YAZDIRMAYLA İLGİLİ İPUÇLARI

Baskının motive eden gücü

Fotoğraflar anları ölümsüzleştirir. En sevdiğiniz görüntülerin baskısını alarak evinizi anılarla donatmanın yollarını öğrenin.
Küçük baskılarla dolu bir fotoğraf albümünün yanında duran Canon SELPHY SQUARE QX10 yazıcı.

Sevdiklerimizle vakit geçirmek her zaman mümkün değil. E-posta, sosyal medya ve görüntülü aramalar, uzak mesafeler arası haberleşme biçimimizi kökten değiştirse de herkes bunlardan yararlanamayabilir. Büyükanne ve büyükbabalar teknolojiyi kullanmakta zorlanabilir, küçük çocuklar yeterli sabrı gösteremeyebilir, bazıları ise dinlenme zamanlarını ekrana bakarak geçirmekten sıkılabilir.

Fotoğraflar anları ölümsüzleştirir. Bu anların baskısını almak, anıları daha da değerli kılar. Arkadaşlarınız veya aile üyelerinizin fotoğraflarını evinize asmak onlarla bağ kurmanıza yardımcı olabilir. Bastığınız fotoğrafları bir albümde toplamak keyifli anlarınızı her an elinizin altında tutar. Üstelik böyle bir albüm incelikli bir hediyedir.

Baskının motive edici gücünden yararlanmanızı sağlayacak birkaç öneriyi burada bulabilirsiniz.

Büyükanne ve büyükbabasının çerçeveli bir fotoğrafını duvara asmaya yardım eden genç bir erkek çocuk.

Elle tutulur, somut bir objenin verdiği tatmin duygusu, film rulonuzdaki fotoğraflara göz atmaktan çok daha güçlüdür. Evinize asabileceğiniz anlamlı fotoğraf baskılarıyla ailenizi ve arkadaşlarınızı onurlandırın.

Fotoğrafları görebileceğiniz bir yere asın

Bir ipe tutturulmuş basılı fotoğrafları pencere pervazına asan ebeveyn ile çocuk.

Moral ve motivasyonunuzu yükseltmenin ve kendinizi sevdiklerinize yakın hissetmenin en iyi yollarından biri evinizi anılarla donatmaktır.

Bir fotoğraf karesinin arka kaplamasını çıkaran kadın. Kadının önündeki masanın üzerinde duran Canon PIXMA TS5350a Serisi yazıcı, bir fotoğraf ve bir paket Glossy fotoğraf kağıdı.

Canon PIXMA TS5350a Serisi yazıcı, el işi projeleri ve yaratıcı çalışmalar için idealdir. Wi-Fi özelliğiyle baskı alırken tüm süreci akıllı telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz.

Fotoğraflarda arkadaşlarınız veya aile üyelerinizin yüzlerini gördüğünüzde kendinizi daha mutlu hissedebilirsiniz. Yakın zamana kadar pek çok kişi sevdiklerinin fotoğraflarını çantalarında veya cüzdanlarında taşıyordu. Kendilerini kötü hissettikleri an, morallerini yükseltmek için çıkarıp hemen fotoğrafa bakabiliyordu. Akıllı telefonlarda saklanan dijital fotoğraflar modern bir alternatif olmakla birlikte yine de basılı bir fotoğrafla bağ kurmak daha kolaydır. Gün içinde biraz olsun motivasyonunuzu artırmak için fotoğrafları, mutfak veya ofis gibi vaktinizin çoğunu geçirdiğiniz alanlara asın.

Canon PIXMA TS5350a Serisi yazıcı, günlük baskı ihtiyacı için idealdir. Doğrudan akıllı telefonunuza bağlanarak sadece 36 saniyede fotoğrafların kenarlıksız 4x6 boyutunda baskısını alabilirsiniz.

Baskılarınızla el işi projeleri üretin

Basılmış fotoğrafları, kahverengi kağıttan bir albüme yapıştıran genç bir çocuk.

SELPHY Square QX10, fotoğraf albümleri için idealdir. Görüntülerin arkası yapışkanlı olduğu için bant veya yapıştırıcı ile uğraşmanız gerektirmez.

Bir fotoğraf albümünün üzerinde duran Canon SELPHY Square QX10 yazıcı.

SELPHY Photo Layout uygulamasında görüntüleri filtreler, kenarlıklar ve ek metinlerle kişiselleştirmek kolaydır.

Albüm oluşturmak, çocukları saatlerce eğlendirecek eğlenceli bir projedir. Üstelik bir süredir görüşmedikleri aile üyeleriyle bağ kurmalarına da yardımcı olur.

SELPHY Square QX10, albüm oluşturmak için mükemmel bir yazıcıdır. Yazıcıyı, Wi-Fi ve SELPHY Photo Layout uygulaması üzerinden doğrudan akıllı telefonunuza bağlayın. Baskı almadan önce çocuklarınızdan fotoğraflara filtreler, kenarlıklar ve metinler eklemesini isteyin. Bastıktan sonra fotoğraflarınızın arka kaplamasını çıkarıp bant ya da yapıştırıcı kullanmadan albümünüze doğrudan yapıştırabilirsiniz. Beyaz kenarlık, kişisel notlar veya eğlenceli başlıklar yazmak için idealdir.

Albümlerin sadece çocuklar için olduğunu mu düşünüyorsunuz? Kendi fotoğraf albümlerinizi yaratmanın keyfini yeniden keşfetmeye veya tuttuğunuz günlüğe eşlik edecek fotoğraflar çekip basmaya ne dersiniz? Taşınabilir, kablosuz SELPHY Square QX10 yazıcıyı ister komodininizin üstüne yerleştirerek ister çıkacağınız hafta sonu yolculuklarında günlüğünüzle birlikte yanınızda götürerek dilediğiniz anda baskı alabilirsiniz.

Anı unutulmaz kılın

Canon Zoemini S2 ile selfie çekmek için poz veren iki genç kadın.

Arkadaşlarla görüşmek gibi günlük etkinlikler de hala fotoğraflanmaya ve kutlanmaya değerdir. Canon Zoemini S2, rahatlıkla yanınızda taşıyabileceğiniz, cep boyutunda bir yazıcıdır.

Anı yaşamak, sadece geçirilen iyi zamanların tadını çıkarmak değildir. Yaşamak ve yaşanan her günün değerini bilmeyi öğrenmektir. İster en yakın arkadaşlarınızla doğum günü kutluyor olun, ister köpeğinizi yürüyüşe çıkmak gibi olağan bir rutini gerçekleştirin, fotoğraflar anı yüceltmeye ve anın önemini hissettirmeye yardımcı olabilir. Köpeğinizin dijital fotoğrafı akıllı telefonunuzun ya da fotoğraf makinenizin saklama alanından silinebilir ancak alacağınız şipşak bir baskı ana değer katar.

Canon Zoemini S2 hem 8 MP fotoğraf makinesi hem de şipşak yazıcıdır. Selfie aynası ve dahili halka ışığı bulunan bu model, özel anlarınızda en iyi göründüğünüz pozu yakalamanızı sağlar. Canon Zoemini S2'yi, Bluetooth ve Canon Mini Print uygulamasını kullanarak akıllı telefonunuza bağladığınızda makinenizi yanınıza almayı unutsanız bile eve varır varmaz fotoğraf basarak geçirdiğiniz anı unutulmaz kılabilirsiniz.

Fotoğrafları postayla gönderin

Tabletten yapılan bir görüntülü görüşme esnasında büyükanne ve büyükbabasına el sallayan bir genç çocuk.

Fotoğrafları postalayarak göndermek, uzak mesafede yaşayan sevdiklerinizle bağlantınızı korumanın yollarından biridir.

Akıllı telefonun yanında duran bir Canon SELPHY Square QX10.

Canon SELPHY Square QX10 ile birçok fotoğraf yazdırıp arkadaşlarınız ve akrabalarınıza postalayın.

Evet, fotoğrafları internet üzerinden anında paylaşmak elbette mümkün. Ancak bu olanak, basılı bir fotoğrafı postayla göndermeyi önemsiz kılmıyor. Büyükanne ve büyükbabalar sosyal medyayı aktif olarak kullanmıyor veya görüntülü arama yapmakta zorlanıyor olabilirler ancak torunlarının fotoğraflarını, hatta el yapımı bir fotoğraf albümünü postayla almaktan keyif duyacaklardır. Bu sadece büyükanne ve büyükbabalar için geçerli değildir. Posta kutusunda, özel anlarda çekilmiş fotoğrafların bulunduğu bir zarf bulmaktan kim hoşlanmaz? Yeni bir fatura bulmaktan daha iyi olduğu kesin!

Canon Zoemini S2 ile anında çekilip basılmış fotoğraflar gönderin veya SELPHY Square QX10 ile aynı fotoğrafın kopyalarını basın, birini kendinize ayırıp diğerini büyükanne ve büyükbabanıza gönderin. Nispeten büyükçe bir fotoğraf göndermek isterseniz PIXMA yazıcınıza standart fotoğraf boyutu (4x6) veya A4 Glossy Fotoğraf Kağıdı yerleştirin.

Fotoğraf basma nedeniniz ister mazide kalan anları hatırlamak, ister yaşadığınız anı yüceltmek, ister yeterince görüşme fırsatı bulamadığınız arkadaşlarınız ve aile üyelerinizle bağınızı korumak olsun, bu baskılar birçok açıdan hayatınız üzerinde olumlu etki yaratacaktır.


Hazırlayan: Matthew Bowen

İlgili Ürünler

 • Ev Yazıcıları

  SELPHY SQUARE QX10

  Özel anılarınızı, her yerde kablosuz olarak özenle hazırlayabileceğiniz harika baskılar halinde saklayın.
 • Şipşak ve Yazıcı Özellikli Cep Boyu Fotoğraf Makineleri

  Canon Zoemini S2

  Ayna, halka ışığı, uzaktan deklanşör ve canlı kontrol özelliklerine sahip cep boyutundaki fotoğraf makinesi ve yazıcıyla selfie'lerinizi ileri seviyeye taşıyın.
 • Ev Yazıcıları

  PIXMA TS5350a Serisi

  PIXMA TS5350a Serisinin çok yönlü medya işleme özelliği, havalı yaratıcı uygulamaları ve kusursuz akıllı telefon bağlantıları ile tasarım zevklerinizi sergileyin.
 • İlgili makaleler

 • YARATICI BASKI

  Tüm yıl boyunca içerik üretin.

  SELPHY Square QX10'unuz için Jesus Sauvage'ın paylaştığı ilham verici fikirleri keşfedin.

 • BASKI VE EL İŞLERİ

  Patlayan kutu hazırlayın

  Lini Trinh, Canon SELPHY CP1500 yazıcıyı kullanarak yaptığı, kağıt el işinden "patlayan" kutuyu paylaşıyor.

 • BASKI VE EL İŞLERİ

  Fotoğraf süslemeleriyle yılbaşı ruhunu yakalayın

  İkinci SELPHY Craft Club projesinde, Duygu Turgut Gökpınar, Canon SELPHY Square QX10'u kullanma deneyimini paylaşıyor.

 • PRINTING TIPS

  Create a personal gift

  The Canon Photo Cube helps you craft a gift full of happy memories.