Geyiklerin utangaç ve görülmesi zor olduğunu düşünebilirsiniz. Ama bu geyikler öyle değil.

Yerel sakinler yıl boyunca bir çok gece, TV'de gördüğünüz herhangi bir şeye rakip olabilecek kadar harika vahşi yaşam gösterilerine tanık oluyorlar.

Bunlar, Essex, İngiltere'deki Epping kasabasının yakınındaki ormanda yaşayan alageyikler. Bu geyikler, son bir kaç yıldır cadde kenarlarındaki çim şeritlerinin, hatta ara sıra bahçelerdeki çimlerin, yavan ve bayat sürgünlerden ve yapraklardan daha lezzetli bir uyku öncesi öğünü olduğunu keşfettiler.

Bu geyikler fotoğraf makinesine alışık, hatta arsız gibi görünmelerine rağmen, aslında ürkek yaratıklar. Fotoğrafçıların şansına, tehlike olup olmadığını dinlemek ve gözlemek için sık sık hiç kımıldamadan duruyorlar.

En büyük erkeklerin ağırlığı 150kg'a kadar çıkabiliyor. Dişi geyiklerin ağırlığı ise bunun yaklaşık yarısı kadar. On iki ila on altı yıl kadar yaşıyorlar.

Ilıman geçen bir dizi kış mevsiminin ardından (ve doğal yırtıcıların yokluğu nedeniyle), İngiltere'deki altı geyik türünün hepsinin sayıları artıyor ve görebildiğimiz kadarıyla, popülasyonlar daha geniş bir alana yayılıyor.

Bu şehirli geyikler, biraz daha ileriyi keşfetmek, farklı bir köşeden dönmek, genellikle sağa giderken sola gitmek istemeniz durumunda dünyanın size sunacağı şaşırtıcı, etkileyici, büyülü fırsatlardan sadece bir tanesi. Canon sizi, bu fırsatları keşfetmeye ve fotoğraflarını ya da filmlerini çekmeye davet ediyor. Come and see.

Teknikler

Düşük Işıkta Çekim