HIZ VE PERFORMANS

15 kare/saniye ve ötesinde, son derece hızlı

Bir saniyeden de kısa süren hızlı anları yakalamak için olağanüstü hızlı bir fotoğraf makinesi gerekir. Aksiyon, spor ve vahşi yaşam çekimlerinin yanı sıra, günlük fotoğraf çekimleri de yapanlar için tasarlanmış olan bu süper hızlı aynasız fotoğraf makinesiyle EOS R7'nin dünyasına adım atın.
Canon EOS R7 - Avantaj - Hız ve Performans

Mekanik deklanşör kullanıldığında saniyede 15'e kadar RAW + JPEG dosyası yakalayabilir, sessiz elektronik deklanşör kullanıldığında ise 30 kare/sn'de çekim yapabilir1. Tümü eş zamanlı AF izleme ve otomatik pozlama özellikleriyle. Daha büyük ara bellek, tek bir 15 kare/sn seri çekimde 51 adede kadar RAW dosyası veya 224 JPEG görüntüsü çekmenize imkan tanır2.


Fotoğraf makinesinin 1/16.000 saniyelik olağanüstü yüksek enstantane hızına sahip elektronik deklanşörü, fotoğrafçıların en hızlı hareketi bile dondurmasına ve alan derinliğini kısıtlamak amacıyla parlak koşullarda geniş diyaframlar kullanmasına imkan tanır.

Mekanik deklanşörü kullanırken uygulanabilecek ve iç mekan spor veya etkinlik fotoğrafçılığı için ideal olan titreme önleyici çekim de mevcuttur. Bu özellik, titreyen yapay ışık algılandığında otomatik olarak etkinleştirilir ve her çekimi titreyen ışığın en yüksek parlaklığıyla aynı seviyeye getirir. Tüm görüntülerde tutarlı pozlamalar elde edilir.

RAW seri çekim

Fotoğrafçılar, çok sayıda kareyi düzenli tutmaya yardımcı olması için 30 kare/sn'ye varan hızlarda çekilen RAW görüntülerin seri çekimlerini tek bir dosya olarak kaydetmeyi tercih edebilir. RAW görüntüleri daha sonra ayrı ayrı çıkartılarak JPEG veya HEIF dosyaları olarak işlenebilir.

Ön Çekim etkinleştirildiğinde, fotoğraf makinesi deklanşöre basılmadan 0,5 sn önce görüntü kaydetmeye başlar ve böylece siz tepki veremeden gerçekleşen o anları bile her zaman yakalamanızı sağlar. Bu özellik, benzersiz anları yakalamaya çalıştığınız vahşi yaşam fotoğrafçılığı için mükemmel bir araçtır.

Canon EOS R7 - RAW Seri Çekim

Hızlı tepki verecek şekilde geliştirilmiştir

EOS R7'yi elinize alır almaz hızlı ve hassas kullanımını fark edeceksiniz. Güçlü DIGIC X görüntü işlemcisi, neredeyse anında başlatma ve üst düzey tepki hızı sunarak anı yakalamak için her zaman hazır olmanızı sağlar.

Görüntüler hızlı UHS-II SD bellek kartlarına kaydedilebilir; fotoğraf makinesinin çift kart yuvası sayesinde iki bellek kartı için yer bulunur.

DIGIC X işlemci ayrıca EOS R7'nin üst düzey AF izleme ve sürekli çekim özelliklerini de destekler. Hızlı UHS-II SD bellek kartları kullanıldığında, fotoğraf makinesinin mekanik deklanşörü kullanılarak 15 kare/sn'ye kadar hızlarda 51 RAW dosyalık, 187 CRAW dosyalık veya 224 JPEG dosyalık seri çekimler elde edilebilir. Elektronik deklanşörü 30 kare/sn1 gibi olağanüstü bir hızda kullanırken; 42 RAW dosyalık, 93 CRAW dosyalık ve 126 JPEG dosyalık seri çekimler elde edin2.

Canon DIGIC X İşlemci

Fotoğraf makinesinin sezgisellik sunacak şekilde yerleştirilen kontrolleri, makineyi gözünüze getirdiğinizde doğal şekilde parmaklarınızın ve başparmaklarınızın altına kalır. Birleştirilmiş AF çoklu kontrol ve kontrol kadranı, pratik kullanım için başparmağa yakın bir konumdadır. Bu sayede AF noktasını ayarlamak, ayarları değiştirmek veya görüntülerin arasında gezinmek için gözünüzü vizörden ayırmanıza gerek kalmaz. Fotoğraf makinesinin dokunmatik ekranı üzerinde, dokunma ve sürükleme hareketleriyle AF noktası seçimi de yapılabilir.

Canon EOS R7 - AF Noktası Seçici

Videolarda mükemmel şekilde yakalanan akıcı hareketler

EOS R7, hızlı hareket eden spor ve vahşi yaşam nesnelerini videoda yakalamak için de mükemmel bir araçtır. 60p'ye varan kare hızlarında 4K çekimler ve 120p'ye varan hızlarda Full HD çekimler yapmak için güç düğmesini "fotoğraflar" seçeneğinden "filmler" seçeneğine getirmeniz yeterlidir. Hareket akıcı bir şekilde yeniden oluşturulur ve çekim yavaşlatıldığında, net, ağır çekim ile hassas ayrıntılar yakalanır.

Kullanımı son derece kolay bir vizör

EOS R7, çevrenizi kristal netliğinde görmenizi sağlayan, 2,36 milyon noktalı kullanışlı ve hassas bir elektronik vizöre (EVF) sahiptir. Deklanşör düğmesine basarak pozlama ve beyaz dengesinden alan derinliğine ve Görüntü Stiline kadar tüm özellikleriyle çekiminizin tam olarak nasıl görüneceğini önizleyin. Hatta EVF'yi kullanarak resimleri ayrıntılı olarak da inceleyebilirsiniz.

Bu özelleştirilebilir bir özellik olduğundan, bilgi alırken dikkatinizin dağılmaması için fotoğraf makinesinin EVF'sinde istediğiniz düzeyde çekim bilgisi görüntülemeyi seçebilirsiniz. EOS R7 kullanıcıları ayrıca Akıcı mod (120 kare/sn yenileme hızı) ve Güç Tasarrufu modu (60 kare/sn yenileme hızı) arasından seçim yapabilirler.

Canon EOS R7 - Kolay Kullanım

DSLR fotoğraf makinelerinden geçiş yapanlar için EOS R7 EVF, optik vizör deneyimini simüle eden bir OVF Yardımcısı modu sunar. Bu mod, son derece kapsamlı dinamik aralık ve ton geçişi özellikleri sağlar. Bu yeni aynasız fotoğraf makinesi, DSLR benzeri bir deneyim sunar.

 1. Sürekli çekim hızı, çeşitli koşullara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ayrıntılar için teknik özelliklere bakın.
 2. 32 GB UHS-II kart ile Canon test standartları kapsamında (Tek Çekim AF, ISO 100 sırasında Standart Görüntü Stili) Görüntü sayısı, çeşitli ayarlara ve kullanılan lense bağlıdır. Desteklenen lenslerle ilgili bilgi almak için lütfen "cam.start.canon" adresini ziyaret edin

İlgili makaleler

 • AVANTAJLAR

  Yeni Nesil Otomatik Odaklama

  EOS R7'ye; EOS R3, EOS R5 ve EOS R6 fotoğraf makinelerimizde bulacağınız derin öğrenme teknolojili yapay zeka ve iTR AF teknolojisini ekledik.

 • AVANTAJLAR

  Görüntü Kalitesi

  İster fotoğraf ister video çekiyor olun, EOS R7 32.5 megapiksel CMOS sensör ve DIGIC X görüntü işlemcisi sayesinde etkileyici sonuçlar elde edin.

 • AVANTAJLAR

  Aynasız bir fotoğraf makinesine geçiş yapın

  Canon DSLR'nizi yükseltmeyi mi düşünüyorsunuz? Yeni teknolojilerle donatılan DSLR dostu EOS R7, aşina olduğunuz kullanışlılığı sunan sezgisel kontrollere sahiptir.

 • AVANTAJLAR

  Üst Düzey Görüntü Sabitleme

  Tripoda ihtiyaç duymadan elde uzun pozlamalı fotoğraflar çekebildiğinizi ve hareketli konuları özellikle bulanıklaştırabileceğinizi hayal edin.

 • AVANTAJLAR

  İzleyicilerinize ulaşın

  EOS R7, Canon Camera Connect uygulaması aracılığıyla akıllı telefonunuzla, tabletinizle veya bilgisayarınızla birlikte çalışabilen bağlı bir fotoğraf makinesidir.

 • BÜLTEN

  İlham alın, hemen kaydolun

  Canon'dan en yeni teklifleri, ipuçları, yardımcı bilgileri, haberleri ve yerel etkinliklere davetleri asla kaçırmayın.