CANON EOS R5

Bağlanın

Şimdiye kadar ürettiğimiz en bağlantılı fotoğraf makinelerinden biri olan EOS R5, akıllı cihazınız veya Wi-Fi ağınız aracılığıyla görüntü dosyalarını müşterilerinize, sosyal medya profillerine ve hatta image.canon hizmetimiz aracılığıyla evdeki bulut hesaplarına aktarmanıza imkan sunar.

Mükemmel dengeli, süper hızlı

EOS R5, dahili çift bant 2,4 GHz ile 5 GHz Wi-Fi ve 802.11a, b, g, n ile 802.11ac standartları desteği sayesinde daha hızlı ve daha dengeli kablosuz bağlantılar oluşturabilir. Her zaman açık olan Bluetooth Düşük Enerji bağlantısı, fotoğraf makinesinin akıllı cihazlara bağlı kalmasını sağlayarak görüntülerin telefon ve tablet üzerinden konumda incelenmesine, düzenlenmesine ve aktarılmasına olanak tanır.

Fotoğraf makinesi, akıllı cihazlarla iletişim kurmak, görüntüleri image.canon ağ geçidi üzerinden buluta yüklemek veya doğrudan FTP üzerinden göndermek için Wi-Fi özelliğini kullanabilir.

Camera Connect Uygulaması

Dijital iş akışınızı çekimden geri dönerken hareket halinde başlatın. Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Canon Camera Connect uygulamasını başlattığınızda EOS R5, Wi-Fi kullanarak otomatik olarak bağlanır ve kullanıcıların, fotoğraf makinesinin hafıza kartının içeriğine göz atmasına ve Canon Digital Photo Professional uygulamasıyla düzenlemek veya paylaşmak üzere görüntüleri aktarmasına imkan tanır.

EOS R5'u Otomatik Görüntü Aktarımı için yapılandırmak da mümkündür, böylece görüntüler çekim sırasında otomatik olarak akıllı cihazınıza gönderilir.

Ayrıca uygulama, fotoğrafçıların fotoğraf ve videolar için EOS R5 fotoğraf makinelerini kablosuz olarak kontrol etmesine de olanak tanır. Ulaşılması zor açılardan kablosuz çekim yapmanızı sağlayan uzaktan Canlı Kontrol özelliğini kullanarak nereye odaklanmanız gerektiğini seçin, pozlamayı ayarlayın ve fotoğraf makinenize yansıyanları görün.

EOS R6 Mark II

Canon Camera Connect

Uzaktan çekim yapmak ve fotoğrafları kolayca paylaşmak için Canon fotoğraf makinenizi Apple veya Android cihazınıza bağlayın.

image.canon

Canon'un yeni bulut fotoğrafçılık hizmeti image.canon, kullanıcıların RAW dosyaları da dahil olmak üzere sınırsız sayıda fotoğrafı 30 güne kadar çevrimiçi depolamasına olanak tanır. Görüntü dosyaları daha sonra Google Drive, Adobe Creative Cloud veya yerel çevrimdışı depolama alanına taşınabilir.

EOS R5, görüntülerin image.canon bulutuna otomatik olarak yüklenmesini ve böylece bir çekimden döndüğünüzde PC/Mac bilgisayarınızda sizin için hazır olmasını sağlayan ilk EOS fotoğraf makinesidir.

Image.canon

Canon fotoğraf makinenizden cihazlarınıza ve web hizmetlerine sorunsuz görüntü ve video aktarımı.

FTP

EOS R5, fotoğrafları konumdan müşterilerine hızlı ve güvenli bir şekilde doğrudan sağlaması gereken profesyonel fotoğrafçılar için fotoğraf makinesinin dahili Wi-Fi özelliğini kullanan dahili FTP ve FTPS sunar. FTP ayarları, EOS Utility yazılımı kullanılarak fotoğraf makinesinde veya çevrimdışı olarak yapılandırılabilir ve anında geri çağırma için 10 adede kadar ön ayar kaydedilebilir.

EOS R5 için opsiyonel WFT-R10 Wi-Fi tutma yeri de sunulur. Bu tutma yeri, kablolu ağ bağlantıları için gigabit ethernet bağlantısına da sahiptir ve daha az parazitli, daha uzun mesafeli Wi-Fi için MIMO antenleri sunar. SFTP ile güvenli görüntü aktarımı da eklenmiştir.

Fotoğraflar bir sesli not ile sınıflandırıldığında veya etiketlendiğinde bu meta veriler, görüntü dosyalarıyla birlikte aktarılabilir ve resim editörleri ile ajans çalışanları için paha biçilmez bilgiler sunar.

FTP Aktarma Durumu Ekranı
Haber ve spor fotoğrafçılarının FTP ile görüntü gönderirken kullanmak üzere talep ettiği bu ekran, görüntülerin gönderilmesinin ne kadar süreceğini gösterir. Bu sayede fotoğrafçılar, bulundukları noktayı ve aktarımın hangi aşamada olduğunu görebilir ya da daha hızlı bir bağlantıya geçmeye karar verebilir.

Görüntü aktarımını koruyun
Birçok haber ve spor fotoğrafçısı için kullanışlı olan bu özellik, FTP sunucusuna gönderilen görüntüleri otomatik olarak "korumak" için bir seçenektir. Görüntülerin korunması, görüntülerin kilitlendiği ve yanlışlıkla silinemeyeceği ve çekimden sonra bilgisayarınıza aktarıldıklarında istemciye hangi görüntülerin gönderildiğinin kolayca belirlenebileceği anlamına gelir.

FTP özelliklerine yönelik tam kontrol ve görüntülere IPTC verileri ve sesli notlar ekleme imkanı için Canon Mobile File Transfer uygulaması, akıllı telefonunuzu kullanarak fotoğraf makinenizin FTP özelliklerini genişletir.

Daha fazla bilgi edinin ve indirin >

İlgili Makaleler

 • MAKALE

  Canon EOS R5'un ilk çekimleri: doğayı göz alıcı ayrıntılarla yakalama

  Ulla Lohmann ve Robert Marc Lehmann, Canon EOS R5'un 45 MP sensörü ve göz takip AF özelliğinin olağanüstü dış mekan çekimleri yapmalarına nasıl yardımcı olduğunu anlatıyor.

 • MAKALE

  Canon EOS R5'ta 8K ve yüksek hızda örneklenen 4K film çekimi

  İlk Canon EOS R5 video çekimlerinde Martin Bissig ve Ivan D'Antonio, 8K yeteneklerinin çekim için harcanan zamanı nasıl azalttığı ve yaratıcı seçenekleri nasıl genişlettiğini keşfettiler.

 • MAKALE

  Canon EOS R5: kaçırılmaması gereken 10 özellik

  EOS R5'u ezberleri bozan bir fotoğraf makinesi yapan özellikleri keşfedin; 20 fps'ye kadar 45 MP fotoğraf ve 8K RAW video çekimleri yapma ve çok daha fazlası.

 • MAKALE

  Canon EOS R5 mu EOS R6 mı? Sizin için en uygunu hangisi?

  Canon, bir değil iki adet çığır açan Tam Kare aynasız fotoğraf makinesini sunuyor. Sizin için en uygunu hangisi? EOS R5 ve EOS R6'yı yan yana inceliyoruz.