BASKI VE EL İŞLERİ

Kağıt el işi aktivitesi 3: Sonbaharda doğum günü

Kağıt el işi aktivitesi serimizin üçüncü bölümünde, tasarımcı Pippa Hiscock'un nasıl eğlenceli doğum günü dekorları oluşturduğunu keşfedin.
Arka planda bir kağıt el işi afiş asılıyken, kağıt el işleriyle süslenmiş ve fotoğraf aksesuarlarının yanındaki bir kahve sehpasının üzerine yerleştirilen büyük bir pasta ve daha küçük kapkekler.

PIXMA Kağıt El İşi Aktivitemiz kapsamında, el işi tasarımcılarına ve ailelere yıl boyunca çeşitli etkinlikler için güzel kağıt el işleri yaratma görevi verdik.

Tasarımcı Pippa Hiscock'un bu seferki görevi, sonbahara denk gelen doğum günü partisi için Canon Creative Park'tan şablonlar, bir Canon PIXMA yazıcı ve en sevdiği fotoğrafları kullanarak kasvetli ve yağmurlu günleri aydınlatacak bir dekor oluşturmaktı.

Masanın üzerinde bir makas, kesme tahtası ve bir paket Canon kağıdının yanına yayılmış bir afiş ve çok sayıda fotoğraf aksesuarı da dahil olmak üzere çeşitli doğum günü kağıt el işi süslemeleri.

Pippa, kağıt el işi aktivitesinin bir parçası olarak afişlerden fotoğraf aksesuarlarına kadar çeşitli şablonlar indirmiş. Tek kullanımlık plastik satın almaktansa geri dönüştürülebilir kağıt süslemeler yapma fikrini tercih ediyor.

Kaç yaşında olursanız olun, doğum günü partileri her zaman eğlenceli kutlamalardır. Mevsimler parti planlamalarını etkiler. Yazın bir doğum günü en iyi şekilde bir bahçede veya parkta geçirilebilirken, sonbaharda hava biraz daha soğuk olduğu için evde toplanmak akıllıca olabilir. Yetişkin doğum günü partileri sıkıcı olmak zorunda değildir. Dışarıda yağmur yağsa bile sevdiklerinizle birlikte eğlenmek için kendi eğlencenizi yaratabilirsiniz. İçinizdeki çocuğu ortaya çıkarın ve Canon Creative Park'taki el işleriyle oynayın.

Pasta dekorları, bayraklar ve eğlenceli oyunlar da dahil olmak üzere aralarından seçim yapabileceğiniz yüzlerce şablonla tema, size o çocuksu neşeyi getirdiği sürece istediğiniz her şey olabilir. Kendi parti dekorasyonlarınızı oluşturmak, hem ekonomik bir dekorasyon yöntemi hem de partinizi kişiselleştirmenin benzersiz bir yoludur. Kağıt şablonlarınızı daha sonra geri dönüştürebilir veya gelecekteki etkinlikler için saklayabilirsiniz.

İster 5. ister 25. veya 60. doğum günü olsun, Canon Creative Park her dönüm noktası için eğlenceli şablon seçenekleriyle doludur. "Doğum günü partisi temalı el işleri bulmak gerçekten çok kolaydı," diyor Pippa. "Neyle karşılaşacağınızı bilmeniz için size her şablonun zorluk derecesini ve ne kadar zaman alabileceğini söylemesi harika.

"Plastik kullanmamak benim için gerçekten önemli, özellikle de parti gibi bir şey söz konusu olduğunda. Bu şekilde eğlencenin tadını vicdan azabı yaşamadan çıkarabilirsiniz. Geri dönüştürülmeden önce ikinci bir kez kullanılabilsinler diye partiden kalan bazı el işlerini komşularıma bile verdim."

Pippa bir kağıt kolaj sanatçısı ve elleriyle bir şeyler üretmekten her zaman keyif almış. "Çocukken hep kartondan bir şeyler yapardım" diyor. "Bunda gerçekten zihnimi odaklayan ve beni rahatlatan bir şey var. Ayrıca, sürecin sonunda kullanılacak fiziksel bir şeye sahip olmak oldukça tatmin edici.

"El işleri oluşturmak, ev sahipliği yapmak, özel anlar yaratmak ve pasta yapmak gibi en sevdiğim şeyleri, plastik içermeyen bir şekilde bir araya getirdiği için bu aktiviteye katılmaktan çok keyif aldım."

Kendi kağıt el işi doğum günü dekorunuzu yapmak için en önemli ipuçlarını paylaşan Pippa'nın bu aktiviteyi nasıl tamamladığını görün.

Tasarımcı Pippa Hiscock, Canon Creative Park uygulaması aracılığıyla bir Canon PIXMA yazıcıda basılan bir kağıt el işi şablonunu keserken gülümsüyor.

Tasarımcı ile tanışın

Kim: Pippa Hiscock

Ne: Ev eşyaları ve hediyelik eşya tasarımcısı ve üreticisi

Ayrıca katılanlar: köpek Rothko

Şablonlarınızı seçme

Bir el, ekranında Creative Park'tan bir şablonun görüntülendiği bir akıllı telefonu tutarken, masanın üzerinde bir Canon PIXMA yazıcı duruyor.

Canon Creative Park'a bir akıllı telefon, tablet veya dizüstü bilgisayar aracılığıyla erişebilir ve yüzlerce şablon arasından seçim yaparak partilerinizin her zaman canlı ve eğlenceli görünmesini sağlayabilirsiniz. İlham almak için göz atın veya tam olarak aradığınızı hızlı bir şekilde bulmak için anahtar kelimelerle arama yapın.

Pippa, doğum günü partisi için "doğum günü" ve "parti" anahtar kelimelerini kullanarak Canon Creative Park'ta arama yapmaya karar verdi ve çok çeşitli göz alıcı şablonlar bulabildi. "Bol bol komik fotoğraf için güzel bir arka planımız olsun diye duvar için büyük bir dekorasyon istedim, bu yüzden "mutlu yıllar" çelengi ve fotoğraf aksesuarları bariz bir seçimdi," diyor Pippa.

Daha büyük unsurları hallettikten sonra Pippa ayrıntılarla ilgilenmeye başladı... Hiç pastasız bir doğum günü olur mu? "Tabii ki pasta olacaktı, bu yüzden mini bayrak pasta dekorasyonu mükemmel bir tercihti," diye devam ediyor. "Bunların kesilmesi, katlanması ve ipin üzerine yapıştırılması, ardından ya duvara asılması ya da pasta için tahta çubuklara bağlanması gerekiyordu."

Bunu ilk kez deneyenlere tavsiyelerde bulunan Pippa, başlamak için bir çelenk veya bir isim afişi gibi birkaç ilgili çekici ve basit dekorasyon seçmelerini ve her şablonun zorluk derecesini kontrol etmelerini söylüyor. "Doğum günü afişi gibi şeyler partinizde büyük bir etki yaratır ve yapması da gerçekten çok kolay," diyor.

Şablonlarınızın baskısını alma

Canon PIXMA yazıcıdan çıkan bir Canon Creative Park şablonu çıktısı.

Pippa, alanını dekore etmek ve parti boyunca kullanacakları fotoğraf aksesuarları oluşturmak için bir dizi farklı şablon kullansa da özellikle anında etki yaratacak büyük bir şey oluşturmak istiyordu. Bu "mutlu yıllar" afişini kesmek ve iple bağlamak basitti.

Bir çift el, bir Canon Creative Park şablonunu katlamadan önce işaretliyor.

Bazı şablonlar diğerlerinden daha karmaşıktır. Ailenizle kağıt el işleri yapıyorsanız daha büyük çocuklar ve yetişkinler daha zorlu tasarımlarla uğraşırken, ebeveynler tarafından kesilip küçük çocuklar tarafından kolayca birleştirilebilecek çok sayıda basit şablon vardır.

"Şablonlardan bazıları hızlı ve basitti, bazılarıysa daha fazla zaman ve konsantrasyon gerektiriyordu ve daha zorluydu ancak hepsini yapmaktan keyif aldım" diyor, Pippa. "Bir fincan çay eşliğinde el işi yaparak vakit geçirmek çok güzeldi ve sonunda parti için gerçekten renkli süslemeler yaptım."

Pippa, Canon PIXMA yazıcısını evinin Wi-Fi ağında kurdu ve ardından akıllı telefonu ve Canon Creative Park uygulamasını kullanarak bağlandı. Bu şekilde, kullanmak istediği şablonları arayıp ardından yazdır seçeneğine tıklaması yeterliydi.

Pippa, seçtiği şablonları yazdırdıktan sonra tüm modelleri kesip çıkardı. Ardından sıra kağıt şablonları katlamadan önceki kritik işaretleme aşamasına geldi. Bu, son ürünün güçlü ve sağlam kalmasını sağlayan bir aşamadır. Şablonlarınızı işaretleyip katladıktan sonra verilen talimatları izleyerek kalan bölümleri birbirine yapıştırın ve kağıt el işi tasarımlarınızı dekor olarak kullanmadan önce tamamen kurumaya bırakın.

Dekorunuzu hazırlama

Pippa'nın Canon Glossy Fotoğraf Kağıdına baskı alınmış yüzünün bir fotoğrafını keserken çekilmiş omuz üstü görüntüsü.

Pippa, kürdanlara yapıştırmak için kendisinin ve köpeği Rothko'nun resimlerini kesiyor. Creative Park şablonlarını eğlenceli bir piknik gezisine veya bir akşam yemeği partisinde kullanılacak masa düzeni dekoruna kişisel dokunuşlar eklemek için de kullanabilirsiniz.

Bir el, üzerinde Pippa'nın kafasının resmi bulunan yiyecek kürdanını bir kapkekin üzerine yerleştiriyor.

Birleşik Krallık, Bristol'de bulunan Pippa, ev-ofis arkadaşı olan Rothko ile birlikte çoğunlukla evden çalışıyor. Rothko'nun ve Pippa'nın yüzünün bir fotoğrafını Canon Plus Glossy II fotoğraf kağıdına baskı aldı ve bunları kapkeklerinin üzerine koymadan önce doğada çözünen bant kullanarak kürdanlara yapıştırdı.

Pippa, kapkeklere yerleştirmek üzere eğlenceli, kişiselleştirilmiş bayrak seçimleri yapmak için fotoğraflar kullandı. Bu, partinizi benzersiz hale getirmenin harika bir yoludur. Bunu, mutlu çiftin fotoğraflarıyla bir nişan partisi için yapabilir veya en sevdiğiniz tatil fotoğraflarını veya evcil hayvan portrelerini de kullanabilirsiniz. "Daha önce kapkek süsleri yaptım ama hiç fotoğraf kullanmadım," diyor. "Baskı almak için konukların resimlerini aramak gerçekten eğlenceliydi." Hatta kendi fotoğraflarını seçebilmeleri için bunu gece boyunca arkadaşlarınızla birlikte yapmanızı tavsiye ediyor.

Pippa, PIXMA yazıcısını kullanarak en sevdiği görüntüleri Canon Plus Glossy II fotoğraf kağıdına baskı aldı, şekilleri kesti ve ardından doğada çözünen bant kullanarak fotoğrafları kürdanlara yapıştırdı. Fotoğraflarınızın iki kopyasını baskı alarak bunları çift taraflı oluşturabilir veya fotoğrafların arkalarına eğlenceli bir mesaj veya isim yazabilirsiniz.

Unutmayın, Canon Creative Park uygulamasındaki mevcut şablonlara çizimler ve hatta şerit ekleyerek kişisel tarzınızı yansıtmak çok kolaydır. "Doğum günü bayraklarını asmak için güzel, parlak bir neon kordon seçerek kolayca kişiselleştirdim," diyor Pippa.

Hatta arkadaşlarınızla bir araya gelip ev yapımı hediyeler hazırlayabilir veya bir üst seviyeye geçmek isterseniz karmaşık kağıt el işi sanatı modelleri yapmayı deneyebilirsiniz.

Partiyi başlatın!

Dört kişi, Canon Creative Park ve bir PIXMA yazıcı kullanılarak oluşturulan kağıt el işi fotoğraf kabini aksesuarlarıyla poz verirken gülümsüyor.

Pippa ve arkadaşları kutlamalarında doğum günü fotoğraf kabini aksesuarları yapıp kullandılar ancak siz Canon Creative Park'ın spor veya festival temalı fotoğraf kabini aksesuarlarını tercih edebilirsiniz.

Pippa ve arkadaşları doğum günü partisinde eğlendiler. "Harika zaman geçirdik ve sonunda fotoğraf kabini tarzı tüm kağıt aksesuarları ve maskeleri kullanarak bazı komik fotoğraflar çektik," diyor.

Herkes kişiselleştirilmiş fotoğraf bayrakları seçimlerine de bayıldı. Bunlar, diğer kutlamalarda tekrar kullanılabilecek küçük ve benzersiz parti hediyeleri için yapıldı. "Kapkeklerin üzerindeki fotoğraf çubukları hepsini güldürdü ve onlara partiden sonra eve götürmeleri için pasta da verebildim," diyor.

Pippa, Canon Creative Park şablonlarını tekrar oluşturacağını söylüyor. "El işi projeleri eğlenceliydi ve sonunda hazır olanları satın aldığımdan çok daha düşük bir maliyetle daha sıra dışı ve kişisel dekorasyonlar elde ettim," diyor. "Üstelik daha sonra geri dönüştürülebilmeleri, onları daha da iyi hale getiriyor!"

Creative Park ile bir doğum günü partisi planlamak ve organize etmek, kaç yaşında olurlarsa olsunlar aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşmak için eğlenceli ve yaratıcı bir aktivite olabilir. Ne de olsa insan hissettiği yaştadır. O yüzden Creative Park'ta arama yapın ve içinizdeki çocuğu serbest bırakın.

El işi ile plastiğe alternatif olan dekorları birleştirme fikrini beğendiyseniz bir kış kutlamasına odaklanan son kağıt el işi aktivitemize göz atın ve bu yıl Creative Park şablonlarıyla neler yapabileceğinizi görün. İlham almak için Pinterest sayfamıza göz atın ve tasarımlarınızı #MadeWithPixma etiketini kullanarak paylaşmayı unutmayın!

Canon PIXMA yazıcının üzerinde duran ve arka planında bir fotoğraf kolajı görünen bir Canon fotoğraf makinesinin yukarıdan çekilmiş görüntüsü.

CANON CLUB

Sizin gibi içerik üreticiler için özel bir topluluk. Destek, ilham kaynakları, avantajlar ve daha fazlasıyla tutkunuzun peşinden gidin. Katılım çok kolay. Bir ürün satın alın. Kaydolun. Canon Club'a katılın.
Tamzin Wilks

İlgili Ürünler

İlgili Makaleler