YARATICI BASKI

Aktif kalmanız için ilham veren kağıt el işi futbol oyunları

Bu yaz ailenizle beraber eğlenceyi doruklara çıkarın ve Creative Park ile kendi el yapımı futbol oyunlarınızı oluşturmayı deneyin.
Kağıttan el işi futbol topu yapmak için şablon kesen küçük bir kız.

Yazın gelmesiyle birlikte doğal olarak ebeveynler ailece yapabilecekleri etkinlikler aramaya başladı. Birlikte oluşturup oynayabileceğiniz el yapımı oyunlar harika bir eğlence kaynağıdır. Ayrıca Canon Creative Park sayesinde basit ve uygun fiyatlı bir şekilde bu eğlenceden faydalanabilirsiniz.

Creative Park'taki ücretsiz, renkli kağıt el işi etkinliklerini keşfedebilir ve bu etkinliklerin baskısını evinizdeki yazıcınızdan alabilirsiniz.

Blog yazarı Fariba Soetan, Londra'da eşi ve üç çocuğu ile birlikte yaşıyor ve aynı zamanda Mixed.Up.Mama adlı blog sayfasının da sahibi. Fariba, burada uygulamalı bir sportif aile etkinliği günü için Creative Park'ı ve Canon PIXMA TS8350 Serisi yazıcıyı nasıl kullandığını açıklıyor.

1. Kitinizi ve şablonunuzu seçin.

Masanın etrafında oturmuş dizüstü bilgisayar kullanan iki kız.

El işi beceri seviyeniz ne olursa olsun ve yaratıcılığınızı ne kadar çalıştırmanız gerekirse gereksin Creative Park'ta size uygun bir şablon bulacaksınız.

Kitaplıktaki birkaç saksı çiçeğinin yanında duran Canon yazıcı, talimatları yazdırıyor.

Oynayacak kadar dayanıklı olmaları için kaliteli kağıtlar kullanmak önemlidir.

Öncelikle oyunlarınızın baskısında kullanmak üzere dayanıklı kağıtlar seçin. Canon Mat Fotoğraf Kağıdı, mat yapısı canlı görüntü ve grafikler için ideal olduğundan el işleri için mükemmeldir.

Kızları altı, sekiz ve on yaşlarında olan Fariba, "Kağıdın kalınlığı; kesilen kağıt parçalarının dayanıklı olması ve birlikte durabilmesi açısından çok önemlidir," diyor. Bu tarz baskılar için Canon PIXMA TS8350 Serisi idealdir ancak herhangi bir PIXMA yazıcı da uygundur.

Fariba, her birini bir araya getirmenin ne kadar süreceğini ve zorluk seviyesini göstererek çocuklarınız için uygun olana karar vermenize imkan sunduğu için futbol oyunu şablonlarını seçmenin ilgi çekici bir aile etkinliği olabileceğini söylüyor.

"Kızlar web sitesindeki yapabilecekleri şeylere bakmak için çok heyecanlılardı," diye ekliyor. "Ebeveynler de çocukları ile birlikte oyunlara göz atıyorsa her etkinliğin ne kadar süreceğini ve zorluk seviyelerini not almalıdırlar.

"Bizim basketbol ve futbol oyunlarını seçmemizin sebebi kısmen eğlenceli gözükmeleri ve ayrıca ilk denememizde parçaları nasıl bir araya getireceğimizi anlamamız açısından zorluk seviyesini uygun bulmamdı."

2. Kendi küçük oyununuzu oluşturun.

Birlikte şekiller kesen ve kağıttan el işleri yapan bir aile.

Ebeveynlerin zorlu parçalara yardımcı olmasını sağlayarak kağıt el işlerine tüm aileyi dahil edin.

Creative Park Uygulamasını kullanarak veya Creative Park web sitesinden doğrudan bilgisayarınıza indirerek en beğendiğiniz kağıt sanatı tasarımlarınızı seçebilir ve projeye başlamadan önce birleştirmek üzere doğrudan ev yazıcınızdan yazdırabilirsiniz.

Yaratıcı ekibiniz için gerekli olan malzemeler yalnızca birkaç makas, tutkal, katlamak için bir cetvel, eski bir tükenmez kalem ve oyun talimatlarıdır. Ardından başlamak için yalnızca makas çizgilerini, kat çizgilerini ve tutkal noktalarını takip etmeniz yeterlidir.

Kağıt el işi futbol kalesine hedefleri yapıştıran iki kız.

Fariba, "Çocuklarım çok yaratıcı ve bu oyunlar yaratma isteklerini karşılamanın oldukça iyi bir yolu," diyor.

Kağıt el işi sanatıyla yaptıkları futbol malzemelerini gururla gösteren iki kız.

Hem yapması hem de oynaması eğlenceli olan kağıt el işi aile oyunlarını keşfedin. Kağıt el işi eserlerinizi tamamlayarak başarı hissinin keyfini çıkarabilir hem de onlarla oynarken eğlenebilirsiniz.

Görevleri bölüştürerek herkesin dahil olmasını sağlayabilirsiniz. Fariba, "Oyunları yazdırdıktan sonra grafiklerin oldukça kaliteli ve talimatların çok basit olduğunu fark ettik," diyor. "Kızlar şekilleri kesmek için çok heyecanlılardı ve üç farklı yaş ve farklı kesim yeteneklerine sahip kızlarım olduğu için zorluk seviyesi de oldukça uygundu. Top daha karmaşıktı o nedenle bu işi 10 yaşındaki kızım üstlendi. Futbol kalesinin ağları daha büyüktü ve o işi de altı yaşındaki kızım üstlendi.

Hepimizin üzerinde uğraştığı bir görevimizin olması ve bunları yaparken muhabbet etmemiz çok faydalı oldu. Böylece herkes katkıda bulunabildi ve kimin ne yaptığı ile ilgili tartışmadan herkes meşgul olabildi!"

3. Kendi turnuvanızı düzenleyin.

Kağıt futbol topunu atmaya hazırlanan bir kız.

Fariba, "Her şeyi tamamladıktan sonra ara verdik, bacaklarımızı uzattık, bir şeyler atıştırdık ve oyun oynamaya geri döndük," diyor.

Duvara asılmış kağıt el işi hedefin yanında durup kollarını havada sallayarak kutlama yapan bir kız.

Atıyor ve sayı kazanıyor! Kendi yaptığınız bir nesne veya oyunla oynayabilmek çok tatmin edici.

Parçaları birleştirdikten sonra oyun oynama zamanı! Skoru takip etmesi için birkaç arkadaşınızı ayarlamaya veya turnuva yapmak için kendi skor kartınızı oluşturmaya ne dersiniz?

Creative Park; fotoğraf kabini süslemeleri ve oyuncular ile takım arkadaşlarını desteklemeye yönelik afişlerden takım ruhu atmosferini yaratmaya yardımcı olacak parti şapkaları ve megafonlara kadar sanatsal çalışmalar ve el işi spor turnuvaları için çeşitli başka kağıt şablonlarla doludur.

Gençler faydalı pratik yetenekler kazanırken kendi yarattıkları bir eser ile oynamanın getirdiği ekstra bir başarı hissi de duyabilirler. Fariba, "Kızlar resim yapmayı, yapıştırmayı ve boyamayı da çok seviyorlar o nedenle sonrasında oynayabilecekleri bir şey oluşturmaları da ayrıca bir avantaj," diyor. "Çok fazla faydası var: Kesim yapmak motor becerilerini geliştiriyor ve bir şey yaratabildiklerini görmek de onlara ayrıca güven katıyor.

En büyük kızım parçaları kesip bir araya getirerek top gibi karmaşık 3 boyutlu bir objeyi oluşturmuş olmaktan çok memnundu. Hedefe atmaktan da ayrıca keyif aldı."

4. Gününüzü buna ayırın.

Bir fotoğraf makinesinin etrafında toplanmış fotoğraflara bakan bir aile.

Fariba'ların yaptığı gibi kağıt el işi projeler yapmak yaz tatillerinde ailenizi saatler boyu eğlenmesini sağlamanın hesaplı bir yolu. Fariba, "Bir sonraki sefer neler yapmak istediğimizi not ettik," diyor. "Cumartesi günü birkaç saatlik vaktimiz olduğunda veya hava yağmurlu olduğunda bu tarz şeyler yapacağız."

Bahçede futbol oynayan üç küçük kız.

Kağıtlardan oyunlar hazırlayıp oynadıktan sonra dışarı çıkıp gerçeğiyle vakit geçirmeye ne dersiniz?

Kağıtla el işi çalışmalarınızı ister hafta sonu ister okul tatilinde yapıyor olun, bir proje günü ilan edip gününüze devre arası atıştırması veya kazanan için kağıttan bir ödül gibi unsurlar eklemek harika bir fikir olabilir. Gününüzü fotoğraflayıp birlikte oynayarak eğlencenizi belgelemek de iyi bir fikir olabilir.

Gerçekten yaratıcı olmak ve yaptıklarını özellikle etkinlik gününden sonra da saklamak isteyen aile üyeleri için kestikleri kağıt parçalarını kişiselleştirmek de eğlenceli bir adım olabilir.

Fariba, "Futbol hedefi hala duvarımızda asılı," diyor. "Kızlar ara sıra topu bulup doğaçlama bir şekilde oyun oynamaya başlıyorlar. Futbol oyunundaki kaleci bir silüet ancak çocuklar üzerine bir yüz çizebilir veya üzerine farklı bir kıyafet kesebilirler. Yapabileceğiniz çok fazla seçenek var."

Ailenizin yaratıcı el işi fikirlerine ihtiyacı varsa veya ekrandan bakıp bir şeyler oluşturmaya meraklılarsa Creative Park'ta keşfedilip hayat bulmayı bekleyen çok çeşitli eğlenceli şablonlar mevcuttur.

Yazan: Lorna Dockerill

İlgili Ürünler

İlgili makaleler

 • YARATICI BASKI

  Creative Park ile dinozor temalı oda süsleri yapın

  Tarih öncesini yansıtan kağıt modellerle çocuğunuzun odasını hesaplı bir şekilde süsleyin.

 • BASKI VE SANAT

  Creative Park ile partileyin

  Creative Park uygulaması ile evde hazırlayabileceğiniz dekorasyon malzemeleri ve süslemeler.

 • BASKIYLA İLGİLİ İPUÇLARI

  Okula dönüş için baskı ipuçları

  Bir Canon yazıcı ile okul yılı için hazırlanmanın yaratıcı yollarını keşfedin.

 • BASKI VE EL İŞLERİ

  Creative Park uygulaması

  Creative Park uygulaması, eğlenceli el işi projeleriyle doludur.