YARATICI BASKI

Kolay hazırlanan dekorlarla evinizi canlandırın

Canon PIXMA G6040 yazıcıyla kendi ev dekorlarınızı basıp birleştirmeniz için adım adım kılavuzlar.
Canon PIXMA G6040 yazıcı ve Canon Mıknatıslı Fotoğraf Kağıdı; dinozorlu dönence, tek boynuzlu at kafası ve kedi çıkartmalarından oluşan kağıt el işi eserlerle bir masada yan yana durmaktadır.

Ev, kalbimizin attığı yerdir. Son zamanlarda ise çoğumuz evlerimizde daha da fazla vakit geçiriyoruz. Havalar soğuyup da karanlık erken çökmeye başlayınca hepimizin aklına kendimize kişisel dokunuşlarla süslenmiş rahat bir sığınak oluşturmak geliyor. Ev dekorunuza kişisel bir dokunuş katmak için mağazalara gidip ilginç süsler veya sıra dışı dekorasyon malzemeleri satın almak da bir seçenek tabii fakat bunları bizzat kendiniz hazırlamayı düşünmez misiniz?

Creative Park uygulamasındaki ve Creative Park web sitesindeki birçok şablon çeşidi ve Canon'un kablosuz PIXMA yazıcı serisindeki akıllı teknoloji sayesinde kendi bütçe dostu ev aksesuarlarınızı oluşturabilirsiniz. Bu eğitimde Canon PIXMA G6040 yazıcısını kullandık. Bu model, ev ofisleri için popüler bir seçenek olsa da yazdırma merkezi olarak tüm aile üyeleri tarafından da kullanılabilir. Kağıt el işi projelerinde kullanmak üzere yüksek kaliteli şablonlar elde etmek için idealdir.

Creative Park uygulamasında ve web sitesinde evinizin her odası için birçok pratik ve göz alıcı dekorasyonlar bulunur. Hiç kendi fotoğraf çerçevenizi bastırıp katlamayı ya da boş duran bir raf ya da pencere eşiği için bir vazo veya ıvır zıvır kutusu yapmayı düşündünüz mü? Çocuğunuzun odasını 3B bir tek boynuzlu at kafası ve renkli bir dinozorlu dönenceyle canlandırabilir veya boyunun ne kadar uzadığını görmek için bir hayvanlı büyüme çizelgesi bastırabilirsiniz. Yaratıcılığınızı konuşturabileceğiniz birbirinden eğlenceli birçok seçenek bulabilirsiniz.

Bir çocuk odasında kağıt el işi tek boynuzlu at duvar heykeli.

Sevdiğiniz ürünlerle evinizi canlandırmak için baskı ve el işleri muhteşem bir yoldur.

1. Tasarımları keşfedin.

Kesme tahtası ve kağıt el işi dinozorlu dönencenin yanında duran PIXMA G6040 yazıcı ve Mıknatıslı Fotoğraf Kağıdı.

Creative Park uygulamasındaki şablonların çeşitliliği size bol bol ilham verecektir.

Creative Park, ev dekoru fikirleriyle doludur veya App Store veya Google Play'den kullanımı kolay Creative Park uygulamasını indirebilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan bir Canon ID ve desteklenen bir Canon yazıcıdır.

Uygulamada şablonlar kategorilere ayrılmıştır ve sezgisel tasarım sayesinde aradığınız bölüme daha kolay gidebilirsiniz. "Kategori" altındaki "Oda dekoru" seçeneğine bitkiler, tel dekorasyonlar, duvar çıkartmaları, afişler ve dönenceler dahildir. Creative Park web sitesinde "Ev ve Yaşam" bölümü bulunur. Bu bölümde "Bitkiler", "Süsler/Aksesuarlar" ve "Asılı dekorasyonlar" gibi kategoriler yer alır. Ayrıca aradığınızı bulmak için "Arama" aracını da kullanabilirsiniz.

2. Şablonunuzu indirin.

Telefonunu kullanarak PIXMA G6040 yazıcıdan kablosuz baskı alan bir adam.

Creative Park uygulamasını Canon PIXMA yazıcınıza bağladıktan sonra bir tasarım seçip bunu telefonunuzdan bastırabilirsiniz.

Beğendiğiniz bir şablon bulduğunuzda "Sık Kullanılanlar" menünüze kaydetmek için yıldız işaretine tıklayabilir veya "Düzenlemek" sekmesine tıklayarak şablonu indirebilirsiniz. İndirme sırasında kağıt boyutunu da seçmeniz istenir. Düzenleme aşamasında projelerinizi "kaydedin" (kaydedilen öğeler "Öğeleriniz" menüsünde yer alır).

Her bir şablonun anlaşılır talimatları vardır. Bu talimatları ekrandan izleyebilir veya düz bir kağıda bastırabilirsiniz.

3. Kağıdınızı seçin

Mutfak tezgahında duran Canon PIXMA G6040 yazıcıya kağıt yükleyen bir adam.

Yüksek kaliteli ve dayanıklı Mat Fotoğraf Kağıdı veya Çift Taraflı Mat Kağıt el işi projeleri için idealdir. Şablonlar genellikle birden fazla yaprak kağıt gerektirir (özellikle de daha karmaşık olan tasarımlar). Canon PIXMA G6040'ın arka kağıt tepsisini el işi için çeşitli medyalarla besleyebilirsiniz.

Mevcut seçenekleri görmek için Creative Park uygulamasında "Kategori" seçeneğinin altında "Kağıt türüne göre öneriler" seçeneğine göz atın.

4. Mürekkep seviyelerini kontrol edin ve bastırın.

Canon PIXMA G6040 yazıcıdaki yeniden doldurulabilir mürekkep tankı.

Kullanımı kolay şişeler sayesinde MegaTank Canon PIXMA G6040'ın mürekkep tanklarını kolaylıkla doldurabilirsiniz.

Yazıcınızı ilk defa kullanıyorsanız yazıcıda mürekkep olduğundan emin olun. PIXMA G Serisindeki tüm yazıcılarda bulunan Canon MegaTank sistemi, sayfa başına düşük maliyetle yüksek verimlilik sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Yani mürekkebin bitmesini düşünmeden yaratıcılığınızı istediğiniz kadar konuşturabilirsiniz. Öne bakan entegre mürekkep tankı sayesinde mürekkebin azalıp azalmadığını kolayca kontrol edebilirsiniz. Tankı yeniden doldurmak için yazıcının önündeki kanadı açın ve uygun mürekkep şişesini yuvaya yerleştirin (mürekkep dolduğunda otomatik olarak durur). Tankları, mürekkep seviyelerinin düştüğünü görür görmez doldurabilirsiniz.

Diğer Canon PIXMA Mürekkep Püskürtmeli yazıcılarda doğru mürekkep kartuşlarını kurulum sürecinde yerleştirin.

Creative Park uygulamasını uyumlu bir Canon PIXMA yazıcıya bağlamak için "Ana Menü"ye gidin ve "Ayarlar" seçeneğinden "Yazıcı Ekle" öğesini seçin. Mürekkebi kontrol edip doğru kağıdı yüklediğinizde "Yazdır" düğmesine basabilirsiniz.

5. Kesin ve şekline göre katlayın.

Bir adam, askılı dönence için turuncu bir dinozor resmi kesmektedir.

Bu dinozor tasarımı, çeşitli parlak renklerle basılmıştır. Eserlerinizin renklerini ve canlılığını uzun süre korumaları için bunları doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın.

Turuncu kağıt el işi dinozora bacaklarını yapıştıran bir adam.

Kesme tahtası ve makas veya falçata kullanarak dikkatli bir şekilde farklı şekiller kesin ve bunları aşağıdaki talimatları izleyerek katlayın.

Bu kısımda titremeyen ellere ve biraz sabra ihtiyacınız vardır, özellikle de daha karmaşık şablonlar için. Keskin bir makas basit tasarımlar için yeterli olacaktır ancak daha karmaşık parçalarda kesme tahtası ve falçata kullanmanızı öneririz. Kağıdı doğru yönde katlayıp kıvırdığınızdan emin olmak için şablon talimatlarına bakın.

6. Parçaları yapıştırın veya birbirine takın.

Canon PIXMA G6040 yazıcının yanında kağıt el işi dinozor tutan bir kişi.

Şablonların bazıları kolay bir şekilde katlanarak yapılabilirken bazılarının kağıt tutkalıyla yapıştırılması gerekir.

Dekorasyonunuzu katlamaktan ziyade yapıştırmanız gerekiyorsa kuvvetli bir kağıt tutkalı bulmanız gerekir. Yapıştırıcıyı uygulamadan önce daha düzgün bir sonuç almak için kenarları katlayıp düzleştirin. Tutkalın kurumasını beklerken uçları sabit tutmak için ataş kullanabilirsiniz.

7. Evinizin en uygun noktasını bulun.

Bir çocuk odasında kağıt işi dinozorlu dönence asan bir adam.

Kağıt el işi projeniz bittiğinde, eserinizi herkese göstermek için evinizde sergileyebilirsiniz.

Artık dekorasyonunuzu asmaya veya evinizdeki en uygun köşeye yerleştirmeye hazırsınız. Dekorasyonları tavandan asmak için raptiye kullanabilir veya daha hafif duvardan asmalı objeleri yeniden kullanılabilir yapıştırıcıyla sabitleyebilirsiniz. Renklerin parlaklığını ve canlılığını korumak için dekorları doğrudan güneş ışığından uzak bir yere koyun.

Bu projeden ilham mı aldınız? Ev dekoru fırsatları buradakilerle sınırlı değil. Kartlardan takvimlere, baskılara ve posterlere kadar birçok içerik oluşturabileceğiniz eğlenceli ve sezgisel Easy-PhotoPrint Editor uygulaması, en sevdiğiniz fotoğraflarla yaratıcılığınızı konuşturmanızı sağlar.

Canon PIXMA G6040

Canon PIXMA G6040, düşük maliyetli ve verimli bir baskı seçeneğidir. Canon'un MegaTank baskı sistemi mevcuttur. Bu sistemde, doldurması kolay ve çalıştırma maliyeti düşük yeniden doldurulabilir mürekkep tankları bulunur. Fotoğraf kalitesinde baskı alırken PIXMA G6040'ın renk tankı 2.200'e kadar** yüksek kaliteli fotoğraf basma kapasitesine sahiptir. Canon PIXMA G6040; Creative Park, Canon PRINT uygulaması ve Canon Easy-PhotoPrint Editor uygulaması gibi çeşitli yaratıcı Canon uygulamalarıyla uyumludur. Ayrıca Google Photos, Facebook ve Instagram gibi bulut hesaplarınızdan görüntüleri bastırmak için PIXMA Cloud Link'i de kullanabilirsiniz.

Yazan: Claire Gillo ve Andrea Ball

* Yazıcınız desteklenmiyorsa Creative Park web sitesine bakın.
** Sayfa çıktı sayısı tahmini bir değerdir; ISO/IEC 29103 tablosunun kullanıldığı Canon'un kendi test yöntemi ve ilk kurulum sonrasında yedek mürekkep şişeleri kullanılarak yapılan sürekli baskı simülasyonu baz alınarak hesaplanır.

İlgili Makaleler

 • YARATICI BASKI

  Kağıt el işinden masa süslemeleri

  Creative Park ile her durum için güzel masa süsleri oluşturun.

 • YARATICI BASKI

  Basit biyofilik süslemeler

  Evinizde size huzur verecek alanlar oluşturmak için doğayı tasarımla birleştirin.

 • YARATICI BASKI

  Baskıları sergilemeyle ilgili en iyi ipuçları

  Aile fotoğraflarınızın galeri tarzı güzel baskılarıyla evinize nasıl yeni bir hava katabileceğinizi keşfedin.

 • BASKI VE EL İŞLERİ

  Kağıt el işi sanatı

  Sanatçı Zack McLaughlin, bir Canon Creative Park yalıçapkını şablonundan ilham alıyor.