BASKI VE EL İŞLERİ

Canon Zoemini S2 ile hayattaki önemli anlarının baskısını alın.

Bir grup gençle, tek başına çıkılan seyahatlerden ilk sergilere kadar, onlar için en anlamlı olan anlar ve bu anları Canon Zoemini S2 fotoğraf makinesi ve yazıcıyla nasıl paylaştıkları hakkında konuştuk.
Birden fazla Canon Zoemini S2 fotoğraf makinesini tutan uzanan eller. Ellerden biri, fotoğraf baskısı alırken; diğeri, siyah-beyaz bir baskıyı tutuyor.

Herkesin hayatında gurur duyduğu özel bir an veya mevcut hallerini belirleyen bir deneyim vardır. İster mezuniyet ister arkadaşlarınızla gittiğiniz ilk tatil ister sınavda aldığınız yüksek not olsun, bu başarılar kaydedilmeli ve paylaşılmalıdır.

Bu "önemli anın" önemi hemen belli olmayabilir. Bu nedenle, arkadaşlarınızla veya ailenizle anında paylaşmak veya güzel zamanları hatırlatacak fotoğraflarla odanızı ve eşyalarınızı süslemek için mümkün olduğunca çok (büyük ve küçük) anıyı yakalamaya değer.

Canon, bir grup öğrenciyi hayatlarındaki önemli anları basılı olarak sergilemeye davet etti. Öğrencilerin hayatını değiştiren bu olayları keşfedin ve Canon Zoemini S2 fotoğraf makinesi ve yazıcıyla bu anları nasıl kutladıklarını öğrenin.

Grupla tanışın.

Dört genç, parkta grup selfie'si için Canon yazıcılı fotoğraf makinesine poz veriyor.

Grubumuz ilk kez buluştukları anın fotoğrafını çekiyor. Canon Zoemini S2 yazıcılı fotoğraf makinesi, halka ışığı ve aynası ile grup selfie'leri için idealdir. Çektiğiniz selfie'lerin baskısını anında alarak bu selfie'leri herkesle paylaşabilirsiniz. Kompakt yapısı sayesinde fotoğraf makinesini hareket halinde kolayca taşıyabilirsiniz.

Ahşap bir yüzeye yerleştirilmiş Canon Zoemini S2, akıllı telefon ve bir dizi basılı fotoğraf. Akıllı telefonda dokunmatik ekran kullanan bir el görülebilir.

Canon Zoemini S2, Canon Mini Print uygulamasıyla film rulonuzdaki mevcut fotoğrafları anında yazdırmanızı sağlayan bir şipşak fotoğraf makinesi ve yazıcı olarak kullanılabilir.

Grubumuz Galler'deki Cardiff Üniversitesi'nde öğrenim gören dört öğrenciden oluşuyor: yüksek lisans öğrencileri Ashvin Tiwana, Megan Gaen ve Shubhangi Dua ile müzik bölümü birinci sınıf öğrencisi Evie Ingles. Birlikte, hayatlarının en gurur verici anlarını paylaşıp bu anları baskıya döktüler.

Grup, değerli anıları kaydetmek için ideal ürün olan olağanüstü Canon Zoemini S2 2'si 1 arada mini yazıcılı fotoğraf makinesini kullandı. Yaklaşık 50 saniyelik baskı süresiyle siz fotoğraflarınıza anında hayat verirken Canon Mini Print uygulaması fotoğraflarınızdan daha fazla yararlanmanıza ve fotoğraflarınızı sergilenebilecek mini sanat eserlerine dönüştürmenize yardımcı olur.

Ashvin Tiwana

Fotoğraflarını yuvarlak çıkartma baskılarına dönüştürmek için akıllı telefonundaki Canon Mini Print uygulamasını kullanan bir kişi. Arka plandaki masanın üstü Canon Zoemini S2 çıktılarıyla kaplı.

Yüksek lisans öğrencisi Ashvin Tiwana, "Canon Zoemini S2'de fotoğraflarımı yazdırırken büyük keyif aldım" diyor. "Canon Mini Print uygulamasında bulunan yazı ekleme özelliği de seyahatlerinizde nerede olduğunuzu hatırlamanızı sağlayan faydalı bir özellik. Bu yazı fotoğrafın üzerinde referans olarak her zaman kalacak."

Küçük bir tatil fotoğrafı baskısını yüzünün önünde tutan bir adam gülümseyerek fotoğraf makinesine bakıyor.

Canon Zoemini S2'nin üst kısmındaki kayar düğme, kullanıcıların flaşsız yatay çekim, otomatik flaşlı dikey çekim ve halka ışıklı selfie gibi modlar arasında geçiş yapmasını sağlar.

Ashvin, önemli bir anı olarak Vietnam gezisini seçti. Tek başına seyahat etmeyi seviyor ve dünyanın her yerinde farklı kültürler keşfediyor. Tek başına ilk gezisini Fransa'ya yaptı ve o zamandan bu yana Kamboçya, Vietnam ve İrlanda'yı gezdi.

"19 yaşından beri dünyanın dört bir yanına seyahat edebilecek kadar şanslıyım," diyor Ashvin. "Tek başına seyahat etmenin en iyi yanı, başkalarının programını takip etmek zorunda olmamak ve keyif aldığınız şeylere göre yeni şeyler keşfetme ve deneme fırsatı bulmak."

Baskısını almayı tercih ettiği fotoğraf, 2020 yılındaki Vietnam gezisinde Ha Long Koyundaki tekne turunda çekilmiş.

Arshvin bu konuda şunları söylüyor: "Vietnam deneyimimin tamamından büyük keyif aldım çünkü bu tekne turunda iyi bir arkadaş edindim ve onunla hâlâ görüşüyoruz. Bu benim yalnız seyahat etme isteğimi pekiştirdi çünkü bu sayede harika insanlarla tanışıp sadece ilk kez gördüğünüz yerlerle değil, aynı zamanda o yerleri birlikte gördüğünüz kişilerle özel bir bağ kurabiliyorsunuz."

Bir akıllı telefonun arkasına yuvarlak çıkartmalar yapıştıran eller.

Ashvin, " Canon Mini Print uygulamasıyla çerçeve, filtre ve çıkartma eklemek harika" diyor.

Ashvin, en sevdiği anılarından birini gururla sergilemek için fotoğrafının baskısını, Canon ZINK 1,3 inç Önceden Kesilmiş Yuvarlak Çıkartma Kağıdıyla almaya karar verdi. Bu baskıyı ve diğer maceraları sırasında çektiği fotoğrafları telefonunun arkasına yapıştıran Ashvin, böylece seyahatlerini hiç unutmayacak. Canon Zoemini S2 yazıcılı fotoğraf makinesi ve çıkartma kağıdı, anılarınızın baskısını istediğiniz zaman alabilmek için maceralarınız sırasında yanınızdan ayırmayacağınız kadar küçük ve hafiftir.

Evie Ingles

Beyaz fayanslı duvara dayalı siyah bir banjo kutusu ve üzerine Canon yuvarlak çıkartmalarını yapıştıran bir kişi.

Müzik bölümü öğrencisi Evie Ingles, " Canon Zoemini S2'yi çok eğlenceli buldum," diyor. "Küçük ve kompakt olması sayesinde kolayca taşınabiliyor. Onunla fotoğraf çekebilir veya akıllı telefonunuzdaki fotoğrafları yazdırabilirsiniz. Hepsi çok kolay."

Bir kadın, sahnede olduğu bir anın basılı küçük fotoğrafını yüzünün önünde tutarak doğrudan fotoğraf makinesine bakıyor.

Evie için sahnede sanatını icra ettiği önemli an sadece keyifli bir konser değil, aynı zamanda anlamlı bir deneyimdi. Evie, "Bu şimdiye kadar yaptığım en eğlenceli şeylerden biriydi ve performansım için olduğu kadar öz güvenim için de önemli bir dönüm noktasıydı," diyor.

Evie, hayatındaki önemli bir an olarak ilk pop performansını seçti ve bu anıyı hep hatırlamak için Canon Zoemini S2 ile aldığı baskıyı banjo kutusuna yapıştırdı. Böylece bu anı gelecek performansları için yanında taşıyabilecek.

O anlarla ilgili olarak Evie, "Bu muhtemelen bugüne kadarki en büyük performansımdı. Cardiff Üniversitesi pop topluluğunun etkinliğiydi ve şarkılarımı büyük bir sahnede büyük bir izleyici kitlesinin önünde söylediğim için benim için önemi büyüktü," dedi.

Evie, şarkı söylemenin yanı sıra saksafon, klarnet, flüt, banjo ve piyano çalıyor. Canon Zoemini S2 arkası yapışkanlı baskı kağıdıyla Evie, banjo kutusuna yapıştıracağı baskıyı kolayca hazırladı. Canon ZINK 1,3 inç Önceden Kesilmiş Yuvarlak Çıkartma Kağıtlarına bastığı fotoğraflarla enstrüman kutusuna yeni fotoğraflar da ekledi Evie.

"Banjo kutuma grubumun çıkartmalarını yapıştırmayı seviyorum. Bu yüzden Canon Zoemini S2 ile bastığım fotoğrafları da buraya yapıştırdım. Böylece sahneye her çıktığımda hayatımın bu dönüm noktasını hatırlayacağım."

Evie, Canon Mini Print uygulamasını kullanarak fotoğrafına çerçeve eklemekten de büyük keyif aldı. "Kullanımı çok kolay. "Canon Zoemini S2'yi Bluetooth ile kolayca bağladım ve fotoğrafıma çerçeve ekledim. Çerçeve fotoğrafla aynı renk tonlarındaydı ve fotoğrafı oldukça güzelleştirdi."

Megan Gaen

Canon Zoemini S2'yi ve ekranında mezuniyet fotoğrafıyla Canon Mini Print uygulamasının göründüğü akıllı telefonu tutan bir çift el.

Yüksek lisans öğrencisi Megan Gaen, Canon Mini Print uygulamasındaki özelliklerle oynamayı çok sevdi. Uygulamada otomatik zamanlayıcı ayarını ve uzaktan deklanşörü kullanabilir, canlı kontrole göz atabilir, havalı kişiselleştirmeler ekleyebilir ve kolaj yapabilirsiniz.

Bir kadın, küçük bir siyah-beyaz fotoğrafı, üzerinde başka fotoğrafların takılı olduğu süs ışıklı bir ipe takıyor.

Megan, Canon Zoemini S2'nin kullanımının çok kolay olduğunu düşünüyor. Baskısını üniversite yurdundaki yatak odasında süs ışıklı bir ipte sergiliyor.

Megan, önemli bir an olarak "evde" kutladığı lisans mezuniyetine odaklandı. Üniversite deneyimleri Covid-19 pandemisinden etkilenen pek çok öğrenci gibi Megan'ın Southampton Üniversitesi mezuniyet töreni de iptal edildi.

"Benim önemli anım, 2021'de Almanca ve İspanyolca lisans programını tamamladığım zamana ait," diyor Megan. "Her şeye rağmen cübbeleri kiralayabiliyorduk. Bu yüzden ailemle evde küçük bir mezuniyet töreni düzenledik. Güzel fotoğraflar çektik ve dört yıllık sıkı bir çalışmanın sonuna geldiğim için bu kutlanması gereken önemli bir andı."

Megan, bastığı fotoğrafı üniversitedeki yurt odasının yanı sıra evdeki odasının duvarında bulunan fotoğraf galerisine eklemeyi planlıyor. Megan, "Siyah-beyaz teması olduğu için Canon Mini Print uygulamasıyla siyah-beyaz filtresi ekledim. Bu çok işime yaradı çünkü fotoğrafı bilgisayarda düzenlemekle uğraşmama gerek kalmadı," diyerek açıklıyor Megan.

Megan, akıllı telefon film rulosundaki mevcut fotoğrafı kullanarak baskı alıyordu ancak Canon Zoemini S2'nin arkasında canlı renklere sahip çekimden siyah-beyaz çekime geçiş yapmanızı sağlayan bir filtre düğmesi var. Ayrıca uygulama üzerinden Facebook, Instagram ve Google Fotoğraflar'a bağlanıp buradaki görsellerinizin baskısını alabilirsiniz.

"Tüm küçük çıkartmaları, filtreleri ve çerçeveleri eklemek ve görüntüyü zevkinize göre kişiselleştirebilmek gerçekten çok güzel. Çok basit ve hızlı oldu ve mürekkebin kurumasını beklemem gerekmedi."

Shubhangi Dua

Hasır sandalyede oturan genç bir kadın, elinde tuttuğu bir tabloyu gururla gösteriyor. Kucağında ve yanında iki renkli tablo daha var.

Yüksek lisans öğrencisi Shubhangi Dua, ilk sanat sergisindeki bazı fotoğrafların baskısını almak için Canon Zoemini S2'yi kullandı. "Sanatı daha önce hiç meslek olarak görmedim ancak sergi sayesinde artık kendimi sanatçı olarak adlandırabilirim gibi hissediyorum," diyor.

Shubhangi gelecek vaat eden bir sanatçı ve doğal olarak, hayatındaki önemli an tercihinde yaratıcılık tutkusunun da yer alması gerekiyordu. İngiltere'nin Bath şehrindeki Fringe Arts Festivalinde ilk sanat sergisini açan Shubhangi yakın zamanda çocukluk hayalini gerçekleştirdi.

"Önemli anım olarak bu tabloyu (yukarıda) seçtim çünkü bu çalışma benim ilk sergimden. Eserimin diğer yetenekli sanatçıların eserleriyle yan yana sergilendiğini görmek bile bana başarılı olduğum ve sıkı çalışmamın takdir edildiği hissini vermeye yetti. Bunun önemli bir an olmasının diğer bir nedeni de uzun yıllar sanatçı olmak için yeterince iyi olmadığımı düşündükten sonra yanıldığımı görmem oldu."

Renkli sanat çalışmalarının üzerinde yüzü yere bakacak şekilde, günlüğe yapıştırılmış küçük bir sanat çalışması çıkartmasının yanında duran bir Canon Zoemini S2.

Shubhangi, günlüğü için hayatındaki önemli anların baskısını alıyor. Canon Zoemini S2 yaklaşık 120 dakikada şarj oluyor ve şarj olurken bile baskı alabiliyorsunuz.

Gri paltolu bir kadın fotoğraf makinesine gülümserken bir el, küçük bir sanat eseri fotoğrafını kadının önünde tutuyor.

Kenarlık düğmesi, baskınıza beyaz veya özel bir kenarlık ekler.

Shubhangi ayrıca sergiden kendisi için çok özel iki tablonun baskısını aldı. "Bu iki tabloyu birbirine bakacak şekilde tasarladım. Büyük olan annemi, küçük olan ise küçüklüğümü simgeliyor."

Canon Mini Print uygulamasında çiçeklerden hayvanlara kadar çok çeşitli çıkartmalar var. Doğa temasını yansıtmak için uygulamayı kullanarak tablo baskısına çiçek çıkartmaları ekleyen Shubhangi, "Baskıları, günlüğüme koydum ve başarılı olduğumu kendime hatırlatmak için bu fotoğrafları çoğaltıp bir başarı tablosu gibi odama asacağım," dedi.


"Önemli anınızı" ister herkese duyurup tüm dünyaya gösterin ister kişisel günlüğünüzde bir anı olarak saklayın, Canon Zoemini S2 ve Canon Zoemini serisinin diğer ürünleri evinizde sergilemek, cihazlarınızı süslemek veya aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşmak üzere baskı almak için idealdir. Ne bekliyorsunuz? Sonuçlarınızı #FreeYourStory hashtag'iyle @canonemea hesabını etiketleyerek paylaşmayı unutmayın.Yazar: Tamzin Wilks

İlgili Ürünler

İlgili Makaleler