VLOG ÇEKİMİ

Vlog çekimleri için en iyi Canon fotoğraf makineleri ve lensler

İçeriğinizi bir üst seviyeye çıkarmak ve üstün video kalitesi sunmak için ideal Canon vlog fotoğraf makinelerini ve lenslerini bulun.
The screen of a Canon PowerShot V10 shows a smiling woman with a guitar recording a vlog.

Vlog çekmek, kendinizi insanlara tanıtmanın harika bir yoludur. Vlog çekmek için ise vlog çekimine yönelik bir fotoğraf makinesine ihtiyacınız vardır. Binlerce sosyal medya takipçisi ve YouTube abonesi olan, sosyal medya aracılığıyla insanlar üzerinde etki yaratan biri olmayı veya sadece hobinizi ya da tatil maceralarınızı kaydederek eğlenmeyi isteyebilirsiniz. Amacınız ne olursa olsun vlog çekerek yaratıcılığınızı konuşturmanın ve kendinizi tanıtmanın birçok yolu var. Çok sayıda vlogger olduğu doğru ancak güçlü mesajı olan samimi ve yaratıcı kişiler her zaman seslerini duymanın bir yolunu bulur.

Artık mesaj ve stil size kalmış ancak burada listelenen Canon'un vlog çekimine yönelik fotoğraf makineleri ve lensleri, fikirlerinizi hayata geçirmenizi eğlenceli ve kolay hale getirirken harika bir vlog oluşturmak için ihtiyacınız olan video kalitesini ve yaratıcı kontrolü sağlar. Vlog çekimine yönelik bu Canon fotoğraf makinelerinin hepsi dahili Wi-Fi ve Bluetooth'un yanı sıra canlı yayın özelliğine sahiptir. Böylece, oluşturduğunuz içerikleri kablosuz olarak akıllı cihazınıza aktararak videolarınızı ve fotoğraflarınızı anında sosyal medyaya yükleyip paylaşabilirsiniz.

Vlog çekmeye yeni başlayan veya bir sonraki seviyeye geçmeye hazır olan herkes için vlog çekimine yönelik en iyi Canon fotoğraf makinelerine ve lenslerine göz atın. Bu modelleri ideal kılan özellikleri öğrenmek için okumaya devam edin.

Bir grup insan, soldaki kişinin tuttuğu Canon PowerShot V10'a bakarken gülümsüyor ve poz veriyor.

Canon PowerShot V10 taşınabilir ve kullanımı kolaydır; stereo mikrofonlar, eğilebilir ekran ve hatta yerleşik bir stand ile vlog çekimi için tasarlanmıştır.

Bir elinde Canon PowerShot V10'u, diğer elinde Canon Camera Connect uygulamasının kameradan dosya aktarımı yaptığı akıllı telefonu tutan bir kullanıcı.

Dahili Bluetooth ve Wi-Fi bağlantısıyla Canon PowerShot V10, vlog çekimlerinizi takipçilerinizle paylaşmayı kolaylaştırır. Ücretsiz Canon Camera Connect uygulamasını akıllı telefonunuza indirerek videolarınızı aktarabilir, yükleyebilir ve hatta PowerShot V10'u uzaktan kontrol edebilirsiniz.

1. Canon PowerShot V10

Canon'un yerleşik bir standa sahip en küçük ve kullanımı en kolay vlog çekimine yönelik fotoğraf makinesi

 • Sensör: 13,1 MP CMOS 1 inç1
 • AF sistemi: Konu takibi ile sürekli AF
 • Ekran: 5 cm eğilebilen dokunmatik ekran
 • Görüntü sabitleme (video modlarında): Video Dijital IS veya Otomatik Hizalama
 • Maksimum video çözünürlüğü: 4K (3.840 x 2.160)
 • Ses: Dahili stereo mikrofonlar ve mikrofon girişi
 • Stand: Yerleşik stand
 • Filmler: Dikey film görüntü açısı mevcuttur
 • Ağırlık: 211 g

Canon PowerShot V10'un basit kontrolleri, kompakt tasarımı ve tam otomatik modları vlog çekmeye başlamayı kolaylaştırır ve ayrıca, işleri daha ileriye götürmeye hazır olduğunuzda bir Manuel mod ve bir dizi gelişmiş yaratıcı özellik sunar. Cebinize kolayca sığacak kadar hafif ve kompakt, nereye giderseniz gidin yanınızda olacak ve ilham geldiğinde anında vlog veya canlı yayın çekimi için hazır olacak bir model.

Vlog çekme konusunda yeniyseniz PowerShot V10'un Otomatik video modundan, Pürüzsüz Cilt video modundan ve Yüz Takipli otomatik odaklamasından yararlanabilirsiniz. PowerShot V10, 30 kare/sn'de 4K UHD'ye ve 60 kare/sn'de Full HD'ye kadar kayıt yapabilir ve ultra geniş 6,6 mm f/2,8 lensi (35 mm eşdeğeri odak uzaklığı 19 mm), kapalı alanlarda veya günün ilerleyen saatlerinde çekim yaparken bol miktarda ışığın yakalanmasını sağlar ve sığ bir alan derinliği oluşturur. Fotoğraf makinesi ile vlog çekerken kadrajınızı kolayca kontrol edebilmeniz için dışarı açılan bir ekrana ve mükemmel ses kalitesi sunan yerleşik bir stereo mikrofona sahiptir. Ayrıca Canon Stereo Mikrofon DM-E100 gibi harici bir mikrofon kullanmak istiyorsanız 3,5 mm mikrofon jakı vardır.

Akıllı telefonunuzdan farklı olarak PowerShot V10, tripoda ihtiyaç duymadan hem yüksek hem de düşük açılı çekim için ayarlanabilen yerleşik bir standa sahiptir (Bununla birlikte standart bir tripod yuvasına sahiptir ve dilerseniz kullanıma hazırdır).

PowerShot V10, akıllı telefonunuzdaki ücretsiz Canon Camera Connect uygulamasını kullanarak paylaşımı çekim kadar basit hale getirmek üzere tasarlanmıştır. Ayrıca image.canon bulut hizmetiyle uyumludur; böylece içeriğinizi otomatik olarak buluta yükleyebilir ve Google Drive™ ve YouTube gibi web hizmetlerine iletebilirsiniz.

Elde kullanıma yönelik gimbal'ın üzerindeki Canon PowerShot G7 X Mark III ile kendisini çeken, büyük paltolu bir adam.

Videografiker ve fotoğrafçı Jamie James, Canon PowerShot G7 X Mark III'ü dış mekan çekimlerinde teste tabi tutuyor.

Harici mikrofon ve uzaktan kumanda ile turkuaz bir matın üzerindeki Canon PowerShot G7 X Mark III.

Ses kalitesinden ödün vermeyin. PowerShot G7 X Mark III, harici mikrofon için 3,5 mm sokete sahiptir. Bu sayede, inanılmaz video kalitenizi muazzam bir ses kalitesiyle birleştirebilirsiniz.

2. Canon PowerShot G7 X Mark III

Cep boyutunda, hem dışarıda hem hareket halinde kullanabileceğiniz, vlog çekimine yönelik Canon fotoğraf makinesi

 • Sensör: 20,1 MP, İstiflenmiş CMOS 1.0
 • Ekran: 7,5 cm Eğilebilen Dokunmatik Ekran
 • AF sistemi: Yüz ve Konu Takibi ile Sürekli AF, 31 Noktalı AF
 • Görüntü sabitleme: 4 stop'lu lens kaydırma tipi IS, 5 eksenli Gelişmiş Dinamik IS ve Otomatik Hizalama ile Akıllı IS
 • Maksimum video çözünürlüğü: 4K (3.840 x 2.160)
 • Filtre: Dahili ND filtresi
 • Filmler: Dikey film görüntü açısı mevcuttur

Canon PowerShot G7 X Mark III, dahili 24-100 mm (eşdeğer) f/1,8-2,8 lense sahip cep boyutunda, büyük sensörlü kompakt bir fotoğraf makinesidir. Hem hafif olması hem de büyük bir sensöre sahip olması sayesinde vlogger'lar ve hareket halinde YouTube vlog çekimi için en iyi fotoğraf makinesidir. Cebinize koyabilir ve gittiğiniz her yere götürerek yaşadığınız her deneyimi yakalayabilirsiniz. Ultra hızlı dahili lens sayesinde hiçbir anı kaçırmazsınız ve yukarı doğru çevrilebilir ekranı sayesinde hareket halindeyken kendinizi kolayca kadraja alabilirsiniz.

PowerShot G7 X Mark III çok geniş bir odak aralığı sunar. Örneğin bir spor etkinliğinde aksiyonu yakalamak için odak aralığının 100 mm ucuna yakınlaşmadan önce tüm sahneyi çekebilirsiniz. Ardından da uzaklaşıp, dokunmatik ekranı yukarı doğru çevirip ekrana basarak kendi tepkinizi kaydedebilirsiniz!

PowerShot G7 X Mark III ayrıca üstün bir yüz algılama ve takibi moduna da sahiptir. Bu sayede yüzünüzün netlik alanından çıkacağı konusunda endişelenmeden özgürce hareket edebilir, heyecanla ellerinizi havaya kaldırabilir ve olanlara karşı tepkinizi gösterebilirsiniz.

Parlak güneş ışığı veya lambayla aydınlatılan yatak odası gibi her türlü ışık koşulunda mükemmel performans gösteren PowerShot G7 X Mark III, dışarıda ve hareket halinde kullanım için ideal bir fotoğraf makinesidir.

Görüntü titremesini ortadan kaldıran 5 eksenli Gelişmiş Dynamic IS sayesinde tam zumda ve hatta kaydırma yaparken ya da hareket halindeyken bile son derece sabit videolar çekebilirsiniz.

Çevresinde el işi araçları olan pembe tulumlu bir kadını kaydetmek için masa üzerindeki tripoda yerleştirilmiş Canon EOS R50.

Canon EOS R50, RF lenslerle (ve ayrıca çeşitli EF-EOS R Yuva Adaptörleri aracılığıyla EF lenslerle) uyumludur ve size çok çeşitli yaratıcı seçenekler sunar. Süper sığ bir alan derinliği ve sinematik bir görünüm için Canon RF 24mm F1.8 MACRO IS STM gibi hızlı bir sabit lens kullanın ya da fotoğraf makinesine yakın olduğunuzda bile Canon RF 16mm F2.8 STM lens ile ultra geniş açılı çekim yaparak çevrenizdekileri yakalayın.

Bir kişi elinde bir akıllı telefon tutarken, bir masadaki tripod üzerinde Canon EOS R50'nin yanında bir yemek tabağı duruyor ve fotoğraf makinesinin ekranıyla aynı görüntüyü gösteriyor.

EOS R50, sosyal medya kanallarınızda içerik paylaşmak ve fotoğraf makinesini uzaktan kontrol etmek için kullanabileceğiniz ücretsiz Canon Camera Connect uygulamasıyla da çalışır.

3. Canon EOS R50

Evde veya hareket halinde çekim yapmak için değiştirilebilir lenslere sahip, vlog çekimine yönelik hafif bir 4K Canon fotoğraf makinesi

 • Sensör: 24,2 MP CMOS APS-C formatı
 • AF sistemi: Göz/Yüz Algılamalı ve Takipli AF (insanlar, hayvanlar ve araçlar) ile Dual Pixel CMOS AF II
 • Ekran: 7,5 cm, 1,62 milyon noktalı değişken açılı LCD dokunmatik ekran
 • Maksimum video çözünürlüğü: 6K'dan yüksek hızda örneklenmiş 4K (3.840 x 2.160)
 • Lens sistemi: Yuva adaptörleri aracılığıyla RF lensleri ve RF-S lensleri; EF ve EF-S lensleri
 • Vizör: 2,36 Milyon Noktalı OLED renkli elektronik vizör (EVF)
 • Ses: Dahili stereo mikrofonlar; mikrofon girişi
 • Film otomatik zamanlayıcı modu: 2 saniye, 10 saniye, uzaktan
 • Filmler: Dikey film görüntü açısı mevcuttur
 • Ağırlık: 375 g

24,2 MP APS-C sensörüyle EOS R50, evde yüksek kaliteli, kırpılmamış 4K içerik oluşturacak kadar güçlü ve hareket halindeyken vlog çekmek için yeterince hafif. Kompakt tasarımı, tamamen dönebilen değişken açılı dokunmatik ekranı ve sezgisel kontrolleri sayesinde EOS R50, ilham aldığınız her senaryoda kolay kullanım sağlar.

İşleri bir sonraki seviyeye taşımaya hazır mısınız? EOS R50, videoda Göz, Yüz, Baş ve Vücut takibi ile Canon'un en yeni akıllı otomatik odaklama sistemine ve odağın siz ve sergilediğiniz tüm ürünler arasında güvenilir bir şekilde odak geçişi yapmasını sağlamak için özel bir ürün demosu moduna sahiptir.

EOS R50, maksimum kalite için 6K sensöründen yüksek örneklemeli 4K video çekimi ve ayrıca sinematik ağır çekim efektleri için 120 kare/sn'de Full HD çekim yapar. EOS R50'nin dikey, 9:16 kayıt formatı ve Wi-Fi bağlantısı sayesinde sosyal medyaya uygun çekimler yapabilirsiniz. Aksesuarlara güç sağlamak için çok işlevli bir yuvanın yanı sıra, EOS R50'de mikro HDMI, monitörler ve mikrofonlar gibi aksesuarları bağlamak için 3,5 mm stereo jak bulunur.

Video kaydı yapmak üzere ayarlanmış, mikrofon ve mini tripod takılı bir Canon EOS R10 fotoğraf makinesinin dış mekanda yapılan bir ürün çekimi.

Canon EOS R10, maceracı içerik üreticiler düşünülerek tasarlanmıştır. Yalnızca 429 g ağırlığındaki bu fotoğraf makinesi, seyahat vlogger'ları ile hareket halinde ve elde çekim yapan kişiler için kit çantasındaki ideal yol arkadaşıdır. Burada bir Canon DM-E1D stereo mikrofon ve tripod tutacağı HG-100TBR (her ikisi de ayrı satılır) ile gösterilmiştir.

4. Canon EOS R10

Canon'un sosyal medyada ara sıra içerik üreten kişiler için vlog çekimine yönelik en iyi fotoğraf makinesi

 • Sensör: 24,2 MP APS-C formatı
 • AF sistemi: Göz, Yüz ve Hayvan ve Araç Takibi özellikli Dual Pixel CMOS AF
 • Ekran: 7,6 cm, 1,04 milyon noktalı değişken açılı LCD dokunmatik ekran
 • Maksimum video çözünürlüğü: 4K (3.840 x 2.160); 6K (Yüksek hızda örneklenmiş)
 • Lens sistemi: Yuva adaptörleri aracılığıyla RF-S lensler; RF lensler (1,6x kırpma faktörlü); EF ve EF-S lensler
 • Vizör: 0,95 kat büyütmeli 2,36 milyon noktalı Elektronik Vizör (EVF)
 • Ses: Dahili gürültü azaltma özelliğine sahip dahili mikrofon; mikrofon girişi
 • Film otomatik zamanlayıcı modu: 2 saniye, 10 saniye, uzaktan
 • Filmler: Dikey film görüntü açısı mevcuttur
 • Ağırlık: 429 g

İster büyüyen bir sosyal medya hesabı olan hevesli bir video grafiker olun ister YouTube kariyerine başlamak için vlog çekimine yönelik en iyi fotoğraf makinesini arayan yeni bir kullanıcı olun, Canon EOS R10 ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Canon'un aynasız EOS R Sistemine uygun maliyetli bir giriş sağlayan EOS R10, özel RF-S lensleriyle ışık hızında otomatik odaklama için Canon'un profesyonel seviyedeki RF yuvasına erişim olanağı sağlar. Aynasız sistemi kullanmaya başlamak için ideal bir genel amaçlı lens olan uygun fiyatlı ve kompakt Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM bu özel lenslerden biridir.

Canon'un akıllı derin öğrenme teknolojili AF'si, EOS R10'un karenin tamamında gözleri ve yüzleri zahmetsizce takip etmesini sağlar2; böylece aydınlatma koşulları nasıl olursa olsun her zaman ilgi odağı olursunuz. EOS R10 hayvanları da takip edebildiği için evcil hayvanlarınız fotoğrafın dışında kalmaz.

24,2 MP APS-C sensörü, içeriğinizin inanılmaz görünmesini sağlamak için ihtiyacınız olan kaliteyi sağlar ve kayıt süresi sınırı olmadan 60p'ye kadar 4K çözünürlük sunar. EOS R10, sinematik yavaş çekimler için 120 kare/saniye Full HD kayıt yaparken dikey çekim modları, Instagram Hikayeleri ve TikTok gibi sosyal medya uygulamalarında kullanıma hazır çekimler sunar.

EOS R10, elde çekim yapan vlogger'lar düşünülerek tasarlanmıştır. Daha fazla çok yönlülük ve çekim yaparken kendinizi görmek için değişken açılı bir dokunmatik ekrana sahiptir, böylece gün boyu bir kol uzunluğu mesafeden vlog çekimi yapabilirsiniz. Yeni başlayan vlogger'lar için mükemmel bir lens olan hafif ve kompakt Canon RF 16mm F2.8 STM ile birlikte kullanarak canlı, net ve ultra geniş açılı görüntüler elde edin. APS-C sensörlü bir fotoğraf makinesinde tam kare fotoğraf makinesi için tasarlanmış bir RF lens kullanmanın pratikte lensin erişimini 1,6 kat artıracağını, yani konunun karenizin daha büyük bir bölümünü dolduracağını unutmayın.

Geçmişte, YouTube yayıncıları ve içerik üreticiler için vlog çekimine yönelik en iyi fotoğraf makinelerinden bazılarında bile harici mikrofonlar kullanılması gerekiyordu. Ancak EOS R10, net bir ses için dahili fotoğraf makinesi gürültüsünü otomatik olarak azaltan dahili bir mikrofona sahiptir ve hareket halindeyken vlog çekimi yapmak için idealdir.

Arkası fotoğraf makinesine dönük olan ve mikrofon takılı Canon EOS R7'yi tuttuğu elini uzatan bir kadın.

32,5 MP sensöre ve EOS R5 ve EOS R5 C gibi profesyonel Canon fotoğraf makinelerinde kullanılan gelişmiş otomatik odaklama sistemine sahip EOS R7, içeriklerini bir üst düzeye taşımak isteyen içerik üreticiler için mükemmel bir seçenektir.

5. Canon EOS R7

Dijital içerik üreticiler ve profesyonel düzeyde özellikler isteyen meraklılar için ideal, vlog çekimine yönelik Canon fotoğraf makinesi

 • Sensör: 32,5 MP APS-C formatı
 • AF sistemi: Göz, Yüz ve Hayvan ve Araç Takibi özellikli Dual Pixel CMOS AF
 • Dahili Görüntü Sabitleyici (IBIS): Var
 • Ekran: 7,6 cm, 1,62 milyon noktalı değişken açılı LCD dokunmatik ekran
 • Maksimum video çözünürlüğü: 4K (3.840 x 2.160); 7K (Yüksek hızda örneklenmiş)
 • Depolama: Çift SD kart yuvası
 • Vizör: 1,15 kat büyütmeli 2,36 milyon noktalı EVF
 • Lens sistemi: Yuva adaptörleri aracılığıyla RF-S lensler; RF lensler (1,6x kırpma faktörlü); EF ve EF-S lensler
 • Ses: Dahili gürültü azaltma özelliğine sahip dahili mikrofon; mikrofon girişi
 • Film otomatik zamanlayıcı modu: 2 saniye, 10 saniye, uzaktan
 • Filmler: Dikey film görüntü açısı mevcuttur
 • Ağırlık: 539 g

Deneyimli bir dijital içerik üreticiyseniz veya vlog içeriğinizi öne çıkarmak için bir üst seviyeye taşımak istiyorsanız Canon EOS R7 gibi profesyonel kalitede bir EOS R Sistemi APS-C fotoğraf makinesi mükemmel bir yardımcıdır. 32,5 MP sensörünü, Canon'un profesyonel düzeydeki RF lens yelpazesine veya mevcut EF-S ve EF lenslerinize erişim olanağı sağlayan RF lens yuvasıyla bir araya getiren EOS R7, içeriğinize YouTube veya Instagram'da öne çıkmak için ihtiyacınız olan net ve profesyonel görünümü katar. EOS R10 ile aynı akıllı otomatik odaklama özelliğine sahip olan EOS R7, karenin tamamında2 konuları, yüzleri ve gözleri izlemek için 527 AF bölgesi (fotoğraflar için 651) kullanarak video içeriğinizin her saniyesinin net olmasını sağlar.

İleriye bakan, bağımsız içerik üreticilerini hedefleyen EOS R7, 60p'de 4K çözünürlük, 30p'de ise 7K yüksek hızda örneklenmiş video çözünürlüğü sunarak 4K'ya ölçeklendirme yaparken inanılmaz ayrıntılar elde etmenizi sağlar. Canon Log 3 dahili kayıt ile post prodüksiyon aşamasında yaratıcılık açısından büyük bir esneklik elde edersiniz.

Dahili 5 eksenli IBIS'e sahip EOS R7, en zayıf ışıkta ve IS özelliği olmayan lenslerle bile elde sabit çekim yapılabilmesi düşünülerek tasarlanmıştır. Geniş görüntüleme açısını parlak maksimum diyafram açıklığı ile bir araya getiren çok yönlü Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM gibi IS donanımlı bir RF lens ile birlikte kullanıldığında EOS R7, yürürken çekim yapıyor olsanız bile içeriklerin titrememesi için 7 stop'a kadar3 görüntü sabitleme özelliği sunar.

Toza ve suya dayanıklı EOS R7, aynı zamanda tüm çekimlerinizin yedeklenmesi için eş zamanlı kayıt olanağı sunan çift kart yuvasına sahiptir. Tüm bu özellikler EOS R7'yi, hangi koşullarda çekim yapacakları hiç belli olmayan maceracı içerik üreticiler için ideal hale getirir.

EOS R10 gibi, EOS R7 de el tipi vlog çekimleri için değişken açılı LCD dokunmatik ekrana ve videonuzun kalitesine uygun ses kalitesi sunan dahili gürültü azaltma özellikli yerleşik mikrofona sahiptir.

Tripod üzerine yerleştirilmiş bir Canon EOS R8 fotoğraf makinesi.

Canon EOS R8, 24,2 MP tam kare sensörü ve DIGIC X işlemcisi sayesinde etkileyici UHD 4K 60p kalitesinde video sunar.

6. Canon EOS R8

Yeni yaratıcı fırsatlar arayan vlogger'lar için güçlü, tam kare aynasız fotoğraf makinesi

 • Sensör: 24,2 MP CMOS tam kare
 • AF sistemi: Göz/Yüz Algılamalı ve Takipli AF (insanlar, hayvanlar ve araçlar) ve EV -6,5 değerine kadar algılama özellikli Dual Pixel CMOS AF II
 • Ekran: 7,5 cm, 1,62 milyon noktalı değişken açılı LCD dokunmatik ekran
 • Maksimum video çözünürlüğü: 4K (3.840 x 2.160)
 • Lens sistemi: RF lensler; RF-S lensler; yuva adaptörleri aracılığıyla EF ve EF-S lensler
 • Vizör: 2,36 Milyon Noktalı OLED Renkli EVF
 • Ses: Dahili stereo mikrofonlar; mikrofon girişi; kulaklık çıkışı
 • Film otomatik zamanlayıcı modu: 2 saniye, 10 saniye, uzaktan
 • Filmler: Dikey film görüntü açısı mevcuttur
 • Ağırlık: 461 g

Canon EOS R8 gibi bir tam kare fotoğraf makinesi, yaratıcılığınızı geliştirmenin harika bir yoludur. Büyük 35 mm sensörü, zorlu ve değişken ışık koşullarında daha yüksek performans sağlamanın yanı sıra, içeriğinize duygu ve atmosfer katmanıza yardımcı olabilecek gelişmiş bokeh efekti ile alan derinliği üzerinde daha fazla kontrol sağlama olanağı verir.

Süper ağır çekim için saniyede 180 kareye kadar Full HD 1080p ile çözünürlükle üstün UHD 4K 60p kalitesi (6K'da yüksek hızda örneklenmiş) sunan 24,2 MP sensör ve DIGIC X işlemcisinden en iyi şekilde faydalanan Canon EOS R8, özellikle video çekimi için güçlü özelliklere sahiptir. Tek çekimde 30p'ye kadar kare hızlarında iki saate kadar video kaydedebilmenizi sağlayan EOS R8 ile süre konusunda kaygılanmadan daha uzun süreli içerikler de çekebilirsiniz.

Canon EOS R8, hareket halindeyken vlog çekmek için elde çekim sırasında görüntüyü sabitleyip sarsıntıyı ortadan kaldıran, 5 eksenli görüntü sabitlemeyi temel alan Video Dijital IS özelliğine sahiptir. Optik görüntü sabitleme özelliğine sahip lensler kullanılırken bu özellik daha da etkilidir.

Bu fotoğraf makinesi, kristal netliğinde OLED vizörün yanı sıra, arka tarafında bulunan büyük, değişken açılı bir dokunmatik ekrana sahiptir. Ekran tamamen dönebildiği için fotoğraf makinesi önünde ne yaptığınızı tam olarak görebilirsiniz. Vlog'larınızı dünyaya ulaştırmak için EOS R8'de dahili Bluetooth, Wi-Fi ve USB-C bağlantısı da bulunur.

USB-C ile bağlantı kurmak özellikle canlı yayın için kullanışlıdır. Diğer bağlantı özellikleri ise hem stereo mikrofon hem de stereo kulaklık soketleri ve mini HDMI bağlantı noktasıdır. EOS R8'de ayrıca Android akıllı telefonlara takma veya Canon AD-P1 Akıllı Telefon Adaptörü aracılığıyla doğrudan bağlanma seçeneği sunan veya uzman düzeyindeki DM-E1D Yönlendirilebilir Stereo Mikrofon kullanmaya olanak veren çok İşlevli bir yuva bulunur. Sonuç olarak Canon EOS R8, vlog çekimi için dikkate alınması gereken güçlü bir seçenektir.

Tripod tutacağı kullanarak önündeki Canon RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM lens takılmış bir Canon fotoğraf makinesini tutan pembe elbiseli bir kadın.

Son derece hafif ve kompakt formu ve mevcut en geniş açılı lenslerden biri olması sayesinde Canon RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM, APS-C fotoğraf makineleri için ideal vlog çekimi lensidir.

Buradaki değiştirilebilir lensli fotoğraf makinelerinden birini seçerseniz geniş görüş alanlarını olağanüstü görüntü kalitesiyle birleştiren, vlog çekimleri için harika birçok Canon lensi vardır.

Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM, hareket halinde olduğunuz uzun günlerde EOS R50, EOS R10 ve EOS R7 gibi APS-C fotoğraf makineleri ile kullanabileceğiniz ideal bir seçimdir. Bu hafif ve kompakt lens, elde çekim yaparken net ve sarsıntısız videolar çekmenizi sağlar ve geniş açılı çekimlerden daha dar açılı portrelere kadar her çekim için ideal bir ilk lenstir.

Olağanüstü geniş görüntüleme açısını inanılmaz küçük bir yapıyla bir araya getiren yeni Canon RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM, APS-C fotoğraf makineleri için kompakt, ultra geniş açılı bir lenstir. Ultra geniş açılı görüş alanının en büyük avantajı, fotoğraf makinesi karşısında konuşurken kadrajın geri kalanını geniş bir arka planla doldurarak kendinizi sahnenin daha geniş kısmına yerleştirebilmenizdir. Görüntü sabitleme özelliği ise hareket halindeyken çekim yapabilmenizi ve elde çekim yaparken bile sarsıntısız görüntü elde edebilmenizi sağlar.

EOS R8 gibi bir tam kare fotoğraf makinesi kullanıyorsanız uygun fiyatlı, ultra geniş açılı Canon RF 16mm F2.8 STM, yeni başlayan vlogger'lar için ideal bir giriş seviyesi lenstir ve geniş manzara çekimlerinin yanı sıra iç mekan çekimleri de yapmak isteyen içerik üreticiler için olağanüstü yaratıcı fırsatlar sunar. RF 24mm F1.8 MACRO IS STM, geniş görüntüleme açılarını parlak bir maksimum diyafram açıklığı ve dahili sabitleme ile bir araya getirirken RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM, elde vlog çekimleri için ultra geniş açılardan biraz daha fazla menzile ihtiyacınız olduğunda daha dar açılara kadar çeşitli ihtiyaçlarınıza uygun çok yönlü bir odak aralığı sunar. Kompakt, geri çekilebilir ve hafif Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM de hareket halinde olduğunuz uzun günler için ideal bir seçimdir.

Vlog çekimine yönelik en iyi fotoğraf makinesini çekme

Özel, kullanımı kolay, hepsi bir arada PowerShot V10 ile EOS R50 ve diğerleri gibi değiştirilebilir lenslere sahip modeller dahil olmak üzere Canon'un vlog çekimine yönelik eksiksiz fotoğraf makinesi serisinin bir parçası olan bu modellerin tümü, vlog çekmeye başlayan veya bir sonraki seviyeye geçmeye hazır olan herkes için uygundur.

Vlog çekimlerinizi daha da ileri taşımak mı istiyorsunuz? İçerik üreticisi Alexandra Andreeva'nın tam kare Canon EOS R8 ile ilk video çekme4 deneyimi ve video haiku oluşturmak4 için fotoğraf makinesini nasıl kullandığı hakkında bilgi edinin. Tam ölçekli video prodüksiyon dünyasına adım atmak istiyorsanız YouTube videoları için en iyi fotoğraf makineleri ve lensler4 kılavuzumuza da göz atın.

Yazan: Jeff Meyer, Peter Wolinski ve Matthew Richards

 1. Yaklaşık 13,1 MP video kaydı, yaklaşık 15,2 MP fotoğraf çekimi.
 2. Takip esnasında konu karesi gösterildiğinde ve tam aralıklı AF etkinken fotoğraf makinesine uyumlu bir lens takıldığında veya konu başka bir alan modunda başarılı şekilde algılandığında geçerlidir.
 3. 150 mm odak uzaklığında Canon RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM lens ile CIPA standardına göre 7 stop'lu.
 4. Yalnızca belirli dillerde sunulur.

  Google, Google Drive ve YouTube, Google LLC'nin ticari markalarıdır ve bu site, herhangi bir şekilde Google tarafından onaylanmamıştır veya Google ile ilişkili değildir.

İlgili Ürünler

İlgili makaleler

 • VLOG ÇEKİMİ

  PowerShot V10 ile tanışın

  Canon'un küçük 4K vlog kamerasının neden mükemmel bir hepsi bir arada başlangıç kiti olduğunu keşfedin.

 • VLOG ÇEKİMİ

  EOS R50 ile içerik üretimi

  Canon EOS R50 ile sosyal medya akışlarınızı bir üst düzeye taşıyın.

 • VLOG ÇEKİMİ

  Nasıl vlogger olunur?

  Yeni başlayanlara yönelik vlog ipuçlarımızla kaliteli vlog'lar oluşturun.

 • SEYAHAT

  Mükemmel bir seyahat arkadaşı

  Profesyonel fotoğrafçı Martin Bissig, EOS R10 ile Sri Lanka'ya doğru bir yolculuğa çıkıyor.