YARATICI BASKI

Kağıt el işi aktivitesi 1: ilkbahar süslemesi

Kağıt el işi aktiviteleri serisinin ilk bölümünde, tasarımcı Hannah Bullivant ve ailesinin PIXMA yazıcı ve Creative Park ile nasıl mevsime özel bir çay partisi ve ilkbahar süslemeleri tasarladığını keşfedin.
El iş uzmanı Hannah Bullivant; kağıt el işi çiçekler, yumurtalar ve tavşanlar, laleler ve sıcak haçlı çöreklerle süslenmiş bir bahar sofrasında iki çocuğun arasında oturuyor.

Yıl boyunca gerçekleşecek kutlamalar için el işi uzmanlarından ve ailelerden kağıt el işleriyle yaratıcılıklarını konuşturmalarını istediğimiz, mevsime özel kağıt el işi aktivitelerinin ilkinde bize katılın.

İlk aktivitemizde tasarımcı ve el işi tutkunu Hannah Bullivant, çocukları Frankie ve Auden ile birlikte ilkbaharın gelişini kutlamak amacıyla oluşturacakları mevsime özel çalışma için Canon'un Creative Park uygulamasındaki şablonları kullandı.

Aktivite 1: İlkbahar süslemesi

Pembe Canon PIXMA yazıcının üzerinde Creative Park şablonlarından yapılmış kağıt el işi tavşanlar, Paskalya yumurtaları ve bir sepet.

Kağıt el işi dekor baskısı, parti aksesuarları için daha uygun fiyatlı bir seçenektir ve tek kullanımlık plastik süslemeler satın almanın önüne geçebileceğiniz anlamına gelir.

İster açmaya başlayan çiçekler ister tarlalarda neşeyle oynayan kuzular veya lezzetli çikolata tavşanlar olsun, herkes ilkbaharın gelişini memnuniyetle karşılıyor. Kendi ilkbahar süslemelerinizi yapmak sadece evinizi canlandırmak için uygun maliyetli bir yol olmakla kalmaz, ayrıca kağıt şablonlarınızı daha sonra geri dönüştürebilir veya gelecekteki etkinlikler için saklayabilirsiniz.

İlkbahar temasıyla çalışan Hannah, herkesin ilgisini çekecek bir kağıt el işi projesi seçmek zorundaydı. "Çocuklarım için hepimizin keyif aldığı aktiviteleri bir araya getiren bir çay partisi yaratmaya karar verdim," diyor.

Hannah ve ailesinin bu aktiviteyi nasıl gerçekleştirdiğini öğrenin ve kendi kağıt el işi bahar süslemelerinizi oluşturmak için en iyi ipuçlarını keşfedin.

Tasarımcı Hannah Bullivant, Canon Creative Park şablonunu kesiyor.

İçerik üreticisiyle tanışın

Kim?: Hannah Bullivant

Mesleği?: İç mekan stilisti, tasarımcı ve kağıt el işi tutkunu

Diğer katılımcılar: Frankie ve Auden
Canon fotoğraf kağıdı, şablonlar ve el işi araçlarıyla kaplı bir masada Creative Park Paskalya yumurtası şablonunu kesen bir çocuğun elleri.

Hannah, çocukları Frankie ve Auden'ı projeye dahil etmek istediği için farklı zorluk seviyelerinde bahar temalı şablonlar seçti.

Şablonlarınızı seçme ve yazdırma

Çıktı tepsisinde Creative Park tavşan şablonu olan bir Canon PIXMA yazıcı.

Canon'un PIXMA yazıcı serisi, farklı kağıt türleri ve uygulamalara uyum sağlar ve yaratıcı projeler için idealdir.

Canon Creative Park uygulamasında Creative Park tavşan şablonunu görüntüleyen bir akıllı telefon tutan eller.

Hannah, akıllı telefonundan Creative Park uygulamasına bağlandı ve şablon baskısı alırken oldukça kolay kullanıldığını fark etti. "İndirmelere erişmek ve Canon PIXMA yazıcıma bağlanmak son derece kolaydı. Her şey kusursuzdu," diyor.

Creative Park'ın şablon çeşitliliği sayesinde hem küçüklere uygun bazı şablonlar hem de yetişkinlere uygun daha karmaşık şablonlar bulmak mümkün. Böylece herkes bu etkinliğe dahil olabilir. "Çok sayıda farklı etkinlik ve kutlama için çeşitli mevcut projeler var," diyor Hannah. "Bazılarının oldukça basit ve bazılarının daha karmaşık olmasını seviyorum. İstediğinizde günlerce el işi yapabilirsiniz ancak süslemeler gibi yapımı daha basit şablonlar da mevcut."

Hannah; 3 boyutlu çiçekler, ipli bir süslemenin daha büyük çiçekleri, arılar ve sepetle yumurta içeren bir Paskalya seti yapmayı tercih etti. Ayrıca mevsime özel temaya uygun bir tavşan şablonu seçti.

Kağıt el işi çiçekleri, mevsim ne olursa olsun evinizi canlandırabilir. Yeni toplanmış bir çiçek buketi evinize birkaç günlüğüne renk katabilir ancak yeni basılmış çiçekler çok daha uzun süre dayanır. Creative Park'ın Bitkiler bölümünde basit ve canlı bir kağıt el işi gerbera çiçeğinin yanı sıra lale, zambak ve ayçiçeği gibi diğer birçok çiçek türünü bulabilirsiniz. Bu sayede kendi kağıt el işi çiçek buketinizi bile hazırlayabilirsiniz.

Ayrıca şablonları kişiselleştirebilir, yumurtalara boya noktaları ekleyebilir, hatta tavşan şablonundaki kulakları yapıştırmadan önce ayarlayarak benzersiz tavşanlar oluşturabilirsiniz. Tasarımları başlangıç noktası olarak kullanın ve gerisini hayal gücünüze bırakın.

Şablonlarınızı seçtikten sonra Creative Park uygulamasını kullanarak doğrudan akıllı telefonunuzdan baskı alabilirsiniz.

İlkbahar süslemelerinizi hazırlama

Genç bir erkek çocuk, bir makas yardımıyla Creative Park çiçek şablonunu kesiyor.

Hannah, "Frankie ve Auden, kullanılacak şablonları seçmeye ve bazı kesme ve yapıştırma işlemlerine yardımcı oldular. Elbette daha sonra çay partisinden çok keyif aldılar," diyor.

Canon Creative Park şablonundan yapılmış kağıt el işi tavşanı katlayan eller.

Şablonun nasıl katlanacağı başlangıçta belli olmayabilir ancak adım adım talimatların izlenmesi kolaydır. Hannah'nın en beğendiği şablon küçük tavşandı. "Küçük tavşan çok tatlı," diyor. "Katlamalar aniden mantıklı geliyor ve bu sevimli küçük tavşanı yaratıyorsunuz."

Tüm şablonlarınızın baskısını alıp kestiğinizde, katlama ve yapıştırma işleminden önce çizgileri bir cetvelle işaretlemek faydalı olacaktır. Bu işlem, şablonunuzun bittiğinde daha iyi görünmesini sağlar.

Her şey kesilip katlandıktan sonra yapıştırmaya başlama zamanı geldi. Daha karmaşık tasarımlar için bir silikon tabancası kullanabilirsiniz ancak çift taraflı nokta yapıştırıcılar veya sadece yapıştırıcı da iş görür. Yapıştırıcıya batırılmış bir kürdan, küçük parçalar için faydalı olabilir. Tasarımınızın tüm parçalarını bir araya getirmeden önce yapıştırıcının kurumuş olduğundan emin olun.

Hannah, "El işleri zaman alıyor ama bir kez işe koyulduğunuzda meditasyon gibi oluyor," diyor. "Sürecin keyfini çıkarın. Bu, hızlı bitirilebilen bir el işi değil. Aksine biraz daha fazla zaman gerektiren bir iş. Sevdiğiniz bir sesli kitap veya podcast'i seçin, yavaşlayın ve işin keyfini çıkarın."

Her Creative Park tasarımının zorluk seviyesini gösteren yıldız derecelendirmesi bulunur. Bu sayede kağıt el işleri konusunda yeniyseniz veya projeniz için daha az zamanınız varsa alternatif bir şablon seçebilirsiniz.

Kağıt el işi tasarımlarınızı sergileme

Creative Park kağıt el işi süslemeleri ve vazolarda çiçeklerin yanı sıra yumurta ve sıcak haçlı çörekler dahil yiyeceklerle dolu bir sofra.

Mevsim çiçekleri ve uyumlu yemek takımları ile eşsiz bir kağıt el işi masa düzeni yaratmak, düzenlediğiniz partiye harika bir kişisel dokunuş katar.

Bir elinde kağıt el işi yumurtalarla dolu kağıt el işi bir sepet, diğer elinde kağıt el işi bir yumurta tutan genç kız, çiçeklerle dolu kenarlığın yanında diz çöküyor.

Bu Creative Park kağıt el işi fikirleri, büyüleyici masa süslemelerinin yanı sıra küçük çocuklar için de çok sayıda eğlence sunuyor. Hannah'nın çocukları, kağıt el işi sepet ve yumurtalarla bahçelerinde bir Paskalya yumurtası avı düzenlediler. İç mekan el işi seansından sonra dış mekan etkinliklerini teşvik etmenin harika bir yolu.

Hannah kendi ilkbahar sofrasını çeşitli kağıt el işi modelleri, nergis ve lale vazoları, sıcak haçlı çörekler ve çikolatalı yumurtalarla süslemeye karar verdi. Siz kendinize uygun süslemeler seçebilirsiniz. Mutfak pencerenizin çerçevesine macun yapıştırıcıyla çiçekler veya kelebekler yapıştırmayı ya da bir ilkbahar süslemesi oluşturmak için tasarımlarınıza delik açarak ip geçirmeyi deneyin. Kendi kelebek temalı ev dekorasyonlarınızı hazırlamayı da deneyebilirsiniz.

Çay partisi sonrasında Hannah ve çocukları, küçük tavşanlar gibi bazı şablonları saklamaya karar verdiler ama geri kalanını geri dönüştürdüler. "Doğum günleri ve etkinlikler için her zaman plastik atıkları en aza indirmeye çalışıyorum, bu nedenle Creative Park projelerine kesinlikle tekrar bakacağım," diyor.

Küçük bir erkek çocuk, lalelerle dolu bir vazonun yanında Creative Park şablonundan yapılmış bir kağıt el işi arıyı tutarken gülümsüyor.

İlkbahar geldiğinde kağıt el işleri yapmak, eğlenceli bir aile aktivitesi olmanın yanı sıra çocuklarınızın doğa ve vahşi yaşam ile ilgilenmesini sağlamak için de harika bir fırsat olabilir. Hannah, "Auden arılar ile oynamayı, uçuyorlarmış gibi davranmayı ve masadaki taze çiçeklerin polenlerini yaymayı çok sevdi," diyor.

Genç bir kız, geri dönüşüm kutusuna mor bir kağıt el işi çiçek yerleştiriyor.

Canon Mat Fotoğraf Kağıdı, normal kağıt/kart geri dönüşümüyle birlikte geri dönüştürülebilir (her zaman yerel geri dönüşüm yönergelerinize bakın).

Hannah, okul tatillerinde çocuklarını meşgul etmek amacıyla her zaman el işi fikirleri ve yaratıcı projeler aradığı için bir sonraki yaz pikniği temalı kağıt el işi aktivitesini de gözden kaçırmayacağını söylüyor.

Daha fazla ilham almak için Pinterest sayfamıza göz atın ve #MadeWithPixma etiketiyle ilkbahar süslemeleri tasarımlarınızı paylaşın.

Tamzin Wilks

İlgili Ürünler

İlgili makaleler

 • BASKI VE EL İŞİ

  İncelikle düşünülmüş kağıt işi hediyeler için önemli ipuçları

  Canon Creative Park ve PIXMA yazıcınızı kullanarak nasıl anlamlı hediyeler hazırlayabileceğinizi keşfedin.

 • BASKI VE EL İŞLERİ

  Kağıt el işleriyle yaz eğlencesi

  PIXMA yazıcı ve Creative Park ile dondurmadan fotoğraf makinelerine ve eğlenceli oyunlara kadar bir pikniğin içerebileceği tüm öğelere hayat verin.

 • BASKI VE EL İŞLERİ

  Sonbaharda iç mekanlara neşe katın

  Tasarımcı ve üretici Pippa Hiscock'un nasıl eğlenceli ve kişisel kağıt el işi doğum günü dekorları oluşturduğunu keşfedin.

 • BASKI VE EL İŞLERİ

  Kağıt el işi sanatı

  Sanatçı Zack McLaughlin, bir Canon Creative Park yalıçapkını şablonundan ilham alıyor.