YARATICI BASKI

Ailenizin hikayesini baskıyla hayata geçirin

Ailenizle değerli anlarda çektiğiniz fotoğrafların baskılarını almak, anıları daha iyi hatırlamanıza yardımcı olabilir. Neden bununla yetinesiniz? Beş yaratıcı ipucumuz sayesinde bu anıları hatırlamaktan öteye geçin!
Yatakta oturmuş, birlikte basılı aile fotoğraflarına bakan üç küçük çocuk.

Bugünlerde aile fotoğrafları çekmek çok kolay. Akıllı telefonları ve diğer cihazları sürekli yanımızda taşıyoruz, çocuklarımızın günlük hayatının her saniyesini kaydediyoruz. Bununla birlikte, genelde bu fotoğraflar bir daha görülmemek üzere telefonların dijital hafızalarının derinliklerine gömülüyor. Ancak, bu değerli anıları yakınımızda tutmanın yolları hala vardır.

Leti, bir ve sekiz yaşları arasındaki dört çocukla meşgul bir annedir. Leti, her ne kadar iddialı bir Instagram fenomeni olsa da daima basılı fotoğrafların büyük bir hayranı olmuştur. "Film rulolarını şehrin işlek caddesine götürüp heyecanla baskılarımızı almayı beklerdik. Şimdilerde her şey telefonda veya bulutta kayıtlı olduğu için bunu yapmaz olduk. Fotoğraflar kayıtlı olsa da onlara hiç dönüp bakmıyoruz."

Canon SELPHY Square QX10 ile Canon SELPHY CP1300 yazıcılarını ve Canon EOS 250D fotoğraf makinesi kullanan Leti, eşi Zac ve çocukları; hikayelerini anlatmak ve baskının getirdiği mutluluğu yeniden yaşamak için sayısız yöntem buldular ve çalışmalarını burada paylaşıyorlar.

1. Kişiye özel kartlar kullanarak iletişimde kalın.

Masadaki bir kadın, bir kağıt parçasına aile fotoğrafı yapıştırıyor.

Leti, Canon SELPHY CP1300 ile aile fotoğraflarının baskılarını alıyor ve bunları aile ve arkadaşlara göndermek için tebrik kartı oluşturmak üzere kullanıyor. Bu şekilde kartlarına harika bir kişisel dokunuş katıyor.

Kucağında oturan küçük kızının bir zarfa kart koymasına yardımcı olan bir kadın.

Canon SELPHY Square QX10 ile aldığınız kendinden yapışkanlı baskılarla kart oluşturmak, tüm ailenin dahil olabileceği çok kolay bir aktivitedir.

Ev yapımı kartlar göndermek, aile ve arkadaşlarınızla iletişimde kalmanın mükemmel bir yöntemidir. Leti, bu kartlara fotoğraflar eklemenin, her ne kadar arada mesafeler olsa da, neredeyse "oradaymış" gibi hissettiren kişisel bir dokunuş eklediğini düşünüyor. "Boş kutlama kartları alıyorum. Çocuklar da kartlara eklemek üzere kendi baskılarını almak için SELPHY CP1300'ü kullanıyor," diyor. "Bu sayede akrabalarına, arkadaşlarına veya kime olursa olsun insanlara gerçekten hitap eden ve bir hikaye anlatan özel ve farklı şeyler üretebiliyorlar."

Leti, çocuklarının doğum günü davetiyeleri için yazıcıyı kullanmayı planlıyor ve teşekkür kartları için de parlak bir fikri var. "Çocukların verilen hediyelerle oynadığı fotoğraflar çekip bu fotoğrafları kişiye özel teşekkür kartları olarak kullanabiliriz," diyor. Leti, birçok akrabasından uzakta yaşıyor. Bu yüzden düzenli olarak fotoğraflı kartlar üretmek herkesi yakın tutmaya yardımcı olabiliyor.

2. Ailenizin boy cetvelini hazırlayın.

Uzun bir kurbağa şeklindeki boy cetveline fotoğraf yapıştıran kızına yardım eden bir adam.

SELPHY Square QX10'un kendinden yapışkanlı baskıları, boy cetveline yapıştırmak için idealdir. Böylece küçük aile üyelerinin, boylarının ne kadar uzadığını eğlenceli bir şekilde takip edebilir.

Bir Canon SELPHY Square QX10 ve Canon EOS 250D ile yatakta oturan iki küçük çocuk ve elindeki telefonda SELPHY Photo Layout uygulaması açık olan anneleri.

Zamanda geriye dönüp geçmiş yıllardan fotoğraflar seçip SELPHY Photo Layout uygulamasını uygulamasını kullanarak fotoğrafların SELPHY Square QX10 ile baskılarını kolayca alabilirsiniz.

Leti'nin çocukları, ne kadar büyüdüklerini görmeye bayılıyor ve boylarının duvara çizilmesini hep sevmişlerdir. Leti, fotoğrafçılık sayesinde bunu bir üst seviyeye taşıdı. "Bir boy cetveli aldım ve duvara astım. Çocuklar, canları ne zaman isterse birbirinin fotoğrafını çekip SELPHY Square QX10 ile fotoğrafların baskısını alabiliyorlar. Aynı zamanda telefonumdaki anılar özelliğini kullanarak geçmişe bir yolculuk yapabiliyoruz ve SELPHY Photo Layout uygulaması sayesinde çocuklar kolayca fotoğraf seçip baskılarını alabiliyor.

Canon'un Creative Park uygulamasındaki birçok tasarımı kullanarak siz de baskılarınızı alıp kendi boy cetvelininizi oluşturabilirsiniz.

"Kullanımı çok kolay olduğu için QX10 yazıcıya bayılıyorlar. Ellerinde tutabilecekleri kadar küçük ve Wi-Fi üzerinden telefonlara ve diğer cihazlara sorunsuzca bağlanabiliyor. Kendi şarj edilebilir piliyle çalışması da bir başka güzel özelliği. Bu sayede istedikleri yerde kablosuz bir şekilde kullanabiliyorlar."

Yazıcı, kenarlık kısmına not eklemeniz için yeterli bir alan bırakacak şekilde kare fotoğraflar üretiyor. Bu alan, fotoğrafın çekildiği tarihi ve boy ölçümünü yazabilmeniz için idealdir. Aynı zamanda arka kısımdaki koruyucu tabakayı sıyırıp fotoğrafları boy cetveline yapıştırmak için tam uygun, kendinden yapışkanlı bir yüzey elde edebilirsiniz.

3. Baskıları kullanarak evinizi süsleyin.

Alçak bir raftaki çilek fotoğrafının, gökkuşağı renkli bir oyuncağın ve Canon SELPHY CP1300'ün yanında duran çerçeveli iki portre fotoğraf.

SELPHY CP1300, yüksek kaliteli 6x4 inç fotoğraf baskıları üretir. Çeşitli düzen seçeneklerinde fotoğraf şeridi ve hatta farklı çıkartma baskıları da alabilirsiniz. 6x4 inç fotoğraf çerçevesi bulmak kolaydır. Bu yüzden evinizde sergilemek veya aileniz ve arkadaşlarınıza hediye etmek üzere kolayca sanat eserleri oluşturabilirsiniz.

Beyaz, ahşap bir yüzeyde bazıları çerçeveli bazıları çerçevesiz aile fotoğrafları, bir Canon EOS 250D fotoğraf makinesi ve birkaç pembe çiçekle çevrelenmiş; fotoğraf baskısı alan uçuk pembe bir Canon SELPHY CP1300 yazıcı.

Leti, küçüklere baskıyı öğretmenin hem eğlenceli bir aile aktivitesi hem de heyecan verici bir deneyim olduğunu belirtti. "Fotoğraflarının baskılarını alabilmek, çocuklar için çok önemliydi."

Leti, fotoğrafların elektronik cihazlarda unutulmak yerine gün yüzü görmesi gerektiğine yürekten inanıyor. SELPHY CP1300, yalnızca 47 saniyede standart 6x4 inç fotoğraf baskıları üretebilir. Aynı zamanda çeşitli boyutlarda mini çıkartma sayfaları üreterek yaratıcı seçeneklerinize eklemeler yapabilir. SELPHY Square QX10'da olduğu gibi, Wi-Fi aracılığıyla akıllı cihazlardan doğrudan baskı alabilirsiniz. Bununla birlikte CP1300, bir hafıza kartı yuvası ve bir PictBridge bağlantı noktası da sunar. Bu sayede Canon EOS 250D gibi bir fotoğraf makinesinde çekilen fotoğrafların baskılarını kolayca alabilirsiniz.

SELPHY CP1300'ün eğilebilen renkli ekranı sezgisel bir kullanım sunar. Prizlere bağlı olmadan baskı yapabilmeniz için pil paketi opsiyonel olarak mevcuttur.

"Yazıcı standart 6x4 inç baskılar ürettiği için doğru boyutta çerçeveyi kolayca bulabiliyorum ve birçok seçeneğim oluyor," diyor Leti. "Fotoğraf baskılarını çerçeveleyip evin etrafına koymanın sevdiğim tarafı, fotoğraflar 'gözünüzün önünde' oluyor. Fotoğraflarınızı görmek için bir cihazı açıp içinde aramak zaman alıcı olabiliyor ve çocukların buna sabrı olmuyor. Buna ihtiyacımızın olmaması güzel bir şey.

"Büyük çocuklar, yeni yürümeye başladıkları zamanların ve bebeklik hallerinin basılı fotoğraflarını çok seviyor. Özel anıların çerçevelenmiş baskıları, ailemiz ve arkadaşlarımız için mükemmel hediyeler. Sonuç olarak, bulutta kaybolmuş bir başka dijital fotoğraf olmaktan ziyade çerçeveli baskıların göze çarpan fiziksel nesneler olduğuna inanıyorum."

SELPHY CP1300 ve SELPHY Square QX10 ile aldığınız baskılarla doğumunu beklediğiniz bir bebeğin odasını da süsleyebilirsiniz. Odayı süslerken, bebeğin ilk fotoğrafını koymadan önce aile fotoğraflarını ve ultrason sonucunun baskısını kullanabilirsiniz.

4. Fotoğraflarla bir hikaye anlatın.

Bir albüm kapağına yapıştırmak üzere basılı bir fotoğrafın arkasındaki yapışkan yüzeyi ortaya çıkarmak için koruyucu tabakayı sıyıran bir kadın eli.

SELPHY Square QX10 baskılarının kendinden yapışkanlı arka yüzeyi, baskıları albümlere yapıştırmayı kolaylaştırır. Yapıştırıcı kullanmadığınız için etraf da kirlenmez.

Bir albümün ön kapağını aile fotoğraflarıyla süsleyen bir ebeveyn ve çocuk.

Çocuklar, baskı sürecine dahil olmayı çok seviyor. Baskılarınıza ekleyebileceğiniz açıklamalar, simgeler ve çıkartmalar gibi diğer eğlenceli fikirler için SELPHY Photo Layout uygulamasına göz atın.

Leti'nin çocukları albüm hazırlamayı çok seviyor. Ailenin birçok planlanmış kamp gezisi var ve herkes maceralarının fotoğrafını çekmeye bayılıyor. "Anlık fotoğraf baskısı almak için kullandığımız fotoğraf makinesinin kağıdı sürekli bitiyordu. Telefonlarımız veya Canon EOS 250D gibi bir fotoğraf makinesi sayesinde istediğimiz kadar fotoğraf çekebiliyoruz ve anı yakalayabiliyoruz. Geriye yalnızca baskısını almak istediğimiz fotoğrafları seçmek kalıyor.

"SELPHY Square QX10, albüm hazırlamak için birebir," diye ekliyor Leti. "Daha büyük 72x85 mm kağıtlara 68x68 mm kare baskılar yapabiliyor. Bu sayede baskıyı alınca not yazabileceğiniz bir alan oluşuyor. Çocuklar, baskı alırken fotoğraflara simgeler ve minik tatlı resimler eklemeyi çok seviyor. Aynı zamanda kağıdın arka kısmındaki koruyucu tabaka sıyrılınca ortaya kendinden yapışkanlı bir yüzey çıkıyor. Bu muhteşem bir özellik çünkü çocuklar herhangi bir banda veya yapıştırıcıya ihtiyaç duymadan, yalnızca baskıları istedikleri yere koyarak albümler oluşturabiliyor."

5. Kadraja girin.

Çatı katındaki yatak odasında bir çocuk yatağına oturmuş, fotoğraf makinesine bakıp gülümseyen bir çift.

Çocuklar, odalarında anne ve babalarının fotoğraflarını bulundurmayı sever. Hem kompaktlık ve kolay kullanılabilirlik, hem de oldukça geliştirilmiş bir tasarım ve üstün görüntü kalitesi sunan Canon EOS 250D, aile portreleri çekmek için idealdir.

Kızının Canon EOS 250D fotoğraf makinesiyle diğer aile üyelerinin fotoğrafını çekmesine yardımcı olan bir adam.

EOS 250D'nin değişken açılı ekranı, küçük çocuklar için bile kompozisyon oluşturmayı oldukça sezgisel bir hale getirir. Tamamen dönebilen ekranı selfie çekmek için de idealdir.

Leti, Canon EOS 250D'nin aile hayatı için mükemmel bir seçim olduğunu düşünüyor. Çocuklar ve yetişkinler tarafından kolayca kullanılabilir. Daha da iyisi, fotoğraf çekmekten baskı almaya kadarki üretim sürecinde dahili Bluetooth ve Wi-Fi özellikleri sayesinde görevini sorunsuzca yerine getiriyor. "Çocuklar fotoğraflarda çıkmaya, selfie'ler çekmeye ve yaptıkları şeylerin günlüğünü tutmaya bayılıyor. Değişken açılı ekran bu konuda çok yardımcı oluyor. Ekran tamamen dönebildiği için fotoğraf makinesinin önündeyken kompozisyon oluşturabiliyorsunuz."

Baskı almak için kullandığı fotoğraf makinelerinin ve yazıcıların çok yönlülüğü Leti'nin hoşuna gitti. "Bu ürünler gerçekten güzel. Hepsi aşırı derecede kullanıcı dostu, kompakt ve kolay bir kullanım sunuyor; kaliteleri de harika. Baskıların renkleri gayet canlı ve baskılar çok uzun süre yıpranmıyor. Çocuklar da bu ürünleri kullanarak birçok yaratıcı aktiviteye dahil olabiliyor. Zac ve benim için de hayli kullanışlılar. İlk tanıştığımızdan beri neler yaşadığımızın bir zaman çizelgesini çıkarıp özel bir evlilik yıl dönümü projesi olarak onunla paylaşmayı planlıyorum. Canon kiti, yaratıcılığınızı konuşturmak için birebir. Buna bayılıyorum."

Yazan: Matthew Richards

İlgili Ürünler

İlgili makaleler