DAHA FAZLA KOLAYLIK

Görün. Çekin.

İster akıllı telefondan ister DSLR'den geçiş yapıyor olun, EOS R10 ile hızlı şekilde çalışmaya başlayabilir ve daha önce mümkün olmayan yaratıcı çekimler yapabilirsiniz.
Canon EOS R10 - Avantaj - Daha Basit

Yeni nesil EOS R teknolojisi, kullanımı kolay tasarımla buluşarak gittiğiniz her yerde dünyayı keşfetmenize yardımcı olur.

Fotoğrafçılıkla veya Canon EOS fotoğraf makineleriyle yeni tanışanlar için rehberli kullanıcı arayüzü mevcuttur. Etkinleştirildiğinde, yalnızca fotoğraf makinenizi nasıl kullanacağınızı değil, fotoğrafçılığın ilkelerini de öğretir. Rehberli kullanıcı arayüzünü kapatmak istediğinizde ise fotoğraf makinesinin standart ekranlarının ve menülerinin hızlı ve sezgisel kullanım deneyiminden faydalanabilirsiniz. Dikkat dağıtmayan mükemmel tasarım.

Dünyaya açılan pencereniz

EOS R10'un 2,36 milyon noktalı EVF'si, dünyayı net ve gerçekçi bir şekilde görmenizi sağlar ve yüzde 100 kapsama ile çekilen bir görüntünün veya film klibinin tam olarak nasıl görüneceğini gösterir. Pozlamayı, alan derinliğini, beyaz dengesini, Görüntü Stilini ve çok daha fazlasını önizlemenizi sağlar.

Canon EOS R10 - EVF

120 kare/sn yenileme hızı1, 0,95 x büyütme özelliği ve fotoğraf makinesi gövdesinden ayarlanan 22 mm bakış noktası sayesinde gün boyu çekim yaparken bile rahat kullanım sunar. 60 kare/sn güç tasarrufu modu da mevcuttur. Gösterilen bilgiler özelleştirilebilir. Böylece dikkatiniz dağılmadan bilgi alabilirsiniz. Ayrıca vizör de -3 - +1 m-1 diyopter aralığında görüşünüze uygun şekilde ayarlanabilir.

Canon EOS R10 - OVF Yardımcısı Karşılaştırması

OVF Yardımcısı modu, DSLR'ler gibi optik vizörleri olan fotoğraf makinelerinden geçiş yapanlara yardımcı olur. Görüntü efektlerini önizlemek yerine karanlık gölgelerdeki ayrıntıları ve parlak vurguları ortaya çıkarmak için HDR teknolojisini kullanır ve böylece optik vizör deneyimini simüle eder.

EVF, konunuza farklı bir açıdan bakabilmeniz için yukarıdan veya aşağıdan görüntü oluşturup çekim yapmanızı sağlayan, 7,5 cm 1,04 milyon noktalı Değişken Açılı dokunmatik ekran ile desteklenmektedir. Video çekimi için de mükemmeldir.

Canon EOS R10 - Değişken Açılı dokunmatik ekran

APS-C, EOS R ile buluşuyor

EOS R10'u, yaklaşık 22,3 x 14,9 mm ölçülerinde APS-C sensör ile geliştirdik. Bu, lenslerinize tam kare fotoğraf makinesindeki aynı odak uzaklığına kıyasla 1,6 kat daha fazla telefoto menzili sağlar. Ayrıca EOS R10'un daha küçük ve hafif olmasını sağlayarak onu ideal seyahat arkadaşı haline getirir. Manzaralardaki uzak ayrıntıları izole edin ve parklarda vahşi yaşama yaklaşarak maksimum etki için kadrajı doldurun.

Canon EOS R10 - APS-C ile Tam Kare Fotoğraf Makinelerinin Karşılaştırması

İhtiyaçlarınıza uygun özelleştirilebilir kontroller

DSLR dünyasından EOS R10'a geçiş yapanların, yeni fotoğraf makinesine alışması çok uzun sürmeyecek. Kontroller, onları bulmayı umduğunuz yerlerde yani hemen parmaklarınızın ve başparmaklarınızın altındadır. Özellikleri geliştirilen menü sayfaları ise tanıdık bir his sunmaya devam eder.

Canon EOS R10 - Özel Kontroller

Önceden programlanmış fotoğraf makinesi ayarlarına anında erişim sağlayan özel çekim modlarının yanı sıra, en çok kullandığınız menü seçenekleriyle doldurabileceğiniz özelleştirilebilir bir Menüm ekranı da mevcuttur. Çekim sırasında ayarları, gözünüzü konunuzdan ayırmadan yapmanızı sağlayan özel işlev düğmeleri de bulunur.

 1. AF modu kullanımı sırasında, deklanşör düğmesine yarım bastığınızda veya sürekli çekim sırasında maksimum kare hızı saniyede 59,94 karedir. Kullandığınız lense veya çekim koşullarına bağlı olarak gösterilen kare hızının daha düşük olabileceğini unutmayın.

İlgili makaleler

 • AVANTAJLAR

  Yeni bir tür otomatik odaklama deneyimi yaşayın

  Canon EOS R10'a kadrajın neresinde olurlarsa olsunlar insanları, hayvanları ve araçları keskin ve hassas bir odaklamayla tanımayı öğretmek için derin öğrenme teknolojili yapay zeka ve gerçek dünyadan binlerce görüntü kullandık.

 • AVANTAJLAR

  Anlık sahneleri yakalama

  Hayat hızlı akar. Bu yüzden tekrarlanmayacak o anları yakalamak için yüksek hızda bir fotoğraf makinesi gerekir

 • AVANTAJLAR

  Kendi hikayenizi kendi tarzınızla anlatın

  Mükemmel fotoğraflar çekmek için kullandığınız fotoğraf makinesiyle olağanüstü videolar çekin. Yüksek kapasiteli içerikler oluşturan EOS R10, hikayenizi hareketli veya hareketsiz görüntülerle anlatmanızı sağlar.

 • AVANTAJLAR

  Süper bağlantı özellikli fotoğraf makinesi

  Akıllı telefon kullanışlılığı ile buluşan EOS kalitesi, sosyal medya için içerik çekmeyi, hareket halindeyken düzenleme yapmayı veya fotoğraf makinesini uzaktan kontrol etmeyi tercih eden herkes için mükemmel bir kombinasyon sunuyor. İster blog yazarı, ister sosyal medya fenomeni, ister arkadaşlarınızla ve ailenizle görüntü paylaşmayı seven biri olun, yaratıcılığınızı online ortamda hiç olmadığı kadar kolay paylaşın.

BÜLTEN

İlham alın, hemen kaydolun

Canon'dan en yeni teklifleri, ipuçları, yardımcı bilgileri, haberleri ve yerel etkinliklere davetleri asla kaçırmayın.