişmeye gerek olmadan kablosuz olarak baskı almaya devam edebilirsiniz. Bağlantı durumunu, erişim ayarlarını ve mürekkep seviyelerini doğrudan kontrol edebileceğiniz 1,44 inç OLED ekranı da vardır.

Taşınabilir baskı ihtiyaçlarınız çok karmaşık bir seviyede değilse kompakt ve kullanışlı Canon SELPHY Square QX10 tam size göre! Başlık eklenebilen kenarlığa sahip canlı 68x68 mm görüntüler üreterek notlar veya yorumlar eklemenize olanak tanır, dolayısıyla ilham panosu oluşturmak için idealdir. Kullanışlı özellikler arasında USB ile şarj etme ve Wi-Fi bağlantısı bulunur. Ayrıca, SELPHY mürekkep ve kağıt doldurma setleri, her ikisini de tek bir basit adımda değiştirmenize olanak tanır.

Yazan: Marcus Hawkins

 1. ChromaLife 100 uyumlu fotoğraf kağıtları arasında Pro Platinum Fotoğraf Kağıdı, Plus Glossy II Fotoğraf Kağıdı, Plus Semi-Gloss Fotoğraf Kağıdı ve Glossy Fotoğraf Kağıdı yer alır. Plastik kılıflı bir albümde saklanma simülasyonuna dayanan Canon'un kontrollü sıcaklık, nem ve gaz koşulları altında karanlık bir saklama alanında yaptığı hızlandırılmış testi baz alır. Canon, baskıların ömrünü garanti edemez; sonuçlar basılı görüntü, kuruma süresi, görüntüleme/saklama koşullarına ve çevresel faktörlere göre değişiklik gösterebilir.
 2. Sayfa verimi, ISO/IEC 24712 tablosu kullanılarak yapılan Canon'a ait test yöntemi ve ilk kurulum sonrasında yedek mürekkep şişeleri kullanılarak yapılan sürekli baskı simülasyonu baz alınarak hesaplanan tahmini değerdir.
 3. Düz kağıda A4 belge yazdırma hızı, ISO/IEC 24734 standardı Ofis Kategorisi Testindeki ESAT ortalamasına bağlı olarak ölçülür.
 4. 5 GHz desteği bölgenizde mevcut olmayabilir.

İlgili makaleler

 • Baskısı alınmış renkli 4x6 fotoğraflarla çevrili bir Canon PIXMA G540 yazıcı.

  BASKI

  PIXMA G640 ve PIXMA G540 ile tanışın

  Yeni nesil Canon MegaTank yazıcıların yeni özelliklerini keşfedin.

 • Bir ev-ofiste masada duran Canon PIXMA yazıcı.

  YAZDIRMAYLA İLGİLİ İPUÇLARI

  Ev-ofisler için en iyi yazıcı

  Canon PIXMA TR4650 yazıcı ile evinizden sorunsuz bir şekilde çalışın.

 • İki inşaat işçisi, Canon PIXMA TR150 yazıcıdan belge baskısı alıyor. Yanlarındaki masada turuncu bir baret duruyor.

  YAZDIRMAYLA İLGİLİ İPUÇLARI

  PIXMA TR150 ile hareket halindeyken baskı alın

  Taşınabilir bir yazıcının mobil işletmelere nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.

 • A small office with a printer positioned in the middle compartment of a grey wall unit.

  BASKIYLA İLGİLİ İPUÇLARI

  MegaTank yazıcılar ve faydaları

  Neden bir MegaTank yazıcıya ihtiyaç duyduğunuzu gösteren altı neden.