CANON EOS C70

Etkileyici görüntü kalitesi

EOS C70'te bulunan 4K Süper 35 mm DGO sensörde, ilk defa C300 Mk III'te tanıtılan ve 16'dan fazla kademeli dinamik aralığın yanı sıra düşük ışıklı koşullarda olağanüstü net görüntü kalitesi sunan yenilikçi Çift Kazanç Çıkışı teknolojimizden faydalanılmıştır.

Etkileyici görüntü kalitesi

EOS C70 ana ünitesi

Size daha fazlasını sunan Çift Kazanç Çıkışı Sensörü

DGO sensöründe her bir piksel, biri yüksek ve biri düşük olmak üzere görüntüyü iki farklı amplifikasyon seviyesinde okur. Ardından bunlar birleştirilerek tek bir görüntü haline getirilir. Yüksek amplifikasyonlu okuma daha koyu alanlarda net ayrıntıları yakalamak için optimize edilmişken düşük amplifikasyonlu okuma, daha parlak alanlardaki ayrıntıları yakalamak için optimize edilmiştir. Bunun sonucunda piksel seviyesinde doğrulukla birleştirildiğinde, parlak alanlardaki ayrıntılar ve kalite ile düşük ışıklı alanlar korunur ve daha iyi bir görünüm kazanır. Böylece fotoğraf makinesi 16'dan fazla kademeye kadar etkileyici ve daha yüksek dinamik aralık elde eder.

Çift ISO'nun aksine DGO'nun sunduğu faydalar sayesinde hangi ortamda çekim yaparsanız yapın dinamik aralık ve görüntü kalitesi maksimum seviyeye çıkarılarak daha geniş bir ISO aralığında çalışılabilir.

Yeni DGO sensörü ayrıca kullanıcılara istedikleri görüntüyü elde etmesi için daha fazla özgürlük sunan Dual Pixel AF ile uyumludur.

DGO sensörü, Yüksek Dinamik Aralık

HDR kayıt desteği

Canon Log 2 ile çekim yaparken 16'dan fazla kademeli dinamik aralığın keyfini çıkararak derecelendirme esnekliği ile gölge ayrıntılarını maksimum seviyeye çıkarıp film kalitesine yakın çekimler yapın.

Canon Log 3 aynı zamanda daha verimli derecelendirme iş akışı sağlayarak ve gölge kumlanmalarını minimum seviyede tutarak olağanüstü dinamik aralık sunar.

EOS C70 ayrıca, derecelendirme olmadan anında dahili HDR görüntü kaydı yapabilmeniz için Hybrid Log-Gamma (HLG) ve Perceptual Quantization (PQ) özelliklerine sahiptir.

Doğal ve yüksek doğruluklu renk bilimi

Canon'un Cinema EOS Sistemi, sıcak ten renkleri ve organik renkler üretilmesini sağlayan renk bilimiyle ünlüdür. Ayrıca EOS C70'te diğer kamera tipleri ve modellerine uyum sağlayacak çeşitli renk matrisi ayarları bulunur.

EOS C70, organik renk üretimi

LUT desteği

Canon'un dahili Cinema EOS referans tablolarına ek olarak, dahili kayıt için özel 3B LUT dosyalarını içe aktarma olanağı sayesinde çok daha verimli renk hazırlama iş akışları elde edilir.

EOS C70, LCD ekran kullanarak film çekimi, göldeki adam

İlgili makaleler

 • Bir dağ bisikletçisi güneşe karşı havada asılı kalıyor. Alçak bir açıdan çekilen fotoğraf, yamaçtaki gelincikler ve çimenle çerçeveleniyor

  MAKALE

  Canon EOS R5'te 8K ve yüksek hızda örneklenen 4K film çekimi

  İlk Canon EOS R5 video çekimlerinde Martin Bissig ve Ivan D'Antonio, 8K yeteneklerinin çekim için harcanan zamanı nasıl azalttığını ve yaratıcı seçenekleri nasıl genişlettiğini keşfettiler.

 • Film making, EOS C70

  MAKALE

  Kadınlar, film yapımcılığı dünyasında yerini alıyor

  Önde gelen kadın film yapımcıları, film dünyasındaki büyük çıkışlarını nasıl yaptıklarını anlatırken onların izinden gitmek isteyen kadınlara da tavsiyeler veriyor.