YARATICI BASKILAR

Stilinizi gösterin: Tatil gardırobunuzu görselleştirme

İnternet stilisti Bo Brown çarpıcı kıyafetleriyle tanınsa da, bir şehir kaçamağı için bir valiz hazırlamak zor olabilir. Canon Zoemini 2'nin organize olmasına nasıl yardımcı olduğunu burada anlattık.
Farklı kıyafetler giymiş bir kadının Canon Zoemini 2 şipşak yazıcı ile basılmış üç görüntüsünü tutan bir el.

Tatil ne kadar kısa olursa valiz hazırlamanın o kadar kolay olacağını düşünebilirsiniz ancak bu her zaman geçerli değildir. Hafta sonu yapacağınız bir şehir kaçamağı, yanınızda sadece bir el bagajı olsa bile, iki haftalık bir tatil kadar zorluk yaratabilir. Sınırlı süreniz ve alanınız olduğundan, seyahatinizde istediğiniz gibi şık veya rahat giyinmek için doğru moda seçeneklerine sahip olmanız gerekir. Çünkü kendinizi iyi hissettiğinizde, kendinizi yeni bir yer keşfetmenin heyecanına tam anlamıyla kaptırabilirsiniz.

Bir moda influencer'ı olan Bo Brown, "Stiliniz zihniyetinizin bir yansımasıdır," diyor. "İyi vakit geçirmeyi ve unutulmaz anlar yaratmak için iyi giyinmeyi seviyorum." Bo'nun takipçi kitlesi, günlük videolarını yakından takip ediyor ve sosyal medya kanalları, mükemmel ofis gardırobunu oluşturmaktan bir ceketi kısaltmaya ve bol pantolonları kombinlemeye kadar birçok konuda çözüm ve ipucu sunan zengin birer stil kaynağı.

Bo seyahat etmeyi çok seviyor ve kısa bir süre önce "çok şey sunan canlı bir şehir" olarak tanımladığı Barselona'da bir hafta sonu geçirmiş. Yapacak ne kadar çok şey olursa yanınıza alacağınız eşyaları düzenlemek o kadar zordur ama önceden planlamak her şeyi çözer. Canon Zoemini 2 şipşak yazıcı, Bo'nun kıyafet seçimlerini kolaylaştırmak için görsel yardımcılar oluşturmasını sağlamış. Burada, süreci bize anlatıyor.

Araştırmanızı yapın

Güzel bir sokakta bir bisiklete yaslanan uzun siyah saçlı kadın.

Kıyafet seçiminde stilin yanı sıra kullanışlılık da önemlidir. "Ben rahat giysiler seçtim," diyor Bo. © Noah Altink

Bir şehrin sokağında yürüyen, güneş gözlüğü takmış, pembe bir üst ve kot pantolon giymiş, uzun siyah saçlı bir kadın.

Az eşyayla seyahat etmek her zaman mümkün değildir. Bo, "Bazen, kıyafetimin kirlenmesi veya gittiğim yerde o kıyafeti beğenmemem ihtimaline karşı yanıma ekstra bir kıyafet alıyorum," diyor. © Noah Altink

Eliniz hemen en sevdiğiniz elbiseye gitmesin; tatil planınızın neler içereceğini iyi düşünün. "Valizimi hazırlamadan önce, yapacağım aktiviteleri düşünüyorum ve hem gündüz hem de gece için kıyafet seçiyorum," diyor Bo. Hafta sonunuzun her anını planlamamış olabilirsiniz ancak gideceğiniz yer size ne yapacağınızla ilgili bir fikir verecektir. Müze mi gezeceksiniz? Kafelerde mi vakit geçireceksiniz? Akşamları gece hayatını mı keşfe çıkacaksınız? Bo, gideceği yerde yapılabilecek aktiviteleri öğrenmek için TikTok videoları izlemeyi ve "bir aktivitenin sunabileceği şeyleri anında gözünde canlandırmayı" seviyor.

Seçim yapın

Bo'nun sosyal medya sayfaları, geçmişteki moda seçimlerinin bir arşivi; bu nedenle ne giyeceğini düşünürken buralara başvuruyor. "İyi bir kıyafet seçtiğimde takipçi kitleme ilham kaynağı olmak için onun fotoğrafını çekiyorum," diyor. Kıyafetlerinizi kaydetmemiş olsanız bile daha önce neleri beğendiğinizi hatırlayın ve hayranlık duyduğunuz stil influencer'larına bakın. Bo ayrıca mükemmel bir ilham kaynağı olarak Pinterest'i öneriyor ve tatil kıyafeti seçimi için bir ilham panosu oluşturmak üzere Canon Zoemini 2'yi kullanmanızı tavsiye ediyor.

Nelerin iyi göründüğünü ve size kendinizi iyi hissettirdiğini düşünün. "Doğru kıyafetleri bir araya getirdiğimde mutlu oluyorum," diyor Bo. Bo, aklında bazı görünümler olduğunda, aklındaki tüm kıyafetleri, bir tarafta gündüz, bir tarafta gece giymeyi düşündükleri olacak şekilde, yatağın üstüne yerleştiriyor. "Böylece aklımdakiler netleşiyor. Sonra kıyafetleri sınıflandırıyorum, bu şekilde hangi kıyafetin hangi duruma uygun olduğunu tam olarak biliyorum."

Çekin, yazdırın ve ayarlayın

Açık havada bir masada oturarak Canon Zoemini 2 yazıcıyı ve yeni basılmış bir fotoğrafı tutan bir kadın.

Her durum için en uygun kıyafete karar vermek biraz zaman alabilir ve Bo gibi meşgul olduğunuzda zaman en büyük sorundur. Seçim yapmanıza yardımcı olması için şık Canon Zoemini 2'yi kullanmak, süreci daha hızlı ve daha eğlenceli hale getirir. © Noah Altink

Bo, birkaç kıyafet ve aksesuar seçeneğinin fotoğrafını çektikten sonra, Canon Zoemini 2 ile bu seçeneklerin baskısını alıyor; böylece seçimlerini gözden geçirip farklı giysileri birbiriyle kombinleyebiliyor. "Hangi giysilerin birden fazla stile uyacağına baktım," diyor. "Örneğin, hem gün boyu hem de gece body'ler giyiyorum. Siyah pantolonlar da neredeyse her duruma uygun oldukları için çok yönlü." Doğrudan akıllı telefonundan baskı alabilme özelliği Bo için bir avantaj olmuş. "Canon Mini Print uygulamasıyla, kolayca metin ekleyebiliyor veya fotoğrafları yakınlaştırabiliyorum," diyor. Bu, görüntülere not ekleyerek nelerin bir arada uyumlu olacağına dair düşüncelerini kaydedebilmesini sağlamış. Ayrıca, uygulamanın kullanıcı dostu olması, Bo'nun baskılara kendi stilini yansıtmasını sağlayarak daha kişiselleştirilmiş sonuçlar elde etmesine olanak veriyor.

Seçimlerinizi kesinleştirin

Renkli bir mat üzerinde, basılı fotoğraflar, güneş gözlükleri, saç bantları ve bir su şişesinin ortasında duran üç Canon Zoemini 2 modeli.

Canon Zoemini 2 pembe altın, lacivert ve inci beyazı olmak üzere üç renk seçeneğine sahiptir. Bu seçenekler arasından en sevdiğiniz rengi seçebilirsiniz.

Elinde tuttuğu mavi Canon Zoemini S2'nin selfie aynasında yansıması görünen bir kişi.

İşlemi basitleştirmek için bir adım daha ileri gitmek istiyorsanız Canon Zoemini S2'de, bir fotoğraf çekip hemen basmanıza olanak veren 8 MP bir fotoğraf makinesi bulunur. Ayrıca, fotoğrafın nasıl çıkacağını daha iyi kontrol etmenizi sağlayan bir selfie aynasıyla donatılmıştır. Zoemini 2'ye benzer şekilde kompakttır ve cebinize sığar.

Bo, Barselona gezisi için alışveriş, öğle yemeği ve bisiklet turunda giymek üzere üç kıyafet giymiş. Alışveriş gününde giydiği bol pantolon ve kısa, pembe tiftik kazaktan oluşan kombini gündelik şıklık olarak tanımlıyor. "Pembe, mavi ile çok iyi gidiyor. Bu kıyafet, dikkat çekici büyük güneş gözlükleri ve dengelemek için şık bir el çantasıyla tamamlanıyor. Hem rahat hem de zarif olduğundan, alışveriş için ideal bir kombin." Öğle yemeği stili, tamamlayıcı kumaşlarla birlikte baştan sona siyah. "Tamamen siyah bir kıyafet seçtiğimde daha fazla boyut katmak için farklı kumaşlarla çalışıyorum," diyor. Bisiklet turunda ise katmanları kullanıyor. Bu, bisiklet sürerken bir şeye bakmak için durup sonra tekrar yola devam edebileceğinizden vücut sıcaklığındaki değişimleri dengelemek açısından gerekli. "Havalı botları bol kot pantolonlar ve bol kesim blazer ile birleştiren bu stil, hem kullanışlı hem de şık."

Stil mirası

Açık havada bir masada oturmuş, elinde çeşitli küçük fotoğraflar tutan bir kadın. Masanın üstünde bir Canon Zoemini 2 yazıcı ve vazo içinde pembe bir gül.

Bo, " Canon Zoemini 2'yi kullanmaktan gerçekten keyif aldım," diyor. "Baskıları bir ilham panosunda bir araya getirmenin yanı sıra anılarınızı derlemek de çok güzel." © Noah Altink

Açık havada bir kafe masasında oturarak Canon Zoemini 2 yazıcıyı elinde tutan, şık bir siyah elbise giymiş, uzun siyah saçlı bir kadın.

Canon Zoemini 2, fotoğraflarınızı bir dakikadan kısa bir sürede basabilir. "Saniyeler içinde kolayca baskı alabilirsiniz," diyor Bo. " Canon Mini Print uygulaması sorunsuz bir şekilde çalışır ve akıllı telefonunuza otomatik olarak bağlanır." © Noah Altink

Canon Zoemini 2, hazırlanmanıza yardımcı olacak mükemmel bir araç olmakla kalmaz, aynı zamanda mükemmel bir seyahat arkadaşıdır. Şık, cep boyutunda, 20 fotoğraflık pil ömrüne sahip olan bu cihaz, seyahatiniz sırasında size her yerde eşlik edebilir. Kıyafet planlamada kullanacağınız görüntüler de başlı başına hafızayı tazelemek ve stilleri baştan aşağı görselleştirmenize yardımcı olmak için idealdir. Bu sayede yanınıza çok fazla üst alıp yeterince tamamlayıcı seçeneğe sahip olmama riskini ortadan kaldırırsınız.

Mini baskıları hatıra olarak saklayıp albümlere, stil defterlerine veya günlüklere yapıştırarak gelecekteki seyahatlerinizi planlarken bunlara başvurabilir ya da sadece geçirdiğiniz harika zamanları anmak için kullanabilirsiniz.

Yazan: Rachel Segal Hamilton

İlgili Ürünler

İlgili Makaleler