BASKI

El işleri için en iyi yazıcılar

Canon, el işi dinozorlardan iş posterlerine kadar, el işi ihtiyaçlarınız için mükemmel bir yazıcıya sahiptir.
Bir kadın, üzerinde Canon PIXMA yazıcı ve çeşitli el işi malzemeleri bulunan ahşap bir masada otururken Creative Park şablonlarını kesiyor.

İster müşterilerini etkilemek için kaliteli ürünlere güvenen profesyonel bir zanaatkâr, ister yaratıcı çalışmalarını gururla sergileyen bir amatör olun, bu iş için uygun araçlar büyük bir etki yaratabilir. Yazıcılar, el işi sürecinin önemli bir parçası haline geldi ve ortalama bir işi gerçek bir şahesere dönüştürme gücüne sahip.

Doğru bir yazıcı, karmaşık tasarımlara hayat verebilir ve yaratıcılığınızdaki yeni boyutları ortaya çıkarabilir. Ancak her yazıcı farklı el işi ihtiyaçlarını karşılayacak donanıma sahip değildir. Burada en iyi Canon el işi yazıcılarından bazılarını ve bu yazıcıların çeşitli kağıt türleriyle uyumluluğunun, tasarımlarınızın kalitesini yepyeni bir düzeye taşımanıza nasıl yardımcı olabileceğini inceliyoruz.

En iyi çok yönlü el işi yazıcısı

Tepsisinde renkli bir çıktı olan Canon PIXMA yazıcı bir masanın üzerinde duruyor.

Canon PIXMA TS9550 Serisi küçük boyutludur ancak A3 kağıda baskı alabilir; bu nedenle daha büyük ölçekli el işi projeleri için idealdir.

Farklı el işi eserleri üretiyorsanız veya evinizde iş veya diğer projeler için tek bir yazıcı kullanılıyorsa herkesin ihtiyacını karşılayan bir yazıcı seçmek, okul projeleri üzerinde çalışan çocuklardan ürünlerini çevrimiçi olarak satan yetişkinlere kadar tüm aile bireylerini mutlu edecektir.

Canon PIXMA TS7650i, farklı kullanımlar için özelleştirilebilen 6,7 cm renkli dokunmatik ekran ve Switch UI arayüzü ile baskı sürecini hızlı ve basit hale getirir. Daha fazla püskürtme ucu ve optimize edilmiş damlacık boyutuna sahip uzun baskı kafası sayesinde dakikada 15 siyah-beyaz görüntü baskısı ve 10 renkli görüntü baskısı üretebilir. Böylece bekleme süresi azalırken "göz kamaştırıcı" görünüşü yaratan son dokunuşlar için daha fazla zaman kalır.

Wi-Fi özellikli olması sayesinde PIXMA TS7650i'yi yaratıcı potansiyeli büyütmek için çeşitli Canon uygulamalarıyla kullanabilir ve tek bir düğmeye dokunarak doğrudan akıllı telefona tarama yapabilir veya fotokopi çekebilirsiniz. Ayrıca PIXMA Baskı Planı1 ile uyumlu olmanın da avantajlarından faydalanır. Abonelik tabanlı hizmet mürekkeplerinizin düzeylerini izler ve bu düzeylerin azaldığını algıladığı anda yeni kartuşların kapınıza teslim edilmesini sağlar; böylece standart mürekkep maliyetlerinden %50'ye kadar tasarruf etmenizi mümkün kılar.2

Ev ofis gereksinimleriniz varken el işi de yapıyorsanız Canon PIXMA TS9550 Serisi harika bir seçenektir. A4 kağıdı boyutundaki kompakt yapısına rağmen, arkadan besleme ile 50 sayfaya kadar A3 kağıdı da alarak iş için posterler veya teşhir amaçlı yaratıcı görseller gibi daha büyük kenarlıksız baskılar üretebilir. Ayrıca, albüm oluşturmak için sık kullanılan bir boyut olan 12x12 cm karton medyalara da baskı alabilirsiniz. Kullanıcı dostu bir dokunmatik ekrana sahiptir ve Canon PRINT uygulamasını kullanarak akıllı bir cihazdan baskı alabilir, tarama yapabilir ve fotokopi çekebilirsiniz.

Fotoğraf sanatları projeleri için en iyi yazıcılar

Ahşap bir masanın üzerinde bir dizi boyama kaleminin yanında duran Canon PIXMA yazıcı renkli kâğıtlar basıyor.

Canon PIXMA TS7450a Serisi, dakikada 13 siyah-beyaz görüntü ve 6,8 renkli görüntü gibi yüksek baskı hızıyla el işi sürecini kolaylaştırır; böylece malzemelerinizi anında hazırlayabilirsiniz. Arka kağıt tepsisi 20 yaprağa kadar fotoğraf kağıdı alabilir.

Yanında çeşitli aile fotoğraf baskıları bulunan Canon SELPHY CP1500 yazıcı, bir fotoğraf basıyor.

Kompakt ve dekorasyonunuza uygun çeşitli renk seçeneklerine sahip Canon SELPHY CP1500, küçük alanlarda çalışan el işi sanatçıları için mükemmel bir seçimdir. Taşıması kolaydır ve kullanılmadığında çekmeceye veya dolaba koyabileceğiniz kadar küçüktür.

Fotoğraf sanatları projelerinde, baskı kalitesi, kağıt çeşitleri ve çalışmanızı gerçekten geliştirebilecek yaratıcı uygulamalarla uyumluluğu da göz önünde tutmak önemlidir. İster canlı bir multimedya albümü oluşturmak ister iyi düşünülmüş hediyeler hazırlamak için bir dekupaj tekniği kullanmak olsun, fotoğrafları el işi sanatlarıyla buluşturmak daha kişisel bir his oluşturabilir.

Canon PIXMA TS7650i, zengin, boya bazlı renklerle birlikte kullanıcıların evde yüksek kaliteli fotoğraf baskısı almasını sağlayan pigment siyah mürekkebin kullanıldığı bir mürekkep sistemine sahiptir. Çok çeşitli medyaları destekleyen çift yönlü kağıt besleme sistemi, sık kullanılan 13x13 cm kare fotoğraf kağıdı da dahil olmak üzere çok sayıda yüzey ve boyutta fotoğraf baskısı alır.

Biraz daha büyük olan Canon PIXMA TS7750i, 35 sayfalık ek bir otomatik belge besleyiciye sahiptir. PIXMA TS7650i ve PIXMA TS7750i yazıcılar, Canon PRINT uygulamasının yanı sıra Canon'un doğrudan baskıya göndermeden önce farklı düzenlerin tüm tarzlarını oluşturmaya yönelik araçlar sunan Easy-PhotoPrint Editor yazılımı ile de uyumludur.

Kalite, çok yönlülük ve stili bir arada sunan Canon PIXMA TS7450a Serisi, çok sayıda kablosuz baskı, tarama ve fotokopi seçeneğinin yanı sıra kullanımı kolay OLED ekran sunan kullanışlı bir hepsi bir arada yazıcıdır. FINE baskı teknolojisi her seferinde yüksek kaliteli sonuçlar elde etmenizi sağlar ve 10x15 cm kenarlıksız gibi çeşitli boyutlarda parlak ve mat fotoğraf kağıdı gibi farklı kağıt türleriyle uyumludur.

Şık ve dekorasyona uygun renkli kaplamalara sahip daha kompakt bir seçenek olan SELPHY CP1500, birçok farklı medya ile fotoğraf üretmek için idealdir. Hızlı kurutma teknolojisi, baskıların işlenmeye hazır bir şekilde çıkmasını ve 10x14,8 cm kartpostal boyutundan mini çıkartmalara (22x17,3 mm) kadar çeşitli küçük boyutlarda baskı almanızı sağlar.

Uyumlu SELPHY Photo Layout uygulaması, Wi-Fi üzerinden çeşitli cihazlardan doğrudan düzenleme ve baskı yapmanıza da olanak tanır.

Sanat eserlerinizi sergilemek için harika bir seçenek de, yalnızca fotoğrafları ve kare şeklindeki baskıları saklamak için akıllı bir yol sunmakla kalmayan, aynı zamanda eğlenceli bir aile fotoğraf albümüne dönüştürülebilen Canon Photo Cube'dur. Photo Cube çeşitleri, ayrıca opsiyonel mürekkep kartuşları (satın almadan önce yazıcınızla uyumluluğunu kontrol edin) ve 40 yaprak kare Plus Glossy II Fotoğraf Kağıdı ile birlikte gelir.

Kağıt el işi sanatları projeleri için en iyi yazıcılar

Ahşap bir büfe üzerinde duran bir Canon PIXMA yazıcı. Bir el, boyama tasarımlarının çıktısını tepsiden kaldırıyor

Canon PIXMA TS7650i, özel bir ofis yazıcısıyla aynı yüksek kalite ve dayanıklılığı sunan pigment siyah mürekkep kullanır. Uzun baskı kafası, düşük başlangıç maliyetiyle yüksek hızlı baskı sağlar, böylece sonuçların mükemmel görünürken aynı zamanda uygun maliyetli de olacağını bilerek, el işi projenize hemen başlayabilirsiniz.

Kağıt el işi sanatlarının sonsuz olanaklarından hoşlananlar için iyi bağlantı özelliklerine, yaratıcı uygulamalara erişime, çeşitli medyalarla uyumluluğa ve yüksek baskı hızına sahip bir yazıcı olmazsa olmazdır.

Canon PIXMA TS7650i ve PIXMA TS7750i yazıcılar ile Canon PIXMA TS9550 Serisi, otomatik çift taraflı baskı sunar. Bu baskı, asma süsler ve dekor süsleri gibi kağıdın her iki tarafının da sergilendiği durumlarda idealdir.

Wi-Fi bağlantısı ve Creative Park gibi ücretsiz Canon uygulamaları size tek bir düğmeye dokunarak kişiselleştirebileceğiniz ve yazdırabileceğiniz binlerce şablona erişim sunar. Canon PIXMA TS7650i'ye benzer şekilde, PIXMA TS9550 Serisi de siyah-beyaz baskılarda dakikada 15 görüntü, renkli baskılarda dakikada 10 görüntü baskı hızına sahiptir, böylece hemen çalışmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca, PIXMA TS9550 Serisi daha fazla yaratıcı seçenek için 45 dahili desene sahiptir ve 300 g/m2'ye (metre kare başına gram) kadar kağıtlarla uyumludur. Daha büyük modeller ve tebrik kartları gibi daha dayanıklı el işleri için idealdir.

El işi sanatları projeleri hazırlamak için en iyi yazılım

Ekranında Canon Creative Park'taki bir yel değirmeni şablonu görülen akıllı telefonu tutan bir el. Arka planda, masada duran Canon PIXMA yazıcı.

Canon Creative Park uygulaması, kağıt el işinden oyuncaklar ve modellerden kutlamalar için bayraklar ve pasta dekorlarına kadar, bir sonraki el işi çalışmanıza ilham verecek çok çeşitli şablonlara sahiptir. Dizüstü bilgisayarınızdan web sitesine veya akıllı telefonunuzdaki uygulamaya göz atıp bir sonraki sanatsal projenizi keşfedin ve ardından bunları Canon yazıcınıza gönderip hemen birleştirmeye başlayın.

Bir bilgisayar monitörü, seçilebilecek çok çeşitli poster şablonlarıyla Canon PosterArtist yazılımını gösteriyor.

Canon yazıcınızı hem ev ofis çalışma hem de el işi ihtiyaçları için kullanıyorsanız Canon PosterArtist, evde kendi posterlerinizi, el ilanlarınızı ve diğer tanıtım materyallerinizi tasarlamak ve basmak için birçok yaratıcı potansiyel sunarak bu ikisini birleştirmenize yardımcı olur.

Canon, el işi projelerinizin kapsamını genişletmek ve süreç boyunca yaratıcılığınızı desteklemek için ücretsiz yazılım seçenekleri sunar. İster sakin bir akşamda basit bir aktivite, ister tüm aileye uygun bir hafta sonu projesi, ister profesyonel görünümlü bir tasarım olsun, her yaratıcı çalışmaya uygundur.

Canon PRINT uygulaması, akıllı cihazlarınız ile yazıcınız arasında sorunsuz bağlantı kurarak kolayca baskı, fotokopi ve tarama yapmak, yazıcınızın durumunu ve bakım sorunlarını kontrol etmek için vazgeçilmez bir araçtır. Süreci kolaylaştırır ve çeşitli dosya türleriyle uyumludur. Hatta doğrudan sosyal medya veya bulut depolama alanınızdan fotoğraflara erişebilir ve baskı alabilirsiniz. Akıllı Telefondan Çekim ve Kopyalama işlevinden yararlanarak akıllı telefonunuzu tarayıcı olarak da kullanabilirsiniz. Hareket halindeyken çocuklarınızın resimlerini tarayarak kaydetmek veya yazdırmak ve tüm bozulmaları düzeltmek için idealdir.

El işi severlerin süslerden açılır kartlara ve oyuncaklara kadar pek çok yaratıcı proje için çok sayıda kaynak bulabileceği Canon Creative Park'a kaydolmak ücretsizdir. Basit ve makas kullanmadan hazırlanan bazı şablonlar çocuklar için idealdir. Diğerleri ise zorlu işleri tercih eden deneyimli el işi sanatçılarına uygun daha karmaşık şablonlardır.

Canon PosterArtist, becerilerini promosyon malzemeleri üretmek için kullanmak isteyenler için posterleri, afişleri ve diğer tasarımları hayata geçirmeye yönelik kullanıcı dostu bir araçtır. Konu ister işletmeniz için tabela, ister okul oyunu için el ilanları veya bir etkinlik için menüler tasarlamak olsun, otomatik olarak oluşturulan tasarım tekliflerine, şablonlara ve milyonlarca ücretsiz stok fotoğrafına erişim sağlayarak tasarımlarınıza profesyonellik kazandırabilirsiniz. Yazılım, imagePROGRAF, PIXMA, MAXIFY ve i-SENSYS serileri de dahil olmak üzere çeşitli Canon yazıcılarıyla uyumludur.

Canon, özellikle fotoğraflara yönelik seçenekler de sunar. Canon Easy-PhotoPrint Editor, PIXMA ve MAXIFY yazıcılarla uyumludur ve kolajlar, takvimler,ambalaj kağıdı tasarımları ve daha fazlasını oluşturmanıza olanak tanır. Ayrıca fotoğraflarınıza konuşma balonları, semboller, metin ve çerçeveler de ekleyebilirsiniz.

Uyumlu Canon SELPHY yazıcılar için SELPHY Photo Layout uygulaması düzen ve tasarım ipuçları sunar ve filtreler, kenarlıklar ve hatta QR kodları4 eklemenize olanak tanır. Kişiselleştirilmiş fotoğrafları, çıkartmaları ve yer imlerini doğrudan tek bir mobil uygulamadan yazdırmanızı sağlar. Anında Wi-Fi bağlantısı için yazıcınızın QR kodunu taramanız yeterlidir.

Yaratıcı olmanın pek çok yolu sayesinde, el işi sanatçıları Canon'un yazıcıları ve yaratıcı uygulamalarıyla yepyeni bir dünyanın kapılarını açabilir. İster el işi sanatları yolculuğunda daha ilk adımlarınızı atıyor olun, ister hızlı ve basit tasarımlar yapmak için ilham almak veya interaktif projelerle çocuklarınıza ilham vermek isteyin, ister süreci kolaylaştırmanın yeni yollarını arayan profesyonel bir zanaatkâr olun, şu anda el işi sanatıyla uğraşmanın tam zamanı.Yazan: Kat Halstead

  1. PIXMA Baskı Planı yalnızca Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İtalya, Norveç, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İrlanda Cumhuriyeti ve Birleşik Krallık'ta ikamet eden kişiler tarafından kullanılabilir.
  2. Batı Avrupa'daki en iyi 20 Mürekkep Püskürtmeli hepsi bir arada yazıcı için satılan orijinal standart mürekkeplere kıyasla ortalama sayfa başı maliyet tasarrufuna dayanmaktadır (Key Point Intelligence çalışması – Ocak 2022). Canon PIXMA Baskı Planına (200 sayfalık plan) ek sayfa olmadan aylık abonelikte sayfa başına maliyete kıyasla standart kapasiteli kartuşlar kullanan, Batı Avrupa'da 200 Euro'nun altında fiyatlandırılan en iyi 20 Inkjet hepsi bir arada renkli kartuşlu yazıcıda ISO/IEC 24711 sayfa baskı için sayfa başına maliyet. Canon PIXMA Baskı Planı (200 sayfalık plan) için sayfa başına maliyete karşı tasarruf yüzdesini belirlemek üzere ortalama sayfa başına maliyet kullanılmıştır. Mürekkep verimi ve fiyatları, Almanya'daki üretici web sitesi bilgilerine göre belirlenmiştir. Mürekkebin satış fiyatları bu çalışmada dikkate alınmamıştır. Ocak 2022 itibarıyla kamuya açık bilgilere dayalı olarak, Canon tarafından yürütülen Keypoint Intelligence Ocak 2022 çalışması. IDC Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker – Final Tarihsel 2021 4. Çeyrek, Batı Avrupa'da birim satışlarına göre seçilen yazıcılar.
  3. Fotoğraf baskısı hızında, Plus Glossy II Fotoğraf Kağıdı ile ISO/JIS-SCID N2 standardı kullanılan varsayılan ayar baz alınmış ve ana bilgisayarın veri işleme süresi hesaba katılmamıştır.
  4. Kullanılabilir tüm işlevler için spesifik model ürün sayfasını kontrol edin.

İlgili ürünler

İlgili makaleler