MAKALE

Canon EOS-1D X Mark III: Hızlıdan da hızlı…

Canon EOS-1D X Mark III
© Marina Cano – Canon Elçisi

Bitiş çizgisini geçmekte olan bir koşucu veya sudaki bir balığı kapmaya çalışan bir kartal gibi bazı anlar, göz açıp kapayıncaya kadar geçer. Böyle zamanlarda hataya yer yoktur. Bir saniyeden kısa bir süre, bir daha geri gelmeyecek o anı yakalamak için çok erken veya çok geç olabilir. İşte bu nedenlerle Canon EOS-1D X Mark III'ü tasarladık.

20 fps'ye kadar sürekli çekim

Canon EOS-1D X Mark III, canlı kontrol modunda çekim yaparken, hareketi tam olarak yakalayabilmek için dahili mekanik deklanşörü kullanarak ya da tamamen sessiz bir çekim için elektronik deklanşörü kullanarak saniyede 20,1 megapiksellik 20 adet tam kare görüntü yakalayabilir.

Fotoğraf makinesinin optik vizörü kullanılırken sürekli çekim hızı 16 fps'dir. Bu, bir DSLR fotoğraf makinesi için olağanüstü bir başarıdır ve Canon'un mekanik mühendisliğindeki uzmanlığının bir sonucudur. Refleks aynasını aşağı yukarı oynatabilmek ve aynaların konumlarına minimum "ayna yansıması" ile mümkün olan en hızlı ve en hassas şekilde dönmesini sağlamak için doğrudan tahrik motorları kullanılmıştır.

Canon EOS-1D X Mark III'ün deklanşörü, size baskı altındayken güven veren ve yeni hız seviyeleri sunan 500.000 çekim kapasitesine sahiptir.

Çift CFexpress yuvası

Canon EOS-1D X Mark III, Compact Flash Association'ın sunduğu yeni nesil depolama alanı olan CFexpress'i kullanır. Bu kartlar, inanılmaz bir şekilde 1000 adet görüntünün arabelleğe alınmaksızın RAW ve JPEG formatında 20 fps hızında çekilmesine olanak sağlayan kapasitede yüksek yazma hızına ve dahili 5.5K Raw video kayıt özelliğine sahiptir.

Profesyonel fotoğrafçıların geri bildirimleri üzerine fotoğrafları bir karta ve video çekimlerini farklı bir karta kaydetmek artık mümkündür.

Canon EOS-1D X Mark III
Canon EOS-1D X Mark III

Gerçek zamanlı olarak görün

Canon EOS-1D X Mark III'ün olağanüstü sıfır gecikmeli optik vizörü ile kendinize rekabet avantajı sağlayın. Olayları gerçek zamanlı olarak izleyin ve yanıt sürenizi iyileştirerek, en hızlı elektronik vizörler bile kayda geçemeden dakikalar önce o anı siz yakalayın.

DIGIC X'in gücü

Canon EOS-1D X Mark III'ün temelinde, önceki DIGIC işlemcilere göre çok daha fazla güç sunan ve fotoğraf makinesinin inanılmaz bir hızda çalışmasını sağlayan tek bir DIGIC X görüntü işlemcisi yer alır. DIGIC X işlemci, en zorlu koşullarda bile üstün görüntü kalitesi sunmasının yanı sıra tam otomatik odaklama, otomatik pozlama ve dahili DLO işleme özellikleriyle 20 fps'ye kadar sürekli çekim yapabilmenizi sağlar.


< Canon EOS-1D X Mark III'e genel bakış sayfasına geri dön

İlgili Makaleler