FİLM ÇEKİMİ

Gelişmiş bağlantı

Çok işlevli aksesuar kızağı ile donatılmış EOS R5 C; XLR / stereo mikrofon girişi için seçenekler sunmanın yanı sıra zaman kodu, 3,5 mm mikrofon, kulaklık, mikro HDMI, flaş senkronizasyonu, USB-C için özel terminallere sahiptir ve kapsamlı yazılım uygulama desteği sunar. EOS R5 C; her koşula uyum sağlar.
EOS R5 C

Çok işlevli aksesuar kızağı

İlk kez XF605 kamerada ve EOS R3 modelinde sunulan Canon'un çok işlevli aksesuar kızağı, yeni bir dizi aksesuara yönelik veri iletişimi ve doğrudan güç imkanı sunar. Bunlar arasında Canon'un DM-E1D stereo mikrofonu ile manuel kontrol, izleme ve 48 V güç özelliklerine sahip profesyonel XLR girişleri bulunan TASCAM'ın CA-XLR2d-C ses XLR adaptörü yer alır. Mevcut speedlite'lar ve tetikleyiciler de takılabilir.*

* Hava koşullarına karşı korumalı Canon Speedlite'lar desteklenmez.

 • Profesyonel arayüz

  EOS R5 C'nin bağlantı özelliği; zaman kodu girişi/çıkışı, 3,5 mm mikrofon girişi, kulaklık çıkışı, mikro HDMI çıkışı, flaş senkronizasyonu, N3 tipi uzaktan kumanda için özel terminallere ve güç, şarj ve iletişim için USB-C terminaline sahiptir. Çekim esnasında USB-C ve mikro HDMI bağlantılarının korunması için kutu içinde bir kablo koruyucu da verilir.

 • Battery grip ve kablosuz dosya aktarıcı

  BG-R10 battery grip ve WFT-R10 kablosuz dosya aktarıcı gibi mevcut EOS R sistem aksesuarları, EOS R5 C tarafından desteklenir. Her iki aksesuar da iki pil ünitesini (LP-E6NH, LP-E6N veya LP-E6) barındırabilirken WFT-R10, çift 2x2 5 Ghz anten ve ethernet bağlantısı ile ağ işlevselliğini iyileştirir. EOS R5 C, yerleşik Wi-Fi ve Bluetooth özelliğine sahiptir ancak Browser Remote ve Content Transfer Mobile uygulamalarını kablosuz olarak kullanmak için bu aksesuar gereklidir.

 • Kapsamlı yazılım uygulama desteği

  EOS R5 C, hem akıllı telefonlar hem kişisel bilgisayarlar için profesyonel film yapımcılığı, fotoğraf ve sanal gerçeklik uygulamalarından oluşan kapsamlı bir yelpaze ile uyumluluk sağlayarak Cinema EOS ve EOS R dünyalarını birleştirir. Buna gelişmiş ayarlara ve canlı kontrole uzaktan erişmek için kullanılan Browser Remote dahildir. Proxy dosyalarını aktarmak/meta verileri düzenlemek için Content Transfer Mobile. Yüksek kaliteli görüntü yedekleri için image.canon bulut hizmetleri.

 • 8K/60P için harici güç kaynağı

  EOS R5 C; LP-E6NH/LP-E6N/LP-E6 pillerin yanı sıra harici bir güç kaynağı (30 kare/sn üzerinde 8K kayıtlara erişmek için gereklidir) ile çalıştırılabilir. Desteklenen güç kaynakları arasında, PD-E1 adaptöründen USB-C gücünün yanı sıra DR-DE6C DC bağdaştırıcı ile CA-946 güç adaptörünün birlikte kullanımı yer alır.

 1. EOS R Sistemi adaptörlerle birlikte kullanıldığında.
 2. 2,6 Gb/saniyeye kadar 12 bit Cinema RAW Light seçenekleri.
 3. XLR Adaptörü, Stereo Mikrofon ve Speedlite gibi harici aksesuarların kullanılmasına olanak tanır. Hava koşullarına karşı korumalı Canon Speedlite'lar uyumlu değildir.
 4. Piller yalnızca Battery Grip BG-R10 ile şarj edilemez. LP-E6 pil şarj edilemez.

ŞİMDİ KAYDOLUN

Canon EOS R5 C için kaydolun

Canon EOS R5 C ile ilgili en yeni güncellemelerden, tekliflerden, ipuçları ve yardımcı bilgilerden, en son haberlerden ve yerel etkinlik davetlerinden ilk siz haberdar olun.