BASKI

Tasarımcılar için en iyi yazıcılar

İster evde ister stüdyoda çalışın, ihtiyaçlarınıza en uygun grafik tasarım yazıcısını nasıl seçeceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.
Küçük mavi bir vazonun yanında duran ve bu vazonun fotoğrafının baskısını alan bir Canon PIXMA TR150.

Çalışma şeklimiz her zamankinden daha esnek hale geldikçe, ev-ofisinizin veya stüdyonuzun işinizi verimli bir şekilde yürütmek için ihtiyaç duyduğunuz grafik tasarım araçlarına sahip olması giderek daha da önem kazanıyor. Yaratıcı sektörlerde çalışanlar, özellikle de tasarımcılar için bir yazıcı olmazsa olmazdır. Yüksek kaliteli bir yazıcı, tasarımları gözden geçirmekten müşteri onayı için basılı kopyalar oluşturmaya ve günlük yönetici görevleriyle ilgilenmeye kadar her türlü işte size zaman kazandırabilir, daha fazla iş almanıza yardımcı olabilir. Peki, ürün ararken hangi özelliklere bakmalısınız?

Net metinler ve tasarım ayrıntıları, net geçişler, renk doğruluğu ve baskıdan baskıya tutarlılık, müşteriye sunulacak prova baskılar için temel gereksinimlerdir. Çok yönlülük de önemli bir yazıcı özelliğidir. Bir tasarımcı olarak sizden kartvizit ve el ilanlarından poster boyutunda baskılara kadar her türlü içeriği üretmeniz istenebilir, dolayısıyla çok çeşitli medya türlerini ve boyutlarını destekleyen bir yazıcı size daha fazla yaratıcı seçenek sunar ve semtinizdeki baskı ofisine gitme ihtiyacınızı azaltır. Kablosuz bağlantı, otomatik kağıt besleme ve yüksek baskı hızları gibi kolaylık sağlayan özelliklerin yanı sıra güvenilirlik ve kullanım kolaylığı da temel öneme sahip niteliklerdir.

İhtiyaçlarınıza en uygun profesyonel baskı seçeneklerine karar vermenize yardımcı olmak için Canon'un yaratıcı baskı teknolojisine ilişkin bu kılavuzu derledik. Bu kılavuz, en uygun yazıcıyı bulmanız için yüksek kaliteli baskı olanakları sunan, en beğenilen PIXMA yazıcıların ve maliyet tasarrufu sağlayan MAXIFY modellerinin bir özetini içerir.

Grafik tasarımcıları için en iyi ev yazıcıları

Canon PIXMA yazıcıdan çıkan bir ticari el ilanı.

Canon PIXMA TS7650i, işlevleri ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmenizi ve iş akışınızı hızlandırmanızı sağlayan yenilikçi Switch UI arayüzüne bulunan renkli dokunmatik ekrana sahiptir.

Canon'un en yeni PIXMA ve MAXIFY yazıcılarından bazıları, özellikle hibrit çalışma düşünülerek tasarlanmıştır. Uygun maliyetle birlikte kompakt yapı, kolay kurulum, kullanışlı özellikler ve sezgisel kontrollerin tümü temel faktörlerdir. Canon PIXMA TS7650i, dar alanlara sığabilecek kadar küçük olmakla birlikte, siyah-beyaz belgelerde dakikada yaklaşık 15 görüntü1, renkli belgelerde ise dakikada yaklaşık 10 görüntü gibi yüksek baskı hızları sunan daha büyük, yeni nesil baskı kafalarına ve baskı kalitesini en üst düzeye çıkarmak için gelişmiş görüntü işleme özelliğine sahip, bütçe dostu bir yazıcıdır.

Basit kullanım sunan bu yazıcı, her ikisi de entegre baskı kafalarına sahip iki mürekkep kartuşu kullanır. Bunlardan biri üstün fotoğraf baskısı için boya bazlı mürekkeplere sahip üç renkli kartuş, diğeri ise pigment bazlı siyah kartuştur. Canon'un, fosforlu kalem kullanımına ve bulaşmaya dayanıklı, pigmentli siyah mürekkebi kullanan ilk "ev yazıcısıdır". Wi-Fi avantajları arasında akıllı cihazlara ve akıllı cihazlardan doğrudan baskı ve tarama bulunur. PIXMA TS7750i ek olarak, kolay çok sayfalı tarama ve fotokopi için 35 yapraklık ADF (Otomatik Belge Besleyici) sunar.

Her iki model de, Canon'un mürekkeplerinizin düzeylerini izleyip bu düzeylerin azaldığını algıladığı anda yeni kartuşların kapınıza teslim edilmesini sağlayarak standart mürekkep maliyetlerinden %50'ye kadar tasarruf etmenize olanak veren abonelik tabanlı bir hizmeti olan PIXMA Print Plan ile uyumludur.2

Diğer birçok Canon yazıcıda olduğu gibi, fotoğraf düzenlemenin yanı sıra çeşitli şablonları kullanarak kolajlar, posterler ve daha fazlasını oluşturmak için Easy-PhotoPrint Editor ve birden fazla görüntüyü birleştirmek, düzenlemek ve yazdırmak için Canon Easy-Layout Editor gibi destekleyici uygulamalar da bulunmaktadır. Canon PRINT uygulaması, yazıcınızın durumu ve mürekkep seviyeleri hakkında gerçek zamanlı güncellemeler almanızı sağlar, bakım görevlerini kolaylaştırır ve doğrudan akıllı cihazınızdan baskı, tarama ve fotokopi seçenekleri sunar. Canon PosterArtist ise el ilanlarından posterlere ve afişlere kadar çeşitli materyaller oluşturmak ve yazdırmak için çok sayıda özelleştirilebilir şablon sunar.

Büyük projeler için en iyi grafik tasarım yazıcıları

Masada dizüstü bilgisayar, not defteri, fotoğraflar ve kalemlerin yanında duran bir Canon PIXMA TS9550 Serisi yazıcı.

Canon PIXMA TS9550 Serisi yazıcı, kenarlıksız A3 baskılar üretme kapasitesine sahiptir ve standart bir A4 yazıcıdan pek de büyük değildir. © Natasha Alipour

Canon PIXMA TS9550 Serisinin çift taraflı baskı özelliklerini göstermek için kağıdın arka yüzünü çeviren bir kadın eli.

Otomatik çift taraflı baskı ve 20 yapraklık ADF (Otomatik Belge Besleyici), Canon PIXMA TS9550 Serisinde bulunan birçok özellikten yalnızca iki tanesidir. © Natasha Alipour

Hepsi bir arada Canon PIXMA TS9550 Serisi yazıcı, en fazla bir A4 yazıcı kadar yer kaplamasının yanı sıra kenarlıksız A3 baskılar üretebilir ve tasarımcıların zamanlarını daha verimli kullanmalarına olanak tanıyan birçok özelliğe sahiptir. 10,8 cm LCD dokunmatik ekran, baskı ayarlarını uyarlamayı kolaylaştırırken otomatik çift taraflı baskı ve A4 kağıt için 20 yapraklık ADF (Otomatik Belge Besleyici), yapmanız gereken doldurma sayısını azaltır. Ayrıca Ethernet ve kablosuz seçeneklerine, AirPrint (iOS) ve Mopria (Android) desteğine ve Canon PRINT uygulamasına sahip olduğundan bağlantı özellikleri açısından da zengindir. Bu özellikler sayesinde fikirleriniz ve ilham kaynaklarınız için doğrudan akıllı cihazınızdan baskı, tarama ve fotokopi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Elbette, bir yazıcının kalitesini belirleyen en büyük faktör baskı kalitesinin kendisidir. Canon PIXMA TS9550 Serisi, net metinler için pigmentli siyah mürekkep ve 100 yıla kadar albüm ömrüyle ayrıntılı baskılar sunan dört ayrı CMYK boya bazlı mürekkep içeren beş ayrı ChromaLife100 mürekkep kartuşu kullanır.3 Parlak, lustre, mat kağıt ve güzel sanatlar kağıtları ile yazdırılabilir diskler dahil çok çeşitli yaratıcı medyaları destekler. Çalıştırma maliyetlerini azaltmak için standart verimlilik sunan seçeneklerin yanı sıra yüksek verimliliğe sahip XL kartuşlar da mevcuttur. Canon'un Otomatik Mürekkep Dağıtımı hizmetiyle de uyumludur. Bu hizmete kaydolduğunuzda, mürekkep azalmaya başladığında yeni kartuşlar kapınıza teslim edilir. Bu sayede önemli bir işin ortasında mürekkebin bitmesinden endişelenmenize gerek kalmaz.

Dahili tarayıcıya sahip bir yazıcıya ihtiyacınız yoksa Canon PIXMA iX6850'ı düşünün. Benzer kompakt yapıya sahip olan bu A3+ yazıcı, beş pigment ve boya bazlı mürekkepten oluşan aynı karışımı kullanırken A3+ PIXMA iP8750 altı mürekkepli yazıcıda ek olarak sunulan gri boya bazlı mürekkep, renk gamını genişletir ve siyah-beyaz baskı kalitesini artırır.

Düşük çalıştırma maliyetleri için en iyi yazıcılar

Bir logo görseli baskısı alan Canon PIXMA G6040 yazıcı

Canon PIXMA G6040, yalnızca üç siyah mürekkep şişesinden 18.0004 sayfaya kadar baskı alma kapasitesine sahip olduğundan bütçeyi yormayan akıllı bir tercihtir. © Jake Baggaley

Küçük bir masada oturmuş, dizüstü bilgisayarda çalışan bir kişi. Dizüstü bilgisayarın arkasındaki masada duran bir Canon PIXMA yazıcı.

Bir MegaTank yazıcı için oldukça kompakt olan modern Canon PIXMA GX1040, ev-ofise sığacak şekilde tasarlanmıştır. Diğer doldurulabilir Canon yazıcılarda olduğu gibi, her bir mürekkep şişesinin özel anahtarı bulunur; böylece her renk yalnızca doğru tanka doldurulabilir. Dahili bir valf aşırı dolumu önler ve dökülme olasılığını ortadan kaldırır.

Canon PIXMA G Serisi MegaTank serisindeki modeller, yüksek hacimlerde prova baskı üretme ihtiyacı olan tasarımcılar için son derece pratik bir seçenektir. Canon PIXMA G6040, dört yüksek verimliliğe sahip doldurulabilir mürekkep tankına sahiptir ve üç siyah mürekkep şişesiyle 18.0004 sayfaya kadar veya renkli mürekkep setiyle 7.700 sayfaya kadar baskı alma imkanı sunar. Ayrıca, 350 yapraklık düz kağıt kapasitesine ve otomatik çift taraflı baskı özelliğine sahiptir, böylece PIXMA G6040'ye kağıt ve mürekkep doldurmaya daha az zaman harcayarak işlerin yaratıcı yönleriyle daha fazla ilgilenebilirsiniz.

PIXMA G6040'deki baskı kafası teknolojisi, net ve ayrıntılı baskılar sağlar ve ayrıca 89x89 mm kareden A4 boyutuna kadar kenarlıksız baskı imkanı sunar. Hem fotokopi makinesi hem de A4 tarayıcı olarak kullanılabilen, çok yönlü üçü bir arada bir seçenek olup sanat çalışmaları ve diğer kaynak materyallerini, ek donanıma ihtiyaç duymadan bir tasarım projesine aktarmanızı sağlar. PIXMA G6040 bulut uyumludur, böylece tasarımlar Google Drive ve Dropbox gibi uyumlu hizmetler kullanılarak herhangi bir konumdan bastırılabilir.

Çalışma maliyetlerini daha da azaltmak için MAXIFY GX3040 MegaTank 3'ü 1 arada çok işlevli yazıcı, size sınıfının en iyisi sayfa başı maliyet ve toplam sahip olma maliyeti sunar. Tek bir pigment bazlı mürekkep şişesi setiyle, 6.0004 siyah-beyaz veya 14.000'e kadar renkli sayfa basarken, bu sayılar ekonomik modda sırasıyla yaklaşık 9.000 ve 21.000 sayfaya kadar çıkar. MAXIFY GX4040'ta ayrıca 35 yapraklık ADF ve renkli dokunmatik ekran arayüzü bulunur. Her ikisi de, siyah-beyaz belgelerde dakikada 18 görüntü, renkli belgelerde dakikada 13 görüntü gibi yüksek hızlarda yüksek baskı üretebilir. Bu iki yazıcının bir diğer avantajı da arkalarında ek bir üçüncü kağıt besleyici bulunmasıdır. Bu manuel tepsinin düz ve yatay tasarımı, 0,7 mm kalınlığa kadar olan kartlara baskı yapılabilmesini ve 1,2 metreye kadar uzunlukta afişler oluşturulabilmesini sağlar.

Son derece kompakt bir 3'ü 1 arada MegaTank yazıcı olan MAXIFY GX1040, hibrit çalışanlar için tasarlanmıştır ve evden çalışan tasarımcılar için sorunsuz entegrasyon sağlayan, özelleştirilebilir renkli dokunmatik ekran arayüzüne sahiptir. Tek bir mürekkep şişesi seti ile 3.0004 siyah-beyaz veya 3.000 adede kadar renkli sayfa yazdırmak için yeterli kapasiteye sahiptir ve PIXMA G6040'ta olduğu gibi, tüm pigment bazlı mürekkepleri, hem siyah-beyaz hem de renkli belgelerde bulaşmaya ve fosforlu kalem kullanımına karşı son derece dayanıklıdır. Canon MAXIFY GX2040'ta ek olarak 35 yapraklık ADF bulunur.

Hareket halinde çalışan tasarımcılar için en iyi yazıcılar

Masada oturmuş, Canon PIXMA TR150 yazıcısının yeni bastığı fotoğrafı inceleyen bir adam.

Canon PIXMA TR150, hibrit mürekkep sistemi ve dakikada 5,5 görüntüye kadar baskı hızları sayesinde, kısa bir süre içinde canlı baskılar üretir. © Jake Baggaley

Bir proje için logo baskısı alan Canon SELPHY Square QX10 yazıcıyı tutan bir kişi.

Her yere götürebileceğiniz kadar küçük olan Canon SELPHY Square QX10, şarj edilebilir pille çalışır ve şebeke gücüne erişiminizin olmadığı uzak konumlarda çalışıyorsanız idealdir.

İster hareket halindeyken veya uzaktan çalışırken müşteriye sunum için prova baskı üretmek isteyen bir grafik tasarımcı olun ister sadece ev-ofisinizde biraz yer kazanmaya çalışıyor olun, küçük ve hafif Canon PIXMA TR150 yazıcı harika bir tercihtir. A4 boyutuna kadar belge ve kenarlıksız fotoğraflar sunabilen bu taşınabilir yazıcı, prize takılarak veya tamamen taşınabilir bir çözüm için opsiyonel pil paketiyle çalıştırılabilir.

PIXMA TR150, canlı arşiv kalitesinde baskılar için boya bazlı renklere sahip özel pigmentli siyah mürekkep içeren bir hibrit mürekkep sistemi kullanır. Ayrıca, dakikada 5,5 görüntüye1 kadar renkli ve 9 görüntüye kadar siyah-beyaz baskı hızları sunar. Bunların yanı sıra Canon Yüksek Çözünürlüklü Kağıt, Mat Fotoğraf Kağıdı ve Çift Taraflı Mat Kağıt dahil olmak üzere zarflar ve özel kağıtlarla uyumludur.

Sıkışık alanlarda kullanıma olanak tanımak için tüm bağlantı ve kablolar yazıcının tek bir tarafına toplanmıştır. Ayrıca 2,4 GHz ve 5 GHz Wi-Fi desteği5 ve Wi-Fi Direct ile birlikte sunulur. Böylece bir internet yönlendiricisine erişmeye gerek olmadan kablosuz olarak baskı almaya devam edebilirsiniz. Bağlantı durumunu, erişim ayarlarını ve mürekkep seviyelerini doğrudan kontrol edebileceğiniz 1,44 inç OLED ekranı da vardır.

Mobil baskı ihtiyaçlarınız çok karmaşık bir seviyede değilse şarj edilebilir pil ile çalışan Canon SELPHY Square QX10, metin eklenebilen kenarlığa sahip 68x68 mm baskılar üreterek notlar veya yorumlar eklemenize olanak tanır; dolayısıyla ilham panosu oluşturmak için idealdir.


Yazan: Marcus Hawkins ve Matthew Richards

 1. Belge baskı hızları, varsayılan tek taraflı modda ISO/IEC 24734 standartlı Ofis Kategorisi Testinde ortalama ESAT baz alınarak ölçülmüştür. Fotoğraf baskısı hızında, Plus Glossy II Fotoğraf Kağıdı ile ISO/JIS-SCID N2 standardı kullanılan varsayılan ayar baz alınmış ve ana bilgisayarın veri işleme süresi hesaba katılmamıştır.
 2. PIXMA Baskı Planı yalnızca Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İtalya, Norveç, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İrlanda Cumhuriyeti ve Birleşik Krallık'ta ikamet eden kişiler tarafından kullanılabilir.
 3. ChromaLife 100 uyumlu fotoğraf kağıtları arasında Pro Platinum Fotoğraf Kağıdı, Plus Glossy II Fotoğraf Kağıdı, Plus Semi-Gloss Fotoğraf Kağıdı ve Glossy Fotoğraf Kağıdı yer alır. Plastik kılıflı bir albümde saklanma simülasyonuna dayanan Canon'un kontrollü sıcaklık, nem ve gaz koşulları altında karanlık bir saklama alanında yaptığı hızlandırılmış testi baz alır. Canon, baskıların ömrünü garanti edemez; sonuçlar basılı görüntü, kuruma süresi, görüntüleme/saklama koşullarına ve çevresel faktörlere göre değişiklik gösterebilir.
 4. Sayfa verimi, ISO/IEC 24712 tablosu kullanılarak yapılan Canon'a ait test yöntemi ve ilk kurulum sonrasında yedek mürekkep şişeleri kullanılarak yapılan sürekli baskı simülasyonu baz alınarak hesaplanan tahmini değerdir.
 5. 5 GHz desteği bölgenizde mevcut olmayabilir.

İlgili ürünler

İlgili makaleler

 • BASKI

  Size uygun Canon baskı uygulaması

  Canon'un baskı uygulamalarıyla yaratıcı ve organize olun. Her projeye uygun bir uygulama mutlaka vardır.

 • BASKI

  Ev-ofisler için en iyi yazıcılar

  Canon PIXMA ve MAXIFY yazıcılar ile evinizden sorunsuz bir şekilde çalışın.

 • BASKI

  Kablosuz yazıcı kullanma

  Kablosuz yazıcınızdan en iyi şekilde yararlanabilmenin akıllı yolları.

 • BASKI VE EL İŞLERİ

  Kağıt türleri hakkında bilgiler

  Bu kullanışlı alıcı kılavuzuyla farklı Canon kağıt türlerini keşfedin.