YARATICI BASKI

Geri dönüştürülebilir kağıt süslerle dinozor temalı bir oda yaratın

Ev dekorasyonu sadece yetişkinler için değildir. Canon Creative Park ile tüm aile, çocuk odasına uygun fiyatlı ve geri dönüştürülebilir bir tarih öncesi dekorasyonu yapabilir.
Canon Creative Park'tan basılmış çeşitli dinozorlar masanın üzerinde dururken bunlardan birini almak için bir el uzanıyor.

Tıpkı yetişkinler gibi çocuklar da yaşam alanlarında yaratıcılıklarını ve kişiliklerini ifade etmekten büyük bir keyif alır. Ayrıca genç yaşlarda odanız yalnızca uzun bir günün sonunda uykuya daldığınız yer değildir. Aynı zamanda ev ödevlerinizi yaptığınız, oyun oynadığınız, arkadaşlarınızın kalmaya geldiği kendi küçük evreninizdir. Bu alanı kendi eserlerinizle süsleyerek daha da güzelleştirmeye ne dersiniz? Canon Creative Park, PIXMA yazıcı, biraz kağıt ve makasla bunu yapmak hiç olmadığı kadar kolay.

Temanızı seçin

Bir yetişkin ve çocuk, Canon Creative Park web sitesinden indirilen ve Canon PIXMA yazıcıyla basılan kağıt dinozor modelleri oluşturuyor.

Baba Chee ve büyük oğlu Okkie birlikte eğlenerek dinozorları kesti. Chee: "Bu çok keyifli bir aile etkinliği ve Elon'ın yapabileceği basit dinozorlardan ilgimizi canlı tutan daha zor olanlara kadar çok çeşitli dinozor şablonları var."

Çocuk odasını zevkinize göre dekore etmenin, desenli perdeler ve yatak örtüleri ya da duvar resimleri veya çerçeveli baskılar kullanmak gibi birçok yolu vardır. Ancak çocukların sürekli değişen ilgi alanlarına ayak uydurmak kolay değildir. Bir gün tek ilgilendikleri uzay ve astronotlar olurken, başka bir gün korsanlara ve siz farkına bile varmadan dinozorlara geçebilirler. Her seferinde duvarları yeniden boyamak ve yeni çarşaflar veya süs eşyaları satın almak ise masraflı olabilir. Neyse ki çocuğunuzun odasını tarih öncesi temasıyla süslemenin artık daha hesaplı bir yolu var.

Kağıt süsleri denemeye ne dersiniz? Çocuğunuzun ilgi alanları değiştiğinde eski süsleri geri dönüştürüp yeni süsler yapabilirsiniz. Canon Creative Park uygulaması ve web sitesinde çocuklara yönelik her türlü el işi fikri için binlerce ücretsiz şablon var. Küçük paleontologlar özellikle dinozor tasarımlarına bayılacak. Pteranodon veya Triceratops maskesi gibi, yüzün tamamını kaplayan bir maske veya kağıttan bir Apatosaurus figürü seçebilirsiniz. Üç boyutlu bir T-rex kartı, çocuğunuzun arkadaşları için ideal doğum günü hediyesi olabilir. Chee-Chiu Lee ile iki oğlu Elon (7) ve Okkie (11), sitedeki çeşitli tasarımları denedi.

Duvarlarınızı dinozor eserlerinizle süsleyin

Canon PIXMA yazıcıdan kağıttan dinozor el işi şablonu çıkıyor ve yanında saksı bitkileriyle birlikte tamamlanmış bir T-rex modeli duruyor.

Canon PIXMA TS5350a Serisi yazıcı yalnızca kağıt el işi çalışmaları için değil, etiket oluşturmak için de idealdir ve doğrudan akıllı telefonunuzdan baskı almanızı sağlar.

Bir çocuk, Canon Creative Park'tan indirilip Canon PIXMA yazıcıyla basılan bir dinozor şablonunu makasla kesiyor.

El işinin gerçekten tatmin edici bir yönü vardır ve çocuklarınıza küçük yaşta kendi başına bir şey yapmayı öğreterek onlara yaşamlarının ilerleyen zamanlarında yardımcı olacak bağımsız çalışma ve esnek düşünme becerisini kazandırabilirsiniz.

Dinozor el işi çalışmalarının en iyi taraflarından biri, yeni veya karmaşık ekipmanlar gerektirmemesidir. Her şablonun talimatlarını kontrol edin. Bazıları ip, elastik bant, el işi tutkalı veya boyama kalemleri gibi ekstra malzemeler gerektirse de, genel olarak ihtiyacınız olan malzemeler şunlardır:

 • PIXMA TS5350a Serisi gibi bir Canon PIXMA yazıcı.
 • Canon Creative Park uygulaması (veya web sitesi).
 • Özellikle daha parlak ve daha ayrıntılı tasarımlar için Canon Mat Fotoğraf Kağıdı önerilir ancak basit tasarımlarda herhangi bir A4 yazıcı kağıdı kullanılabilir.
 • Makas – küçük el işi sanatçıları için çocuk makası ideal bir seçimdir.

Dinozor süslemelerinizi seçin

Bir çocuk kahverengi boya kalemiyle bir dinozor çizimini renklendiriyor.

Creative Park'ta bulunan dinozor temalı boyama şablonları da, yetişkinler modelleri hazırlama ve kurma gibi daha karmaşık işlerle ilgilenirken çocukların yaratıcılığını beslemenin harika bir yolu olabilir. Burada yedi yaşındaki Elon, dinozor baskısını boyuyor.

Yetişkin elleri, Canon Creative Park'tan indirilip Canon PIXMA yazıcıyla basılmış kağıttan bir modeli yaparken arka planda bir paket Canon fotoğraf kağıdı görülüyor.

Yedi kıtanın hepsinde dinozor fosillerinin bulunduğunu biliyor muydunuz? Peki ya Stegosaurus'un beyninin ceviz büyüklüğünde olduğunu? Yatak odası için dinozor süslemeleri yaparken çocuklarınızla bu tür eğlenceli bilgileri paylaşabilirsiniz.

Malzemeleriniz hazırsa Canon Creative Park'ta tasarımınızı seçmeye başlayabilirsiniz. Şablonları indirin ve PIXMA yazıcınızla basın. Küçük çocukların ilgisini çekecek sevimli bir kağıt cep telefonundan, büyük ve ürkütücü dişli T-rex posterlerine kadar çok sayıda tasarım arasından istediğinizi seçin. Chee, el işi çalışmalarının özellikle on bir yaşındaki Okkie'nin ilgisini çektiğini ve Okkie'nin kağıt kulakçıklarının birlikte hareket ederek yarattığı 3 boyutlu sihirden çok etkilendiğini söylüyor.

Ne seçeceğinize karar vermek, çocuklarınızla farklı dinozor türlerinden hangilerini neden sevdikleri gibi konularda konuşmanın harika bir yolunu sunuyor. Onlardan ne kadar çok şey öğrendiğinizi görmek sizi şaşırtabilir!

Bu etkinlik, çocukların renkleri yaratıcı bir şekilde düşünmesini de sağlayabilir. Kendi renk şemalarını veya odalarındaki duvarların veya perdelerin rengini tamamlayan renkleri seçebilirler. Bu sırada renk çarkı ve mavi ile turuncu gibi karşıt renklerin nasıl birlikte iyi göründüğü hakkında konuşabilirsiniz. Dinozoru düşündüğümüzde aklımıza belirli renk tonları gelse de, bilim insanları dinozorların rengini kesin olarak bilmiyor. Çocuklar hayal gücünü serbest bırakarak Creative Park'ta bulunan resimleri istediği gibi renklendirebilir. Bir dinozorun rengarenk parlayamayacağını kim söylemiş?

Çocuklarınız hiçbir selfie fırsatını kaçırmıyorsa dinozor temalı fotoğraf süsleri basıp çocukların duvarlarında veya mantar panolarında sergileyebileceği eğlenceli tarih öncesi portreler için poz vermesini sağlayabilirsiniz.

Canon PIXMA yazıcının üzerinde duran ve arka planında bir fotoğraf kolajı görünen bir Canon fotoğraf makinesinin yukarıdan çekilmiş görüntüsü.

CANON CLUB

Sizin gibi içerik üreticiler için özel bir topluluk. Destek, ilham kaynakları, avantajlar ve daha fazlasıyla tutkunuzun peşinden gidin. Katılım çok kolay. Bir ürün satın alın. Kaydolun. Canon Club'a katılın.

Tüm ailenin el işi sanatçılarını toplayın

Yetişkin elleri T-rex kafası yaparken çocuk elleri basit bir dinozor origamisi kesiyor.

Canon Creative Park'taki origami dinozor tasarımları küçük çocuklar için idealdir ve yapıştırma veya karmaşık kesme işlemleri gerektirmez. Böylece, çocuklar basit işleri yaparken yetişkinler T-rex kafası gibi daha gelişmiş yapılar üzerinde çalışabilir.

Bir yetişkin, beyaz yatak odası duvarına kağıt T-rex gece lambası takıyor.

Canon Creative Park, el işi dinozor modellerini bir adım öteye taşıyarak ilham verici bir oda süsü yaratmanızı sağlayacak çok çeşitli karmaşık tasarımlar sunar. Bu T-rex kafası, pille çalışan bir gece lambası haline getirilerek duvara takılabilir. Chee: "Elon, odasındaki ışıklı dinozor kafasını çok seviyor. Onu ziyarete gelen tüm arkadaşlarına gece lambasını gösteriyor."

Her şablonda, ilerlerken başvurabileceğiniz, yazdırılabilir adım adım talimatlar, zorluk seviyesini gösteren yıldız dereceleri ve modeli tamamlamanın ne kadar süreceğiyle ilgili bilgiler yer alır. Bazı tasarımları birleştirmek diğerlerinden daha kolaydır ve dolayısıyla, okula yeni başlayan çocuklardan genç çocuklara ve yaşlılara kadar herkesin ilgisini çekecek bir şey vardır. Chee, dinozorları seçme ve basma sürecinde çocuklara sıfırdan bir şeyler yaratma hissi veren bir şeyin olduğunu söylüyor.

Çocuklarınız sevimli origami Triceratops veya kolay bir mini dinozor gibi daha basit şablonları tek başına yaparken siz de 3 boyutlu Stegosaurus gibi zorlu şablonlarda onlara yardım edebilirsiniz. Farklı tasarımlar çocuklarınızın beceri düzeylerine kolayca uyarlanabilir. Chee: "Okkie bazı karmaşık şablonları yapıp tüm parçaları bir arada tutabilecek kadar becerikliydi."

Eklemli kağıt Tyrannosaurus ve hareket eden lastikli Stegosaurus gibi bazı modellerin hareketli parçaları, çocuklara mühendislik ve fizik kavramlarıyla tanışma fırsatı sunuyor.

Odayı süsleyin ve eserlerinizi paylaşın

Ön planda Canon Creative Park'tan indirilmiş çeşitli dinozor şablonlarının tamamlanmış halleri görünürken arka planda bir çift el, iki dinozor içeren renklendirilmiş bir resmi duvara asıyor.

El işi dinozor modelleri yaparken tarih, bilim ve iklim değişikliği hakkında ilgi çekici konulardan bahsederek çocukların okulda öğrendiklerini pekiştirebilirsiniz.

Canon Creative Park'tan indirilen bir dinozor şablonunun tamamlanmış hali saksıdaki bir bitkinin üzerinde duruyor ve çevresinde başka bitkiler bulunuyor.

Plastik içermeyen oyuncaklar ve süslemeler bulmak zor olabilir. Bu el işi dinozor tasarımları sayesinde çevresel etkinizi artırmak zorunda kalmadan bir odayı yenileyebilir ve oynarken yırtılan modelleri geri dönüştürebilirsiniz. Hatta ev bitkilerinizin arasında bu otçul kahramanlarınızın evinde hissedeceği bir ortam yaratabilirsiniz.

Çocuklarınıza dinozorlu el işi eserlerini nasıl sergilemek istediklerini sorun. Belki de havalı dinozor baskılarından oluşan bir galeri duvarı hazırlamak isterler. Her bir tasarımın nerede en iyi görüneceğini birlikte planlayabilirsiniz. Belki de çok sayıda dinozor modeli yapıp kendi küçük dinozor sergilerini açarlar. Çocuklar, raflarda ya da bir masa veya şifonyerin üstünde harika duran bu modelleri, istedikleri zaman kolayca alıp oynayabilir. Chee, çocukların dinozorları ev bitkilerinin arasına koymayı sevdiğini söylüyor.

Bir yetişkin ve bir çocuk, yetişkinin elinde tuttuğu Canon Creative Park şablonundan üretilen T-rex kafası modelini hayranlıkla inceliyor.

Artık çocuğunuz sıkıldığında televizyonu veya oyun konsolunu açmak yerine kağıt modelleri yapmayı deneyebilirsiniz. Bu yalnızca bağ kurabileceğiniz bir etkinlik olmakla kalmayıp, aynı zamanda rahatlamanıza yardımcı olur, konsantrasyonunuzu artırır, hislerinizi ifade etmenizi sağlar ve aynı zamanda kendi içinde tatmin edici bir deneyimdir.

Havanın yağmurlu olduğu günlerde veya hafta sonu öğleden sonra yapabileceğiniz bir şey aradığınızda artık pahalı etkinlikler için para harcamanıza gerek yok. Bu el işi dinozor modelleri eğlenceli olmasının yanında, çocuklarınızın yaratıcılık, konsantrasyon, talimatları uygulama ve takım çalışması gibi çok çeşitli beceriler geliştirmesini sağlar. Çocuklarınız, kendi başına yaptıklarını gururla söyleyebilecekleri benzersiz bir oda veya oyun alanı yarattıklarını görmekten mutluluk duyacak. İlgi duydukları konular değiştiğinde ise Canon Creative Park'ı ziyaret ederek yeni ilgi alanlarına hitap eden kağıt şablonları keşfedebilirsiniz.

Canon Creative Park'ın tarih öncesi el işi tasarımlarıyla çocuğunuzun odasını uygun fiyatlı bir şekilde dekore etmek için bundan daha iyi bir zaman olamaz. Modelinizi tamamladıktan sonra ise eserinizin fotoğrafını çekip #MadeWithPixma etiketiyle paylaşın. Böylece, şansını denemek isteyen diğer kişilere ilham verebilirsiniz. Şimdi yapmanız gereken tek şey, hangi dinozora hayat vereceğinize karar vermek!

Rachel Segal Hamilton

İlgili Ürünler

İlgili makaleler

 • BASKI VE EL İŞLERİ

  Kağıt el işi sanatı

  Sanatçı Zack McLaughlin, bir Canon Creative Park yalıçapkını şablonundan ilham alıyor.

 • YARATICI BASKI

  Kendi stres oyuncaklarınızı yapın

  Kağıttan stres oyuncaklarıyla oynamak eğlencelidir ve meşgul zihinleri sakinleştirir.

 • YARATICI BASKI

  Renkleriniz parlasın

  Gökkuşağı temalı bu güzel el işi çalışmalarıyla eviniz rengarenk olsun.

 • YARATICI BASKI

  El işi güneş sistemi oluşturma

  Creative Park'ın uzay temalı kağıt el işleri koleksiyonu ile bağ kurmak, öğrenmek ve oynamak için zaman ayırın.