MAKALE

Canon EOS-1D X Mark III: Bir parçanız gibi hissetmeniz için tasarlanmıştır

Canon EOS-1D X Mark III

Elinize aldığınız andan itibaren Canon EOS-1D X Mark III'ün sizde yarattığı hisse bayılacaksınız. Yıllarca süren iyileştirme ve geliştirmenin bir sonucu olan tasarım, çalışma şeklinizi değiştirecek yeni teknolojilerden de yararlanıyor.

Akıllı kontrol parmaklarınızın ucunda

Canon EOS-1D X Mark III'e biri yatay ve diğeri dikey çekim için olmak üzere iki akıllı kontrol cihazı ekledik. Fotoğraf makinesinin AF-ON düğmelerine yerleştirilen bu çığır açıcı cihazlar, geleneksel kumanda kolları gibi şekillendirilmiş olmalarına rağmen minyatür dokunmatik yüzey gibi çalışırlar ve AF noktalarını ekranda kaydırmak için kullanılabilirler.

Hassas ve hızlı çalışacak şekilde özel olarak geliştirilen kontrol cihazları, eldiven giyseniz bile hareketlerinize sezgisel şekilde tepki verir. Fotoğraf makinesi, yatay çekim yaparken dikey kontrol cihazını yanlışlıkla hareket etmemesi için otomatik olarak devre dışı bırakır.

Canon EOS-1D X Mark III

Dünyaya açılan pencereniz

Canon EOS-1D X Mark III'ün optik vizörü (OVF) görülmeye değer bir özelliktir. Büyük, parlak ve net optik vizör, içgüdüleriniz ve sezgilerinizle kompozisyon oluşturup çekim yapabilmenizi sağlar. Uzun süre kullanmanız gerektiğinde bir EVF'ye göre daha konforludur ve elektronik "gecikmeden" etkilenmeden, etkinliklerin gerçek zamanlı görüntüsünü sunar.

Canon EOS-1D X Mark III

Canon EOS-1D X Mark III'ün akıllı vizör ekranı, dikkatiniz dağılmadan bilgi alabilmeniz için bilgileri tam olarak ihtiyacınız olan yerde gösterir. Tabii ki bu ekran, yalnızca görmek istediğiniz verileri görüntüleyebileceğiniz şekilde özelleştirilebilirdir. Profesyonel spor fotoğrafçılarının geri bildirimleri üzerine doğru zamanda doğru yerde olabilmeniz için bir de saat eklenmiştir.

Odak noktaları, diğer EOS-1D serisi fotoğraf makinelerindeki eşdeğer ekranlara göre daha ince ve daha ayrıntılı olan kırmızı nokta matrisli bir ekran kullanılarak gösterilir ve böylece karanlıkta görmek kolaylaşır.

İşler zorlaşınca…

Canon EOS-1D X Mark III, bir basın ordusunun içinde yaşanabilecek çarpma ve çizilmelerden, vahşi yaşam parkurlarının soğuğuna ve yağmuruna kadar profesyonel fotoğrafçılığın zorluklarına dayanabilecek şekilde tasarlanmıştır. Fotoğraf makinesinin perde ömrü 500.000 olacak şekilde tasarlanmıştır ve kötü hava koşullarında çekime devam edebilmeniz için magnezyum alaşımlı gövdesinde, toza ve neme karşı koruma sağlayan su geçirmez kapaklar kullanılmıştır. Canon EOS-1D X Mark III'ün birkaç düğmesi artık aydınlatmalıdır; böylece düğmeleri karanlıkta net bir şekilde görebilirsiniz.

Canon EOS-1D X Mark III

Gelişmiş pil ömrü

Canon EOS-1D X Mark III'ün temelinde yer alan yeni DIGIC X işlemci, hem güçlü hem de verimlidir. Birlikte verilen LP-E19 piliyle fotoğraf makinesi, bir önceki model olan EOS-1D X Mark II'nin çekim süresini ikiye katlayarak tek bir şarjla yaklaşık 2.850 görüntü çekebilir.

EOS-1D X Mark III, aynı zamanda eski LP-E4N pillerle de uyumludur ancak bunlar kullanıldığında en yüksek kare hızı 14 kare/sn ile sınırlı kalacaktır.


< Canon EOS-1D X Mark III'e genel bakış sayfasına geri dön

İlgili Makaleler