BASKI

İhtiyaçlarınıza en uygun ev yazıcısını seçin

İster tüm aile ister ev-ofis işleri, el işleri veya fotoğraf baskıları için bir yazıcı arıyor olun, Canon yazıcılar arasından ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun bir model bulacaksınız.
Bir kağıt yığınında, Canon PIXMA yazıcıya ve masadaki diğer kırtasiye malzemelerine bakan bir kadın.

İhtiyaçlarınıza en uygun yazıcıyı seçmek zor olabilir. Bazılarımız yazıcıya yalnızca ara sıra ihtiyaç duyarız. Ancak büyük bir ailede yaşayanlar, ödevler ve ev-ofis işleri için siyah-beyaz ve renkli belgeler yazdırabilecekleri veya el işleri ve hobiler için parlak fotoğraf baskıları alabilecekleri çok amaçlı bir yazıcı satın almak isteyebilir.

Dizüstü bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve tabletlerle tarama ve yazdırma seçeneği sunan kablosuz yazıcılar çok önemli hale geldi. Hibrit çalışmanın artmasıyla doğrudan buluttan tarama ve baskı alma da aynı şekilde öncelik kazandı.

Bunun yanında, ara sıra baskı alanlar için kartuşlu mürekkep püskürtmeli yazıcılar daha düşük maliyetli olabilir. Yeniden doldurulabilir mürekkep şişeli MegaTank yazıcılar ise daha yüksek hacimli baskı ihtiyaçları için toplam sahip olma maliyetini büyük ölçüde azaltmaktadır.

Size en uygun Canon yazıcıları bulmak için okumaya devam edin.

Evdeki genel baskı işleri için en iyi yazıcı

Evdeki ahşap bir masanın üzerinde duran bir dizüstü bilgisayar, Canon PIXMA yazıcı ve yazıcıya dönük siyah bir lamba.

Canon PIXMA TS7650i ve PIXMA TS7750i modellerinin ikisiyle de PIXMA baskı planına1 kaydolabilirsiniz. Bu abonelik tabanlı hizmet, yazıcınızın mürekkep seviyesini internet üzerinden otomatik olarak izler ve yedek kartuşların, mürekkep bitmeden doğrudan kapınıza teslim edilmesini sağlar.

Çocuklar, öğrenciler ve ailelerin genel ihtiyaçlarına yönelik çok yönlü bir yazıcının uygun fiyatlı ve çalıştırması kolay olması gerekir. Basit bir başlangıç yapmak gerekirse Canon PIXMA TS3450 Serisi yazıcının kurulumu ve kullanımı son derece kolaydır. Yalnızca iki FINE mürekkep kartuşu (siyah ve üç renkli) kullanır ve daha düşük maliyet için yüksek kapasiteli kartuş seçeneği sunar.

PIXMA TS3450 Serisi kompakt ve hafif olmakla birlikte tarama ve fotokopi için dahili bir tarayıcıya sahiptir. Yüksek kaliteli belgelerin yanı sıra kenarlıksız 6x4 inç, 5x5 inç ve 7x5 inç fotoğraf baskıları da üretebilir. Ayrıca, dahili Wi-Fi bağlantısına sahiptir. Böylece bilgisayarınızı, akıllı telefonunuzu veya tabletinizi kullanarak evinizin her yerinden baskı alabilirsiniz.

Performans, çok yönlülük ve kullanım kolaylığı açısından iyileştirilmiş PIXMA TS7650i, ev ortamı için ideal kompakt bir tasarıma sahiptir ancak çok sayıda faydalı özelliği ve üretkenlik avantajı da bulunur. Dahili baskı kafalarına sahip yeni nesil baskı kartuşları, siyah-beyaz belgelerde dakikada 15 ve renkli belgelerde dakikada 10 görüntü civarında yüksek baskı hızlarına olanak tanır. Ayrıca, yeni formüle edilmiş siyah pigment mürekkebi sayesinde Canon kurumsal yazıcılarına eş değer siyah metin dayanıklılığına sahip ilk Canon kişisel kullanım yazıcısıdır. Tek dokunuşla kopyalama da aynı şekilde hızlıdır ve dokunmatik ekranda görüntülenen QR kodunu kullanarak doğrudan akıllı telefona veya tablete tarama yapabilirsiniz. PIXMA TS7750i, çok sayfalı belgelerin daha kolay taranması ve kopyalanması için bir otomatik belge besleyici de sunar. Modern Switch UI arayüzü sayesinde iş, ders veya yaşam tarzı görevleriniz arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz.

Üstünde bir monitör, klavye ve Canon yazıcı bulunan ahşap bir masada çalışan bir kişi. Masanın arkasında duvara yapıştırılmış, üzerinde notlar bulunan çeşitli küçük kağıtlar görülüyor.

Son derece düşük çalıştırma maliyetleri sayesinde oldukça düşük bir toplam sahip olma maliyetine sahip olan Canon PIXMA G2470 serisi dört model içerir. Burada gösterilen Canon PIXMA G3470 Serisi, bir tarayıcıya ve Wi-Fi bağlantısına sahiptir. MegaTank doldurulabilir mürekkep tankları sayesinde yüksek sayfa verimi ve yüksek belge yazdırma hızları sunan bu serideki tüm yazıcıların kullanımı ve bakımı kolaydır. Bu da onları aile içinde çok yönlü kullanımdan ev-ofiste kullanıma kadar her iş için ideal kılar.

Evden çok fazla baskı alan biriyseniz mürekkep kartuşları satın almanın ve değiştirmenin zaman ve paradan tasarruf sağlayan bir alternatifi vardır. Canon'un MegaTank doldurulabilir mürekkep püskürtmeli yazıcı serisi, kartuşlar yerine yüksek kapasiteli mürekkep tanklarına sahiptir. Bu tanklar, 6.000 adede kadar siyah-beyaz A4 sayfa veya 7.700 adede kadar renkli sayfa için yeterli miktarda mürekkep alabilir.2

Bazı kartuşlu yazıcılara göre biraz daha pahalı olsalar da, çalıştırma maliyetleri çok daha düşüktür. Mürekkep tanklarını doldurmanız gerektiğinde, bu işlemi hızlı ve kolay bir şekilde, etrafı kirletmeden yapabilirsiniz. Mürekkep, sıkma işlemi gerekmeden şişelerden yer çekimi yoluyla beslenir ve şişelerde yanlış rengi yanlış tanka koyma riskini ortadan kaldırmak için anahtar tipi püskürtme uçları bulunur.

Canon PIXMA G2470 serisi yazıcılar da hızlıdır ve sayfaları siyah-beyaz çıktılar için dakikada 11 görüntü (dakika/görüntü), renkli çıktılar için dakikada 6 görüntü hızıyla basar. Canon PIXMA G1430 tek işlevli bir yazıcıyken Canon PIXMA G2470 dahili bir tarayıcıya sahiptir. Canon PIXMA G3470 Serisi'nde ise hem tarayıcı hem de Wi-Fi bağlantısı vardır. Canon PIXMA G4470 ayrıca 35 yapraklık otomatik belge besleyici ve doğrudan faks özelliği sunar.

Ev ve küçük ofis çalışanları için en iyi yazıcı

Küçük bir ofiste ahşap bir masada duran Canon MegaTank yazıcı. Arka planda, birkaç kişinin çalıştığı görülüyor.

Hem küçük ofisler hem de ev-ofis için ideal olan Canon MAXIFY GX4040; 6,9 cm dokunmatik ekrana, Ethernet ve Wi-Fi bağlantısına, 35 yapraklık otomatik belge besleyiciye ve üç yönlü kağıt besleme sistemine sahiptir. Böylece farklı çıktılar için farklı tepsiler kullanabilirsiniz. Otomatik çift taraflı baskı özelliği, çift taraflı baskıyı zahmetsiz hale getirir.

Çoğu kişi en azından bazı zamanlarda evden çalışmakta ve farklı işleri aynı anda yürütebilecek daha iş odaklı bir yazıcıya ihtiyaç duymaktadır. Hızlı ve yüksek kaliteli belge baskısı için tasarlanan Canon MAXIFY serisi, küçük ofisler için de ideal bir seçimdir. Canon'un MAXIFY GX serisi yazıcıları MegaTank modelleridir ve renkli sayfa verimlerinin daha yüksek olması sayesinde çalıştırma maliyetleri daha da düşüktür.

Canon MAXIFY GX3040 bütçeye uygun, akıllı bir seçimdir. Ofis belgeleri için ideal olan hızlı, 3'ü 1 arada bir yazıcıdır. Siyah-beyaz sayfaları dakikada 19 görüntüye, renkli sayfaları ise dakikada 13 görüntüye kadar hızla basar. 3,4 cm LCD ekranı ve tuşlu arayüzü ile baskı işinin ilerleme durumunu takip edebilir, bağımsız fotokopi görevleri gerçekleştirebilir ve yazıcı durumunu kontrol edebilirsiniz. Önde 250 yapraklık giriş kaseti, arkada 100 yapraklık ilave bir belge besleyicisi ve daha kalın medyalar için düz bir tepsisi bulunur. Ayrıca otomatik çift taraflı baskı ve Wi-Fi bağlantısı özelliklerine sahiptir.

Canon MAXIFY GX4040, tüm bu özelliklerin yanı sıra çok sayfalı belgeleri kolayca taramak ve kopyalamak için 6,9 cm renkli dokunmatik ekrana ve 35 yapraklık otomatik belge besleyiciye sahiptir. Ayrıca, tamamen bağımsız faks özellikleri ve Wi-Fi ve USB'nin yanı sıra kolay ağ bağlantısı için Ethernet bağlantısı sunar.

Ahşap masadaki dizüstü bilgisayarın başında oturmuş bir kadın. Masada yanında bulunan Canon MAXIFY yazıcı.

Canon MAXIFY GX1040 ve MAXIFY GX2040 tamamen iş odaklıdır. PIXMA TS7650i ve PIXMA TS7750i gibi, bu modeller de kullanıcıların hızlı ve kolay şekilde değiştirebileceği bir bakım tankına sahiptir. Bakım tankı dolduğunda, yazıcınızı servise gönderme zorunluluğundan kaynaklanan masrafları ve iş kesintilerini ortadan kaldırır.

Canon MAXIFY GX1040, yer sıkıntısı yaşanan alanlarda oldukça kullanışlıdır. Nispeten kompakt ve hafif olmasına rağmen çok sayıda özelliğe sahiptir ve hibrit çalışanların ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak tasarlanmıştır. Özelleştirilebilir dokunmatik ekrana, sık tekrarlanan karmaşık görevleri atayarak evde veya ofiste çalışma arasında sorunsuz entegrasyon elde edebilirsiniz. MAXIFY GX1040, tamamen önden çalıştırıldığı için küçük alanlarda duvara veya dolaba yaslanarak kullanılabilir. İş ihtiyaçlarına uygun çok yüksek baskı kalitesi ve dayanıklılık sunar. Dört pigment bazlı mürekkep, bulaşmaya karşı dayanıklı olacak ve fosforlu kalemlerle kullanılabilecek şekilde formüle edilmiştir. MAXIFY GX2040, çok sayfalı belgelerin taranması, kopyalanması ve fakslanması için ADF ve faks da sunar.

İşiniz yüksek hacimde kaliteli baskılar almayı gerektiriyorsa Canon MAXIFY GX6040 veya MAXIFY GX7040 gibi birinci sınıf bir yazıcı ideal seçimdir. Her iki model de 6,9 cm eğilebilir renkli dokunmatik ekranların yanı sıra 50 yapraklık otomatik belge besleyicilerle baskı, tarama ve fotokopi işlerini kolaylaştırır. MAXIFY GX7040 aynı zamanda toplam 600 yapraklık giriş kapasitesi sağlayan ek bir giriş tepsisine, doğrudan faks özelliğine ve iki taraflı tarama olanağına sahiptir.

Aileler ve öğrenciler için en iyi yazıcı

Bir masada oturmuş, dizüstü bilgisayarda çalışan bir adam. Yanında, çıkış tepsisinde bir kağıt sayfası bulunan bir Canon yazıcı.

Canon PIXMA TR4650 Serisi yazıcılar, okul çağındaki çocukları olan meşgul ailelerin yanı sıra öğrenciler için idealdir. Tarayıcı ve otomatik belge besleyici ile birlikte bağımsız faks olanakları ve otomatik çift taraflı baskı gibi birçok özellik sunar.

Ailenizde okul çağında çocuklarınız varsa düzenli olarak ödev baskısı almak için hem kullanımı kolay hem de çeşitli yaratıcı seçenekler de sunan bir yazıcı isteyebilirsiniz. Öğrenciler, küçük çocuklar ve diğer aile üyeleri için dahili tarayıcı, belgelerin ve resimlerin fotokopisini çekmeyi ve gerektiğinde bunları mobil cihazlara veya buluta yüklemeyi kolaylaştırır.

Uygun fiyatlı Canon PIXMA TR4650 Serisi, tarama ve fotokopi işlerini kolaylaştırmak için 20 yapraklık otomatik belge besleyiciye sahiptir ve çift taraflı baskı için otomatik çift taraflı baskı özelliği sunar. Paradan tasarruf sağlayan yüksek verimliliğe sahip XL kartuşlarla uyumlu olduğundan, tez yazdırma gibi yüksek hacimli yazdırma ihtiyaçlarına sahip fakat bütçesi kısıtlı olan öğrenciler için idealdir.

Birinci sınıf Canon PIXMA G3460 ve Canon PIXMA G2470 serisi, çalıştırma maliyetlerini daha da azaltmak için size Canon'un MegaTank doldurulabilir mürekkep tankı sisteminin verimli baskı ve daha az kesinti süresi sağlayan uzun ömürlü mürekkep kapasitesi gibi avantajlarını sunar.

Fotoğraf baskıları için en iyi yazıcı

Renkli manzara, seyahat ve portre baskılarıyla çevrili bir Canon yazıcı ve fotoğraf makinesinin yukarıdan çekilmiş bir görüntüsü.

A4'e varan sayfa boyutlarında kenarlıksız, yüksek hacimli fotoğraf baskısı için ideal bir yazıcı olan Canon PIXMA G640, doldurulabilir mürekkep tankına sahip bir MegaTank yazıcıdır. Renk gamını genişletmek ve üstün siyah-beyaz fotoğraf baskısı sunmak için boya bazlı altı mürekkep ( mavi, macenta, sarı ve siyahın yanı sıra kırmızı ve gri mürekkepler) içerir.

Ahşap bir masa üzerinde duran bir Canon yazıcı ve monitör. Arkasındaki duvarda 11 adet renkli, çerçeveli yemek fotoğrafı baskısı görülüyor.

Parlak ve lustre fotoğraf kağıtlarında rakipsiz fotoğraf kalitesi sunan Canon PIXMA PRO-200, bir fotoğrafçının hayal ettiği her şeyi sunar. Kusursuz renk üretimi ve mükemmel ton aralığı için sekiz farklı boya bazlı mürekkep içermesinin yanı sıra dramatik siyah-beyaz fotoğraf baskıları üretir.

Fotoğrafçılık öğrencisiyseniz veya hevesli bir fotoğraf meraklıysanız sizin için fotoğraflarınızı sadece ekranda görmek yerine basılı olarak görmekten daha güzel bir şey olamaz. Fotoğraf baskıları, özel günlerin ve anıların kalıcı bir şekilde korunmuş halidir ve arkadaşlarınız ve sevdikleriniz için harika hediyelerdir. Yalnızca ara sıra fotoğraf basmak isteseniz bile, parlak fotoğraf baskıları oluşturabilen bir yazıcıya sahip olmak, internet üzerinden baskı siparişi vermekten daha çabuk sonuç almanızı sağlar ve işlem üzerinde daha fazla yaratıcı kontrol olanağı sunar.

Toplam fotoğraf baskısı maliyetlerini büyük ölçüde azaltan MegaTank avantajına sahip 3'ü 1 arada Canon PIXMA G640, gelişmiş renk ve ton aralığı için altı adet boya bazlı mürekkep kullanır. Bir mürekkep seti, A4 boyutuna kadar kenarlıksız fotoğraflarla, fotoğraf stüdyosu kalitesinde 3.800 adede kadar 6x4 inç renkli fotoğraf baskısı için yeterlidir. Belge yazdırma için 3.700 adede kadar siyah-beyaz veya 8.000 adede kadar renkli A4 baskı için bir mürekkep seti yeterlidir.3

Daha büyük fotoğraflar basarak, baskılarınızı fuar ve galerilerde sergilemek ve satmak için A3+ (33x43 cm) kenarlıksız çıktı almak isterseniz Canon PIXMA PRO-200, sekiz boya bazlı mürekkep sayesinde parlak ve lustre fotoğraf kağıtlarında eşsiz fotoğraf baskı kalitesi sunar. Mat fotoğraf kağıdı ve güzel sanatlar medyaları kullanılırken Canon imagePROGRAF PRO-300, üstün renk yoğunluğu ve doğruluğu için 10 pigment bazlı mürekkep kullanan, sınıfında lider, profesyonel bir A3+ fotoğraf yazıcısıdır. Bu fotoğraf yazıcılarının her ikisi de 99 cm uzunluğa kadar afişler ve panoramik baskılar oluşturabilir.

Sanat ve el işleri için en iyi yazıcı

Bir masada duran ve bir kelebeğin biçimlendirilmiş bir resmini basan bir yazıcı ve baskıyı tepsiden almaya hazır eller. Yanında, birkaç paket yazıcı kağıdı ve kesilerek çıkartılmış renkli kelebek resimleri.

Canon PIXMA TS5350a Serisi ile manyetik kağıttan ve çift taraflı mat fotoğraf kağıdından en iyi şekilde yararlanın. Bu serideki yazıcılar, kontrolü tamamen her yaştan yaratıcı kişilere bırakan ve el işi projeleri için son derece kullanışlı olan yazıcılardır.

Bir Canon yazıcı, çocukların projelerinden özel tebrik kartlarına, parti davetiyelerine, teşekkür notlarına ve daha fazlasına kadar her yaştan insan için çok sayıda yaratıcı eğlence seçeneği sunar. Canon'un Creative Park uygulamasındaki Çocuklar bölümünde ücretsiz olarak indirilebilen boyama sayfaları, labirentler ve diğer basılabilir etkinlikleri bulabilirsiniz.

Canon PIXMA TS5350a Serisi ve Canon PIXMA TS7450 Serisi, manyetik kağıttan çift taraflı mat fotoğraf kağıdına kadar çeşitli medyalara baskı seçenekleri ile sanatsal projeler için idealdir. Aynı durum, bulaşmaya dayanıklı pigment siyah mürekkep ile boya bazlı açık mavi, macenta ve sarı renkli üç mürekkebi birleştiren PIXMA TS7650i ve PIXMA TS7750i için de geçerlidir.

Birinci sınıf bir seçenek olarak, altı boya bazlı mürekkebe ve MegaTank doldurulabilir tank sistemine sahip Canon PIXMA G640, en iyi kalitede fotoğraf baskıları için olduğu kadar sanat ve el işi işleri için de uygundur.

Canon'un mürekkep püskürtmeli yazıcı serisinde herkese uygun bir yazıcı vardır. İster genç olun ister ruhunuz genç olsun, ister öğrenci, ilgili bir ebeveyn veya yoğun bir iş insanı olun, ihtiyaçlarınıza en uygun Canon yazıcıyı bulacaksınız.

Hangi yazıcıların ihtiyaçlarınıza uygun olabileceğine dair daha fazla bilgi için Canon yazıcı seçme aracını da deneyebilirsiniz.


Yazan: Matthew Richards ve Alex Summersby

 1. PIXMA Baskı Planı yalnızca Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İtalya, Norveç, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İrlanda Cumhuriyeti ve Birleşik Krallık'ta ikamet eden kişiler tarafından kullanılabilir.
 2. Sayfa Verimi, ISO/IEC 29103 tablosunu kullanarak yapılan Canon bireysel test yöntemi ve ilk kurulum sonrasında yedek kullanılarak yapılan sürekli baskı simülasyonu baz alınarak hesaplanan değerdir.
 3. Sayfa Verimi, ISO/IEC 24712 tablosunu kullanarak yapılan Canon'un bireysel test yöntemi ve ilk kurulum sonrasında yedek kullanılarak yapılan sürekli baskı simülasyonu baz alınarak hesaplanan değerdir.

İlgili Ürünler

İlgili makaleler

 • BASKI

  Öğrenciler için en iyi yazıcılar

  Her öğrencinin bir yazıcıya ihtiyacı vardır. İhtiyaçlarınıza göre en uygun fiyatlı seçenekleri keşfedin.

 • BASKIYLA İLGİLİ İPUÇLARI

  Ev-ofisler için en iyi yazıcı

  Canon PIXMA ve MAXIFY yazıcılar ile evinizden sorunsuz bir şekilde çalışın.

 • BASKI

  Fotoğraflar için en iyi Canon yazıcılar

  Fotoğraflarınızı ister çerçeveletmek ister bir albümde saklamak veya etikete dönüştürmek istiyor olun, yaratıcı ihtiyaçlarınıza en uygun yazıcıyı bulun.

 • BASKIYLA İLGİLİ İPUÇLARI

  Yazıcı, mürekkep ve kağıt ile ilgili SSS

  Canon uzmanı Suhaib Hussain yazıcı teknolojisi, mürekkep ve kağıt hakkında sık sorulan soruları yanıtlıyor.