YARATICI BASKI

Gökkuşağı temalı el işleri ile yapabileceklerinizin sınırı yok

Evinize muhteşem renkler katmak için Canon PIXMA yazıcı ve Canon Creative Park ile gökkuşağı temalı el işi çalışmaları yapmayı öğrenin.
Üstünde renkli kağıt el işinden bir yel değirmeni ve sıcak hava balonu ile bir paket Canon fotoğraf kağıdı bulunan bir masanın üstten düz çekim bir görüntüsü.

Gökkuşağı umudun, iyi şansın ve fırtınadan sonraki güzelliğin güçlü bir sembolüdür. Bir gökkuşağını uzaktan gördüğünüzde, hiç onu şişeleyip evinize götürmek istediğiniz oldu mu? Artık yapabilirsiniz.

Gökkuşağı temalı el işleri, her odayı aydınlatabilir ve bir grup arkadaşınızla birlikte önceden yapmak için ideal olan harika parti süslemeleri olarak kullanılabilir. Bunu sadece biz söylemiyoruz; parlak ve renkli olan her şeyi seven birinin, yani @CraftyCooke'un arkasındaki isim olan, İngiltere'de yaşayan el işi ve mücevher sanatçısı Helen Cooke'un sözlerine kulak verin.

"Renkleri seviyorum. Her zaman çok neşeli bir insan olmuşumdur; bu yüzden kişiliğime uygun giyiniyorum," diyor Helen. "Renklerle neler yapabileceğimizi görmeyi ve kuralları çiğnemeyi seviyorum. Özellikle el işinde, farklı renklerle denemeler yapıp bir malzemenin karakterini renkleri nasıl bir araya getirdiğinize bağlı olarak değiştirebiliyorsunuz."

Başlamak için bir Canon PIXMA yazıcıya ve Canon Creative Park web sitesine veya uygulamasına ihtiyacınız olacak. Helen burada Canon PIXMA TS5350a Serisi yazıcıyı, Creative Park'ı ve el işi araçlarını kullanarak gökkuşağı renklerine sahip bir yel değirmenine ve sıcak hava balonuna nasıl büyülü bir şekilde hayat verdiğini açıklıyor.

Şablonlarınızı seçme ve yazdırma

Ekranında Canon Creative Park'taki bir yel değirmeni şablonu görülen akıllı telefonu tutan bir el. Arka planda, masada duran Canon PIXMA yazıcı.

Canon Creative Park uygulaması ve uyumlu Canon PIXMA yazıcı ile doğrudan akıllı telefonunuzdan şablonunuzun baskısını alabilirsiniz.

Ahşap bir masaya konmuş Canon PIXMA yazıcıdan çıkan, üstünde renkli bir yel değirmeni şablonu bulunan bir kağıt sayfası.

Helen, , Canon PIXMA TS5350a Serisindeki LED durum çubuğunu ve OLED ekranı beğendiğini ifade ediyor. ChromaLife100 mürekkep içeren FINE kartuşlarla donatılmış olan bu yazıcı, canlı renklere sahip baskılar oluşturduğundan el işleri için idealdir.

Canon Creative Park'ın kullanımı son derece kolaydır. Uygulamayı iOS veya Android cihazınıza indirebilir ya da çeşitli ücretsiz şablonlara web sitesinden göz atabilirsiniz. Pop-up kart ve origami gibi çeşitli gökkuşağı tasarımları mevcuttur. Helen gökkuşağı renklerinde bir yel değirmeni ve sıcak hava balonu seçmiş. Her şablonun kendine özel yazdırılabilir talimatları vardır ve aynı zamanda yaklaşık birleştirme süresi, zorluk seviyesi ve en iyi kağıt türü belirtilir.

Helen, web sitesinin erişilebilirliğinden memnun kalmış. "Talimatlar iyiydi ve web sitesinin kullanımı gerçekten basitti," diyor. "İndirilen şablonların hepsinin tek bir yerde toplanması güzel."

Şablonunuzu seçtikten sonra, uyumlu bir Canon PIXMA yazıcınız olduğu sürece doğrudan akıllı telefonunuzdan baskı alabilirsiniz. Helen, tasarımlarının baskısını almak için Canon PIXMA TS5350a Serisini kullanmış. "Wi-Fi ile bağlanmak gerçekten çok kolaydı," diyor heyecanla. "Baskı kalitesi harika."

Helen, Canon Mat Fotoğraf Kağıdını kullanmış ve kalitesinin kağıt el işleri için mükemmel olduğunu belirtiyor. "Renkler çok güzeldi ve kağıdın kalınlığı doğruydu," diyor. "Ne çok ince ne de bir kart kadar kalındı; tam ayarındaydı."

Şablonlarınızı birleştirme

Bir maket bıçağı ile karmaşık bir şablonu kesmek üzere masaya yaslanmış bir kişi.

Kağıt el işleri eğlenmenin ve yaratıcılığınızı serbest bırakarak pratiğe dökmenin uygun fiyatlı bir yoldur. Helen, "Pahalı araçlar satın almanız gerekmez ama keskin bir maket bıçağı bulundurmayı unutmayın," diyor. "Acele etmeyin. Güzel görünen bir şey yapmak istiyorsanız zaman ayırıp keyfini çıkarın."

Üstünde renkli çizgili bir kazakla masada oturmuş, gökkuşağı renklerinde kağıttan bir yel değirmenine son dokunuşlarını yaparken gülümseyen bir kadın.

Gökkuşağı çalışmalarınızı arkadaşlarınıza da hediye edebilirsiniz. Helen, eserlerinden keyif alan kişilerden geri bildirim aldığında yaptıklarından gurur duyduğunu söylüyor.

Helen, şablonlarını kesmek için bir maket bıçağı kullanmış. "Sıcak hava balonu oldukça karmaşık bir yapıya sahip, bu yüzden en iyisi bir maket bıçağı kullanmak," diyor. "Yel değirmeni için makas daha uygun olur."

Katlamaya başlamadan önce şablonlarınızı işaretlemek önemlidir. "Kağıdınızı metal bir cetvel kullanarak işaretleyin; aksi takdirde, özellikle daha kalın kağıt kullandığınızda tasarımlarınızı katlamak çok zor olur," diyor. "Önemli olan bu düzgün katları oluşturmak. Bu adımı atlamanızı tavsiye etmem."

Kağıdınızı işaretledikten sonra, şablonunuzu bir araya getirmek için bir çubuk yapıştırıcı kullanın. Sıcak hava balonu, çok sayıda küçük parçası olan karmaşık bir tasarımdır. Bu nedenle yapma süreci çok fazla sabır gerektirir ancak kağıt işleriyle uğraşmanın eğlenceli yanı da diğer her şeyi unutup projeye odaklanmaktır.

Helen, "Benim için el işi bir bilinçli farkındalık aktivitesi," diyor. "Bazı insanlar bunun için kitapları veya sporu tercih eder ama ben el işini tercih ederim. Odaklanmam gerektiği için her şeyi unutmaktan başka bir seçeneğim olmaz. O anda kendinizle baş başasınızdır.

"Bir şeyin oluşmasını izlemeyi seviyorum," diye devam ediyor. "Küçük parçalarla başlayıp bir duygu veya insanların bağ kurabileceği ya da keyif alabileceğiniz bir şey yaratmak için hepsini bir araya getiriyorsunuz."

Gökkuşağı temalı el işi çalışmalarınızı sergileme

Sarı bir aydınlatma armatürüne gökkuşağı renklerinde kağıttan bir sıcak hava balonu asarken gülümseyen renkli, çizgili bir kazak giymiş bir kadın.
Üstünde renkli kağıt el işinden bir yel değirmeni ve sıcak hava balonu ile şekerleme ve meyve dolu birkaç kase bulunan bir masanın üstten düz çekim bir görüntüsü.

Yel değirmeninde, çiçek ve yıldız gibi farklı merkezi parçalar bulunur. Böylece onu istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz.

Konu gökkuşağı temalı el işi çalışmalarınızı sergilemek olduğunda tek sınır hayal gücünüzdür. Helen sıcak hava balonunu bir tel kullanarak oğlunun yatak odasına asmış. "Bu neşeli, küçük obje her odaya renk katıyor," diyor.

Gökkuşağı temalı el işi çalışmaları tek kullanımla sınırlı değil. "İstediğiniz yere koyabilirsiniz ve aynı zamanda onlarla oynayabilirsiniz. Yel değirmeni gerçekten dönüyor!" diye ekliyor Helen.

"Renkler sadece çocuklar için olmak zorunda değil," diye devam ediyor. "Daha büyük olmanız soluk tonlar kullanmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Renkler ruh halinizi etkileyebilir, bu nedenle ortamınıza biraz renk katmak kendinizi daha mutlu hissetmenizi sağlayabilir."

İlham arıyorsanız bizi Pinterest'te takip edin ve çalışmalarınızı #MadeWithPIXMA etiketini kullanarak sosyal medyada paylaşmayı unutmayın.

Nikita Achanta

İlgili Ürünler

İlgili makaleler

 • BASKI VE EL İŞİ

  İncelikle düşünülmüş kağıt işi hediyeler için önemli ipuçları

  Canon Creative Park ve PIXMA yazıcınızı kullanarak nasıl anlamlı hediyeler hazırlayabileceğinizi keşfedin.

 • YARATICI BASKI

  Kağıt el işlerinden simge yapılar

  Canon PIXMA yazıcı ve Creative Park ile özel mekanlara saygı duruşunda bulunun.

 • YARATICI BASKI

  Kendi Canon Zoemini fotoğraf kabininizi yapın

  Yalnızca Canon Zoemini S2'nizi ve Mini Print uygulamasını kullanarak fotoğraf kabini tarzındaki hatıralarınızla bir sonraki partiye ekstra eğlence katın.

 • YARATICI BASKI

  Creative Park ile dinozor temalı oda süsleri yapın

  Tarih öncesini yansıtan kağıt modellerle çocuğunuzun odasını hesaplı bir şekilde süsleyin.