EOS R Adaptörleri

EOS R Sisteminizi, EF ve EF-S lenslerinin daha geniş dünyasına bağlayın
Canon Camera

Entegre edin ve genişletin

EOS R Sistemi adaptörler, Canon EF ve EF-S lensleri ile tam uyumluluk sunar ve başka bir EOS fotoğraf makinesi sahibi olan Canon EOS R Sistemi fotoğraf makinesi kullanıcıları için mevcut lensleriyle tam entegrasyon sağlar1.

EF-S lenslerinizi EOS R Sistemine taşıyın

EF-S lensleri, APS-C sensörlü EOS DSLR makineler için tasarlanmıştır ancak adaptör vasıtasıyla aynı zamanda EOS R Sistemi fotoğraf makinelerinde de kullanabilir. Fotoğraf makinesi otomatik olarak EF-S optik donanımının daha küçük olan görüntü çeperine uygun şekilde kesilmiş görüntüler üretir.

EOS R ile uyumlu lensler

EOS R adaptörleri ile birlikte kullanabileceğiniz lensleri keşfedin.

Canon Camera
Canon Camera

Dayanıklılık için üretildi

Ön ve arka taraftaki metal yuvalarıyla EOS R adaptörleri profesyonel kullanıma dayanıklı olacak şekilde üretilmiştir. Aynı zamanda toz ve neme karşı hava geçirmezlik özelliğine sahiptir, böylece zorlu koşullarda bile çekim yapmayı sürdürebilirsiniz.

Performans için tasarlandı

Lenslerinizin bir EOS DSLR'deki gibi hareket ederek aynı harika performansı ve muhteşem yüksek kaliteyi sağlayacağından emin olun.

Canon Camera
Canon Camera

Mühendislik harikası

Canon mühendisleri, EOS R'u mevcut EF ve EF-S lenslere bağlarken uyumluluğu, kaliteyi ve performansı koruyacak EOS R Sistemini geliştirdi.

Yuva Adaptörü EF-EOS R

Standart Yuva Adaptörü EF-EOS R; EF-S ve EF lenslerinin EOS R fotoğraf makinelerinde sorunsuz bir şekilde kullanılabilmesini sağlar. Halihazırda EF-S veya EF optik koleksiyonuna sahip olan fotoğrafçılar, mevcut lensleri için performans güvencesiyle EOS R Sistemine yatırım yapabilirler.
Ayrıntıları Görüntüleyin

Kontrol Halkalı Yuva Adaptörü EF-EOS R

Kontrol Halkalı Yuva Adaptörü EF-EOS R, Yuva Adaptörü EF-EOS R ile aynı yuva dönüşümünü sunar ancak ek olarak bir Lens Kontrol Halkası sunar. Halka özelleştirilebilir ve fotoğraf makinenizi gözünüzden uzaklaştırmadan yerini bulması kolaydır. Bu şekilde çeşitli ayarlar üzerinde ince manuel kontrol gerçekleştirebilirsiniz.
Canon Camera

Özelleştirilebilir işlevsellik

Lens Kontrol Halkası; diyafram açıklığı, enstantane hızı, ISO hassasiyeti ve pozlama dengeleme gibi çeşitli ayarları değiştirmek için fotoğraf makinesinin menüsü üzerinden programlanabilir.

Hassas ve sezgisel kontrol

Lens Kontrol Halkasını fotoğraf makinesini gözünüzden uzaklaştırmadan bulmak kolaydır. Halka, dönerken kat ettiği tam bir turunun her üçte biri veya yarısında hafif bir yerine oturma hissi verir (bu özellik daha pürüzsüz bir çalışma şekli isteyen film yapımcıları için özel Canon servisi tarafından kaldırılabilir).

Canon Camera

İçe Takmalı Filtre Yuva Adaptörü EF-EOS R

İçe Takmalı Filtre Yuva Adaptörü EF-EOS R, Yuva Adaptörü EF-EOS R'nin işlevselliğini korurken içe takmalı filtre özelliğini getirerek lensin önüne filtre takma zorunluluğunu ortadan kaldırır. Bu özelliği sayesinde, geniş bir ön lens elemanı ile geniş açılı çekim yaparken son derece kullanışlıdır. Değişken nötr yoğunluk (V-ND) filtresi2 veya dairesel polarize (C-PL) filtre seçenekleri mevcuttur. Ayrıca filtre efektleri olmadan çekim yapmak için bir şeffaf (CL) filtre de tercih edilebilir.

Canon Camera

Adaptör V-ND: Değişken nötr yoğunluk filtresi

Nötr yoğunluk filtreleri fotoğraf makinesine giren ışığın miktarını kontrol etmeye yardımcı olarak özellikle film yapımcılarının parlak ışıkta geniş diyafram açıklığı/yavaş enstantane hızı ile çekim yapabilmelerine olanak tanır. Aynı zamanda manzara fotoğrafçılarının daha düşük enstantane hızları kullanarak gökyüzü ve sudaki hareketi bulanıklaştırmalarına izin verir2.

Adaptör C-PL: Dairesel polarize filtre

Polarize filtreler yansıma ve bulanıklığı engeller, ayrıca cam yüzeylerden yansıyan ışık oranını azaltır. Filtreler aynı zamanda renk doygunluğunu artırır ve renkli sahnelere etki katmaya yardımcı olur.

Canon Camera

Adaptör Aksesuarları

 • Drop-In Filter Mount Adapter EF-EOS R için CL Filtresi

  İçe takmalı filtre adaptörünü almış olan ancak filtre efekti istemeyen kullanıcılar için şeffaf filtre.

 • Drop-In Filter Mount Adapter EF-EOS R için PL Filtresi

  Renk, kontrast ve doygunluğu artıran, ayrıca istenmeyen yansımaları kontrol eden dairesel bir polarize filtre.

 • İçe Takmalı Filtre Yuva Adaptörü EF-EOS R için ND Filtresi

  Filmlerde pozlamayı kontrol etmek ve fotoğraflarda çeşitli yaratıcı hareket efektleri sağlamak için enstantane hızını yükselten bir nötr yoğunluk filtresi2.

EOS R Sistemini Keşfedin

Otuz yıldan uzun süredir kesintisiz devam eden EOS yeniliğine dayanarak oluşturulan EOS R Sistemi, daha çok yaratıcı olanak ve her anı yakalamak için daha fazla sezgisel yöntem sunan öncü bir lens yuvası etrafında geliştirilmiştir.

Profesyonellerin ellerinde

EOS R, pek çok profesyonel fotoğrafçı ve film yapımcısı tarafından anında beğenildi. Bu fotoğraf makinesinin tüm özelliklerini sınayarak asla mümkün olmadığını düşündükleri görüntüleri ve filmleri nasıl elde ettiklerini keşfedin.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

 • EOS R3

  Hız üstüne kurulu bu aynasız kamera, profesyonel spor, haber ve vahşi yaşam fotoğrafçılarının beklediği çözümü sunuyor.

 • Lens seçici

  Lens seçicimiz sizi lens çeşitlerimize götürür, sizin ve EOS fotoğraf makineniz için ideal olanı bulmanıza yardımcı olur.

 • EOS R5

  Fotoğrafçılara ve film yapımcılarına yüksek çözünürlüklü fotoğraflar ve 8K video kalitesi sunan, alanında lider profesyonel tam kare aynasız fotoğraf makinesi.

 • EOS R6

  Dilediğiniz konuyla ve dilediğiniz teknikle çekimler yapın. EOS R6, yaratıcılığınızı hiç olmadığı kadar iyi kullanmanızı sağlar.

 • Tüm lensler

  Canon işçiliği ve en yeni optik teknoloji sayesinde olağanüstü kalitede fotoğraflar ve filmler elde edebilirsiniz.

 • RF Lensler

  Yenilikçi EOS R Sistemi lensleri, olağanüstü optik kalitenin yanı sıra süper hızlı odaklama sunar.

 • Tam Kare Fotoğraf Makineleri

  Tam Kare Dijital SLR ve Aynasız ürün serimizle yaratıcılığınızı keşfedin.

 • Canon EOS R Lensleri ve Aksesuarları

  Canon EOS R ile kullanabileceğiniz lensleri ve aksesuarları keşfedin

  1. Ayrıntılar için teknik özelliklere bakın.
  2. Ayarlama kadranındaki düz beyaz çizgi görünmez olduğunda (ND250 veya daha üstü) hafif bir mavilik veya yoğunluk düzensizliği görülebilir.