YAZDIRMAYLA İLGİLİ İPUÇLARI

Hibrit çalışmayı sorunsuz hale getiren yazıcıyı keşfedin

Canon PIXMA TR4650'nin neden uzaktan çalışmaya geçiş sürecinde kullanılabilecek en iyi ev yazıcısı olduğunu öğrenin.
Bir ev-ofiste masada duran Canon PIXMA yazıcı.

Covid-19 salgını çalışanları evlerinden çalışmaya mecbur bıraktığında, Bristol'da yaşayan amatör bir fotoğrafçı ve bir reklam ajansında strateji direktörü olan Jamie Watson kısa süre içinde evindeki yemek odasını ev-ofisine çevirdi. Teslim zamanları yaklaştıkça ve yaratıcılığını kaybettikçe bir şeyin eksik olduğunu anladı: İyi bir yazıcısı yoktu.

Salgın nedeniyle kapanma şartları hafifledikçe daha hibrit bir çalışma düzenine geçiyoruz ve evden ve ofisten çalışma arasındaki bu geçiş her zamankinden daha önemli. Jamie çeşitli markalar için yenilikçi kampanyalar ve daha fazlasını üretmeye yardımcı olmak adına hem müşterilerle hem araştırma ve yaratıcı konsept ekipleriyle çalışıyor. Şu an hem evinden hem de ofisinden çalışıyor ve her iki çalışma şeklinin de getirdiği özgürlüklerin değerini biliyor.

Bir işin teslim zamanı yaklaşırken veya bir toplantı öncesi baskı almanız gerektiğinde anladığımız üzere, kusursuz bir ev-ofis ancak iyi bir yazıcıyla tamamlanabilir. Birçoğumuzun uzaktan çalıştığı bir dönemde yazıcılar, daha az ekran başında kalmamızı sağlayan ve hatta yaratıcılık sürecimizi hızlandırabilecek teknolojik ve işlevsel cihazlardır.

Ev ve ofis ortamları arasındaki geçiş, doğru ekipmanlarla tamamen sorunsuz hale getirilebilir. 4'ü 1 arada kompakt Canon PIXMA TR4650 başta olmak üzere Canon'un yüksek performanslı yazıcıları ile aynı profesyonel baskı standardını hızla ve kolayca yakalamak mümkündür.

"Yapacak çok fazla işim olduğunda evden çalışmak ofisteki dikkat dağıtıcı şeylerden kaçmanın harika bir yolu," diyor Jamie. "Zamanınızı biraz daha iyi yönetebiliyorsunuz ve geleneksel çalışma saatlerini biraz esnetebiliyorsunuz. Elbette işe gidip gelmek için yolculuk yapmanıza da gerek yok. Bu sayede bir gün içinde biraz daha fazla iş tamamlayabiliyorsunuz. Bisiklete binmeyi çok seviyorum, ofise gidip gelirken yolda geçecek zamanı düşünmeden bisiklet gezileri yapabiliyorum."

Ancak ekip üyeleriyle iş birliği içinde çalışmak ofis ortamında daha kolay ve görevler daha verimli bir şekilde tamamlanabiliyor.

Burada Jamie, evden çalıştığı günlerde ekran başından kalkıp tamamen projelere odaklanabilmesi için ev yazıcısının ona nasıl farklı bir yol sunduğunu anlatıyor.

Baskı konusunda içiniz rahat olsun

Bir Canon yazıcının ön tepsisini kapatan bir adam.

4'ü 1 arada Canon PIXMA TR4650 yazıcı; dört renkli Hibrit Mürekkep ve gelişmiş kartuş takma özelliğiyle kartuş değişimlerinizi daha basit ve kolay hale getiriyor.

Canon PIXMA TR4650 yazıcı, Jamie'ye dizüstü bilgisayarının başından kalkması ve işi için gerekli olan basılı kopyalara odaklanması için yardımcı oluyor. "Müşteri bilgilendirme yazılarını kağıttan okumayı tercih ediyorum," diyor Jamie ve ekliyor: "Bu sayede daha fazla bilgiyi anlayabiliyorsunuz ve ekranınızda bulunan e-posta veya ekip sohbeti bildirimleri gibi şeyler dikkatinizi dağıtmıyor. Okuduğunuz şeye odaklanmak, belirli yerlerini vurgulamak ve gerekli noktalara sorular eklemek bu şekilde daha kolay. Yaptığım işe ve okuduğum bilgilere daha iyi odaklandığımı hissediyorum.

"Araştırma ajanslarından çok sayıda farklı tablo ve grafik içeren araştırma sonuçlarını aldığımızda, slaytların sayfalarını gezmektense verileri önümdeki kağıtlarda karşılaştırmayı tercih ediyorum. Bu şekilde tek seferde bir bilgiye odaklanıyorsunuz," diye ekliyor.

Ofiste çalışırken yazıcıların kurulumlarıyla, kalan kağıtla veya mürekkep seviyesiyle uğraşmanız gerekmez. Evde de bunun böyle olması gerekir. Belge kaldırma hatırlatıcı bildirimi, kağıt yüklemeyi kolaylaştıran geliştirilmiş bir ön kağıt tepsisi ve hızlı, kolay kartuş takma imkanı, Jamie gibi profesyoneller için bu ev yazıcısını kullanıcı dostu ve verimli bir çözüm haline getirir.

PIXMA TR4650 yazıcının baskı, kopyalama, tarama, bakım, mürekkep seviyesi kontrolü ve yeni mürekkep satın alma işlevlerinin tamamen Canon PRINT uygulamasıyla kontrol edilebilmesiyle bilgisayar kullanmanıza gerek kalmaz.

Kalemle kağıdın dijital birleşimi

Canon ev yazıcısından baskı almak için akıllı telefonunu kullanan bir kişi.

Evden çalışırken farklı işleri farklı odalarda yapmak Jamie'nin işine odaklanmasına yardımcı oluyor. "Ofisteyken mekan değiştirmek ve zihnimi biraz yenilemek için hareket halinde oluyorum. Masamda da oturabilirim ama aynı şekilde öğle yemeği alanında veya çatı terasında da oturabilirim," diyor. "Bunu evde de yapıyorum. Çalışmalarımın baskısını alıyorum ve dizüstü bilgisayarımdan uzaklaşıyorum. Çünkü uzaktan çalıştığınız zaman sürekli sizi arayan ve size mesaj gönderen insanlar oluyor. Dizüstü bilgisayarınızdan uzaklaştığınızda bu dikkat dağıtıcı şeylerden de kurtuluyorsunuz. Bir şeyin baskısını alıyorum ve ardından gidip mutfakta okuyorum. Bu daha iyi odaklanmamı sağlıyor."

Bir elektronik tablo çıktısı üzerine yazı yazan bir kişi.

Jamie sağlık hizmetleri markalarından gıda ve alkolsüz içecek firmalarına, internet barındırma sağlayıcılarından bankalara kadar uzanan çok çeşitli müşterilerle çalışıyor.

Jamie'nin kullandığı bütçe dostu yazıcı, gelişmiş bir kullanıcı deneyimi sunan Canon PRINT uygulamasıyla kolayca kurulabiliyor. Jamie mutlulukla, "Kurulumu çok kolaydı ve benim için önemli olan buydu çünkü bugüne dek kullandığım tüm yazıcıları kurmak ve çalıştırmak beni neredeyse beş gün uğraştırmıştı. Bu yazıcı ise kendi kendini kurdu," diyor.

Yazıcı ayrıca PDF'ler ve görüntü dosyaları gibi belgelerin yerleşimlerini baskıdan önce değiştirmenizi sağlayan Easy Layout Editor yazılımına bağlantı imkanı sunar. Jamie'nin yaptığı iş için bu ideal bir çözümdür.

"Marka stratejisi projeleri yapıyorsam veya bir marka çerçevesi çizmem gerekiyorsa doğrudan elimle çizmeyi tercih ediyorum," diyor. "Ardından çizdiğim şeyi tarıyorum ve bir taslak olarak ekipteki diğer arkadaşlarıma e-postayla gönderiyorum. Bu şekilde, Microsoft® PowerPoint® içinde saatlerce tasarım yapmakla uğraşmıyorum."

Canon ev yazıcısı ile buluta tarama

Bir bahçe bankında kupa ve dizüstü bilgisayarla oturan adam.

Jamie zaman zaman ofisteki ekip etkileşimini özlüyor. Bu, evden çalışmanın olumsuz yanlarından biri. "Kreatif ajans çalışanları olarak ofiste oluşturduğumuz iş birliği ortamını gerçekten özledik," diyor. "Evden çalışmak daha iş odaklı bir süreç. Birinin masasına uğrayıp öğle yemeğini konuşmak ya da sohbet etmek gibi bir imkanınız yok. Rastgele bir sohbet yapmak yerine takviminize bir toplantı eklemeniz ve bir görüşme yapmanız gerekiyor."

Bisiklet kaskı takan bir adam.

Evden çalışmanın elbette kendine özgü avantajları var. Jamie işine bisikletle gidiyordu ancak şimdi ofise gidip gelmesi gerekmiyor. Artık bisiklete zorunluluktan dolayı değil, hobi olarak biniyor.

Canon PIXMA TR4650'nin buluta* baskı ve tarama sunan PIXMA Cloud Link özelliği, Google Drive™, Dropbox™ ve Evernote® gibi paylaşımlı bir bulut hizmetini paylaşan ve buraya içerik kaydeden küçük ölçekli işletmelerin ihtiyaçları için kusursuz bir çözümdür. Bu sayede bu dosyalara dilediğiniz yerden erişebilirsiniz.

Jamie, ekipler tasarımlarını paylaşırken belgeleri ve çizimleri duvara sabitlemeden veya sergilemeden önce yazdırmanın, yaratıcı fikirleri dikkate almasına yardımcı olduğunu ifade ediyor.

"Konsept ekiplerimizden gelen yaratıcı fikirler tasarım çizimleri şeklinde de olabiliyor. Bu durumlarda bu fikirler üzerinde bir çalışma yapmanız ve tasarımı neredeyse birebir ezberlemeniz gerekiyor," diyor Jamie.

"Bu sebeple tasarımı yazdırıp duvarıma veya masama sabitliyorum ve bu şekilde üzerinde düşünebiliyorum. Bu şekilde tasarıma dönüp bakmak ve bilinçaltında tasarımın üzerinde çalışmak biraz daha kolay oluyor."

Evde çok yönlü baskı işlevleri

Bir ev bitkisinin, telefonun ve birkaç çıktının yanında duran Canon yazıcı.

Amatör bir fotoğrafçı olan Jamie Watson, fotoğraf makinesiyle dışarı çıkmayı çok seviyor. Canon PIXMA TR4650 yazıcıyla evde sergilemek üzere yüksek kaliteli baskı almak da mümkün. "Her dışarı çıktığımda birkaç fotoğraf çekmeye çalışıyorum," diyor. "Bu alışkanlığı Avustralya'da yaşadığım dönemde edindim."

Ev-ofisindeki masasında omuz çantasını kapatan adam.

Çok yönlü Canon PIXMA TR4650, Jamie'nin sanki şirket ofisindeymiş gibi kendisini işine vermesini sağlıyor.

Canon PIXMA TR4650 sadece iş için harika bir çözüm değil, aynı zamanda evdeki çalışmalarda, çocukların okul ödevlerinde ve aile fotoğraflarında kullanılabilecek kadar da çok amaçlı bir üründür.

Easy-PhotoPrint Editor; özel boyutlu baskılar, takvimler ve kare fotoğraf yerleşimleri gibi çeşitli orijinal fotoğraf ürünleri oluşturmayı kolaylaştırmasıyla hem evde hem de işte kişisel projeler için kullanılabilir.

Fotoğrafçılık düşkünü Jamie, saniyeler içinde 4x6 inç'lik kenarlıksız fotoğraf baskısı özelliğini kendi çerçeveleyeceği baskılar için kullandı. "Baskı hızı yüksek ve yeni evimizdeki duvarlara asacağımız fotoğrafları basmak için gerçekten iyi bir çözüm. Fotoğrafları basmak için profesyonel bir baskı mağazasına para ödemek zorunda kalmıyorum," diyor Jamie.

Canon PIXMA TR4650 ev yazıcısının sade ve şık bir tasarımı, Jamie ve partnerinin evleri için yaptığı seçimi etkileyen diğer bir unsur oldu. "Yazıcılar her zaman şık görünen cihazlar değildir ama Canon PIXMA TR4650 gerçekten güzel görünüyor. Nişanlım evinden çok gurur duyuyor ve kendisi aynı zamanda bir görsel sunum uzmanı. Yani bir şeyleri harika gösterme konusunda çok iyi. Şık görünen bir yazıcı almak onun için çok önemliydi," diye ekliyor.

Tüm uzaktan çalışma ve kişisel baskı projeleri ihtiyaçlarınız için geliştirilmiş 4'ü 1 arada Canon PIXMA TR4650 yazıcı ile ev-ofisinizdeki son dokunuşu gerçekleştirin.

*Buluta tarama ve e-postaya tarama özelliklerinden yalnızca orijinal Canon mürekkebi kullanıcıları yararlanabilir.


Yazan: Lorna Dockerill

İlgili Ürünler

İlgili makaleler

 • İki inşaat işçisi, Canon PIXMA TR150 yazıcıdan belge baskısı alıyor. Yanlarındaki masada turuncu bir baret duruyor.

  YAZDIRMAYLA İLGİLİ İPUÇLARI

  PIXMA TR150 ile hareket halindeyken baskı alın

  Taşınabilir bir yazıcının mobil işletmelere nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin.

 • MAXIFY GX7050 ile işletmenizi güçlendirin

  BASKI

  MAXIFY GX7040 ile işletmenizi güçlendirin

  İşletmeler için ideal olan Canon MAXIFY GX7040, hızlı ve çok yönlü bir performans sunarak son derece düşük çalıştırma maliyetleriyle yüksek kaliteli çıktılar elde etmenizi sağlar.

 • AİLE FOTOĞRAFÇILIĞI

  Canon PowerShot PX kameranın avantajları

  Bu kompakt ve akıllı PTZ kamerayı kullanmanın yeni yollarını keşfedin.

 • Get-Inspired-PIXMA-TR8550

  BASKI

  Kablosuz baskı

  Ev-ofisinizde kablosuz teknolojisi kullanmaya başlayın ve her yerden baskı alın. Kurulum oldukça kolaydır.