YARATICI BASKI

Kağıt el işi aktivitesi 2: Yaz pikniği

Mevsimleri anlatan kağıt el işi aktiviteleri serimizin ikinci bölümünde, Canon PIXMA yazıcı ve Creative Park ile nasıl oyunlar ve piknik süslemeleri oluşturabileceğinizi keşfedin.
Rengarenk Creative Park kağıt el işleri ile kaplı bir piknik örtüsü üzerinde, aralarında küçük bir çocukla birlikte oturmuş, ellerinde kağıt el işinden fotoğraf kabini aksesuarları tutan iki kadın.

PIXMA Kağıt El İşi Aktivitemiz kapsamında, el işi tasarımcılarına ve ailelere yıl boyunca çeşitli etkinlikler için güzel kağıt el işleri yaratma görevi verdik.

Bu sefer sıra illüstratör Emma Howcutt-Kelly'de. Görevi ne? Bir PIXMA yazıcı ve Canon Creative Park'ı kullanarak, bir yaz pikniği için oyunlar, süslemeler ve aksesuarlar yaratmak.

Etkinlik 2: Yaz pikniği

Renkli bir örtü üzerinde açık duran, Creative Park el işleri ile dolu bir piknik sepeti. Etrafında kağıt el işinden dondurmalar, uçaklar ve tombala oyunu gibi diğer çeşitli kağıt el işleri.

Kağıt el işleriyle yapılan bir piknik, eğlenceli bir yaz tatili aktivitesidir. Kağıt el işleri ve lezzetli atıştırmalıklar hazırlamak için bir gün ayırabilir ve ertesi gün parkta tüm sıkı çalışmalarınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

İster bahçenizde, ister bulunduğunuz şehirdeki bir parkta olun, uzun yaz günlerinin tadını en iyi şekilde çıkarmanın harika bir yolu da piknik yapmaktır. Canon'un Creative Park uygulaması, güzel menülerden rengarenk bayraklı kürdanlara kadar çok sayıda seçeneğin yanı sıra yazı akla getiren yüzün üzerinde tasarımla, deneyiminizi gerçek anlamda benzersiz kılmanıza yardımcı olabilir.

Kendi yaz süslemelerinizi yaratmak aynı zamanda, dışarıda geçirdiğiniz bir günü çocuklarınız için daha heyecan verici hale getirmenin ve keyfini çıkaracakları bir yaratıcılık unsuru eklemenin uygun fiyatlı bir yoludur. Çocuklara yönelik pek çok süslemenin ve oyuncağın üretildiği plastikten farklı olarak, kağıt çalışmalarınızı daha sonra geri dönüştürebilir veya gelecekteki etkinlikler için saklayabilirsiniz.

Yaz temasıyla çalışan Emma ve Clare'in, kendileri için nasıl bir piknik hayal ettiklerini düşünmeleri gerekmiş. Emma, yaratıcı olmaktan keyif alıyor ve kısa bir süre önce illüstratör olarak küçük bir şirket kurmuş. Ancak oğlunun daha ileri düzey Creative Park şablonlarından bazıları için çok küçük olması nedeniyle her yaşa uygun tasarımlar bulmaları gerekmiş.

Emma, "Onu eğlendirmek için küçük fotoğraf makinesi şeklinde bir kutu yapmaya karar verdik. Bu kutu bir miktar şekerleme saklamak için de harika bir yer oldu," diyor. "Tüm beceri seviyeleri için Creative Park projeleri var ve elde ettiğiniz sonuçlar size 'Harika oldu!' dedirtiyor."

Burada, kendi kağıt el işinden piknik oyunlarınızı ve süslemelerinizi nasıl yapacağınızı anlattık.

Canon Creative Park'tan bastırdığı bir kağıt işi dondurmayı yapıştırırken gülümseyen tasarımcı Emma Howcutt - Kelly.

Tasarımcı ile tanışın

Kim:Emma Howcutt - Kelly

Ne: Anne ve illüstratör

Diğer katılımcılar: Clare Howcutt-Kelly ve oğlu

Yaz temalı şablonlarınızı seçme

Bir masanın üzerinde düzenlenmiş Creative Park şablonlarının ve kısmen tamamlanmış kağıt işleri modellerinin yukarıdan çekilmiş bir görüntüsü.

Emma ve Clare, çeşitli piknik aksesuarları ve süslemelerinin yanı sıra, küçük oğullarının oynayabileceği çeşitli oyunlar ve oyuncaklar yapmaya karar vermiş.

Ekranında Creative Park uygulamasında kağıt el işinden bir dondurma görünen akıllı telefonu tutan bir çift el.

Creative Park'ın şablon çeşitliliği sayesinde hem küçüklere uygun bazı şablonlar hem de yetişkinler için daha karmaşık seçenekler bulmak mümkündür. Böylece ailenizdeki veya arkadaş grubunuzdaki herkes bu aktiviteye dahil olabilir.

Clare, Creative Park'taki şablon seçeneklerini çok sevmiş ve Creative Park'ı, aradığınızı kolayca bulabileceğiniz düzenli bir platform olarak tanımlıyor. "Tüm projelerde gezinerek keyifli birkaç saat geçirdim," diyor.

Creative Park web sitesine göz attıktan sonra, Emma ve Clare aktivitelerinefotoğraf makinesi şeklinde kutu , taç, dondurma ve kağıttan uçak şablonlarıyla başlamaya karar vermiş. Ancak bunlar sizin aktiviteniz için uygun değilse seçebileceğiniz yüzlerce seçenek daha var. Örneğin çocuklarınız dinozorlarla veya stres oyuncaklarıyla mı ilgileniyor? O zaman heyecan verici bir temaya sahip bir piknik düzenleyebilirsiniz.

Creative Park size bir şablonun ne kadar zaman alabileceğini de gösterir. Böylece kağıt el işi etkinliğinizi planlayabilir ve küçük çocukların sıkılmamasını sağlayabilirsiniz.

Clare, seçimleriyle ilgili olarak, "Piknik ortamımızın gerçekten güzel ve benzersiz görünmesini sağlayacak ürünler seçtik," diyor.

Şablonlarınızı yazdırma ve kesme

Canon Creative Park'tan basılan, Canon PIXMA yazıcıdan çıkan renkli bir dondurma şablonu.

Emma ve Clare, PIXMA yazıcılarına bir akıllı telefon bağlamış ve şablonlarını doğrudan Creative Park uygulamasından basmış. Creative Park'ın web sürümünü de kullanabilirsiniz. "Gerçekten kullanışlı bulduk. Tasarımlara hayat vermek için çok fazla kite ihtiyacınız yok ve baskı işlemi hızlı," diyor Emma.

Makasla Creative Park'ın dondurma şablonunu kesen bir çift el.

Emma, piknik şablonları oluşturmanın eğlenceli ve anda kalmayı sağlayan bir aktivite olduğunu düşünüyor. "Bazı kısımları yanlışlıkla kırpmamak için konsantre olmanız gerekiyor fakat zihnim o kadar odaklanmıştı ki başka hiçbir şey düşünemedim," diyor.

Şablonlarınızı seçtiğinizde, Creative Park web sitesini veya uygulamasını ve PIXMA TS5350a Serisi gibi bir Canon yazıcıyı kullanarak doğrudan akıllı telefonunuzdan baskı alabilirsiniz.

Şablonlarınız basıldıktan sonra kesmeye başlayabilirsiniz. Bir makas veya daha karmaşık tasarımlar için bir maket bıçağı ve kesme tahtası kullanabilirsiniz.

Kağıt el işi süslemelerinizi oluşturma

Bir masada, iki kadın arasında oturmuş, yapıştırıcı kullanarak kağıt el işi dondurma şablonunu yapıştıran küçük bir çocuk.

Daha zor olan bazı parçalarda onlara yardımcı olacak bir silikon tabancası bulmuşlar ancak çocuklar için çubuk yapıştırıcı veya çift taraflı nokta yapıştırıcı öneriyorlar.

Bir kış bahçesinde, küçük mavi bir masada oturmuş, kağıt el işinden bir dondurmanın iki parçasını dikkatle birleştiren bir kadın.

Clare'in verdiği en önemli ipuçları, kağıdı işaretlemek ve yeterli zaman ayırmak. Emma, "Acele etmenize gerek yok, size terapi gibi gelecek," diye ekliyor.

Katlamadan ve yapıştırmadan önce hatları bir cetvelle işaretlemeyi unutmayın. Bu, bitmiş şablonlarınıza daha iyi bir şekil kazandırır. Emma, bunun süslemeleri yapmanın en zor kısmı olduğunu söylüyor. "Önerilen kağıt oldukça kalın olduğu için bunu süslemeleri oluşturmadan önce yapmanız gerekiyor," diyor. "Bunu yaptıktan sonra hepsini bir araya getirmek daha kolay."

Ayrıca, el işlerini piknikten bir gün önce yapmanızı tavsiye ederim. Böylece yapıştırıcının kuruması için zaman kalır.

Yaz pikniğinizi gerçekleştirme

Yüzüne doğru renkli, kağıt el işinden bir fotoğraf makinesi tutmuş, büyük oranda kadrajın dışında kalan iki kadının arasında, bir bahçede oturan küçük bir çocuk.

Emma ve Clare, oğulları için çeşitli oyunlar ve oyuncaklar yapmış. Bunlar arasında, eğlenceli bir oyuncak olmasının yanı sıra bazı atıştırmalıkları saklamak için de kullanışlı bir alan sağlayan fotoğraf makinesi şeklinde bir kutu var.

Üzerinde piknik temalı dört adet kağıt el işiyle küçük bir odada masada duran Canon PIXMA yazıcı.

Kağıt el işinden piknik süslemelerini çok sevmiş ve tasarlamaya kendilerini kaptırdıkları için ihtiyaç duyduklarından çok daha fazlasını yapmışlar. Tasarımlarınızı doğum günü partileri veya çocuk oyunları için de kullanabilirsiniz.

Yaz süslemeleriniz hazır olduğunda, sıra arka bahçeye bir örtü sererek veya en yakın parka giderek pikniğinizi hazırlamaya gelir. Hava uygun değilse veya bahçeniz yoksa iç mekanda bile piknik yapabilirsiniz. Örtünüzü oturma odanızın zeminine serip en sevdiğiniz yaz şarkılarını çalmak gün ışığını içeri taşımanız için yeterli.

Emma ve Clare, Creative Park'ta piknik temalı fotoğraf kabini aksesuarları bularak etkinliği daha eğlenceli hale getirmiş. Doğum günü partileri, spor, Cadılar Bayramı veya Noel için de fotoğraf kabini aksesuarları bulabilirsiniz.

Güneşli havada dışarıdayken vakit geçirmek için bir tombala oyunu da hazırlamışlar. Ayrıca, şablon kullanmadan, kağıt el işinden bir uçurtma gibi, biraz daha karmaşık bir şey de yapmaya çalışabilirsiniz.

Aktiviteyi tamamlayan Clare, kağıt el işleri yaratmanın kesinlikle tekrar yapmak istediği bir şey olduğunu söylüyor. "Her mevsim için yapılacak bir şey olmasını seviyorum. Noel temalı birçok süsleme var ve zamanımız olduğunda minyatür pastane veya çokgen hayvanlar gibi daha karmaşık projelerden birini gerçekleştirmeyi çok isteriz."

Kağıt el işinden oyuncaklar ve aksesuarlar eğlenceli bir el işi aktivitesi olmanın yanı sıra, çevre için de plastikten daha iyi. Bunları tasarlamak da nispeten ucuz ve çocuklar kaçınılmaz olarak onlardan sıkıldığında atmak daha kolay. Canon Mat Fotoğraf Kağıdı, normal kağıt/kartonlarınızla birlikte geri dönüştürülebilir; ancak tasarımlarınızı başka malzemelerle süslüyor veya yapıştırıcı kullanıyorsanız bu söz konusu olmayabilir (her zaman yerel geri dönüşüm kılavuzlarınıza bakın).

Clare, "Plastikler her yerde," diyerek devam ediyor. "Özellikle çocuklar söz konusu olduğunda, geri dönüştürülebilir malzemeler kullanmayı tercih ederim."

Sonbaharda doğum günü partisi temalı bir sonraki aktivitemiz için beklemede kalın. Bu arada Creative Park şablonlarıyla başka neler yapabileceğinize bakın ve #MadeWithPixma etiketini kullanarak eserlerinizi paylaşmayı unutmayın. Pinterest sayfamızda da size ilham verecek çok sayıda tasarım bulabilirsiniz. İyi şanslar!

Canon PIXMA yazıcının üzerinde duran ve arka planında bir fotoğraf kolajı görünen bir Canon fotoğraf makinesinin yukarıdan çekilmiş görüntüsü.

CANON CLUB

Sizin gibi içerik üreticiler için özel bir topluluk. Destek, ilham kaynakları, avantajlar ve daha fazlasıyla tutkunuzun peşinden gidin. Katılım çok kolay. Bir ürün satın alın. Kaydolun. Canon Club'a katılın.
Tamzin Wilks

İlgili Ürünler

İlgili Makaleler