DAHA FAZLA ESNEKLİK

Kendi hikayenizi kendi tarzınızla anlatın

Mükemmel fotoğraflar çekmek için kullandığınız fotoğraf makinesiyle olağanüstü videolar çekin. Yüksek kapasiteli içerikler oluşturan EOS R10, hikayenizi hareketli veya hareketsiz görüntülerle anlatmanızı sağlar.
Canon EOS R10 - Avantaj - Daha Fazla Esneklik

Tek kelimeyle mükemmel: Beklentilerin ötesine geçen 4K

EOS R10'un 24,2 megapiksel sensörünün 6K'lık yüksek hızda örnekleme çıkışının ürettiği olağanüstü 4K/30p video özelliği ile aksiyon dolu seyahat maceralarınızı belgeleyin. Cesur ve doğal renklerin eşlik ettiği üstün keskinlik ve netlik ile tam anlamıyla mükemmel sonuçların keyfini çıkarın. Çekimler 4K TV'de muhteşem görünür. Ayrıca Full HD çözünürlükte çıktı almayı planlıyorsanız düzenleme sırasında kalite kaybı olmadan kırpılma da yapabilirsiniz.

Hareket eden nesnelerin akıcı üretimi ve düzenleme sırasında yavaşlatılarak takipçilerinizi etkileyecek muhteşem ağır çekim efektleri için 4K/60p1 çekim özelliği de sunulur. Hatta Full HD çözünürlükte çekim yaparken, daha da fazla hareket ayrıntısı ortaya çıkaran 120p'ye kadar kare hızları da kullanılabilir. Okulun spor gününden takımınızın futbol maçına kadar her türlü hızlı aksiyon için mükemmel bir seçenektir.

EOS R10, yavaş hareket eden konular ve kademeli olarak geçiş yapan sahneler için muhteşem sonuçlar üreten 4K ve Full HD zaman atlamalı modlara sahiptir. Ayrıca, üretim sonrasında ekstra esneklik için HDR PQ ile uyumluk da mevcuttur.

Canon EOS R10 - Esneklik

Kontrolü ele alın

Keşiflerinizi video ile yakalarken EOS R10'u ister otomatik ister manuel olarak kullanabilirsiniz. Kontrolü ele almayı tercih edenler, kritik keskinliği tanımlayan odak artırma ve sahnenin aşırı pozlanıp karakteristik çizgili zebra deseniyle işaretlendiği "zebra" adı verilen alanlar gibi özelliklere bayılacak.

EOS R10 ile diğer hibrit fotoğraf makinelerine kıyasla iki saate kadar daha uzun süre kayıt yapabilirsiniz2. Bu, konserler veya tiyatro gösterileri gibi canlı etkinlikleri veya soru sormak amacıyla fotoğraf makinesini kayıt yaparken bırakmanız gereken röportajları çekmek için idealdir.

Mükemmel denge

EOS R10'u böylesine başarılı bir çok yönlü fotoğraf makinesi yapan özelliklerden biri de hız, çözünürlük ve düşük ışık performansı arasında kurduğu ideal dengedir. Altın renkli gün ışığının aydınlattığı unutulmaz manzaralardan gün batımında çekilen spontane sokak portrelerine kadar her türlü çekim için kullanabileceğiniz bir fotoğraf makinesi.

24,2 megapiksel sensör ve DIGIC X; ISO 100 ile ISO 32.000 (ISO 52.100'e kadar genişletilebilir) arasında değişen standart ISO hassasiyeti sayesinde fotoğraf makinesinin her türlü aydınlatma koşulunda mükemmel performans göstermesini sağlar. İhtiyaç duyduğunuzda kullanabileceğiniz yerleşik flaş bile bulunur.

Canon EOS R10 - Mükemmel Denge

Kullanıcılar, fotoğraf çekerken görüntülerini JPEG dosyaları veya HEIF dosyaları olarak kaydedebilir. Ayrıca üstün görüntü kalitesi için üretim sonrasında ekstra yaratıcılık imkanı sunan RAW dosyaları da kaydedilebilir.

 • Standart RAW, sensör tarafından kaydedilen ve düzenleme işlemlerinde çarpıcı sanat eserleri oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm verileri içeren bir 14 bit dosyadır.
 • CRAW (veya Kompakt RAW), fotoğraf makinesinin bellek kartında daha az yer kaplar ve görüntü kalitesindeki düşüş göz ardı edilebilir seviyededir.
 • RAW seri çekim, yüzde 75 kırpma ile 30 kare/sn'ye kadar sürekli çekim imkanı sunar ve sonuçlar tek bir dosyada kaydedilir. Görüntüler daha sonra Digital Photo Professional (DPP) yazılımımız kullanılarak ayrı ayrı çıkartılabilir.
 • Dual Pixel RAW, çekim sonrasında görüntüde bokeh, gölgelenme ve netlik noktası gibi belirli özelliklerin ayarlanmasına imkan tanır.

EOS R10'daki RAW dosyalarının düzenlenmesi ve işlenmesi için DPP gibi bilgisayar yazılımları, fotoğraf makinesindeki DIGIC X işlemcisi veya image.canon bulut3, 4 ortamındaki üst düzey görüntü kalitesi sunan nöral arama motoru kullanılabilir.

Canon Digital Photo Professional

Digital Photo Professional

 1. 4K 60p çekim modu, yatay alanın %64'ü kadar kırpılır.
 2. Kullanılabilir maksimum film sürekli kayıt süresi: Normal: 2 sa. Yüksek Kare Hızlı film (Full HD 120/100 kare/sn): 30 dk. Fotoğraf makinesinin iç sıcaklığı çok yükselirse kayıt süresi kısalabilir. 4K 30p HQ: Yaklaşık 50 dakika (+23°C'den başlandığında).
 3. Hizmet, Temmuz 2022 sonlarında başlatılacak ve fotoğraf makinesi ürün yazılımının güncellenmesi gerekecektir.
 4. RAW seri çekim modunda çekilen RAW görüntüleri geliştirilemez. Bulut RAW görüntü işleme ücretli bir hizmettir. Canon Imaging Uygulaması Service Plan aracılığıyla bir plan satın alınması gerekir. Daha fazla bilgi için https://sas.image.canon adresini ziyaret edin

İlgili makaleler

 • AVANTAJLAR

  Yeni bir tür otomatik odaklama deneyimi yaşayın

  Canon EOS R10'a kadrajın neresinde olurlarsa olsunlar insanları, hayvanları ve araçları keskin ve hassas bir odaklamayla tanımayı öğretmek için derin öğrenme teknolojili yapay zeka ve gerçek dünyadan binlerce görüntü kullandık.

 • AVANTAJLAR

  Anlık sahneleri yakalama

  Hayat hızlı akar. Bu yüzden tekrarlanmayacak o anları yakalamak için yüksek hızda bir fotoğraf makinesi gerekir

 • AVANTAJLAR

  Görün. Çekin.

  İster akıllı telefondan ister DSLR'den geçiş yapıyor olun, Canon EOS R10 ile hızlı şekilde çalışmaya başlayabilir ve daha önce mümkün olmayan yaratıcı çekimler yapabilirsiniz.

 • AVANTAJLAR

  Süper bağlantı özellikli fotoğraf makinesi

  Akıllı telefon kullanışlılığı ile buluşan EOS kalitesi, sosyal medya için içerik çekmeyi, hareket halindeyken düzenleme yapmayı veya fotoğraf makinesini uzaktan kontrol etmeyi tercih eden herkes için mükemmel bir kombinasyon sunuyor. İster blog yazarı, ister sosyal medya fenomeni, ister arkadaşlarınızla ve ailenizle görüntü paylaşmayı seven biri olun, yaratıcılığınızı online ortamda hiç olmadığı kadar kolay paylaşın.

 • BÜLTEN

  İlham alın, hemen kaydolun

  Canon'dan en yeni teklifleri, ipuçları, yardımcı bilgileri, haberleri ve yerel etkinliklere davetleri asla kaçırmayın.