AYNASIZ FOTOĞRAF MAKİNELERİNE GEÇİŞ

Yaratıcılığınızı özgür bırakın

EOS R7 yeni teknolojilerle dolu olmasına rağmen, daha önce Canon EOS DSLR kullanmış olan herkes için tanıdık ve kolay bir kullanım sunar. Daha önce Canon EOS DSLR kullanmamış olsanız bile bu fotoğraf makinesini çok seveceksiniz.
Canon EOS R7 - Aynasız Fotoğraf Makinesine Geçin: Never break your flow.

Aynasız EOS R sistemine geçiş, olağanüstü yaratıcı avantajlar sunarak daha önce mümkün olmayan şekillerde çekim yapmanızı sağlar. Bu önemli bir değişikliktir ancak mevcut kitinizin EOS R7 ile sorunsuz çalışacağından emin olabilirsiniz.

Dünyaya açılan pencereniz

Fotoğraf makinesinin büyük, parlak ve ayrıntılı 2,36 milyon noktalı elektronik vizörü, yüzde 100 kapsama sunar ve bir fotoğrafın çekildiğinde pozlama, beyaz dengesi, Görüntü Stili ve alan derinliği gibi özelliklerle tam olarak nasıl görüneceğini önizleme imkanı sağlar. Vizör gecikmesinin ve karartmanın ortadan kaldırılmasıyla doğal ve sürükleyici bir deneyimin tadını çıkarın.

Canon EOS R7 - Dünyaya açılan pencereniz

1,15x büyütme oranı ve fotoğraf makinesinin gövdesinden ayarlanan 22 mm bakış noktası sayesinde uzun sürelerde bile rahatça kullanılabilir. 120 kare/sn'lik yüksek yenileme hızı2, hareketli nesneler için doğal görünüm sunar. En yüksek performans için güç tasarrufu modu veya akıcı mod seçeneklerinden birinde kullanılabilir.

APS-C avantajı

Yakınlaşmanız gereken ancak belirli bir mesafeden fazla yakınlaşamadığınız durumlarda, EOS R7 büyük bir avantaj sağlar. Fotoğraf makinesi, tam kare fotoğraf makinelerindeki aynı odak uzaklığına sahip lenslere kıyasla 1,6 kat daha fazla telefoto menzili sağlayan bir APS-C boyutlu sensörle geliştirilmiştir.

Bu, kadrajı uzak mesafeden doldurmanın çok önemli olduğu vahşi yaşam, spor ve aksiyon fotoğrafçılığı için olağanüstü bir gelişmedir. Çok daha hafif ve kolay taşınabilir olan ve sizi yavaşlatmayan ekipmanlar sayesinde profesyoneller gibi görüntüler elde edin.

Canon EOS R7 - APS-C ile Tam Kare Fotoğraf Makinelerinin Karşılaştırması

DSLR dostu

DSLR dünyasından EOS R7'a geçiş yapanların, yeni fotoğraf makinesine alışması çok uzun sürmeyecek. Kontroller onları bulmayı umduğunuz yerlerdedir. Özellikleri geliştirilen menü sayfaları ise tanıdık bir his sunmaya devam eder. Optik vizör deneyimini simüle eden ve görüntü efektlerini önizlemek yerine karanlık gölgelerdeki ayrıntıları ve parlak vurguları ortaya çıkarmak için HDR teknolojisini kullanan bir OVF Yardımcısı modu bile bulunur.

Canon EOS R7 - OVF Yardımcısı Karşılaştırması

Canon EF ve EF-S lensler, bir lens adaptörü aracılığıyla (ürün yelpazesinde üç adet bulunur) EOS R7 ile uyumluluk kazanır. AF, AE, IS ve diğer birçok lens teknolojisi, tıpkı daha önce çalıştığı gibi çalışır.

EOS R7'de de, DSLR'lerimizin çoğunda (EOS 7D serisinin yanı sıra EOS 70D, EOS 80D ve EOS 90D dahil) bulunan LP-E6 pil ailesi kullanılmıştır. Bu, farklı fotoğraf makinesi gövdelerinde aynı pilleri kullanmayı kolaylaştırır.1

Sezgisel kontroller

Daha önce üretilen fotoğraf makinelerini temel alan ve yeni özelliklerle geliştirilen her EOS fotoğraf makinesi, tasarımda evrim niteliğindedir. Örneğin, EOS R7'deki Kontrol Kadranı ile çevrili AF noktası seçme kumanda kolu, iki klasik EOS kontrolünün birleşimini sunar. Fotoğraf makinesi vizörünün hemen yanında, makineyi tutarken başparmağınızın durduğu noktada bulacağınız bu özellik, hem hızlı hem de sezgisel çekim için idealdir.

Canon EOS R7 - Sezgisel Kontroller

Fotoğraf makinesinin ön kısmında, makine gözünüzdeyken kolayca bulabileceğiniz bir odak modu düğmesi bulunur. Bu özellik, fotoğrafçıların kendi odak düğmesi olmayan lenslerle bile otomatik odaklama ve manuel odaklama arasında kolayca geçiş yapmasını sağlar. Düğmenin ortasında, çeşitli görevleri gerçekleştirmek üzere programlanabilecek özelleştirilebilir bir işlev düğmesi bulunur.

Canon EOS R7 - Kontroller

Bir EOS fotoğraf makinesinden bekleneceği gibi, çoğu özelleştirilebilir olan kontrolleri istediğiniz gibi çalışacak şekilde programlayabilirsiniz. Ana menü sisteminde, en sık kullandığınız komutları tek bir yerde bir arada tutan özelleştirilebilir Menüm ekranı bulunur. Üç özel çekim modu ise en sevdiğiniz çalışma şeklini anında yüklemenizi sağlar.

Değişken Açılı dokunmatik ekran fotoğrafçıların alışılmadık açılardan ve yeni perspektiflerden kompozisyon oluşturup çekim yapmasını sağlarken, video kullanıcılarının da rahatça ve maksimum dengeyle çekim yapmasına imkan tanır.

Güven veren üretim kalitesi

EOS R7, sağlam magnezyum alaşımı yapısı ve düzinelerce koruyucu kauçuk contası sayesinde toza, kire ve suya karşı dayanıklıdır3. Zorlu ortamlarda çalışırken veya hava şartları kötüleştiğinde, hiçbir anı kaçırmadan güvenle çekim yapmaya devam edebilirsiniz.

Bu sağlam üretim kalitesi, EOS R7'nin ağırlığını artırmaz. Aslında EOS 7D Mark II'den daha hafif ve daha kolay taşınabilir olan EOS R7, hareket halindeki fotoğrafçılar için mükemmel bir seçenektir.

Canon EOS R7 - Dayanıklılık

İki kat fazla depolama alanı, iki kat fazla güvenlik

EOS R7'nin çift UHS-II SD bellek kartı yuvaları, zorlu anlarda güvenle çekim yapmanızı sağlar. Bunlar çeşitli şekillerde yapılandırılabilir.

Otomatik yedekleme için – Önemli olayları çekerken ve en kötü olasılığa karşı kendinizi garanti altına almaya ihtiyacınız olduğunda harika bir seçenektir. Seyahat fotoğrafçılarının favori taktiği.

Taşma – Kartlardan biri dolduğunda, fotoğraf makinesi görüntüleri otomatik olarak ikinci karta kaydeder, böylece bir an için bile çekimi durdurmanıza gerek kalmaz. Tek bir saniyeyi bile kaçırmak istemeyeceğiniz düğün, vahşi yaşam ve spor etkinliği çekimleri için idealdir.

Bir karta JPEG dosyalarını, diğer karta RAW dosyalarını kaydedin – Düzenleme için kullanacağınız asılları RAW dosyası olarak ayrı kaydedin.

Bir karta filmleri, diğer karta fotoğrafları kaydedin – İçeriklerinizi düzenli tutun veya videolar için daha büyük bir kart, fotoğraflar için ise daha küçük bir kart kullanın. Etkinliklerde veya belgesel projelerinde hibrit çekimler için idealdir.

Canon EOS R7 - İki kat daha fazla depolama alanı

Aksesuar yuvası

EOS R7, yeni cihazların ve aksesuarların hızlı ve kolay şekilde bağlanmasını sağlayan gelişmiş yeni bir flaş yuvasına sahiptir. Bu cihazlar arasında, filmlerinizin hak ettiği müzik kalitesi için bir dijital mikrofon ve bir XLR mikrofon adaptörü de bulunur. Belirli Speedlite'lar ve Speedlite aktarıcıları da fotoğraf makinesine aynı şekilde bağlanarak aydınlatma koşullarını kontrol etmenizi sağlar.

Canon EOS R7 - Aksesuar Yuvası
 1. LP-E6NH / LP-E6N ile USB üzerinden şarj edilebilir. LP-E6 veya kimliği doğrulanmamış piller için USB üzerinden şarj desteklenmez. Piller, kalan pil seviyesi düşük olmadığı sürece şarj edilmeyebilir.
 2. AF modu kullanımı sırasında, deklanşör düğmesine yarım bastığınızda veya sürekli çekim sırasında maksimum kare hızı saniyede 59,94 karedir. Kullandığınız lense veya çekim koşullarına bağlı olarak gösterilen kare hızının daha düşük olabileceğini unutmayın.
 3. Fotoğraf makinesi toza ve neme karşı dayanıklı olarak tasarlanmış olsa da; toz, kir, su, tuz vb. gibi maddelerin makineye giremeyeceği garanti edilemez. Ayrıntılar için teknik özelliklere bakın

İlgili makaleler

 • AVANTAJLAR

  Yeni Nesil Otomatik Odaklama

  EOS R7'ye; EOS R3, EOS R5 ve EOS R6 fotoğraf makinelerimizde bulacağınız derin öğrenme teknolojili yapay zeka ve iTR AF teknolojisini ekledik.

 • AVANTAJLAR

  Hız ve Performans

  Fotoğraflamak için mükemmel olan sahneler bir saniyeden bile kısa sürer. Bu yüzden EOS R7'yi olağanüstü hızlı olacak şekilde tasarladık.

 • AVANTAJLAR

  Görüntü Kalitesi

  İster fotoğraf ister video çekiyor olun, EOS R7 32.5 megapiksel CMOS sensör ve DIGIC X görüntü işlemcisi sayesinde etkileyici sonuçlar elde edin.

 • AVANTAJLAR

  Üst Düzey Görüntü Sabitleme

  Tripoda ihtiyaç duymadan elde uzun pozlamalı fotoğraflar çekebildiğinizi ve hareketli konuları özellikle bulanıklaştırabileceğinizi hayal edin.

 • AVANTAJLAR

  İzleyicilerinize ulaşın

  EOS R7, Canon Camera Connect uygulaması aracılığıyla akıllı telefonunuzla, tabletinizle veya bilgisayarınızla birlikte çalışabilen bağlı bir fotoğraf makinesidir.

 • BÜLTEN

  İlham alın, hemen kaydolun

  Canon'dan en yeni teklifleri, ipuçları, yardımcı bilgileri, haberleri ve yerel etkinliklere davetleri asla kaçırmayın.