Daha Fazla Hız

Anlık sahneleri yakalama

Hayat hızlı akar. Bu yüzden tekrarlanmayacak o anları yakalamak için yüksek hızda bir fotoğraf makinesi gerekir.
Bir avluda geleneksel elbiseler içinde poz veren iki flamenko dansçısı.

EOS R10'u, hem eşzamanlı AF takibi hem de otomatik pozlama desteği kullanarak mekanik deklanşörü ile 15 kare/sn'ye 1 ve sessiz elektronik deklanşörü ile 23 kare/sn'ye 2 kadar çekim yapacak şekilde tasarlamamızın nedeni de bu. Bu yüzden EOS R10; hava gösterileri, yat yarışları ya da tiyatro gösterileri gibi her türlü aksiyonlu sahneler için mükemmel seçimdir.

RAW Seri Çekim moduna geçtiğinizde %75 kırpma ile 30 kare/sn'ye kadar çekim yapabilirsiniz3. Her şeyin düzenli tutulabilmesi için sonuçlar tek bir film dosyası olarak saklanır. Ayrıca kareler tek tek çıkartılarak RAW, JPEG veya HEIF dosyaları olarak da kaydedilebilir. Ön Çekim etkinleştirildiğinde, fotoğraf makinesi çekim başlamadan 0,5 sn önce kayıt yapar, böylece en önemli anları yakalayacağınızdan her zaman emin olabilirsiniz.

Canon EOS R10 - RAW Seri Çekim

Hızlı tepki

EOS R10'un kalbinde, canlı performansını destekleyen DIGIC X işlemci bulunur. Fotoğraf makinesi bir saniyeden kısa sürede açılır ve gerçekleşmek üzere olan önemli bir anı fark eder etmez yakalayabilmeniz için hazır hale gelir. Hızlı tepki veren kontrolleri, gözünüz vizördeyken bile kolayca bulmak mümkündür. Vizörden ise sürekli çekim sırasında çekilenleri minimum gecikmeyle ve göz ardı edilebilir karartma miktarıyla gösterir.

Canon EOS R10 - Digic X İşlemci

Digic X İşlemci

 1. Sürekli çekim hızı, çeşitli koşullara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ayrıntılar için teknik özelliklere bakın.
 2. Deklanşör dışındaki (diyafram, odak lensi sürücüsü sesi ve elektronik sesler gibi) diğer sesler de duyulabilir.
 3. UHS-II kartları önerilir ve aşağıdakiler geçerlidir:
  * RAW seri çekim modunda çekim yaparken SD Hız sınıfı 10 veya daha fazla bir kart kullanılmalıdır.
  * Yavaş yazma hızına sahip bir kart kullanıyorsanız düşük pil seviyesi kaldığında yakalanan görüntüler düzgün şekilde kaydedilmeyebilir.
  * Yapılabilecek çekimlerin sayısı görüntüye bağlı olarak değişir.
  * RAW seri çekim modunda çekim yaparken diğer fotoğraf makinelerinin patlayan flaşları veya floresan aydınlatma koşulları ya da diğer titreyen ışık kaynakları ışık bantlarına yol açabilir ve çekilen görüntülerde açık ve koyu renk şeritleri oluşabilir.

İlgili makaleler

 • AVANTAJLAR

  Yeni bir tür otomatik odaklama deneyimi yaşayın

  Canon EOS R10'a kadrajın neresinde olurlarsa olsunlar insanları, hayvanları ve araçları keskin ve hassas bir odaklamayla tanımayı öğretmek için derin öğrenme teknolojili yapay zeka ve gerçek dünyadan binlerce görüntü kullandık.

 • AVANTAJLAR

  Kendi hikayenizi kendi tarzınızla anlatın

  Mükemmel fotoğraflar çekmek için kullandığınız fotoğraf makinesiyle olağanüstü videolar çekin. Yüksek kapasiteli içerikler oluşturan EOS R10, hikayenizi hareketli veya hareketsiz görüntülerle anlatmanızı sağlar.

 • AVANTAJLAR

  Görün. Çekin.

  İster akıllı telefondan ister DSLR'den geçiş yapıyor olun, Canon EOS R10 ile hızlı şekilde çalışmaya başlayabilir ve daha önce mümkün olmayan yaratıcı çekimler yapabilirsiniz.

 • AVANTAJLAR

  Süper bağlantı özellikli fotoğraf makinesi

  Akıllı telefon kullanışlılığı ile buluşan EOS kalitesi, sosyal medya için içerik çekmeyi, hareket halindeyken düzenleme yapmayı veya fotoğraf makinesini uzaktan kontrol etmeyi tercih eden herkes için mükemmel bir kombinasyon sunuyor. İster blog yazarı, ister sosyal medya fenomeni, ister arkadaşlarınızla ve ailenizle görüntü paylaşmayı seven biri olun, yaratıcılığınızı online ortamda hiç olmadığı kadar kolay paylaşın.

 • BÜLTEN

  İlham alın, hemen kaydolun

  Canon'dan en yeni teklifleri, ipuçları, yardımcı bilgileri, haberleri ve yerel etkinliklere davetleri asla kaçırmayın.