YARATICI BASKI

Yaratıcı el işi projelerinize SELPHY Photo Layout uygulamasıyla hayat verin

El işi sanatları uzmanı ve blog yazarı Emma Jewell, Canon SELPHY Photo Layout uygulamasıyla nasıl göz kamaştıran projeler oluşturulacağını gösteriyor.
Canlı resimlerle dolu bir baskıyı etrafı boncuklar, kolyeler ve renk tablosuyla çevrili bir Canon SELPHY CP1300 yazıcısından alan bir el.

El işi sanatları uzmanı ve sanatçı Emma Jewell, hem adıyla hem de kişiliğiyle ışıltı saçıyor. Emma, el işi fikirleriyle dolu rengarenk Instagram akışından ve her ay düzenlediği Craft and Cocktail Club'dan da anlaşılacağı üzere bir şeyler yaratmaya bayılıyor. Özellikle işin içinde sim varsa...

Sassy Crafting isimli kendi el işi sanatları markası bulunan ve beş yıl önce serbest çalışan el işi sanatçısı olan Emma, "Herkesin bir el becerisi olduğuna inanıyorum, sadece ne olduğunu keşfetmeleri gerekiyor," diyor.

Renklere, sime ve "renkleri gökkuşağı sırasına göre dizmeye" hayranlığını gizlemeyen Emma, Canon SELPHY Photo Layout uygulamasıyla ne kadar eğlenilebileceğini göstermek için işe koyuldu. Yalnızca ilgi çekici fotoğraf düzenleri oluşturmanıza olanak sağlamakla kalmayıp; filtre, metin, damga ve grafik ekleme seçenekleriyle yaratıcı bir sanat ve tasarım aracı olarak da kullanılabilir olması sayesinde uygulama, albüm hazırlama ve keyifli kişisel fotoğraf projeleri için idealdir. Tasarımlarınız içinize sindiğinde ise Canon SELPHY CP1300 taşınabilir Wi-Fi fotoğraf yazıcısı, ilham veren montajlarınızın baskısını anında almanıza olanak sağlar.

Emma burada, ücretsiz Canon SELPHY Photo Layout kolaj oluşturma uygulaması ve Canon SELPHY CP1300 mini fotoğraf yazıcısının el işleri için neden muhteşem bir ikili olduğunu gösteriyor.

1. Fikir toplama

Boncuk kolye ve bilezik resimlerini içeren bir kağıt parçasının yanındaki bir dizi boncuk ve kolye.

Emma 2014'ten beri blog yazıyor ve Hobbycraft, Cricut ve Trimcraft gibi markalar için içerik üretiyor. Mağazalardan sıradan ürünler satın almak yerine kendi benzersiz tasarımlarını yaratmayı seviyor.

SELPHY Photo Layout uygulamasını el işi projelerinde fikir toplamak için kullanan Emma, "Fotoğraf albümü hazırlamayı ve kıyafetleri kişiye özel hale getirmeyi seviyorum," diyor. "Kişiselleştirmek istediğim bir kot pantolon, renkli duvar sanatı fikirleri, payetli ve işlemeli bir makyaj çantası ve 90'ların plastik boncuklarına sahip bazı zincir takılar için farklı desenler ve renklerden ilham aldım."

"Pinterest dahil her yerden fikir topluyorum. Kot pantolon ve çiçekler ile gerçekten bir şeyler yapmak istiyordum ve bu yüzden papatyalara bakıyordum. Uygulamayı, denemeler yapmak ve hangi tasarımların güzel göründüğünü görmek için kullandım."

2. İlham veren fikirlerinizi düzenleme

Beyaz bir yüzeyde, üzerinde papatyalar bulunan bir kot pantolon resmi, kumaştan papatyalar ve papatya resimlerinin olduğu bir kağıt parçası.

Uygulamanın Combination (Kombinasyon) düzeni, fotoğrafları farklı boyutlarda düzenlemenizi sağlar. Emma da kişiselleştirmeyi planladığı kot pantolon için papatyalardan oluşan bir fotoğraf kolajı oluşturmak amacıyla bu özelliği kullanmış.

Mor bir yüzeyde, üzerinde papatyalar bulunan bir kot pantolon resmi, kumaştan papatyalar, papatya resimlerinin olduğu bir kağıt parçası ve yanında Canon SELPHY CP1300 yazıcı.

SELPHY Photo Layout uygulaması, kendi eğlenceli fotoğraf kolajınızı oluşturmanıza olanak tanıyan filtreler, damgalar, metinler ve grafikler eklemek için bir dizi seçeneğe sahiptir.

SELPHY Photo Layout uygulaması, aralarından seçim yapabileceğiniz altı düzen seçeneğine sahiptir:

Select & Print (Seç ve Baskı Al): Bu seçenek, tek bir görüntü oluşturur.

N-up (Sayı-+): Bu seçenek, kağıdı sayfa başına iki, dört veya sekiz fotoğrafla eşit kısımlara ayırır.

Shuffle (Karışık): Bu seçenek, farklı en boy oranına sahip fotoğrafları otomatik olarak karıştırıp hazır bir kolaj oluşturur.

Bookmark (Kitap Ayracı): Bu seçenek, boylamasına iki düzen oluşturur.

Combination (Kombinasyon): Baskısı alındıktan sonra kesilebilecek farklı boyutlardaki fotoğrafları bir araya getirir.

Label (Çıkartma): Bu seçenek, görüntülerinizi kare veya mini çıkartmalara dönüştürmek için kullanmanızı sağlar.


Uygulamanın son sürümünü indirdiyseniz aynı tasarımın tekrarlanması yerine iki farklı tasarımla Bookmark (Kitap Ayracı) düzeni oluşturabilirsiniz. El işi sanatçıları ayrıca metin ve grafikler için daha iyi bir renk yelpazesinden seçim yapma ve görüntünün bazı alanlarının diğerlerinden daha parlak görünmesini sağlayarak ilgi çekici ve yaratıcı imkanlar sunan benzersiz bir nokta UV efekti için "özel kaplama" işlevi olanaklarına sahip olacaklar.

Emma fikirlerini harmanlamak için birden fazla düzen kullanmış. "Bir kısmı için metin ve bazı çıkartmalar ekledim," diyor. "Nasıl görüneceklerini görmek için kot pantolonların üzerine çiçek çıkartmaları ekledim. Uygulama bana bölümlerden birine noktalı bir arka plan ekleme imkanı da sağladı," diye açıklıyor Emma. "Üç görüntü ve noktalı bir alan kullandım, bu da istersem notlar ekleyebileceğim anlamına geliyordu."

3. Tasarımlarınızın baskısını alma

Canon SELPHY CP1300 yazıcının etrafındaki çeşitli renkli el işi malzemeleri ve baskılar.

Emma, renklere ve sime bayılıyor. Renkli tasarımları ise çeşitli yüzey seçenekleriyle kart boyutunda baskılar alan Canon SELPHY CP1300 sayesinde mükemmel bir şekilde hayat buluyor.

Üzerinde dört farklı ışıltılı desen bulunan bir kağıt sayfasına baskı alan Canon SELPHY CP1300 yazıcı.

Apple AirPrint ile uyumlu Canon SELPHY CP1300, panolarda ve duvarlarda sergileyebileceğiniz eğlenceli anlık görüntüler oluşturmanızı kolaylaştırır.

Emma'nın Canon SELPHY CP1300 taşınabilir fotoğraf yazıcısı sayesinde hızla ve kolayca oluşturduğu baskılar, kendisiyle özdeşleşen canlı stiline uyum sağlıyor. "Renkler gerçekten parlaktı ve kesinlikle göstermek istediğim tüm tonları gösterdi. Hatta bir tanesi için küçük bir renk tablosunun baskısını aldım ve bu, renkleri gerçekten ekranda oldukları gibi gösterdi," diyor Emma.

"SELPHY CP1300'ün bu kadar hızlı baskı almasını çok sevdim. Görüntüyü doğrudan uygulama üzerinden baskıya göndermek güzel, hızlı ve basit bir işlemdi. Bir şeylerin doğru olmadığını hissettiğimde veya fikrimi değiştirdiğimde değişiklik yapmak da çok kolaydı. Kolaylıkla farklı bir versiyonun baskısını alabiliyordum. 6x4 boyutundaki kağıdı gerçekten sevdim çünkü tek bir kağıda birkaç görüntü sığdırabiliyorsunuz."

SELPHY Photo Layout uygulaması, Canon SELPHY Square QX10 taşınabilir fotoğraf yazıcısıyla da uyumludur.

4. El işi projeniz için ilham kaynağı bulma

Parlak, holografik efektli bir çift beyaz çizme resmi ve yanında üzerine ışıltılı kumaş, ip ve payet yerleştirilmiş bir makyaj çantası.

Bu holografik çizme gibi ilham veren bir resimle başlamak, yaratıcı projenizi ilerletmenin harika bir yoludur. Emma, "Holografik efekte sahip ayakkabılar bir başlangıç noktasıydı," diye açıklıyor. "Bu makyaj çantasının uyum sağlayabileceği türden bir stil örneği."

Emma'nın amatör el işi sanatçılarına en iyi tavsiyesi, projelerini başlatmak için eğlenceli bir tema kullanmaları ve projelerinin o noktadan gelişmesine izin vermeleri. "Olabildiğince çok ilham toplayın," diyor Emma. "Daha sonra başlamak için ister bir renk ister kişiselleştirmek istediğiniz bir ürün ve hatta isterseniz sadece bir ayakkabı resmi seçerek bunu bir başlangıç noktası olarak kullanın."

Emma'nın fikirleri genellikle çözmesi gereken bir problemle karşılaştığında ve çözüm için bir dükkana gitmek yerine kendi tasarımını yaratmak istediğinde başlıyor. "Gün içinde dolaşırken aklıma gelen fikirler için bir defter taşıyorum," diyor Emma. "Kendim giymek veya evde kullanmak isteyebileceğim şeyler düşünüyorum. Bir şeye ihtiyacım olduğunda satın almak yerine, 'Bunu kendim nasıl yapabilirim?' diye düşünüyorum."

El işi fikirlerinizi ister taşınabilir Canon SELPHY CP1300 ister SELPHY Square QX10 ile keşfediyor olun, SELPHY Photo Layout uygulaması fotoğraf kolajlarıyla yaratıcılığınızı ifade etmenize yardımcı olur.

El işi kelebeklerden ilham panolarına, daha fazla el işi fikri için buraya tıklayın.

Yazan: Lorna Dockerill

İlgili Ürünler

İlgili Makaleler

 • YARATICI BASKI

  Tüm yıl boyunca içerik üretin.

  SELPHY Square QX10'unuz için Jesus Sauvage'ın paylaştığı ilham verici fikirleri keşfedin.

 • BASKI VE EL İŞLERİ

  Patlayan kutu hazırlayın

  Lini Trinh, Canon SELPHY CP1500 yazıcıyı kullanarak yaptığı, kağıt el işinden "patlayan" kutuyu paylaşıyor.

 • BASKI VE EL İŞLERİ

  Fotoğraf süslemeleriyle yılbaşı ruhunu yakalayın

  İkinci SELPHY Craft Club projesinde, Duygu Turgut Gökpınar, Canon SELPHY Square QX10'u kullanma deneyimini paylaşıyor.

 • YARATICI BASKILAR

  Hayatınızın vizyon panosunu oluşturun

  Canon SELPHY Square QX10 ile yaşam alanınızı tarzınıza uygun hale getirin.