YARATICI BASKI

Vahşi yaşama adım atın: Kendi hayvan maceranızı yazdırma

Aslanlardan kaplanlara, zürafalardan ayılara kadar, Canon Creative Park ile evde kağıttan eğlenceli bir safari oluşturun ve tüm aile ile birlikte doğal alanı koruma hakkında daha fazla bilgi edinin.
Bir zürafa, bir su aygırı ve bir ayıdan oluşan kağıt el kuklaları ile oynayan üç çocuk.

Hayvanlar alemini keşfetmek, küçükler için sonsuz yaratıcı oyun olanakları sağlayabilir. Üstelik eğlence ve eğitimin mükemmel bir kombinasyonunu sunar. Yaratıcılığı ateşleyecek ve çocuklarınıza dünyanın en şirin ve en güçlü yaratıklarını öğretmeye yardımcı olacak bir aktivite arıyorsanız kağıt el işlerine bir şans vermeye dersiniz?

Canon Creative Park, evde ailenizle eğlenceli bir gün geçirmeye uygun, hayvanlardan ilham alan, indirilebilir kağıt el işi projeleriyle dolu ücretsiz bir çevrimiçi kaynaktır. Kendi açılır safarinizi oluşturmak için ihtiyacınız olan tek şey bir yazıcı ve birkaç hevesli el sanatları ustasıdır. Çitalardan koalalara, kırmızı pandalardan imparator penguenlere, dünyanın dört bir yanından çeşitli hayvanlar mevcuttur ve tüm aile doğa hakkında daha fazla şey öğrenirken bol bol eğlenir.

Blog yazarı Fariba Soetan, Londra'da eşi ve üç çocuğu ile birlikte yaşıyor. Burada ailesinin son derece eğlenceli bir hayvan macerası için Creative Park'ı ve Canon PIXMA TS8350 Serisi yazıcıyı nasıl kullandığını paylaşıyor.

1. El işi malzemelerinizi toplayın.

Bir aile tarafından elden ele dolaştırılan, A4 kağıda basılmış bir dizi kağıt el işi projesi şablonu.

Creative Park kağıt el işi projelerinin yapımı kolaydır ve özel araçlar gerektirmez. Tek ihtiyacınız olan makas, yapıştırıcı, çalışacak alan ve hevesli genç el sanatları ustalarıdır.

Evde kalma safarinize başlamak için çok fazla araca ihtiyacınız yok. Herkesin katılmasını sağlayacak kadar makas, bir yazıcı, kağıt ve bir miktar yapıştırıcı ya da yapışkan bant yeterlidir.

"Daha karmaşık hayvanlar için muhtemelen çocuklarınkine kıyasla daha sivri uçlu makaslara ihtiyacınız olacak, çünkü etrafından kesmeniz gereken gerçekten küçük parçalar oluyor," diyor tasarımları keserken yetişkinlerin çocuklara yardım etmelerini öneren Fariba.

Creative Park uygulamasındaki1 veya web sitesindeki her şablon için önerilen bir kağıt vardır ve en iyi sonuçları elde etmek için bu öneriye uymak en doğrusudur. Plus Glossy ve Mat Fotoğraf Kağıdı gibi kaliteli kağıtlar, canlı hayvan baskıları için harika seçeneklerdir. Fariba ayrıca, net ve canlı baskılar için Canon PIXMA TS8350 Serisi yazıcı kullanıyor. "Daha kalın bir kağıt sipariş ettik, normal yazıcı kağıdı gibi değildi. Katlandığı zaman aynı şekilde kalıyordu," diyor.

2. Şablonlarınızı seçin.

Cam bir masada dizüstü bilgisayarın etrafına toplanmış bir anne ve iki çocuğu.

Creative Park çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Bu nedenle çocuklar, en sevdikleri hayvanın doğru karmaşıklık düzeyine sahip bir şablonunu bulabilir. "Yapabileceğiniz çok sayıda hayvan var," diyor Mixed.Up.Mama blogunun sahibi Fariba.

Oturma odasında oturmuş, kağıt şablonlar kesen bir aile.

Aklınızda bir proje olduğu her an baskı zamanıdır. Üstelik buna tüm aile katılırsa safarinizi çok daha kısa sürede oluşturabilirsiniz.

Creative Park'ta seçebileceğiniz her türden şablon mevcuttur. Bu, çocukların ister egzotik isterse yaşadığı yerde bulunan bir hayvan olsun, kendilerine hitap eden bir hayvanı seçebilecekleri anlamına gelir.

Tek yapmanız gereken Creative Park Uygulamasını kullanarak veya Creative Park web sitesini ziyaret ederek, en beğendiğiniz kağıt tasarımlarını indirmek ve ardından evdeki yazıcınızda bunların baskısını almaktır. Doğru beceri seviyelerine sahip farklı şablonlar seçmek, tüm ailenin tasarımlar üzerinde birlikte çalışırken eğlenmesini sağlar.

"Web sitesini ziyaret ettik ve kızlar, farklı hayvanlardan bazılarını incelerken onların zorluk seviyesine göre seçim yapmasına yardımcı oldum. Kızlar bu konuda gerçekten hevesliydi ve her biri favori bir hayvanlarının olduğu yaştalar," diyor kızları altı, sekiz ve on yaşlarında olan Fariba.

"Ebeveyn olarak, kendi çocuklarınızı ve neler yapabileceklerini bilirsiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli hayvanlar var," diye devam ediyor.

"Konsantrasyon sürelerine uygun olan bir şey seçin derim. Daha büyük olanlar, benim kızımın yaptığı üzere çita gibi daha karmaşık bir şablonla devam etmek istiyorsa onlara izin verin."

3. Kağıt hayvanlarınızı kesin ve oluşturun.

Kağıt el işi hayvan şekilleri kesen bir aile.

Fariba'nın ailesinin yapmaya karar verdiği el kuklaları, kişiselleştirme seçeneklerine sahip, böylece her biri yaratıcı bir kişisel dokunuşa sahip oluyor.

A4 kağıda baskısı alınmış çita beneği şekli kesen bir kız.

Bu kağıt el işi çita gibi daha zor şablonlar, daha büyük çocuklar için ilgi çekici bir aktivite sağlayabilir.

Kağıt el işçiliği sürecinin en heyecan verici kısımlarından biri, safari veya kukla gösterinizi hayata geçirmek için hayvanınızı katlayıp yapıştırmaktır. Fariba, bunun aileler için harika bir hafta sonu etkinliği olabileceğini düşünüyor.

"Bir sürü farklı beceriden yararlanan hoş, küçük bir aktivite. Kesip yapıştırarak, konsantrasyon kullanarak ve parçaları 3 boyutlu bir şekilde bir araya getirerek ince motor becerilerini geliştiriyorlar."

"Bir Cumartesi günü evde yapacak bir şey arıyorken biraz yaratıcılıklarını kullanmalarını sağlıyor," diyor. "Tek başlarına çalışabilirler ancak siz de soruları olursa yardım etmeye hazır bir şekilde, bir fincan çayınızla etraflarında bulunabilirsiniz. Bir şeyden keyif almaya başlamaları gerçekten çok güzel, üstelik sonrasında hayvanlarla oynayabiliyorlar.

"El kuklalarında göz, şapka ve aksesuar için farklı seçenekler var. Bu yüzden çocuklar her bir aksesuarı seçmekten, gözlerin nasıl olacağından ve her birini diğerinden biraz farklı oluşturmaktan gerçekten keyif aldılar ve bu çok sevimliydi."

4. Eğlencenin tadını çıkarın.

Canon PIXMA yazıcının yanındaki yuvarlak masanın üzerinde kağıt bir su aygırı el kuklası.

Fariba, çok eğlenceli olmasının yanı sıra bu aktivitenin, kızlarının okulda öğrendiği bazı konularla da bağlantılı olduğunu söylüyor. "Onların seviyelerinde, hem birinci hem de üçüncü sınıfta 3 boyutlu şekiller hakkında bilgi ediniyorlar, bu yüzden buna da biraz yardımcı oluyor."

Üç küçük el, oturma odasındaki büyük mavi bir kanepenin arkasından kağıt hayvan kuklalarını gösteriyor. Kadrajın solunda büyük bir tavşan görülebilir.

Fariba'nın çocukları, hayvan karakterleriyle bir kukla gösterisi düzenlemeye karar vermiş ve hatta ailenin tavşanını da bu gösteriye dahil etmişler.

İster Afrika'nın düzlüklerinden, ister Avrupa'nın harika ormanlık alanlarından, ister eğlenceli ve yaratıcı bir kukla gösterisinden bir sürü vahşi hayvanın baskısını alıp oluşturmuş olun, oyun zamanı çocukların yaratıcılıklarını geliştirmeleri için harika bir fırsattır.

Fariba'nın çocukları, ailenin evcil hayvanını içeren bir gösteri yaratmayı seçmiş ve yarattıkları hayvanların ne gibi sesler çıkaracağını hayal etmekten keyif almışlar. "Küçük bir kukla gösterisi yapmak ve bunları tavşanla oynamak gibi çeşitli şeyler yapmak için kullanmak istediler," diyor Fariba. "Hayvanlarına ne isim vereceklerini konuştuk ve bu konuda çok heyecanlandılar. Bir de zürafanın çıkardığı sesi taklit etmeye çalıştılar ancak bu tartışmaya açık bir konu tabii!"

5. Oynarken öğrenin.

Mavi bir kanepenin arkasında kağıt el kuklaları tutan ve gülümseyen üç çocuk.

Hayvan temalı kağıt el işi sanatları oluşturmak, çocukları doğayla etkileşime girmeye ve doğa hakkında daha fazla bilgi edinmeye teşvik etmenin harika bir yolu olabilir.

Vahşi yaşamı koruma gibi konulara değinmek ebeveynler için göz korkutucu olabilir ancak bunun gibi etkileşimli bir aktivite ile eğlenceli bir öğrenme gerçekleştirmek çok kolaydır. Hayvan testleri oluşturma, kağıttan karakterlerle hayvan hikayeleri anlatma veya çocuklarınızın eserlerinin gerçek yaşam alanlarını ve alışkanlıklarını tartışma üzerinden doğa eğitimi yapmak, kolayca kağıt oyununun bir parçası olabilir.

"Bu hayvanlardan bazılarının bir arada bulunup bulunmayacağı hakkında konuştuk çünkü el kuklası olarak bir panda, bir su aygırı, bir kaplan ve bir zürafa vardı. Bu yüzden hepsinin aynı ortamda bulunup bulunmayacağı üzerine bir tartışma yaptık," diyor Fariba.

Yaşam döngüsü gibi daha hassas konular üzerine konuşmanın da harika bir yoludur. Ayrıca ebeveynlere, bazı hayvanların neden yırtıcılardan saklanmak veya yiyecek kaynaklarına ulaşmak için belirli bir şekilde göründükleri hakkında konuşmak adına harika bir fırsat verir.

Kendi ailenizi dahil etmek için Creative Park'a gidin ve yaratıcı çizgiye sahip ve doğayı seven çocuklar için mükemmel, sonsuz sayıdaki hayvan şablonundan ilham alın.

Kağıt el işi eserlerinizi dışarı çıkarıp hayvanları en uygun ortamlarına; ağaçların altına, uzun otların arasına veya kayaların üzerine yerleştirerek bahçenizde kendi vahşi yaşam parkınızı bile oluşturabilirsiniz.

Yazan: Lorna Dockerill

  1. Yazıcınız desteklenmiyorsa Creative Park web sitesine bakın.

İlgili ürünler

İlgili makaleler