GÖRÜNTÜ KALİTESİ

Beklentilerin ötesinde görüntü kalitesi

Hibrit içerik üreticileri için geliştirilen EOS R7, ne çekiyor olursanız olun (fotoğraflar, videolar veya her ikisi) üstün görüntü kalitesi sunar.
Canon EOS R7 - Avantaj - Görüntü Kalitesi

EOS R7 video çekmeyi seven fotoğrafçıları da fotoğraf çekmeyi seven videografları da etkileyecek mükemmel sonuçlar sunar. Tek bir düğme dokunuşuyla fotoğraflar ve filmler arasında geçiş yapmanıza imkan tanıyan bu gerçek hibrit fotoğraf makinesi, nasıl çalışırsanız çalışın aynı hassas ayrıntıları, doğal renkleri ve net tonları sunar.

Basitçe ifade etmek gerekirse EOS R7 ile hikayelerinizi istediğiniz gibi özgürce anlatabilirsiniz.

Canon tarafından tasarlanıp üretilen 32,5 megapiksel APS-C boyutlu sensör; ayrıntı, hız ve düşük ışık performansı arasında mükemmel bir denge sağlar. Yüksek çözünürlüklü görüntüler, büyük boyutta basıldığında veya yüksek çözünürlüklü ekranlarda görüntülendiğinde etkileyici görünür. Ayrıca düzenleme sırasında görüntü kalitesinde gözle görülür bir kayıp olmadan kırpılmaları da mümkündür.

Işık az mı? Sorun değil

EOS R7 hava karardığında bile üstün görüntüler üretmeye devam eder. ISO 32.000 (ISO 51.200'e genişletilebilir) değerinde maksimum hassasiyet, düşük ışıkta bile hareketi dondurmak için yüksek enstantane hızlarının kullanılmasına imkan tanır. Bu özellik, akşam spor etkinliklerini veya gün sonunda hayvanların davranışlarını fotoğraflamak için idealdir.

Fotoğraf makinesinin konuları sürekli olarak takip eden Dual Pixel CMOS AF II sisteminin hassasiyeti, -5 EV'ye (veya film modunda - 3,5 EV'ye) kadar karanlık koşullarda güvenle ve hassasiyetle odaklama yapmanıza imkan tanır1. İş birliğine dayalı Görüntü Sabitleyici, RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM kullanırken fotoğraf makinesi titremesine karşı 7 stop'a kadar koruma sunar2.

Canon EOS R7 - Düşük Işıkta ISO 32.000

Dosya formatı seçenekleri

JPEG dosyaları, küçük dosya boyutlarına ve maksimum uyumluluğa ihtiyaç duyduğunuzda mükemmel bir seçimdir. Ancak EOS R7 başka bir seçenek daha sunar: HEIF dosyaları ("yüksek verimli görüntü dosyası") yaklaşık aynı boyut için JPEG'lere kıyasla daha iyi görüntü kalitesi sağlar. Bunlar ayrıca dinamik aralığı ve renk geçişlerini de iyileştiren 10 bit renk imkanı sağlar.

Kalite öncelikli olduğunda RAW'a geçin. EOS R7; 14 bit CR3 RAW dosyaları, minimum kalite kaybıyla daha az yer kaplayan C-RAW dosyaları ve RAW seri çekim dosyaları gibi çeşitli seçenekler sunar. Ayrıca görüntüleri çektikten sonra Digital Photo Professional yazılımımızı kullanarak bunların hassas ayarını yapmanızı sağlayan Dual Pixel RAW da mevcuttur.

RAW ile çalışma

Ücretsiz olarak indirebileceğiniz Digital Photo Professional (DPP) yazılımımız, eksiksiz bir RAW işleme çözümüdür. Görüntülere göz atın ve seçin, ayarlamalar ve düzenlemeler yapın ve ardından görüntülerinizi JPEG, HEIF veya TIFF dosyaları olarak işleyin.

DPP ayrıca Dual Pixel RAW dosyalarıyla çalışmanıza da imkan tanıyarak bokeh, netlik noktası ve gölgelenme gibi özelliklerin tümünü çekim sonrasında mikro düzeyde ayarlamanızı sağlar. Üst düzey kontrol ile mükemmel sonuçlar elde edin.

Canon EOS R7 - DPP'de RAW ile çalışma

EOS R7'den maksimum düzeyde görüntü kalitesi alabilmek için RAW görüntüleri image.canon bulut ortamında işlemeyi deneyin5,6. Görüntü kalitesini yeni seviyelere taşımak için nöral ağ görüntü işleme motoru kullanılır.

• Bozulmaların etkisinin azaltılmasıyla ince ayrıntılarda daha yüksek çözünürlük sağlanır
• Harelenme ve sahte renk daha azdır
• Kumlanmanın azaltılmasıyla yüksek ISO ayarlarında daha fazla görüntü kalitesi elde edilir
• Her türlü optik bozulma, ışık bozulması veya kırınım da düzeltilmiştir

Dönüştürülen görüntüler buluta JPEG veya HEIF dosyaları olarak kaydedilir ve daha sonra bilgisayarınıza ya da akıllı cihazınıza indirilebilir.

Büyük ve küçük ekranlara uygun filmler

EOS R7, çeşitli kare hızlarında ve sıkıştırma yöntemleriyle 4K video çekebilir. Kullanımı kolay özel menü sayesinde EOS R7'i istediğiniz gibi çalışacak şekilde kolayca ayarlayın.


Çözünürlük

Kare hızı (kare/sn)

Sıkıştırma


NTSC

PAL


4K UHD (Hassas)
(Örnekleme yapılmış 7K'dan)

29,97
23,98

25,00

IPB (Standart)

IPB (Basit)

4K UHD


59,94

 

50,00

IPB (Standart)

IPB (Basit)

29,97

25,00

IPB (Standart)

IPB (Basit)

23,98

-

IPB (Standart)

IPB (Basit)

4K UHD (Kırpma)7

59,94

50,00

IPB (Standart)

IPB (Basit)

Full HD

119,88

100,00

IPB (Standart)

IPB (Basit)

59,94

50,00

29,97

25,00

IPB (Standart)

IPB (Basit)

23,98

-

IPB (Standart)

IPB (Basit)

Fotoğraf makinesinin APS-C sensörünün tüm genişliğini kullanarak UHD 4K çekim yaparken, 60p'ye kadar kare hızları kullanılabilir. Bu, hareketli nesnelerin hareketinin olağanüstü netlikte yeniden oluşturulmasına ve düzenleme sırasında net ağır çekim efektleri oluşturulmasına imkan tanır.

Üst düzey görüntü kalitesi için fotoğraf makinesinin sensöründen 7K veri örnekleyerek çok ayrıntılı 4K/30p çekimler yapan EOS R7 4K Hassas modunu deneyin. Sonuçlar, 4K ekranlarda oynatıldığında mükemmel görünür ve düzenleme sırasında, Full HD'de çıktı alırken kırpılabilir. Ayrıca ekstra telefoto imkanı için özel 4K UHD kırpma modu ve 120p'ye kadar kare hızlarında Full HD kaydı da bulunur.

Canon EOS R7 - Video Modları

EOS R7 her türlü video iş akışınıza uyum sağlar

İster sosyal medya için hızlı, spontane film klipleri çekin, ister kısa film setinde titizlikle planlanmış çekimler yapın, EOS R7 mükemmel sonuçlar sunar.

EOS R7, ciddi bağımsız film yapımcıları için Canon Log 3 özelliğini sunar. Özellikle oluşturulmuş bu "düz" renkli profil, yalnızca sahnenin en parlak ve en karanlık kısımlarındaki ayrıntıları korumakla kalmaz, aynı zamanda düzenleme sırasında çekimde renk tonlaması yapılmasını da kolaylaştırarak ciddi video prodüksiyonları için zorunlu olan bir ihtiyacı karşılar. BT709, BT2020 ve Sinema Gamı renk alanları da desteklenir.

30 dakikadan fazla olan film klibi sürelerini de destekleyen EOS R7, röportajlar veya aksiyonun uzun sürdüğü etkinlikler için idealdir 3.

Fotoğraf makinesinin video çekimi sırasında son derece etkili olan, sınıfında lider görüntü sabitleme özelliği, belgesel ve hızlı tempolu film yapımcılığı projeleri için idealdir. Fotoğraf makinesinin Dahili Görüntü Sabitleyicisiyle desteklenen Otomatik Seviye özelliği, ufuk çizgilerinin düz kalmasını ve çekimlerinizin profesyonel görünmesini sağlar.

EOS R7 ses kaydı ve ses izleme için mikrofon ve kulaklık soketlerinin yanı sıra, harici kayıt cihazları ve monitörler için HDMI bağlantısına da sahiptir.

Sosyal medya içerikleri oluşturma konusunda ciddi olanlar, reels ve hikayeler için ideal olan dikey video çekimi desteğinden faydalanabilir. EOS R7 YouTube'a doğrudan canlı yayını da destekler4 ve akıllı telefonunuzla sorunsuz bir şekilde bağlantı kurarak içeriklerinizi gerekli yere kolayca aktarır.

 1. 23°C/73°F'de, f/1,2 lens, Merkez AF noktası, Tek Çekim AF, ISO100 ile fotoğraf çekimi sırasında. Odak dışı Düzleştirme kaplamalı RF lensler hariç
 2. 150 mm odak uzaklığında RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM ile CIPA standardına göre 7 stop'lu
 3. Kullanılabilir maksimum film sürekli kayıt süresi: Normal: 6 sa.
  Yüksek Kare Hızında film (Full HD 120/100 kare/sn): 90 dk.
  Fotoğraf makinesinin iç sıcaklığı çok yükselirse kayıt süresi kısalabilir.
  4K 30p HQ: Yaklaşık 60 dakika (+23°C'den başlandığında).
  4K 60p Kırpma: Yaklaşık 60 dakika (+23°C'den başlandığında).
 4. Fotoğraf makinesinin canlı yayın hizmeti yalnızca YouTube'da canlı yayını destekler. Canlı yayın hizmetini kullanabilmek için image.canon adresinden kaydolmanız gerekir. En son gereksinimler için YouTube'a göz atın. YouTube'daki canlı yayın akışı, bildirimde bulunulmaksızın değiştirilebilir, durdurulabilir veya sonlandırılabilir. Canon, YouTube'daki canlı yayın dağıtımları da dahil olmak üzere üçüncü tarafların hizmetleri konusunda hiçbir sorumluluk kabul etmez.
 5. Hizmet, Temmuz 2022 sonlarında başlatılacak ve fotoğraf makinesi ürün yazılımının güncellenmesi gerekecektir
 6. RAW seri çekim modunda çekilen RAW görüntüleri geliştirilemez.
  Bulut RAW görüntü işleme ücretli bir hizmettir.
  Canon Imaging Uygulaması Service Plan aracılığıyla bir plan satın alınması gerekir.
  Daha fazla bilgi için https://sas.image.canon/ adresini ziyaret edin
 7. 4K 60p çekim modu, yatay alanın %55'i kadar kırpılır.

İlgili makaleler

 • AVANTAJLAR

  Yeni Nesil Otomatik Odaklama

  EOS R7'ye; EOS R3, EOS R5 ve EOS R6 fotoğraf makinelerimizde bulacağınız derin öğrenme teknolojili yapay zeka ve iTR AF teknolojisini ekledik.

 • AVANTAJLAR

  Hız ve Performans

  Fotoğraflamak için mükemmel olan sahneler bir saniyeden bile kısa sürer. Bu yüzden EOS R7'yi olağanüstü hızlı olacak şekilde tasarladık.

 • AVANTAJLAR

  Aynasız bir fotoğraf makinesine geçiş yapın

  Canon DSLR'nizi yükseltmeyi mi düşünüyorsunuz? Yeni teknolojilerle donatılan DSLR dostu EOS R7, aşina olduğunuz kullanışlılığı sunan sezgisel kontrollere sahiptir.

 • AVANTAJLAR

  Üst Düzey Görüntü Sabitleme

  Tripoda ihtiyaç duymadan elde uzun pozlamalı fotoğraflar çekebildiğinizi ve hareketli konuları özellikle bulanıklaştırabileceğinizi hayal edin.

 • AVANTAJLAR

  İzleyicilerinize ulaşın

  EOS R7, Canon Camera Connect uygulaması aracılığıyla akıllı telefonunuzla, tabletinizle veya bilgisayarınızla birlikte çalışabilen bağlı bir fotoğraf makinesidir.

 • BÜLTEN

  İlham alın, hemen kaydolun

  Canon'dan en yeni teklifleri, ipuçları, yardımcı bilgileri, haberleri ve yerel etkinliklere davetleri asla kaçırmayın.