Görüntü Sabitleme

Siz sabit olmasanız bile sabitliğini korur

EOS R7'deki Dahili Görüntü Sabitleyici (IBIS), kullandığınız lens ne olursa olsun son derece etkili görüntü sabitleme sağlar. Ancak optik IS özelliğine sahip bir RF lens eklediğinizde, sistem tam potansiyeline ulaşır.
Canon EOS R7 - Avantaj - Üst Düzey Görüntü Sabitleme

Fotoğraf makinesinin yüksek hızlı RF yuvasını kullanarak birlikte çalışan mekanik gövde ve optik lens tabanlı Görüntü Sabitleyiciler, RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM1 ile fotoğraf makinesi titremesine karşı 7 stop'a kadar koruma sağlar ve aynı zamanda 8,0 stop ile dünyanın en yüksek düzey2 görüntü sabitlemesini sunar3

EOS-R sisteminin geniş lens yuvası, IS olmayan lenslerle (hızlı sabit gibi) çekim yaparken bile EOS R7'nin IBIS'sinin fotoğraf makinesi titremesine karşı son derece etkili koruma sağlamasına olanak tanır.
Düzeltme Ekseni
Lens Eğim/Sapma X/Y Rulo

EF

IS olmadan Dahili IS Dahili IS Dahili IS
Optik IS Optik IS Dahili IS Dahili IS
Hybrid IS Optik IS Fotoğraf: Optik IS
Film: Dahili IS
Dahili IS
RF IS olmadan Dahili IS Dahili IS Dahili IS
Optik IS Koordineli Kontrol4:
Optik IS + Dahili IS
Dahili IS Dahili IS
Hybrid IS Koordineli Kontrol:
Optik IS + Dahili IS
Fotoğraf: Optik IS
Film: Dahili IS
Dahili ISGörüntü sabitlemeye yönelik bu iş birlikçi yaklaşım, yeni yaratıcı fırsatlar dünyasının kapılarını açıyor. Diğer her şeyin netliğini korurken hareket eden konuları bulanıklaştırmayı sağlayan birkaç saniyelik enstantane hızlarında elde çekim imkanı, hantal bir tripod kullanma gereksinimini ortadan kaldırır.

Telefoto odak uzaklıkları ile çalışan vahşi yaşam ve spor fotoğrafçıları, EOS R7'nin iş birliğine dayalı görüntü sabitleme özelliğinin mümkün olan en net sonuçları sağlayacağından emin olarak düşük ışık koşullarında bile elde çekim yapma özgürlüğüne bayılacak.

Canon EOS R7 - IS Karşılaştırması

Seviye düzeltme

Fotoğraf makinesinin IBIS sisteminin eğilebilme hareketi, manzaralı resimlerdeki eğimli ufuk çizgilerini ortadan kaldırarak görüntülerde seviye düzeltmeye imkan tanır.

Canon EOS R7 - Otomatik Hizalama Karşılaştırması

Yeni Panoramik Çekim sahne modu, dahili IS özelliğini kullanarak fotoğraf makinesini sola, sağa, yukarı veya aşağı kaydırırken oluşan sallanma hareketini telafi eder. Bu sayede, hareketin yol açtığı yanlış hizalamaların daha az olduğu, daha yüksek kaliteli panorama çekimleri elde edilir.

Canon EOS R7 - Panoramik

EOS R7, kaydırmayı (arka planı bulanıklaştırmak amacıyla hareketli bir konuyu takip ederken düşük enstantane hızıyla çekim yapma) da kolaylaştırır. Kaydırma sahne modunu seçtiğinizde, fotoğraf makinesinin AF'si aracı algılayıp takip eder. Görüntü Sabitleyici ise siz kaydırma yaptığınız sırada, dikey fotoğraf makinesi sallanma hareketi için düzeltme yapar. Hatta fotoğraf makinesi, "konu titremesini" telafi etmek için konu tanıma özelliğini bile kullanarak çok daha başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Canon EOS R7 - Kaydırma Modu

Ultra net, sabit video

EOS R7'nin sınıfında lider iş birlikçi IS teknolojisi, video çekimlerini de sabitleyerek dolly veya gimbal kullanılarak çekilmiş gibi görünen olağanüstü net sonuçlar sunar. Üçüncü bir IS türü, Movie Digital IS de eklenebilir ve EOS R7'nin IBIS'si ve OIS'si ile birlikte çalışarak daha da net sonuçlar sunar.

 1. 150 mm odak uzaklığında RF-S 18-150mm F3.5-6.3 IS STM ile CIPA standardına göre 7 stop'lu.
 2. Tüm değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makineleri arasında. 23 Mayıs 2022 tarihi itibariyle (Canon tarafından yapılan araştırmaya göre). IS performansı EOS R3, EOS R5 ve EOS R6 ile aynıdır.
 3. Eğim/Sapma yönü, CIPA standardına göre 105 mm odak aralığı mesafesinde RF 24-105 mm F4 L IS USM ile 8,0 stop'lu. Satın alındığı döneme bağlı olarak lens ürün yazılımının güncellenmesi gerekir.
 4. Mayıs 2022 itibariyle. RF600mm F11 IS STM ve RF800mm F11 IS STM hariç

İlgili makaleler

 • AVANTAJLAR

  Yeni Nesil Otomatik Odaklama

  EOS R7'ye; EOS R3, EOS R5 ve EOS R6 fotoğraf makinelerimizde bulacağınız derin öğrenme teknolojili yapay zeka ve iTR AF teknolojisini ekledik.

 • AVANTAJLAR

  Hız ve Performans

  Fotoğraflamak için mükemmel olan sahneler bir saniyeden bile kısa sürer. Bu yüzden EOS R7'yi olağanüstü hızlı olacak şekilde tasarladık.

 • AVANTAJLAR

  Görüntü Kalitesi

  İster fotoğraf ister video çekiyor olun, EOS R7 32.5 megapiksel CMOS sensör ve DIGIC X görüntü işlemcisi sayesinde etkileyici sonuçlar elde edin.

 • AVANTAJLAR

  Aynasız bir fotoğraf makinesine geçiş yapın

  Canon DSLR'nizi yükseltmeyi mi düşünüyorsunuz? Yeni teknolojilerle donatılan DSLR dostu EOS R7, aşina olduğunuz kullanışlılığı sunan sezgisel kontrollere sahiptir.

 • AVANTAJLAR

  İzleyicilerinize ulaşın

  EOS R7, Canon Camera Connect uygulaması aracılığıyla akıllı telefonunuzla, tabletinizle veya bilgisayarınızla birlikte çalışabilen bağlı bir fotoğraf makinesidir.

 • BÜLTEN

  İlham alın, hemen kaydolun

  Canon'dan en yeni teklifleri, ipuçları, yardımcı bilgileri, haberleri ve yerel etkinliklere davetleri asla kaçırmayın.