ŞİPŞAK YAZICILAR

Fotoğraflarınıza özgürlük kazandıran minik fotoğraf makinesi ve yazıcı: Canon Zoemini S2 ile kendinizi ifade edin

Moda blog yazarı Izzy Manuel, şipşak baskılarla vintage stilini geliştirmek için Canon Zoemini S2'yi kullanıyor.
Beyaz, yeşil ve pembe altın renklerde üç Canon Zoemini S2, kıyafetler ve selfie baskılarıyla çevrili bir şekilde masada duruyor.

En son ne zaman geri dönüp akıllı telefonunuzdaki fotoğraflara baktınız? Bu fotoğraflara bakarken, muhtemelen unuttuğunuz geçmiş buluşmaları da gördünüz ve tüm ayrıntılarıyla birer birer hafızanızda canlandılar. Vintage kıyafetleri seven ve sürdürülebilir moda ve yaşam tarzı alanında bir blog yazarı olan Izzy Manuel, "Telefonumda 24.000 civarı fotoğraf var," diyor. "Bunların yarısı selfie. Ancak diğer yarısı Noel yemekleri veya üniversiteden arkadaşlarımla gelişigüzel gelişen gece buluşmaları gibi çok keyif aldığım anılar. Hayatı özel yapan şeyler sadece büyük şeyler değil, Koronavirüs pandemisinde gördüğümüz üzere küçük şeyler de hayata renk katıyor," diye ekliyor.

Bugün her yere yanımızda götürebildiğimiz akıllı telefonlar ve taşınabilir fotoğraf makineleri sayesinde her zamankinden daha fazla fotoğraf çekiyoruz. Her yıl milyarlarca fotoğraf çekiliyor ancak birçoğu SD kartlarda veya telefon galerinde öylece kalıyor ve deyim yerindeyse dijital ortamda toz topluyor.

Yatakta uzanmış halde telefonuna bakarken kahkaha atan bir kadın.

Vintage tarza sahip moda blog yazarı Izzy Manuel, tarzını ifade etmek ve kenarlıklar ve filtreler ile baskılarını kişiselleştirmek için Canon Zoemini S2 ve Canon Zoemini'yi kullandı.

Mavi bir dolabın üzerinde oturan bir kadın ve ön planda bir kitap destesine yerleştirdiği Canon Zoemini S2.

"Canon Zoemini S2'yi akıllı telefonunuza bağlayabilir ve örneğin bir kitap destesinin üzerine yerleştirip otomatik zamanlayıcısını ayarlayarak ne çekeceğinizi telefonunuzdan görebilirsiniz" diyor Izzy.

Telefonlar mı yoksa fotoğraf makineleri mi tartışmasını ise bir kenara atabiliriz. İki ürün birlikte kullanılabilir. Canon Zoemini S2'yi ve Canon Mini Print uygulamasını kullanmak için özel bir cihaza ihtiyacınız yok. Fotoğrafları akıllı telefonunuz üzerinden doğrudan uygulamaya aktarabilirsiniz. Hatta bu şekilde Canon PowerShot G7 X Mark III gibi bir dijital fotoğraf makinesinden akıllı telefonunuza fotoğraf aktararak uygulama üzerinden baskısını alabilirsiniz. Facebook, Instagram, Google Fotoğraflar, Dropbox veya iCloud gibi yerlerdeki fotoğraflarınıza da erişebilir ve bunları hareket halindeyken yazdırabilirsiniz.

Canon'un taşınabilir yazıcılarını kullanan Izzy, yaratıcı davranarak eski fotoğraflara hayat verebileceğimizi ve saklayacağımız değerli baskılarla ömür boyu bakmak isteyeceğimiz yeni fotoğraflar çekebileceğimizi gösteriyor.

1. Baskılarınızı özelleştirin.

Akıllı telefonundaki Canon Mini Print uygulamasında fotoğraflarına simgeler ve filtreler ekleyen bir kadın.

Bluetooth® bağlantısı üzerinden Canon Mini Print uygulamasını sosyal medya hesaplarınıza bağlayıp hesaplarınızdaki fotoğraflara erişerek uygulama içindeki filtreler, çerçeveler ve çıkartmalar ile fotoğraflarınıza yeni tasarımlar kazandırabilirsiniz.

Canon Mini Print uygulamasında çeşitli simgelere ve etiketlere bakan bir kadın.

Canon Zoemini S2'nize ve Canon Zoemini baskılarınıza simgeler ve emojilerin yanı sıra yazı da ekleyebilirsiniz.

Izzy dijitalle büyüyen bir nesilden geliyor ancak baskıya ve analogun kendine has görüntüsüne de değer veriyor. Bu retro hissi, vintage tarza ve sürdürülebilir modaya olan sevgisiyle görsel açıdan uyum sağlıyor. Canon Zoemini S2 ise ortaya böyle bir modern ve vintage birlikteliği çıkarmak için harika bir araç.

Çeşitli renk seçenekleriyle Canon Zoemini S2, küçük bir gövdede sezgisel bir kullanımla dış mekan, portre ve selfie olmak üzere üç mod sunar ve kenarlık da ekleyebileceğiniz canlı, nostaljik tarzda fotoğraflar çeker. Izzy, "Önünde bir aynası, dış kısmında ise bir halka ışığı var; bunlar selfie çekimlerinde çok işime yarıyor," diyor.

Canon Zoemini S2 ile, baskıdan önce kendinizin ve arkadaşlarınızın tam odakta olduğundan emin olmak için fotoğrafınıza canlı kontrol kısmından göz atabilirsiniz.

Çerçeveler, çıkartmalar, çeşitli şekiller ve yerleşim seçenekleriyle Canon Mini Print uygulaması fotoğraflarınızı kişiselleştirmek için size birçok yol sunuyor.

"Teknik konularda pek bilgili sayılmama rağmen uygulamayı kolayca kullanabildim," diyor Izzy. "Filtreler gerçekten güzel efektler oluşturuyor ve arkadaşlarımla çektiğim selfie'lere fotoğrafı eğlenceli bir şekilde anlatmak için kalp ve gülen yüz emoji çıkartmaları eklemeyi çok sevdim. Çok şirinler ve bana Japon kültüründeki kawaii fikrini hatırlatıyorlar."

2. Kıyafet planlaması için baskıları kullanın.

Parlak renkli kazak giyen bir kadın gardırobundan bir ceket çıkarıyor.

Bir moda blog yazarı olarak Izzy'nin gardırobu çekimlerde kullandığı rengarenk kıyafetlerle dolu ve bu kıyafetleri Canon Zoemini S2'siyle fotoğraflamayı çok sevdi.

Canon Zoemini S2'yi kullanarak aynada kendi fotoğrafını çeken bir kadın.

Farklı kıyafetlerin baskılarını almak, Izzy için farklı kıyafet kombinasyonları oluşturarak tarzını yansıtmak için harika bir yol oldu.

Canon'un taşınabilir yazıcıları, Izzy'nin moda blogu için dış görünüm planlamasında kullanılabilecek harika araçlar haline geldi. Izzy, "Farklı kıyafetler giyeceğim büyük bir çekimim olduğunda, çekimden önce her kıyafeti giyerek kendi fotoğraflarımı çekebilir ve baskı alabilirim. Çekimde tam olarak neler giyeceğimi bu fotoğraflardan takip edebilirim," diyor. Canon Zoemini S2'nin bu işlemi çok kolaylaştıran bir otomatik zamanlayıcı özelliği var. Izzy ayrıca, şık ve ince tasarımıyla Zoemini S2'nin de başlı başına bir moda aksesuarı olduğunu belirtiyor. "Metal efekti ve renkleri çok güzel. Bir çekim yapıyor olsaydım yardımcı malzeme olarak elimde bulundururdum!"

Tutkunuz ne olursa olsun, Canon Zoemini S2 fotoğraf makinesi ve yazıcı tutkunuzu hayata geçirir. Izzy sözlerine, "Yılın çeşitli zamanlarında fotoğraflayarak bahçenizin veya doğadaki favori köşenizin mevsimler boyunca nasıl değiştiğini gösterebilirsiniz," şeklinde devam ediyor.

3. Fotoğraflarınızı yaratıcı bir yöntemle sergileyin.

Tel çerçeveli bir panoda baskılarını sergileyen bir kadın.

Sosyal medya paylaşımlarınıza tamamlayıcı olarak, Canon Zoemini S2'nizle aldığınız baskıları arkadaşlığınızın değerli hatıraları olarak hediye edebilirsiniz.

Bir Canon Zoemini yazıcıdan çıkan fotoğrafı elinde tutan bir kişi.

Canon Zoemini S2'de fotoğraflara ekleyebildiğiniz beyaz kenarlık, Izzy'nin vintage tarzıyla uyumlu nostaljik ve analog bir his yaratıyor. Canon Zoemini'yi kullanırken Canon Mini Print uygulamasında ya da Canon Zoemini S2 ile geri tuşunu kullanarak fotoğraf makinesi üzerinden fotoğraflarınıza kenarlık ekleyebilirsiniz.

Izzy geçmişe dönüyor: "Üniversitedeyken, arkadaşlarımın fotoğraflarından oluşan kolajlarla tamamen kaplı bir duvarım vardı." Canon Zoemini yazıcı ve Canon Zoemini S2, dijital fotoğraflarınızı dakikalar içinde dayanıklı ve arkası yapışkanlı 2x3 inç baskılara dönüştürerek bu işi çok kolay hale getiriyor. ZINK™ teknolojisi sayesinde her fotoğraf lekelere, yırtılmaya ve suya dayanıklıdır. Kolaj aracıyla dörtlü veya dokuzlu fotoğraf karosundan oluşan yapışkanlı posterler de oluşturabilirsiniz. Canon'un taşınabilir yazıcılarıyla spontane davranıp her an fotoğraf çekebilir ve baskı alabilirsiniz.

Buna ek olarak taşınabilirliği sayesinde partiler veya düğünler için harika bir araçtır. Sonuçta kim kendine ait bir fotoğraf kabini olsun istemez ki? "Bir olayın ilerleyişini gerçek zamanlı bir akışa dönüştürebilir ya da ayda iki fotoğraf çekerek bir yılınızın hikayesini paylaşabilirsiniz" diyor Izzy. Baskısını aldığınız fotoğrafları sanat eserleri veya hikayeler şeklinde albümlerde, duvarlarda ya da buzdolabı kapılarından doğum günü kartlarına kadar istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz.

Mavi renk Canon Zoemini S2'yi el çantasına koyan bir kişi.

Yaklaşık bir akıllı telefon büyüklüğündeki Canon Zoemini S2 fotoğraf makinesi ve yazıcı, el çantanızda veya cebinizde hiç yer kaplamaz ve istediğiniz her anı fotoğraflayabilmek için her yere yanınızda götürebilirsiniz.

Canon Zoemini S II aynasını ve halka ışığını kullanarak selfie çeken bir kişi.

Ön kısmındaki ayna ve halk ışık sayesinde Canon Zoemini S2, kusursuz selfie'ler çekmek için idealdir.

Izzy, fotoğrafla notlar yazabilmenin ve hareket halindeyken baskı alabilmenin başka avantajları da olduğunu söylüyor. "Dışarıda gezerken görsel notlar alabilmek için çok faydalı olurdu. Bu cihazı, Pinterest gibi kullanırdım ama ekrana sürekli bakmama gerek kalmazdı. Bana ilham veren bir şeyin yanından geçerken fotoğrafını çekip fotoğraftan aldığım baskıyı cebimde saklayabilir, vintage kıyafetler almak için alışverişe çıktığımda fotoğraftaki görünüşü daha bütçe dostu ve sürdürülebilir bir şekilde oluşturabilirim."

"Hiçbir zaman fotoğraf çektirmekten çekinmeyin. Geçtiğimiz bir buçuk yılda öğrendiğimiz bir şey varsa o da karşınıza çıkan her fırsatı değerlendirmeniz gerektiğidir." Yanınızda Canon Zoemini S2 gibi bir hepsi bir arada fotoğraf makinesi ve yazıcı ya da akıllı telefonunuz veya vlog çekimine yönelik bir fotoğraf makinesi ve ona eşlik eden bir Canon Zoemini yazıcı gibi bir "fotoğraf makinesi-yazıcı" kombinasyonu varsa günlük yaşamdaki anları sihirli ve ölümsüz anılara dönüştürebilirsiniz. Baskılarınızla yapabileceklerinizin tek sınırı hayal gücünüz.

Yaratıcılığınızı paylaşmayı ve Free Your Story mottosunu hayata nasıl geçireceğinizi keşfedin.Yazan: Rachel Segal Hamilton

İlgili Ürünler

  • Ev Yazıcıları

    Canon Zoemini 2

    Cep boyutunda, pille çalışan Zoemini 2 yazıcı ile akıllı telefonunuzdan dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde anında baskı alın.
  • Şipşak ve Yazıcı Özellikli Cep Boyu Fotoğraf Makineleri

    Canon Zoemini S2

    Ayna, halka ışığı, uzaktan deklanşör ve canlı kontrol özelliklerine sahip cep boyutundaki fotoğraf makinesi ve yazıcıyla selfie'lerinizi ileri seviyeye taşıyın.

İlgili makaleler