YARATICI BASKI

Aileniz için eğlenceli hazine avı baskıları alın

Sıkıcı olmayın, keşfe çıkın. Heyecan verici bir maceraya çıkmak için PIXMA yazıcınızı ve hayal gücünüzü nasıl kullanabileceğinizi keşfedin.
Masa üzerinde Canon PIXMA yazıcı, karton klasör kutuları ve elle çizilmiş bir harita.

Eğlenceli bir macera için evinizden çok uzaklara gitmenize gerek yok. Çocuklar oyun oynamaya bayılır. İşin sonunda bir de ödül varsa oyunlar ilgilerini daha çok çeker. Creative Park kağıt el işi tasarımları, Canon yazıcınız ve çift taraflı Mat Fotoğraf Kağıdının yardımı ve biraz yaratıcılıkla gizli çikolatalara giden yolu gösteren hazine haritalarından yol boyunca farklı zorluklar içeren macera haritalarına kadar evde kendi minik hazine avınızı düzenlemeniz çok kolaydır.

Etkinliği nerede düzenleyeceğinizi kararlaştırdıktan sonra aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşacağınız haritaları basabilir, ardından bahçenize veya yakınınızdaki bir parka saklayacağınız ödül dolu hazine sandıkları hazırlayabilirsiniz. Doğum günleri veya buluşmalar için ideal bir seçenektir ya da yaz tatillerinde çocukları eğlendirmenin mükemmel bir yolu olabilir. Ayrıca, tüm ailenin katılabileceği eğlenceli bir baskı projesidir ve yedi kolay adımda tamamlanabilir.

1. Kendi haritanızı tasarlayın.

Masada bir harita boyayan iki küçük kız çocuğu ile yanlarındaki PIXMA yazıcı.

Çocuklarınızın harita tasarımınıza yardım etmesine izin verin. Çocuklarınız çok küçükse dış hatlar için siyah bir kalem kullanın ve onlardan kuru boya ve mürekkepli kalemlerle haritayı boyamalarını isteyin.

Hazine avını nerede düzenleyeceğinize karar verdikten sonra bu bölgenin bir haritasını oluşturmanız gerekir. Çocuklarınızın kolayca kullanabileceği bir haritaya ihtiyacınız olduğundan çok özgün olmasına gerek yok. Haritanıza, çocukların kolaylıkla tanıyacağı bazı simge yapıları ekleyin. Bu, bahçenizdeki sera veya yakınlardaki parkta bulunan belirli bir ağaç olabilir. Çekici görünmesi için haritada pek çok renk kullandığınızdan da emin olun.

2. Kopyalayın ve baskı alın.

PIXMA yazıcının dokunmatik ekran panelindeki düğmelere basmak için masanın üzerine uzanan küçük bir kız çocuğu.

PIXMA TS8350 Serisi gibi Canon PIXMA yazıcılar, haritanızı çoğaltmanızı kolaylaştıran bir "Fotokopi" özelliğine sahiptir.

Küçük kızlarına boyadıkları haritanın baskısını gösteren bir anne.

İsterseniz "Kopyala" yerine "Tara" düğmesine basarak haritanızın dijital bir sürümünü oluşturabilirsiniz. Canon PRINT uygulamasını kullanarak bunu bilgisayarınıza ve doğrudan akıllı telefonunuza aktarabilir ve ardından bu maceraya katılmak üzere hazırlıklı olmaları için arkadaşlarınızla ve ailenizle e-posta yoluyla paylaşabilirsiniz.

Özellikle bir parti için kullanacaksanız bir haritadan daha fazlasına ihtiyaç duyacaksınızdır. Canon PIXMA TS8350 Serisi gibi Canon yazıcıların iyi tarafı, haritalarınızı kolaylıkla kopyalayıp basmanızı ve ihtiyaç duyduğunuz kadar kopya oluşturmanızı sağlamasıdır. Haritayı tarayıcının üzerine yerleştirmeniz, kağıt yüklemeniz, dokunmatik ekrandan "Kopyala" seçeneğine basmanız ve ekrandaki talimatları izlemeniz yeterlidir. Baskı ayarlarında doğru Medya Türünü ayarladığınızdan emin olun. Biz burada Mat Fotoğraf Kağıdı kullandık.

3. Creative Park uygulamasını kullanın.

Baskı almak üzere telefonundan Creative Park Uygulamasını kullanan bir kişi.

Creative Park uygulamasındaki tüm şablonlar, indirip yazdırabileceğiniz talimatlarla birlikte gelir.

Haritaların baskısını aldıktan sonra sıra hazine sandıklarını hazırlamaya geldi. Bunun için Canon Creative Park'tan daha iyi bir yer yok. Masaüstü sürümünü kullanabilir veya işi daha basit tutmak için App Store ve Google Play üzerinden indirilebilen özel Creative Park uygulamasından1 faydalanabilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra henüz yapmadıysanız bir hesap oluşturmanız gerekecektir. Bu işlem ücretsizdir ve bu şekilde Canon yazıcınızla baskısını alabileceğiniz yüzlerce yaratıcı şablona ve fikre ulaşabilirsiniz. Uygun birkaç hazine sandığı bulmak için hızlıca "kutu" kelimesini aratın ve dilediğinizi seçin! Günün temasına uygun olarak yaprak temalı bir küp ile hazine sandığı tarzı bir tasarım da dahil farklı kutular seçtik.

4. Kağıt el işi tasarımınızın baskısını alın.

Canon PIXMA yazıcıdan çıkan kağıt kutu tasarımını görmek için heyecanla uzanan iki küçük kız çocuğu.

Kolay bağlantı özelliğine sahip Canon PIXMA yazıcılar, Creative Park uygulamasından baskı almayı son derece kolay hale getirir.

PIXMA TS8350 Serisi gibi Canon yazıcıların kablosuz bağlantı özellikleri sayesinde doğrudan uygulama üzerinden seçtiğiniz şablonların baskısını kolayca alabilirsiniz. Ekranın sol alt köşesinde gördüğünüz yazıcı simgesine dokunun. Ardından Canon PRINT uygulaması, kağıt boyutundan kullandığınız medya türüne kadar sizi baskı işlemi boyunca yönlendirecektir. Adımları tamamladıktan sonra Creative Park uygulaması, bilgiyi kablosuz olarak yazıcıya gönderecek ve yazıcı baskıya başlayacaktır.

5. Hazine sandıklarınızı hazırlayın.

Makasla yaprak temalı kutu tasarımını kesen bir kişi.

Kolay takip edilebilir talimatlar sayesinde Creative Park sandık ve kutuları hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilir.

Kağıt el işi kutuları katlayıp yapıştıran bir anne ve küçük kızları.

Kesme işi tamamlandıktan sonra çocuklar, dış mekan maceralarından önce eğlenceli bir el işi etkinliği için katlama ve yapıştırmaya katılabilir.

Hazine sandığı tasarımlarınızın baskısını aldıktan sonra şimdi sıra eğlenmeye ve bunları birleştirmeye geldi. Öncelikle baskıları kesmeniz gerekecek. Bunu ebeveynlerin yapması gerekse de çocuk makaslarınız varsa bu işi çekinmeden miniklere bırakabilirsiniz. Bazı tasarımlar sadece katlanırken diğerleri için biraz el işi tutkalı gerekebilir. Çoğu tasarımda, sandığı oluşturmak için birkaç kez katlamak yeterli olacaktır. Creative Park uygulamasının takip edebileceğiniz kolay ve adım adım talimatlar içerdiğini unutmayın.

6. Ödüllerinizi koyun ve hazine sandıklarınızı saklayın.

Kağıt el işi kutunun içerisine yerleştirilmiş altın para çikolatalar. Kutunun yanında elle çizilmiş, renkli bir harita var.

Hazine sandıklarını hazırladıktan sonra küçük sürprizlerle doldurmaya ne dersiniz? Bu sürprizler, dış mekan macerasından sonra mükemmel bir ödül olacaktır.

Bahçedeki saksıların yanında duran yaprak tasarımlı kağıt el işi bir kutu.

Hazine sandığı kutularını hazırladıktan sonra sıra bunları bahçeye saklamaya geldi. Kutuları, küçük çocukların ulaşabilecekleri alçak yerlere koymayı unutmayın.

Hazine sandıklarını hazırladıktan sonra çocuklarınız muhtemelen heyecanla zıplamaya başlamıştır. Şimdiyse sıra bunları bahçenize veya yakınlardaki bir parka sakladıktan sonra hazine avına başlamakta. Sandıkları, minik gözler üzerinizde değilken bahçeye yerleştirmeye çalışın. Tüm kutuları yerine yerleştirdikten sonra haritaların üzerinde hazinelerin saklı olabileceği yerleri işaretleyin.

7. Hazine avı başlasın!

Büyük bir bahçede hazine haritasına bakan bir anne ve küçük kızları.

İşin eğlenceli kısmına geldik! Çocuklarınızı, sandıkları ve içlerindeki hazineleri bulmaları hazırladığınız haritaları takip ederken izleyin.

Kağıttan hazine sandığını almak için saksının içerisine uzanan küçük bir kız.

İşte gününüze neşe katacak ve çocuklarınızın açık havada vakit geçirmesini sağlayacak heyecan verici bir etkinlik.

Haritalarınızı alın ve hazine sandıklarını ve kutuları takip eden çocuklarınıza yol boyu rehberlik edin. Daha sonra paylaşmak üzere bazı unutulmaz fotoğraflar çekmek için Canon fotoğraf makinenizi yanınıza aldığınıza emin olun!

Yazan: Phil Hall

  1. Desteklenen Canon mürekkep püskürtmeli yazıcı modelleri için bu web sayfasına göz atın.

İlgili ürünler

İlgili makaleler