YARATICI BASKILAR

Anılarınızı yaşarken baskılarını alın: Sizin için en iyi taşınabilir fotoğraf yazıcısını seçin

Canon, evde veya hareket halindeyken kolayca kullanabileceğiniz kompakt fotoğraf yazıcısı seçenekleri üretir. İhtiyaçlarınıza en uygun olanı bulun.
Siyah bir Canon SELPHY CP1500, yeşil bir Canon SELPHY Square QX10, camgöbeği bir Canon Zoemini S2 ve pembe altın rengi bir Canon Zoemini 2; baskılar, çıkartmalar ve aksesuarlarla çevrili gri bir arka plana yayılmış şekilde duruyor.

Taşınabilir yazıcılar, anıları ve çok daha fazlasını saklamanın ve paylaşmanın eğlenceli bir yoludur. Canon'un taşınabilir fotoğraf yazıcıları, elektronik cihazlarınızı kişiselleştirmek için etiket basmaktan, albüm oluşturmaya, hayatınızı kayıt altına almaya veya dünyanın her yerine gönderebileceğiniz kartpostal oluşturmaya kadar her türlü yaratıcı görevde kullanılabilir.

Bu yazıcılar, tam olarak ne yazdırmak istediğinize ve nihai sonuçla ne yapmak istediğinize bağlı olarak, baskı ihtiyaçlarınıza uygun çeşitli boyutlar, kağıt boyutları, özellikler ve teknolojiler sunar.

Mükemmel baskı ortağınızı bulabilmeniz için modellerin karşılaştırmasına ve taşınabilirlik, kağıt türü, baskı boyutu ve daha fazlası açısından her birinin neler sunduğuna bir göz atalım.

Canon Zoemini serisi

Pembe altın renkte bir Canon Zoemini 2, beyaz ve cam göbeği bir Canon Zoemini S2'nin yanında parlak mavi bir arka plan üzerinde durmaktadır.

Canon Zoemini fotoğraf makineleri ve yazıcılar son derece taşınabilirdir ve anılarınızı oluştururken yerinde paylaşmak üzere baskılar oluşturmak için idealdir.

Boş bir cebe sığacak kadar küçük ve birçok akıllı telefondan daha hafif olan ikinci nesil Canon Zoemini modelleri, hareket halinde baskı için idealdir. Arkadaşlarınızla buluşuyorsanız dijital fotoğrafları saniyeler içinde fiziksel baskılara dönüştürebilir ve özel bir günün hatırası olarak hediye edebilirsiniz. Ayrıca festivaller, dışarıda geçirdiğiniz geceler ve daha fazlası gibi hemen çekim yapmak ve baskı almak istediğiniz her yerde idealdir.

Nerede olursanız olun, en sevdiğiniz kareleri buzdolabından içecek şişesine kadar her şeyin üzerine yapıştırmak için ideal olan, arkası yapışkan kağıtlardan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Canon'un ZINK™ (Zero Ink) baskı teknolojisi sayesinde karışıklık veya sorun yaşamadan ambalaj atıkları en aza indirilirken Canon Mini Print uygulaması tam yaratıcı kontrol sunar ve tam olarak istediğiniz görünümü elde etmenizi sağlar.

Canon Zoemini S2

Bir el beyaz bir Canon Zoemini S2'yi tutarken diğer el cihazdan bir baskı alıyor. Arka planda bir dizi yazıcı kağıdı paketi ve üzerinde iki adet baskılı çıkartma bulunan bir defter duruyor.

Canon Mini Print uygulamasıyla, fotoğraflarınızı basmadan önce çerçeveler, filtreler ve karalamalar ekleyebilirsiniz. Canon Zoemini S2'nin fotoğraf makinesini telefonunuzdan kontrol etmek için seçenekler de mevcuttur ve kendinizi kadrajın içine almak istediğinizde canlı görüntü ve zamanlayıcı seçenekleri kullanışlıdır.

Kompakt yapısına rağmen Canon Zoemini S2 tamamen bağımsız bir yapıya sahiptir. Tek bir şarjla 25 adede kadar fotoğraf baskısı oluşturabilecek güce sahip olan kendi dahili şarj edilebilir pil paketiyle çalışır ve mürekkep kartuşu veya şeritli boya paketi yoktur. ZINK teknolojisi ile çalışır ve fotoğraf baskısı geliştirme konusunda kullanılan tüm kimya süreçleri, 50 x 76 mm boyutlarındaki kağıda ve 10 poşete yerleştirilen yazıcıya entegre edilmiştir.

İkisi bir arada Canon Zoemini S2'de aynı zamanda dahili 8 MP dijital fotoğraf makinesi, selfie çekmek için ayna ve ekstra aydınlatma için halka ışık bulunur. Dahili hafızanın yanı sıra, fotoğrafları saklayabilmeniz ve basabilmeniz için microSD kart yuvası da vardır.

Bluetooth bağlantısı, daha doğru kadrajlama ve yaratıcı filtreler ve kaplamalarla görüntüleri özelleştirme imkanı için Canon Mini Print uygulamasındaki canlı görünümden yararlanarak yazıcıyı akıllı telefonunuzla eşleştirmenizi sağlar.

Canon Zoemini 2

Bir el pembe altın renkte bir Canon Zoemini 2'yi tutarken başka bir el üzerinde fotoğraf bulunan iki yuvarlak çıkartma bulunan bir çıkartma kağıdını çıkarıyor.

Hem Canon Zoemini 2 hem de Canon Zoemini S2 modelleri, Canon ZINK™ ZP-Circle Fotoğraf Kağıdı seçeneğiyle yuvarlak etiketler basmanıza olanak tanır.

Canon Zoemini S2'den bile daha hafif olan Canon Zoemini 2, dahili bir fotoğraf makinesi içermediğinden ağırlığı mutlak minimumda tutar. Şarj etmek daha az zaman alır ve Canon Mini Print uygulamasıyla akıllı telefonunuz veya tabletinizde çektiğiniz fotoğrafları tam olarak kullanabilir ve Facebook, Instagram, Google Photos, Dropbox veya iCloud hesaplarınızda fotoğraf dosyalarında işlem yapabilirsiniz.

Canon Mini Print uygulaması, karalama ve açıklama ekleme seçeneklerinin yanı sıra çoklu baskı kolajları oluşturma seçenekleriyle eğlenceye odaklanır. ZINK teknolojisi; arkası soyulabilir, geri dönüştürülebilir 50 x 76 mm kağıda yüksek kaliteli fotoğraf baskıları sunar ve baskılar bulaşmaya, yırtılmaya ve suya karşı dayanıklıdır.

Canon Zoemini yazıcıların her ikisinde de bulunan diğer bir kullanışlı seçenek de dairesel çıkartmalar ve geleneksel dikdörtgen baskılar oluşturabilmektir. Bu, evdeki eşyaları etiketlemek ve çocuk okul projelerinde kullanmak için idealdir.

Canon Zoemini teknik özellikleri

Yazıcı boyutu

121 x 80,3 x 22,4 mm
120 x 84 x 21,5 mm

Ağırlık

188 g
177 g

Mevcut renkler

Camgöbeği, Beyaz, Pembe Altın
Lacivert, İnci Beyazı, Pembe Altın

Baskı süresi

yaklaşık 50 sn
yaklaşık 50 sn

Baskı türü

ZINK
ZINK

Baskı çözünürlüğü

314 x 600 dpi
313 x 500 dpi

Kamera

8 MP
Yok

Şarj süresi

120 dakikaya kadar
50 dakikaya kadar

Şarj başına kapasite

25 baskı
20 baskı

Dahili depolama

512 MB
Yok

Ek depolama

microSD, 256 GB'ye kadar
Yok

Uygulama

Canon Mini Print
Canon Mini Print

Kağıt boyutu

50 x 76 mm
33 mm önceden kesilmiş yuvarlak çıkartmalar
50 x 76 mm
33 mm önceden kesilmiş yuvarlak çıkartmalar

Canon SELPHY serisi

İki Canon SELPHY CP1500 yazıcı, parlak pembe arka planda iki Canon SELPHY Square QX10 yazıcının yanında durmaktadır.

Canon SELPHY kompakt yazıcı serisi, akıllı cihazlarınızla sorunsuz bir şekilde çalışır ve yaratıcı olanaklar dünyasının kapılarını aralar.

Üstün fotoğraf baskısı kalitesi ve yaklaşık 100 yıllık arşiv ömrü için Canon SELPHY yazıcıları, ZINK yerine boya süblimleşmeli baskı teknolojisini kullanır. Bu nedenle, farklı türde özel bir fotoğraf kağıdıyla çalışırlar ve düşünmeniz gereken bir sıvı mürekkep olmasa da kaset tabanlı bir şeritle çalışırlar. Canon SELPHY yazıcılar, fotoğraflarınızda istenmeyen kumlanmayı azaltırken görüntü kusurlarını algılayıp düzelten, yüz parlaklığını ve rengini ayarlayan Otomatik Görüntü Optimizasyonu seçeneği de sunar.

Her bir baskıyı oluşturmak için kağıt yazıcıdan dört kez geçer, art arda cam göbeği, macenta ve sarı boya katmanları eklenir ve ardından koruyucu parlak bir kaplama uygulanır. Mürekkep püskürtmeli yazıcılardan farklı olarak, mürekkep damlacıklarının yan yana yerleştirilmesini gerektirmek yerine, farklı boya renkleri üst üste konulabilir, böylece çok ince ayrıntılar korunabilir.

Canon SELPHY Square QX10

Bir Canon SELPHY Square QX10 yazıcı; baskılar, bir koleksiyon defteri ve aksesuarlarla çevrili pembe bir arka plan üzerinde duruyor. Bir el, yazıcıdan bir baskı çıkarıyor.

Tamamen taşınabilir Canon SELPHY Square QX10; düğünlerde, partilerde ve diğer etkinliklerde mobil baskı almak için idealdir.

Mürekkep kartuşlarını Canon SELPHY Square QX10 yazıcının yan tarafına yerleştiren bir çift el.

Canon SELPHY Square QX10'da yuvalı boya süblimleşmesi teknolojisine sahip mürekkep ve kağıt kasetleri vardır, bu nedenle çıkıntılı parça yoktur. Tamamen dolu pil ile 20 adede kadar baskı üretebilir.

Tamamen taşınabilir Canon SELPHY Square QX10, dahili şarj edilebilir pil paketinin yanı sıra kağıt ve boya süblimleşme şeridi için dahili kasetlere sahiptir. Bu nedenle, her yere götürebilmeniz ve istediğiniz yerde yüksek kaliteli 68 mm kare fotoğraf baskıları üretebilmeniz için idealdir. Görüntüler kare olmasına rağmen, fotoğraf kağıdının boyutları biraz daha büyük olan 72 x 85 mm'dir ve bu da size görüntünün altına açıklama yazısı yazma seçeneği sunar.

Canon'un ZINK fotoğraf kağıdında olduğu gibi, SELPHY QX10 kağıtlarının arkası soyulabilir, kendinden yapışkanlı bir yüzey ortaya çıkar, böylece baskılarınızı hemen hemen her yüzeye yapıştırabilir ve fotoğraf albümleri için ideal hale getirebilirsiniz. Dahili Wi-Fi sayesinde bir Wi-Fi ortak erişim noktasında olmanıza gerek kalmadan herhangi bir yerde akıllı bir cihazdan kablosuz olarak hızlı ve kolay bir şekilde baskı alabilirsiniz. Canon SELPHY Photo Layout uygulaması, yaratıcılığa benzer bir hız ve kolaylık getirerek çok çeşitli düzen seçenekleri, damgalar ve kenarlıklar uygulamanıza olanak tanır.

Canon SELPHY CP1500

Baskı tepsisinde aile fotoğrafı bulunan bir Canon SELPHY CP1500 yazıcı. Yanında bir dizi fotoğraf baskısı, bir paket yazıcı kağıdı ve SELPHY Photo Layout uygulamasını gösteren akıllı telefonu tutan bir el.

Canon SELPHY CP1500, hızlı bağlantı için akıllı cihazlar tarafından taranabilen dahili renkli LCD ekranında QR kodu görüntüleme özelliğiyle akıllı cihazlarınızı ve uyumlu fotoğraf makinelerinizi Wi-Fi Direct üzerinden bağlamanızı son derece kolay hale getirir.

100 x 148 mm'ye varan baskı boyutlarıyla Canon SELPHY CP1500 yine de kompakt ve kolayca taşınabilirdir. Hızlı ve zahmetsiz bir şekilde kartpostal boyutunda baskılar oluşturabilir, adres alanlarını içeren yazılabilir bir arka yüze sahiptir ve kredi kartı boyutunda baskılar oluşturmak için iki kat daha hızlıdır.

SELPHY Square QX10 gibi, akıllı cihazlardan kablosuz baskı için Wi-Fi Direct özelliğine sahiptir ancak bilgisayarları, fotoğraf makinelerini ve USB flash sürücüleri kolayca bağlamak için bir USB-C bağlantı noktası ve hafıza kartlarından doğrudan baskı için bir SD/SDHC/SDXC yuvası ekler. Ayrıca gelişmiş kullanım kolaylığı için 8,9 cm renkli LCD ekrana sahiptir. Yine boya süblimleşmeli baskı teknolojisi, 100 yıla kadar baskı ömrü ile laboratuvar kalitesinde çıktı sağlar1.

Ancak SELPHY Square QX10'dan farklı olarak SELPHY CP1500; kartpostal, kredi kartı boyutunda ve farklı kağıt kasetleri kullanılarak elde edilen mini çıkartma sayfaları dahil olmak üzere bir dizi farklı boyutta materyalin baskısını alabilir. Örneğin, kredi kartı boyutunda (54 x 86 mm) fotoğraflar ve etiketler basmak için PCC-CP400 kağıt kasetine ihtiyacınız olacaktır.

SELPHY Photo Layout uygulaması, SELPHY CP1500 için mevcut olan çok çeşitli uyumlu kağıt ve boya süblimleşmeli kartuş seçenekleri sayesinde doğrudan cep telefonunuzdan veya tabletinizden özelleştirilmiş fotoğraflar, kartpostallar, mini çıkartmalar ve kitap ayraçları oluşturma işini kısa sürede yapar. Bu modelle ayrıca baskılara bir QR kodu ekleyerek alıcıların akıllı cihazlarıyla tarama yapmasına ve anında bir çevrimiçi albüme, videoya veya web sayfasına götürülmesine olanak sağlayabilirsiniz.

Canon SELPHY teknik özellikleri

Yazıcı boyutu

102 x 143 x 31 mm
182 x 58 x 133 mm

Ağırlık

445 g
850 g

Mevcut renkler

Siyah, Beyaz, Pembe, Yeşil
Siyah, Beyaz, Pembe

Baskı süresi

43 sn
23 sn (54 x 85 mm)
41 sn (100 x 148 mm)

Baskı türü

Boya süblimleşmesi
Boya süblimleşmesi

Baskı çözünürlüğü

287 x 287 dpi
300 x 300 dpi

Pil

Dahili şarj edilebilir pil
Opsiyonel ekstralar

Bağlantı

Wi-Fi
Wi-Fi, USB, SD/SDHC kart

LCD ekran

Yok
8,9 cm

Uygulama

SELPHY Photo Layout
SELPHY Photo Layout

Kağıt boyutu

72 x 85 mm, 68 x 68 mm basılabilir alan
100 x 148 mm
54 x 86 mm
54 x 54 mm
22 x 17,3 mm

Canon SELPHY CP1500, SELPHY Square QX10 ve Canon Zoemini 2 gri bir yüzeyde durmaktadır ve her birinde yazıcının altında bir baskı bulunmaktadır.

Fotoğraflarınızı nasıl sergilemek isterseniz isteyin, size uygun bir Canon kompakt yazıcı vardır.

Canon SELPHY ve Canon Zoemini yazıcılar için bir dizi yazıcı kağıdı, altlarında her bir kağıdın basılı bir versiyonu olacak şekilde düzenlenmiş biçimde duruyor.

Canon SELPHY CP1500, kartpostal ve kredi kartı boyutunda baskılar, kredi kartı boyutunda çıkartmalar, kare çıkartmalar ve mini çıkartmalar olmak üzere dört kağıt boyutu sunarken SELPHY Square QX10, 68 x 68 mm yazdırılabilir alana sahip 72 x 85 mm kağıt boyutuna sahiptir. Hem Canon Zoemini S2 hem de Canon Zoemini 2, 50 x 76 mm'lik çıkartmaların yanı sıra 33 mm'lik önceden kesilmiş yuvarlak çıkartmalar basabilir.

Favori fotoğrafların, telefonlarımızda ve diğer akıllı cihazlarımızda saklanan ve bir daha asla görülmeyecek kadar büyük bir dijital görüntü koleksiyonunda kaybolması çok kolaydır. Canon'un taşınabilir yazıcı serisi; fiziksel fotoğraf baskıları, çıkartmalar, kartpostallar ve daha fazlasını oluşturmayı hızlı, kolay, verimli ve eğlenceli hale getirir. Böylece hak ettikleri ilgiyi görmelerini sağlayabilirsiniz.

Matthew Richards
 1. Bir albümde saklandığında. 23°C/73,4°F sıcaklık ve %50 nem varsayılarak hızlandırılmış teste dayalıdır.

İlgili Ürünler

İlgili makaleler

 • YARATICI BASKI

  Baskılarla ilk yıl anılarım

  Portre fotoğrafçısı Jemella Ukaegbu, bebeğinizin ilk yılına ait anıları saklamak ve korumak için en iyi ipuçlarını paylaşıyor.

 • BASKI VE EL İŞLERİ

  Patlayan kutu hazırlayın

  Lini Trinh, Canon SELPHY CP1500 yazıcıyı kullanarak yaptığı, kağıt el işinden "patlayan" kutuyu paylaşıyor.

 • YARATICI BASKI

  Kendi Canon Zoemini fotoğraf kabininizi yapın

  Yalnızca Canon Zoemini S2'nizi ve Mini Print uygulamasını kullanarak fotoğraf kabini tarzındaki hatıralarınızla bir sonraki partiye ekstra eğlence katın.

 • YARATICI BASKI

  Canon Zoemini serisiyle yaratıcı fikirler

  Şipşak fotoğraf makinesi ve cep boyu yazıcı ile hareket halindeyken yaratıcılığınızı özgür bırakın.