YARATICI BASKILAR

Tarzınızı gösterin: Alanınızı, karakterinizi yansıtacak şekilde düzenleme

İçerik üretici Susannah Arul, etkileyici ev dekorasyonu üreterek kişisel tarzına hayat vermek için Canon SELPHY Square QX10 yazıcıyı kullandı. Burada, zevkleriniz değiştiğinde dekorasyonunuzu nasıl güncelleyeceğiniz de dahil olmak üzere ipuçlarını paylaşıyor.
Mini baskılar, kırtasiye malzemeleri, küçük bir lamba, bir çiçek vazosu ve bir bitkiyle çevrili bir masa üzerinde Canon SELPHY Square QX10 yazıcının yukarıdan çekilmiş görüntüsü.

Gündelik hayatın yoğunluğu ve giderek daralan bütçelerle, çevremizdeki alanın önemini gözden kaçırmak kolay olabilir. İster akşamlarımızın çoğunu geçirdiğimiz bir oturma odası ister rahatça dinlenmeye çekildiğimiz bir yatak odası ya da bir üniversite odası olsun gerçekten bize ait olan tek yeri temsil eden ortamlar, kendimizi güvende, evimizde ve olduğumuz gibi hissetmemizde büyük bir etkiye sahip olabilir.

Tasarımcı ve içerik üreticisi Susannah Arul, stilden ödün vermeden bir alana hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde iz bırakabilmenin önemini en iyi bilenlerden biri. Susannah "Üniversiteyi yeni bitirmiştim ve o dönem sürekli taşınıyordum, eve geri dönüyordum ve sonra tekrar taşınıyordum. Bu yüzden o dönem tekrar tekrar dekorasyon yaptım," şeklinde açıklıyor.

Susannah, Nottingham Trent Üniversitesi Tekstil Tasarımı bölümünden mezun oldu ve şu anda grafik baskı tasarımcısı olarak çalışıyor. TikTok videolarının 1,3 milyondan fazla beğeni aldığı sosyal medya platformlarında iç dekorasyon ve yaşam tarzı içerikleri oluşturuyor. Susannah'ın en son iç dekorasyon projesi Canon SELPHY Square QX10 kullanılarak oluşturuldu. "Bu taşınabilir yazıcı, bir alanı kişiselleştirilmiş hissettirmek için mükemmel bir fırsat sunuyor" diyor. "Keşke üniversitedeyken de bir ev ve aşinalık hissi oluşturabilseydim."

SELPHY Square QX10, Susannah'nın Canon SELPHY Photo Layout uygulaması aracılığıyla doğrudan akıllı telefonundan dikkatini çeken görüntüleri basabilmesine olanak sağladı. Sonuç? Susannah'nın yaşamını ve tarzını yansıtırken ona ilham veren, önümüzdeki yılın sanatsal vizyon panosu. Burada da Susannah aynısını nasıl yapabileceğinizi açıklıyor.

Tarzınızı yansıtma

Yeşil bir Canon SELPHY Square QX10, renkli bir görüntü baskısı alıyor. Etrafındaki masanın üzerinde birkaç baskı, bir kalemlik, çiçekler, üç renkli kutu ve bir saksı bitkisi var.

Canon SELPHY Square QX10 kompakt yapısıyla yalnızca 14,3 cm x 10,2 cm x 3,1 cm boyutlarındadır ve siyah, beyaz, pembe ve yeşil olmak üzere dört renkte sunulur. Böylece heyecan verici ev dekorasyonları yaratmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda yazıcının kendisi de her alana sığacak kadar küçük ve her renk düzenine uyacak kadar şıktır.

Susannah mevcut dekorasyonunu eklektik, renkli ve maksimalist olarak tanımlıyor. "Çok sayıda ev bitkisi, desen ve sanat baskısı, parıldayan disko topları ve kendim yaptığım veya boyadığım çok sayıda parça var." diyor. "Odalarımı gerçekten kendiminmiş gibi hissettirmek için dekorasyon yaparken her şeyi ortaya koymanın ne kadar önemli olduğunu her zaman hissettim. Ama minimalist bir tarzınız varsa sizi mutlu eden tercih doğru tercihtir.

"Geçen yılki en mutlu ve en gururlu anlarımdan bazılarının fotoğraflarını bastım ve beni pozitif bir ruh haline sokup motive etmeleri için onları bir galeri duvarında bir araya getirdim" diye devam ediyor. "Tasarım işimde yaratıcılık konusunda ilham almama yardımcı olmak için Pinterest'ten ve galerimden güzel renk paletleri ve desenlerden oluşan 'estetik' fotoğraflar da bastırdım. Bu, yalnızca bana ilham vermekle kalmayan, aynı zamanda odamın estetiğini de tamamlayan bir fotoğraf galerisi yaratmama yardımcı oldu.

Susannah, yeni başlayan içerik üreticilere ve tasarımcılara "İlham geldiğinde, mümkün olan en kısa sürede harekete geçin ve kesinlikle size neşe getiren her şeyi toplayın" diyor. "Sonunda hepsi bir araya geldiğinde hayat dolu olacak."

Susannah, "Renk paletleri ve stiller ortaya çıkmaya başlayacak" diyor. "Ardından Canon SELPHY Square QX10 yazıcıyı kullanarak bunları gerçek hayata aktarabilirsiniz."

Değişimin etkisi

Canon SELPHY Photo Layout uygulamasında fotoğraf düzenleyen bir kişinin yakın çekim görüntüsü.

Canon SELPHY Photo Layout uygulaması indirildikten sonra kolayca kullanılabilir. Baskı işlemine başlamadan önce düzenleri özelleştirebilir ve altı kaplama arasından seçim yapabilirsiniz. Dahası, Wi-Fi aracılığıyla doğrudan Canon SELPHY Square QX10'a bağlanır. Bu sayede alanınızı karmaşık kablolarla doldurmazsınız.

Bir kişi, renkli bir posterin yanındaki krem renkli duvara mini bir baskı yapıştırıyor. Duvarın önündeki masanın üzerinde bir Canon SELPHY Square QX10, kırtasiye malzemeleri ve bir saksı bitkisi.

Canon SELPHY Square QX10, zevkleriniz ve ilgi alanlarınız değiştikçe düzenlemeler yaparak tarzınızı denemenin ve bulmanın harika bir yoludur. Susannah, "Hiçbir iç tasarım stiline, kuralına veya Feng Shui'ye gerçekten bağlı değilim" diyor. "Kendimi sevdiğim ve bana neşe getiren parçalarla çevreliyorum."

Yeni anılar biriktikçe ve yeni fikirler ortaya çıktıkça Canon SELPHY Square QX10, kullanılan görüntülerin ruh haline veya yılın zamanına göre değiştirilmesini kolaylaştırır. Susannah gibi pozitiflik ve ilhamla başlayabilir ve potansiyel olarak enerjik bir yaz hissine ve ardından kış ayları yaklaşırken sıcak, nostaljik bir düşünce haline geçebilirsiniz. Canon SELPHY Square QX10'daki dahili pil, tek şarjla 20 adede kadar baskı üretme kapasitesine sahiptir. Bu sayede Canon SELPHY Square QX10 ile kendi dekorunuzu oluşturmak, alanınızda etki yaratmanın hızlı ve uygun maliyetli bir yoludur. Ayrıca fazla zaman ayırmanız, alışverişe çıkmanız veya çok fazla harcama yapmanız gerekmez.

Susannah, "Yazıcının kullanımının bu kadar basit olmasını ve ilham aldığınızı hissettiğiniz anda hemen harekete geçip istediğinizi yaratabilmenizi seviyorum," diyor.

Canon SELPHY Photo Layout uygulaması, çalışmalarınızı kişiselleştirmeniz için damgalar, kenarlıklar, metin, kaplamalar ve düzenler gibi çeşitli yollar da sunar. SELPHY Square QX10 sayesinde, çok değer vereceğiniz özel bir görünüm için kenarlıklarına yazı yazılabilen fotoğraf baskıları alabilirsiniz. "Metni, mutlu anıları belirtirken fotoğrafların üzerine yazmak için, damgaları ise fotoğrafların üzerine küçük çizimler eklemek için kullandım. Birkaç tanesinin üzerine tarihi de yazdım" diyor Susannah.

Yolculuğu paylaşmak

Sanatsal posterler, eğlenen insanların mini baskıları ve ilham verici kartpostallarla kaplı bir duvar.

Susannah "İlham her an gelebilir, bu nedenle yeni yaratıcı etkilere açık kalın," diyor. "Bunlar sosyal medyada gördüğünüz görüntüleri kaydetmek, güzel bir baskıya sahip rastgele bir kartpostal veya size ilham veren bir renk paleti olabilir."

Canon SELPHY Square QX10 yazıcı ve Canon SELPHY Photo Layout uygulaması, sosyal medya içerikleri için çok sayıda seçenek sunuyor ve bu da Susannah'nın projesi için harikaydı. Susannah sözlerine şöyle devam ediyor "Bence yazıcı, sosyal medyayı hayata geçirmek için mükemmel bir araç," "Sanal bir panoda ilham verici fotoğraflar toplamak yerine gerçek bir pano oluşturabilirsiniz. Bu sayede ilhamımı takipçilerimle paylaşabiliyorum ve odamda yarattığım güzel kolajlar, her zaman mükemmel bir dekorum olmasını sağlıyor."

Her SELPHY Square QX10 yazıcı, fotoğrafları duvarlara, dizüstü bilgisayarlara veya not defterlerine kolayca yapıştırmanıza ve değişiklik istediğinizde veya Susannah'nın TikTok videosunda yaptığı gibi yeni bir ilham kaynağı bulduğunuzda takipçilerinizle paylaşabilmeniz için kolayca çıkarmanıza olanak tanıyan, arkası yapışkanlı Canon XS-20L Kare Fotoğraf Kağıdı paketiyle birlikte gelir. Susannah "Çıkartma özelliği bunu daha da kolaylaştırıyor ve fotoğrafları hemen sergileyebilmenize olanak tanıyor," diye heyecanla ekliyor.

Ortaya çıkan sonuç

Baskılarla ve birkaç parlak renkli posterle kaplı krem rengi bir duvar ve duvara yaslanmış, mini baskılarla kaplı pembe bir ayna.

Susannah, "Bir tasarımcı olarak her zaman bana ilham veren küçük şeyleri topluyorum ve bu proje hepsini tek bir yerde toplamak, baskılarını almak ve sergilemek için mükemmel bir fırsattı" diyor.

Yeşil bir Canon SELPHY Square QX10 yazıcı, bir lamba ve bir aynanın önündeki masanın üzerinde duruyor. Yukarıdaki duvar, renkli posterler ve baskılarla kaplı.

Canon SELPHY Square QX10, suya dayanıklı koruyucu katman ve yazı yazılabilen kenarlıklara sahip yüksek kaliteli fotoğraf kağıdına canlı renklerde 68x68 mm fotoğraf baskıları oluşturuyor.

"Baskının son hali zaten mobilyanın bir parçasıymış gibi görünüyor; renkler, baskılar ve "maksimalist" tasarım odamı kusursuz bir şekilde tamamlıyor. Bir vizyon panosu ve dekoratif bir sanat eseri olarak iki işlev görmesine bayılıyorum" diyor Susannah. "Her gün kullanacağımı bildiğim bir alan seçtim. Galeri duvarı, bir tasarımcı ve bir sosyal medya içerik üreticisi olarak çalıştığım ve ayrıca sabahları hazırlandığım yer olan masamın etrafına yayılmış durumda. Fotoğraflar duvardan ve makyaj masamın aynasının etrafından dolaşıyor; bu yüzden kendime çok güvenmediğim veya motive hissetmediğim anlarda, önceki yılın en gururlu anlarını yakalayan fotoğraflarımı görüyorum. Her gün masama oturduğumda ne yaptığım fark etmeksizin ilham alıyorum."

Susannah'nın eğlenceli ve şık vizyon panosu, mevcut dekoruna çok güzel uyuyor ve sadece ona değil, takipçilerine de ilham veriyor. İster profesyonel bir tasarımcı ister yeni başlayan ve sanatsal yönünüzü keşfetmenin kolay bir yolunu arayan biri olun, yeni fikirler ortaya çıktıkça değişiklik yapma seçeneğiyle Canon SELPHY Square QX10, yaratıcılığınızı kucaklamak ve hemen sergilemek için harika bir yol sunar.

Kat Halstead

İlgili Ürünler

İlgili makaleler