YARATICI BASKI

Listeler, planlar ve hedefler: Baskıyla organize olun

Basılabilir yemek planlayıcılarından minnettarlık günlüklerine, Canon PIXMA yazıcı ve Creative Park ile kendi organizasyon araçlarınızı nasıl oluşturabileceğinizi keşfedin.
Creative Park'ın kenarlık şablonlarının ve bir Canon PIXMA yazıcının yanında açık duran madde işaretli bir günlüğün yukarıdan çekilmiş bir görüntüsü.

Organize olmak, sıklıkla alınan bir yeni yıl kararıdır ancak tüm yıl boyunca yoğun yaşamlarımızda ilk sıradaki yerini koruyacak stratejileri hayata geçirmek çok şey kazandırır. Konu yalnızca günlük planlayıcılar da değildir. Biraz yaratıcı düşünmeyle, baskının gücünden faydalanarak yaşamdaki birçok zorluğun üstesinden gelmeye yardımcı olacak her türlü mükemmel kaynağı oluşturmak mümkündür. 

Bu, süpermarkette ihtiyacınız olan her şeyi hatırlamanıza yardımcı olacak alışveriş listeleri veya yemek planları ya da minnettar olduğunuz her şeyin kaydını tutmanızı sağlayan bir minnettarlık günlüğü gibi basit bir şey olabilir. Ruh sağlığınızı nelerin etkiliyor olabileceğine dönüp bakmak için bir psikoloji günlüğü de olabilir. 

Hedef ne olursa olsun, Canon'un PIXMA yazıcı serisi organizasyon becerilerinizi geliştirmenize ve bu süreçte yaratıcı olmanıza yardımcı olur.

Neden listeler ve planlar yapmalı ve hedef belirlemelisiniz?

Ahşap bir masada oturmuş, önünde sıcak bir içecekle bir günlük yazan bir kadın.

İçerik üretici Temi Manning, kendi madde işaretli günlüklerini tasarlamak için zaman ayırmayı seviyor. Pazar akşamı önünde sıcak bir içecekle oturmanın sonraki haftaya hazırlanmak için mükemmel bir fırsat olduğunu düşünüyor.

Creative Park'tan indirilen temalı motifleri makasla kesip çıkaran bir kadın. Masanın üstünde duran bir Canon PIXMA yazıcı. 

Temi, CanonPIXMA TS7450a Serisi yazıcı ve Canon Creative Park ile denemeler yapıyor ve planlayıcılarını, kenarlıklar ve tematik motiflerle görsel olarak geliştirmenin yeni yollarını keşfediyor.

Listeler, planlar ve hedefler oluşturmak, bir şeyleri hızlıca yazıp üstlerini çizmekten çok daha fazlasını içerebilir. Birleşik Krallık'ın Portsmouth şehrinde yaşayan Temi Manning, ruh sağlığını yönetmesine yardımcı olması için günlük tutmayı keşfetmiş ve güzel bir şekilde resmedilmiş madde işaretli günlüklerini paylaşmaya başladıktan sonra etkileyici bir takipçi kitlesi edinmiş. "Bu, bilinçli farkındalığın bir yolu ve aynı zamanda kafamda dolaşan düşünceleri kağıda dökerken yapmaktan keyif aldığım bir şey," diye açıklıyor. Madde işaretli günlükler, yaptığınız egzersizden yediğiniz yiyeceklere, okumak istediğiniz kitaplara veya izlemek istediğiniz filmlere kadar, her türlü yaşam hedefini ve başarıyı kaydetme araçlarıdır.

Günlük tutma ve planlama Temi için artık bir yaşam biçimi haline gelmiş ve Temi, kendi günlüğünüzü ya da planlayıcınızı oluşturmanın ve başarmak istediğiniz her şeyi kağıda dökmenin hedeflerinizin daha az göz korkutucu görünmesini sağladığını fark etmiş. "Bunu yapmazsam aynı derecede verimli olamam," diyor. "Beni motive ettiği, organize olmamı sağladığı ve yaratıcı olurken güzel sayfalar ve düzenler oluşturarak anda kalmanın tadını çıkarma fırsatı yarattığı ve başkalarına da bunu yapmaları için ilham vermemi sağladığından bu çok önemli."

Burada, baskıyı kullanarak nasıl daha verimli ve yaratıcı olabileceğiniz konusunda ipuçları ve teknikler paylaşıyor.

Tema seçme

Masada oturmuş, bir yaprak illüstrasyonunu kesip çıkaran bir kadın. Masada bir Canon yazıcı, dizüstü bilgisayarlar ve kalemler görülüyor.

Temi, ilk kez madde işaretli bir günlük tasarlıyorsanız projeyi tamamen kendinize özgü hale getirmek için sayfalarınıza sevdiğiniz illüstrasyonları eklemenizi öneriyor. Temi bu yaprak motiflerini kendi çizmiş fakat Creative Park'ın hazır tasarımlarını da kullanabilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce tasarım vardır.

Canon Creative Park'ın kahve temalı çıkartmalarını bir günlüğe yapıştıran bir çift el. Masada yanlarında duran çeşitli basılı tasarımlar, pembe bir klavye ve kırtasiye malzemeleri.

Temi'ye göre, başarılı bir kişisel günlüğün anahtarı "sizin tarzınıza uyan veya ilginizi çeken bir şey seçmektir". Temi, bu proje için kahve ve sonbahar temasını seçip elle çizdiği tasarımlarını Creative Park şablonlarıyla birleştirmiş.

Temi, günlüklerini ve olumlama yazılarını genellikle elle çizilmiş illüstrasyonlarla özelleştiriyor ancak siz daha sonra baskısını alıp sayfalarınıza ekleyebileceğiniz hazır tasarımlar da arayabilirsiniz. Temi'nin önerdiği gibi, kişisel yaratıcı tarzınızı sergilemenin basit bir yolu her ay için bir tema seçmektir. Bunlar canlı desenler, belirli renkler veya Temi'nin Ekim ayı için seçtiği kahve/sonbahar teması gibi bir konu olabilir. "Bunları her sayfada süsleme olarak kullanıyorum ve bir akşamı bunları sonraki hafta için düzenleyerek geçiriyorum," diyor.

Creative Park web sitesinde ve Creative Park uygulamasında, PIXMA yazıcılarla uyumlu farklı kağıt türlerine çeşitli boyutlarda baskısı alınabilen sayısız indirilebilir şablon, desen ve tasarım bulunur. Yemek planlarınızı renklendirmek için kenarlık eklemek mümkündür. Renkli desenli kağıtlar ise muhteşem ev yapımı takvimler yapmak için kullanılabilir. Bir şey deneyip beğenmezseniz eski tasarımı geri dönüştürüp tekrar başlayabilirsiniz.

Temi, "Creative Park ile çok çeşitli hazır tasarımlar arasından seçim yapabiliyor ve bunları Canon PRINT uygulamasından veya doğrudan Creative Park uygulamasını kullanarak hızlı bir şekilde indirebiliyorum," diyor. "Kafe tarzı duvar setine aşık oldum. Cesur, modern tasarımını ve illüstrasyonların çeşitliliğini seviyorum. Mutfağımı dekore etmek için ayrıca Paris kuş kafesi tasarımlarını kullandım."

Baskı, tarama ve çoğaltma 

Masada duran, bir alışveriş listesini yazdıran Canon PIXMA yazıcı.

Dahili bir tarayıcıya sahip olan ve birden fazla sayfayı iki kat hızla kopyalamanıza olanak tanıyan Canon PIXMA TS7450a Serisi yazıcı, Temi'nin en sevdiği tasarımları hızla çoğaltmasını ve işlerini hızlandırmasını sağlamış.

Elindeki kalemle buzdolabına yapıştırılmış, güzel tasarlanmış bir alışveriş listesine bir madde ekleyen bir kadın.

Alışveriş listeleri, haftalık rutininizin kontrolünü ele almanın basit bir yoludur. Canon Manyetik Fotoğraf Kağıdı ile listelerinizi buzdolabınıza yapıştırabilirsiniz. Böylece, önemli bir maddeyi bir daha asla unutmazsınız.

PIXMA TS7450a Serisindeki tarama seçeneği, zamanınız yoksa her hafta yeni bir ikili sayfa oluşturma gerekliliğini ortadan kaldırdığından, sayfaları çoğaltmak için idealdir. Bu özelliği, kendi tasarımlarınızın ve illüstrasyonlarınızın kopyalarını oluşturmak için de kullanabilir, ardından projelerinize eklemek üzere birden fazla versiyonun baskısını alabilirsiniz.

Canon PRINT uygulamasının yardımıyla doğrudan akıllı telefonunuzdan, istediğiniz boyutlarda, düzende ve kağıt türünde tasarımların baskısını almanız da mümkündür. Temi'nin tasarımları çoğunlukla Canon Mat Fotoğraf Kağıdı üzerine basılsa da Canon Manyetik Fotoğraf Kağıdı, listeleri evinizdeki manyetik yüzeylere yapıştırmak için idealdir.

Sürece bağlılık

Ahşap bir masada duran bir Canon yazıcı, tablet ve çeşitli kırtasiye malzemeleri. Masanın üzerindeki duvarda, metal duvar askısına kartpostallar ve notların iliştirildiği görülüyor. 

Temi, "Kağıt ve planlayıcılarla çalışmanın, kendi ellerinizle güzel tasarımlar yaratmanın sağladığı başarının ve zevkin yerini hiçbir şey tutamaz," diyor.

Ahşap bir masanın üstünde duran, içinde günlük yapılacaklar listeleri ile yaprak ve kupa motifleri görünen açık bir madde işaretli günlüğün yukarıdan çekilmiş görüntüsü.

Tasarımlarınızı kendinize saklamanız gerekmez. Bunlar organize olmak isteyen arkadaşlarınız ve sevdikleriniz için eşsiz hediyeler olabilir.

Canon PIXMA TS7450a Serisi gibi ürünlerle evde günlük tasarlamanın güzel yanı, herkesin şansını deneyebilmesidir. Temi, "Zamandan tasarruf etmek ve size sunulan indirme kitaplığıyla yaratıcı olmanın keyfini çıkarmak istiyorsanız tüm bu tasarımların baskısını alabilmek mükemmel bir seçenek," diyor.

Ayrıca, planlarınıza bağlı kalmanın en iyi yolunun organize olmayı bir rutin haline getirmek olduğunu da söylüyor. "Her pazar akşamı illüstrasyonlarımı ve tasarımlarımı içeren günlük sayfalarımı sonraki hafta için hazır olacak şekilde oluşturuyorum. Bir fincan çay yapıyorum, masamda rahatlıyorum ve sürecin keyfini çıkarıyorum."

Mağazadan satın alınan ortalama planlayıcıdan farklı olarak, ev yapımı organizasyon araçları yaratıcı ve uygun maliyetli sonuçları keşfetme fırsatı sunarak günlük, aylık ve yıllık planlarınıza değer katar. Bu yalnızca bitmiş ürünle de ilgili değildir; sürecin keyfini çıkarabilir ve gelecekte elde ettiğiniz her şeye dönüp bakabilirsiniz.


Yazan: Rowan Davies

İlgili Ürünler

 • Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar

  Matte Photo Paper MP-101

  Mat kaplaması ile Mat Fotoğraf Kağıdı yüksek kaliteli fotoğraflar, grafikler ve metinlerin elde edilmesini sağlar. Ayrıca, tebrik kartları, görsel sunumlar ve kağıtla yapılan el işleri gibi daha yaratıcı kullanımlar için de uygundur.
 • Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar

  Magnetic Photo Paper MG-101

  Canon'un Manyetik Fotoğraf Kağıdı MG-101 ile fotoğraf baskılarınıza daha fazla yaratıcılık katılın ve interaktif olmalarını sağlayın.
 • İlgili makaleler

 • BASKIYLA İLGİLİ İPUÇLARI

  Okula dönüş için baskı ipuçları

  Bir Canon yazıcı ile okul yılı için hazırlanmanın yaratıcı yollarını keşfedin.

 • YARATICI BASKI

  Cihazlarınızı kişiselleştirin

  Canon'un taşınabilir yazıcılarıyla telefonunuz ve diğer teknolojik cihazlarınız için özel çıkartmalar oluşturun.

 • BASKI

  Öğrenciler için en iyi yazıcılar

  Her öğrencinin bir yazıcıya ihtiyacı vardır. İhtiyaçlarınıza göre en uygun fiyatlı seçenekleri keşfedin.

 • BASKI

  Ev-ofisler için en iyi yazıcılar

  Canon PIXMA ve MAXIFY yazıcılar ile evinizden sorunsuz bir şekilde çalışın.