AİLE FOTOĞRAFÇILIĞI

Canon PowerShot PX kameranızdan en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı keşfedin

Bu çok yönlü küçük kamera, ev-ofisinizi geliştirmekten sosyal medya kanalları için video oluşturmaya kadar tüm ailenin işine yarayabilecek özelliklerle donatılmıştır.
Parlak mavi gökyüzüne karşı atlayan bir kaykaycı. Sağında tripod üzerine monte edilmiş Canon PowerShot PX.

Canon PowerShot PX'inizi olması, kişisel bir fotoğrafçınız ve video yapımcınızın olması gibi. İster parti verin ister web kamerası olarak kullanın, kompakt PTZ (Kaydırma, Eğme, Zoom) kamera değerli anları otomatik olarak yakalar. Düz bir yüzey veya tripod üzerine kurup açmanız yeterlidir. Yüz algıladığında akıllı bir biçimde kendi kendine fotoğraf ve video çekmeye başlar. Pille çalışır ve lensi geniş bir kaydırma, eğme ve zoom aralığına sahiptir.

Böylece fotoğrafçı veya film yapımcısı gibi davranma baskısı yaşamadan aksiyonun bir parçası olup anın keyfini çıkarabilirsiniz. İstediğiniz fotoğraf ve videoları seçmek için saatlerce uğraşmanıza da gerek kalmaz. PowerShot PX'in hafıza kartındaki her şeyi akıllı telefonunuzdaki Mini PTZ Kamera için Connect uygulamasında görüntüleyebilir, böylece aktaracağınız ve sosyal medyada paylaşacağınız favori fotoğraflarınızı manuel olarak seçebilirsiniz. Size en iyi fotoğrafları ve klipleri önerecek kadar akıllı olmasıyla da zaman ve emekten tasarruf sağlar.

Canon PowerShot PX'inizi kurma ve kullanmaya başlama hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki videoyu izleyin.

Canon PowerShot PX, işinizi kolaylaştırmaktan çok daha fazlasını yapar. Bu ürünün güçlü yönlerine birlikte göz atalım.

Sevdiklerinizle birlikte bu akıllı kameranın özel yeteneklerinden nasıl en iyi şekilde faydalanabileceğinizle ilgili bilgileri ve kameranın özelliklerini her durumda nasıl en iyi şekilde kullanabileceğinize dair ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

1. Aile buluşmaları ve etkinlikleri: İçtenliği koruyun.

Oturmuş yaşlı bir kadın, heyecanlı bir küçük çocuğa hediye veriyor. Yanlarındaki masada bulunan Canon PowerShot PX, gülümseyen grubu çekiyor.

Küçük ve dikkat çekmeyen Canon PowerShot PX, içten aile anlarını yakalamak için idealdir. Bu tür fotoğraflar planlı grup portrelerinden çok daha etkili olabilir.

Bahçe partisinde yemek yiyen dört kişiyi çekmek için yan masaya yerleştirilmiş Canon PowerShot PX.

Canon PowerShot PX pille çalışır. Böylece hava yağışlı olmadığı sürece açık alanlara kurabilirsiniz. En iyi sonuçlar için kamerayı doğrudan güneş ışığı almayan gölgeli bir yere kurun.

Parti vermeyi mi planlıyorsunuz? Canon PowerShot PX, sosyal etkinlikleri ve aile toplantılarını belgelemek için idealdir. Selfie çubuğunun menzili kullanıcıdan birkaç metreyle sınırlı olurken, PowerShot PX daha uzağa yerleştirilerek sahnenin tamamını yakalayabilir.

PowerShot PX'i konuklarınız gelmeden önce insanların toplanacağı yeri gören düz, sabit bir yüzeye yerleştirerek kurun. Sahnenin iyi aydınlatıldığından ve kaydırma yayının önünde herhangi bir engel olmadığından emin olun.

İşin geri kalanını kameraya bırakın. Yüz tanıma teknolojisini kullanarak en iyi kompozisyonlar için kaydırma, eğme ve zoom yapar, davetli gruplarının aynı karede olmasını sağlar ve görüntüleri bozulmaya karşı otomatik olarak düzeltir.

Biraz daha kontrol mü istiyorsunuz? Mini PTZ Kamera için Connect uygulaması ile kamerayı adına parti verdiğiniz kişi gibi belirli yüzleri önceliklendirmeye ayarlayabilir ve ardından fotoğrafları konusuna göre sıralayabilirsiniz.

Depolama alanınızın bitmesinden endişelenmenize de gerek yok. Kameranızın microSD kartının dolması durumunda çekime devam etmenizi sağlayan otomatik görüntü silme seçeneği vardır. Fotoğraflar eskiden yeniye doğru silinir ancak favorileriniz silinmez.

2. İçerik oluşturma: Eğlenceli aktiviteleri yakalayın.

Bir anne kızına gülümseyerek fırından kek çıkarıyor. Ön planda bulanık bir Canon PowerShot PX bu anı yakalıyor.

Mini PTZ Kamera için Connect uygulaması, akıllı telefonunuzla uzaktan çekim yapmanızı sağlar. Tam olarak istediğiniz kompozisyonu elde etmek için kamerayı kaydırabilir, eğebilir ve yakınlaştırabilir, ardından video veya fotoğraf çekmek için kayıt veya deklanşör düğmesine basabilirsiniz.

İster kendini geliştiren bir aşçı veya sanatçı olun ister el işi çalışmalarınızı belgelemenin daha iyi bir yolunu arayın, Canon PowerShot PX sizin için idealdir.

Otonom özellikleri sayesinde elleriniz dolu veya kirli olduğunda kayıt yapmak için ideal çekim yardımcınızdır. Elleriniz bileğinize kadar pasta malzemesine battığında veya fırça ve palet tutmak zorunda olduğunuzda düşünmek isteyeceğiniz son şey kamera kullanmaktır. Sesli komutlarla yönetmen sizsiniz. Kamerayı uyandırmak için "Hello, Pixie", klip çekmeye başlamak için "Start recording" veya fotoğraf çekmek için "Take a picture" ve ardından otomatik çekimi sonlandırmak için "Stop" demeniz yeterli*.

3. Film çekimi: Sosyal medya yıldızı olun.

Kaykay süren bir genci filme almak için tripoda yerleştirilmiş PowerShot PX.

Ürün yazılımı güncellemesiyle kullanılabilen Takip yardımı işlevi, kaykayın zıplaması ve akrobatik hareketler gibi hareketli anların çekilmesi için idealdir.

Top tutan bir çocuğu kovalayan küçük bir köpek. Ön planda tripoda monte edilmiş PowerShot PX kamera.

Mini PTZ Kamera için Connect uygulamasında Takip yardımı işlevini açmanız yeterlidir. Tüm videolarınız anında telefonunuzda incelenmeye hazır olur. Böylece favorilerinizi seçebilir, düzenleyebilir ve doğrudan sosyal medya kanallarınıza yükleyebilirsiniz.

Filmlerini en zahmetsiz şekilde internette paylaşmak isteyen sosyal medya yıldızları, Canon PowerShot PX ile YouTube gibi sosyal medya kanallarında başarıyı bir gecede yakalayabilir.

Kameranın otomatik çekim işlevini kullanırken kaydırma, eğme ve zoom özellikleriyle kliplerinize göz alıcı efektler uygulayabilirsiniz. Koşullara bağlı olarak kamera, geniş açılı kaydırma, çoklu kaydırma (yan yana duran kişileri tarama; birkaç arkadaşınızla birlikte performans sergilemek için idealdir), basit yakınlaştırma/uzaklaştırma ve kadraja alma (hareket ederek görüş alanının dışındaki kişileri kareye alma) işlemlerini otomatik yapabilir.

Uzaktan çekim yapıyorsanız Mini PTZ Kamera için Connect uygulaması üzerinden indirebileceğiniz bir ürün yazılımı yükseltmesiyle İzleme yardımı işlevi ekleyerek kameraya dönük olmayan hareketli konuları bile yakalayabilirsiniz. Uygulamanın çekim ekranından veya çekim işlevini kameranın Kablosuz iletişim düğmesine atayarak çekim yapmaya başlayabilirsiniz.

PowerShot PX, küçük ve hafif olması sayesinde neredeyse her yere yerleştirilebilir. En iyi açıyı yakalamak için tripod da kullanabilirsiniz. Kameranın tabanında standart bir bağlantı noktası bulunur. Bunu kullanarak kamerayı mükemmel bir konuma getirdikten sonra kameranın sabit olduğunu ve tüm aksiyonun kadraja girdiğini bilerek marifetlerinizi güvenle sergileyebilirsiniz.

4. Evden çalışma: Web kameranızı yükseltin.

Ahşap bir masada küçük bir kitap yığınının üzerinde duran beyaz bir Canon PowerShot PX.

Canon PowerShot PX'i kablosuz web kamerası olarak kullandığınızda odada hareket halinde olsanız bile kadrajdan çıkmazsınız. Ürün pille çalışır ancak daha uzun toplantılar için uyumlu bir USB-C PD şarj cihazı/güç kaynağı kullanılması önerilir.

Sizi toplantı süresince hareketsiz oturmak zorunda bırakan sabit web kameraları (sıkıcı da olsa) standarttır ancak Canon PowerShot PX'i evden çalışma kurulumunuza ekleyerek sanal toplantılarınıza ve çevrimiçi sunumlarınıza dinamik bir boyut katabilirsiniz. Wi-Fi ve Canon'un Mini PTZ Kamera için Wireless Webcam Utility yazılımı (Windows 10 bilgisayarlar için ücretsiz sunulur) ile kablosuz çalışan PowerShot PX, takip özellikleriyle ev-ofisinizde hareket ederken size eşlik eder. Bu yeni özgürlükle, kısa sürede masaya bağımlı iş arkadaşlarınızın imrendiği bir kişi haline gelirsiniz.

İster arkadaşlarınız ve aileniz için bir toplantı planlıyor ister sosyal medya kanallarınız için dinamik video klipler kaydetmek veya sadece iş toplantılarınıza canlılık katmak istiyor olun, küçük ama akıllı Canon PowerShot PX tüm zor işleri sizin adınıza yapabilir.Yazan: Sam Kielsden

İlgili Ürünler

İlgili makaleler