BASKIYLA İLGİLİ İPUÇLARI

Okula dönüş: Bir Canon yazıcı ile hazırlanın

Bir Canon yazıcının, sizin ve çocuklarınızın yeni okul yılına hazırlanmanıza ve öğrenmeyi eğlenceli hale getirmenize nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.
Gülümseyen bir kadının dizinde oturan bir çocuk, Canon PIXMA yazıcıdan basılmış çıktıları boyuyor. Akıllı telefonu tutan eller arka planda görülebilir.

Çoğu çocuk okul tatillerini çok sever ve günümüzde dikkatlerini çekecek her zamankinden daha fazla şey var. Ancak zamanın nasıl geçtiğini anlayamadan çocuklarınızın okula dönme zamanı gelir. Bir Canon yazıcı, yaz tatili heyecanından faydalanmaya ve gençlerin yeni okul yılı hazırlıklarıyla ilgilenmesine yardımcı olabilir.

Tüm ailenin eğlenceye dahil olabilmesi için PIXMA ve SELPHY CP1500 yazıcılar kolayca bilgisayarlara ve mobil cihazlara bağlanabilir. Çocuklar, çeşitli Canon baskı uygulamalarından birini kullanarak hızlı ve kolay bir şekilde baskı alabilir. Canon'un baskı uygulamaları ve yazılımlarıyla ilgili kılavuzumuz, projeniz için doğru aracı seçmenize yardımcı olacak. İşte başlamak için birkaç fikir.

Bir Canon baskı uygulamasını görüntüleyen bir akıllı telefonu tutan eller. Akıllı telefon ekranındaki görüntü arka planda yazıcıdan çıkıyor.

Canon PRINT uygulaması, bir akıllı telefondan baskı almanıza olanak tanır ve çocuklarınız okul projelerinde yaratıcılıklarını göstermek istediklerinde Canon Easy-PhotoPrint Editor veya Creative Park uygulamalarında kendi tasarımlarını düzenleyebilir ve kişiselleştirebilirler.

1. Zaman çizelgeleri yazdırın.

Okul üniformalı genç bir kızın görüntüsünü basan beyaz bir Canon SELPHY CP1500 yazıcı. Görüntüde küçük bir QR kodu da bulunuyor.

Canon SELPHY CP1500, QR kodların baskısını alabilir. Böylece adres bilgilerine ve zaman çizelgelerine kolay erişim için çıktılarınıza kulüplerin ve kuruluşların bağlantılarını ekleyebilirsiniz.

Ev yapımı bir takvimde Eylül ayının tarihlerini dolduran bir kişinin yukarıdan aşağıya doğru çekilmiş görüntüsü.

En sevdiğiniz aile fotoğraflarınızı kişiselleştirilmiş takvimlere dönüştürmek için Canon yazıcınızı kullanın, böylece okul sonrası kulüpleri veya oyun buluşmalarını asla kaçırmazsınız. Hatta zaman çizelgelerinizi ve takvimlerinizi buzdolabına iliştirmek için Canon Manyetik Fotoğraf Kağıdı kullanarak küçük magnetler bile oluşturabilirsiniz.

Pazartesi günü resim, Salı günü oyun, Çarşamba günü fen bilgisi. Evinizde birden fazla çocuğun ve gencin hafta boyunca farklı dersler için hatırlaması gereken her şeyi takip etmek zordur. Okul sonrası kulüpleri ve aktiviteleri saymıyoruz bile.

Zaman çizelgelerini basıp mantar panoya veya buzdolabına tutturduğunuzda, tüm aile herhangi bir günde hatırlaması gerekenleri görebilir. Artık unutulmuş kramponları bırakmak için resepsiyona koşmanıza gerek kalmayacak.

Ayrıca, Easy-PhotoPrint Editor uygulaması ile doğum günü partilerini, oyun buluşmalarını veya yaklaşan diğer aile etkinliklerini ekleyebileceğiniz takvimler basabilir ve belirli bir günde çocukları kimin okula bırakacağını veya okuldan alacağını not edebilirsiniz.

Çoğu PIXMA yazıcıyla uyumlu olan Canon PRINT uygulaması, akıllı telefonunuzdan kablosuz olarak baskı almayı kolaylaştırır. Uygulamayı; image.canon, Dropbox™, Google Classroom™, Google Drive™ ve Microsoft OneDrive® dahil olmak üzere artık birçok okulun sınıf içi ve ev ödevleri için kullandığı çeşitli bulut tabanlı hizmetlerden baskı almak veya bu hizmetlere tarama yapmak için de kullanabilirsiniz. Canon PIXMA yazıcıların çoğu, ilk kurulumdan sonra Apple® AirPrint® ve Android için Mopria® ile de uyumludur. Bu sayede, ağ bağlantısı olan herhangi bir yerden tek bir düğmeye basarak herhangi Apple ürünlerinizden veya Android cihazınızdan baskı alabilirsiniz.1

2. İçecek şişelerine ve beslenme çantalarına yapışkan etiketler ekleyin.

Genç bir kızın resminin sekiz kopyasını içeren küçük bir kağıt basan beyaz Canon yazıcı.

Özel etiketlerinizi kare (KC-18IS, 54 x 54 mm), kredi kartı boyutunda (KC-18IF, 54 x 86 mm) veya mini (KC-18IL, 22 x 17,3 mm) çıkartma kağıtlarına basmak için Canon SELPHY CP1500 yazıcıyı kullanın.

Bir çift elin yeşil bir su şişesine, üstünde genç bir kızın fotoğrafının bulunduğu bir çıkartmayı dikkatlice bir şekilde yapıştırdığı görülüyor.

Arka kısmı soyup çocuğunuzun beslenme çantasına veya su şişesine yapıştırmanız yeterlidir.

Artık birçok okul, çocuklardan her gün kendi su şişelerini getirmelerini istiyor. Ancak ilkokulda tek boynuzlu atların, dinozorların ve bazı çizgi film karakterlerinin çok popüler olduğu düşünüldüğünde, bunlar kolayca birbirine karışabilir.

Fotoğraf veya belge yazdırmak için kullanılan düz kağıt yerine birçok farklı boyutta sunulan Canon SELPHY çıkartma sayfalarını kullanarak şişeler, beslenme çantaları ve bardak kılıfları için kendi özelleştirilmiş etiketlerinizi oluşturmak üzere Canon SELPHY CP1500 kompakt yazıcıyı kullanın. Canon SELPHY Photo Layout uygulamasında bir Etiket Düzeni seçeneği bulunur. Böylece film rulonuzdan bir fotoğraf seçebilir ve metin, damga ve renklerle özelleştirebilirsiniz. Aynı veya farklı sekiz küçük görüntüyü tek bir sayfaya basmanıza olanak tanıyan mini etiketler oluşturma seçeneği de vardır.

Beslenme çantası metal mi? Sorun değil. Canon Manyetik Fotoğraf Kağıdında etiketlerinizi oluşturmak için Canon PIXMA yazıcınızı kullanmanız yeterlidir. Çıkartmalar yüzeye yapışır ve beslenme çantasını yıkamanız gerektiğinde onları çıkarabilirsiniz.

3. Sanat eserleri üreterek yaratıcılığınızı gösterin.

Siyah bir Canon yazıcı, Canon Manyetik Fotoğraf Kağıdı üzerine bir çocuk çizimi basıyor. Yazıcının yanında orijinal çizim görülüyor.

Çocuklarınızın yaptığı resimlere verdiğiniz değeri göstermek için zengin ayrıntılara sahip güzel ve dayanıklı görüntüler basabilirsiniz. Ayrıca yazıcınızda bir tarayıcı varsa çocuklarınızın resimlerini tarayıp basabilirsiniz.

Çocuklar tarafından yaratılan sanat eserleri genellikle kalemler, boya kalemleri, keçeli kalemler ve boyalarla kağıt üzerinde yapılır. Çoğu Canon PIXMA yazıcıda bulunan tarayıcılarla veya Akıllı Telefon Kopyalama seçeneğini kullanarak, çocuklarınızın sanat eserlerini baskıya hazır hale getirmek veya yalnızca orijinallerin doğrudan kopyalarını oluşturmak için dijital ortama aktarmak hızlı ve kolaydır. Canon PRINT uygulamasıyla akıllı telefonunuzdan da tarama yapabilirsiniz. Hatta bazılarını Canon Manyetik Fotoğraf Kağıdına basabilir ve buzdolabına iliştirebilirsiniz. Böylece orijinal fotoğrafların kirlenmesinden, yırtılmasından veya yıpranmasından endişe etmenize gerek kalmaz. Yalnızca 10 x 15 cm boyutundaki her yaprak ile tek seferde çok sayıda resim sergileyebilirsiniz.

Çocukların sanat eserlerini sergilemek için bir başka harika seçenek de, yalnızca fotoğrafları ve kare şeklindeki baskıları saklamak için akıllı bir yol sunmakla kalmayan, aynı zamanda görünümü kişiselleştirmek için dış tarafı görüntülerle süslenebilen Canon Photo Cube'dur. Çocuklar en sevdikleri yaz tatili fotoğraflarını göstermek için ve hatta değişen mevsimleri sergilemek gibi projeler için kullanabilirler. Photo Cube, iki mürekkep kartuşu ve 40 yaprak kare Plus Glossy II Fotoğraf Kağıdı ile birlikte gelir.

4. Kendi kitap ayraçlarınızı tasarlayın.

Canon Creative Park şablonlarından oluşturulan, kitabın açık sayfalarına yerleştirilen ev biçimli kitap ayraçları.

Creative Park'ta bu şirin ev biçimli tasarımlar da dahil olmak üzere bir dizi kitap ayracı şablonu bulunur.

Renkli alıştırma kitaplarının, çıkartma sayfalarının ve okul üniformalı genç bir kızın fotoğrafını basan bir Canon SELPHY CP1500'ün yukarıdan aşağıya doğru çekilmiş görüntüsü.

SELPHY yazıcılar herhangi bir akıllı cihazla kullanılabilir, böylece hızlı ve kolay bir şekilde kitap ayraçları ve etiketler oluşturabilirsiniz.

Gençler, okula dönüşte kitap ayraçları tasarlamak için PIXMA veya SELPHY yazıcılarını da kullanabilirler.

PIXMA kullanıcıları, Creative Park web sitesinde farklı hayvan türleri ve hatta bazı sevimli penguen biçimli sayfa işaretleri dahil olmak üzere önceden tasarlanmış kitap ayraçları bulabilir.

Canon SELPHY Photo Layout uygulaması, SELPHY CP1500'ünüzde kişiselleştirilmiş kitap ayraçları oluşturma seçeneği sunar. Kitap Ayracı Düzeni seçeneğini ve kartpostal boyutunu (100 x 148 mm) seçin ve ardından seçtiğiniz görüntülerin kitap ayracının üstüne mi yoksa altına mı hizalanmasını istediğinize karar verin. Kitap Ayracı Düzeni seçeneği, otobüs veya kütüphane kartlarına yönelik kimlik fotoğrafları basmak için de kullanışlıdır.

5. Sınırsızca baskı alın.

Gülümseyen bir kadın ve çocuk, Canon PIXMA MegaTank yazıcının yanında masada oturuyor. Çocuk bir çıktı üzerinde boyama yaparken kadın, yazıcının mürekkep tanklarını dolduruyor.

Yazıcınız okul malzemelerinden evden çalışmaya kadar çeşitli amaçlarla tüm aile tarafından düzenli olarak kullanılıyorsa Canon PIXMA G3470 Serisi MegaTank yazıcılar, yüksek hacimli baskı için daha ekonomik bir seçenek olabilecek yeniden doldurulabilir mürekkep tanklarına sahiptir.

Daha yüksek baskı hacimlerine sahip yoğun evler için PIXMA G3470 Serisi de iyi bir seçenektir. Bu MegaTank yazıcılar; basit ve zahmetsiz mürekkep şişeleriyle yenilenen, büyük ve yeniden doldurulabilir kartuşlara sahiptir. Komple bir mürekkep şişesi seti, kartuş fiyatına kıyasla çok daha düşük bir maliyetle 8.1002 sayfaya kadar baskı yapabilir ve yüksek hacimli baskının çalıştırma maliyetlerini çok daha uygun hale getirir.

Yeni bir dönem; ebeveynler, bakıcılar ve çocuklar için organizasyonel zorlukları beraberinde getirir. Çocuğunuz yeni bir akademik yıla, üstelik yeni bir okulda başlarken bu zorluklar daha da büyük olabilir. Canon'un yazıcı serisi; çok yönlülüğü, esnekliği ve geniş kapsamlı bağlantı özelliği sayesinde tüm süreci basitleştirebilir ve böylece tüm ailenin organize olmasına yardımcı olurken eğlenceyi ve yaratıcılığı da beraberinde getirir.

Yazan: Matthew Richards, Claire Gillo ve Rachel Segal Hamilton

 1. Dropbox, Dropbox, Inc. şirketinin ticari markasıdır.
  Google, Google Classroom ve Google Drive; Google LLC şirketinin ticari markalarıdır ve bu site, herhangi bir şekilde Google tarafından onaylanmamıştır veya Google ile ilişkili değildir.
  Microsoft OneDrive, Microsoft Corporation'ın ABD ve diğer ülkelerdeki tescilli ticari markasıdır.
  Apple ve AirPrint, Apple Inc. şirketinin ABD ve diğer ülkeler ile bölgelerde tescilli ticari markalarıdır.
  Mopria; Mopria Alliance, Inc. şirketinin ticari markasıdır.
 2. Ekonomik mod, yoğunluğu düşürerek siyah mürekkep tüketimini azaltır; standart moda kıyasla %26 oranında daha fazla sayfa baskısı sağlar. Sayfa Verimi, ISO/IEC 29103 tablosunu kullanarak yapılan Canon bireysel test yöntemi ve ilk kurulum sonrasında yedek kullanılarak yapılan sürekli baskı simülasyonu baz alınarak hesaplanan değerdir.

İlgili Ürünler

 • Canon PIXMA G3470

  MegaTank Yazıcılar

  PIXMA G3470 Serisi

  Yeniden doldurulabilir mürekkep tankına sahip bu hızlı, Wi-Fi özellikli yazıcıyla evde baskı alın, fotokopi çekin ve tarama yapın
 • Ev Yazıcıları

  SELPHY CP1500

  Bu kullanımı kolay kompakt fotoğraf yazıcısıyla saniyeler içinde zengin renkli ve son derece dayanıklı baskılar elde edin.
 • Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar

  Magnetic Photo Paper MG-101

  Canon'un Manyetik Fotoğraf Kağıdı MG-101 ile fotoğraf baskılarınıza daha fazla yaratıcılık katılın ve interaktif olmalarını sağlayın.
 • İlgili Makaleler

 • YARATICI BASKI

  Listeleri, planları ve hedefleri yazdırma

  Canon PIXMA yazıcı ile yaratıcılığınızı konuşturun ve yıl boyu organize ve farkındalık sahibi olmaya devam edin.

 • BASKI

  Ev-ofisler için en iyi yazıcılar

  Canon PIXMA ve MAXIFY yazıcılar ile evinizden sorunsuz bir şekilde çalışın.

 • BASKI

  Kablosuz yazıcı kullanma

  Kablosuz yazıcınızdan en iyi şekilde yararlanabilmenin akıllı yolları.

 • BASKI

  Öğrenciler için en iyi yazıcılar

  Her öğrencinin bir yazıcıya ihtiyacı vardır. İhtiyaçlarınıza göre en uygun fiyatlı seçenekleri keşfedin.