ALICI KILAVUZU

Canon Yılbaşı hediye kılavuzu

Bu yılbaşında aileniz ve sevdikleriniz için mükemmel hediyeyi bulun!
Karaoke ile şarkı söyleyip kutlama yaparken bu anı Canon PowerShot PX ile yakalayan bir aile.

Yaratıcı insanlar için hediye fikirlerine mi ihtiyacınız var? İster hayatınızdaki bir vlogger'ı yeni bir fotoğraf makinesiyle şaşırtmak, ister bir fotoğrafçılık öğrencisine tam kare bir modele yükseltme imkanı sağlamak istiyor olun, kapsamlı hediye kılavuzumuzla mükemmel hediyeyi bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bazı kişiler için hediye almak kolay olmasa da sevdikleriniz yeni bir teknolojik cihaz bekliyor olabilir. Her türlü bütçeye uygun, yaratıcı olmayı seven herkese alabileceğiniz en iyi Canon hediyeleri için bazı önerileri bir araya getirdik. Burada vlog kitlerinden son teknoloji aynasız fotoğraf makinelerine kadar aileniz ve arkadaşlarınız için mükemmel öneriler bulabilirsiniz.

Vlogger, blogger ve içerik üreticileri için hediyeler

Sahilde yürürken bir PowerShot G7 X Mark III ile kendini çeken bir adam.

İnanılmaz 4K videolar çekebilen Canon PowerShot G7 X Mark III fotoğrafçılık için de güçlü bir araçtır. RAW Seri Çekim Modunda 30 kare/sn'ye kadar (saniye başı kare sayısı) 20,1 MP çözünürlükte 70 fotoğraf çekebilir.

Yün başlığıyla Canon EOS RP'yi gözüne tutan bir kadın.

26,2 MP çözünürlük sunan Canon EOS RP en küçük ve en hafif tam kare EOS fotoğraf makinesi olsa bile HDR ve Çoklu Pozlama ile çekim, Sessiz Mod ve çok net yakın çekimler için Odak Tarama gibi yaratıcı özelliklerle doludur.

Vlog Çekimleri için Canon Fotoğraf Makineleri kılavuzumuzu okuduysanız Canon PowerShot G7 X Mark III'ün çevrimiçi ortamda paylaşmak üzere yüksek kaliteli videolar oluşturmak isteyenler için mükemmel bir hediye olduğunu biliyorsunuzdur.

Gittiğiniz her yere götürebilmeniz için cebinize sığabilecek kadar kompakt olmasının yanı sıra büyük 1,0 tipi sensöre sahiptir ve net 4K görüntüler sunar. Olağanüstü netlikte ses kaydı için çok hafif Canon DM-E100 gibi harici stereo mikrofonları bağlamanıza imkan tanıyan 3,5 mm mikrofon girişine bile sahiptir.

Kusursuz ağır çekim kayıtlar için 120 kare/sn yüksek hızlı Full HD video imkanı ve sosyal medyaya uygun dikey film oynatma özelliğiyle PowerShot G7 X Mark III videografikerler için yeni yaratıcılık olanakları sunar. Ayrıca dahili Canlı Yayın Yapma özelliği de mevcuttur.

Vlog çekimleri için 180 derece dönebilen, sezgisel 3 inç dokunmatik ekranı sayesinde PowerShot G7 X Mark III'ü kullanmak çok kolaydır. Daha fazla kolaylık için kablosuz uzaktan kumandaya ve kullanışlı bir mikrofon desteğine sahip olan ve daha fazla denge gerektiğinde sağlam bir tripod olarak faydalanılabilen, hafif Canon Tripod Tutacağı HG-100TBR ile birlikte kullanılabilir.

Hediye aldığınız kişi değiştirilebilir lensleri olan bir fotoğraf makinesi istiyorsa Canon EOS RP yaratıcılığı destekleyen inanılmaz bir araçtır. 4K'ya kadar video çözünürlüğü sunar ve Full HD videolar çekerken doğru ve kusursuz Dual Pixel CMOS otomatik odaklama özelliğine sahiptir.

EOS RP ile vlog çekerken Canon RF 16mm F2.8 STM iyi bir lens seçeneğidir. Ultra geniş görünümüyle pek çok ayrıntıyı kadrajına sığdırır ve f/2,8'lik diyafram açıklığı sinema görünümü oluşturmanızı mümkün kılar. Ayrıca fotoğraf makinesi mikrofonunun kaydedemeyeceği, aşırı sessiz bir odaklama motoruna sahiptir.

Tam kareye geçmek isteyen fotoğrafçılar için hediyeler

Canon EOS 6D Mark III fotoğraf makinesini tutan gri kazaklı bir kadın.

Yaratıcı yolculuğunuzun sonraki aşamalarına geçmenize yardımcı olacak olan Canon EOS 6D Mark IIportre, manzara ve hatta video çekimi için idealdir.

Elinde bir Canon EOS R6 tutan ve ekrandaki ayarları düzenleyen bir adam.

Canon EOS R6, 20 kare/sn sessiz çekim ve bir dizi farklı lensle 8 kademeli sabitleme imkanı sunan dahili Görüntü Sabitleyici gibi son teknoloji özelliklere sahiptir. Ayrıca insanların gözlerini otomatik olarak takip edebilen gelişmiş Dual Pixel CMOS AF II odaklama özelliği vardır.

Canon EOS 6D Mark II tam kareye geçiş yapanlar için mükemmel bir seçenektir. Bu klasik dijital SLR, Canon'un geniş EF lens yelpazesinden destek alır ve hassas otomatik odaklama için 45 çapraz tip AF noktası, dahili GPS özelliği ve Değişken Açılı dokunmatik LCD ekran da dahil pek çok faydalı teknolojiyle donatılmıştır. Optik görüntü sabitleme özelliğine ve çok yönlü odak aralığına sahip Canon EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM gibi çok amaçlı lenslerle birlikte kullanıldığında EOS 6D Mark II, tam kare DSLR fotoğrafçılığa başlamanın ideal bir yoludur.

Yeni başlayanlar için ideal olduğu gibi yaratıcı özelliklerle dolup taşan Canon EOS RP fotoğrafçılığınızı bir adım öteye taşımanızı sağlayacak aynasız bir fotoğraf makinesidir. Fotoğraf makinesinin tam kare sensörü portre ve yakın çekimler için profesyonel görünen sığ odaklı efektler oluşturmayı kolaylaştırır ve öncü RF yuvası tam kare görüntü kalitesinde yeni seviyelere ulaşmanızı sağlar.

Canon EOS R Sistemi aynasız fotoğraf makinesi ailesindeki en uygun fiyatlı fotoğraf makinesi olan EOS RP, yüksek performans sahibi Canon RF lensler için mükemmel bir başlangıç noktasıdır. Canon'un şimdiye kadarki en iyi lensleri inanılmaz bir görüntü kalitesiyle bugüne dek mümkün olmayan özellikler sunar. Acemi vahşi yaşam fotoğrafçıları için ideal olan, hafif Canon RF 800mm F11 IS STM süper telefoto lense veya çarpıcı çekimler için geniş diyaframlı ve çok yönlü Canon RF 50mm F1.8 STM'ye bir göz atın.

Geniş açılı manzaralardan baş ve omuz tipi portrelere kadar tüm çekimlerinizi lens değiştirmenize gerek kalmadan tamamlamanızı sağlayan Canon RF 24-105mm F4-7.1 IS STM lens, EOS RP'yi mükemmel şekilde tamamlar.

Canon RF 24-105mm F4L IS USM performansınızı bir üst seviyeye taşımanız için profesyonel L-Serisi üretim kalitesine ve lens yakınlaştırıldığında bile tutarlı bir pozlama sunan sürekli f/4 maksimum diyafram açıklığına sahiptir. Özellikle, daha zorlu konular için üretilen bir tam kare aynasız fotoğraf makinesi olan Canon EOS R6 ile çok uyumludur. Saniyede 20 karelik seri çekim hızı ve yüz, göz ve hayvanları tanıyıp takip edebilen akıllı AF sistemiyle EOS R6 heyecan verici aksiyon çekimlerini hiç olmadığı kadar kolaylaştırır.

İç veya dış mekanlarda aile anlarını yakalamak için Canon hediyeleri!

Yün şapkalı genç bir kız Canon PowerShot ZOOM fotoğraf makinesinin vizöründen bakıyor.

Canon PowerShot ZOOM, basit kullanımı sayesinde görüntünüzü saniyeler içinde kadraja alıp çekebilmenizi sağlar.

Yılbaşı için süslenen masanın üzerinde duran biri siyah, diğeri beyaz iki Canon PowerShot PX.

Canon PowerShot PX 340° kaydırma ve 110° eğme yapabilen 19-57 mm zoom lensi sayesinde anında otomatik olarak fotoğraf ve video oluşturabilir. Daha fazla kolaylık için sesle etkinleştirme, konu tanıma, dahili Wi-Fi ve USB-C ile kolay şarj özelliklerine sahiptir.

Canon EOS 850D, son derece ayrıntılı 24,1 MP fotoğraf ve çarpıcı 4K video klip üretme kapasitesiyle tekrarı mümkün olmayan aile anlarını yakalamak için mükemmel ve çok yönlü bir fotoğraf makinesidir. 45 çapraz tip AF noktasına sahip gelişmiş otomatik odaklama sistemi, hızlı hareket eden nesnelerin odakta kalmasını sağlarken fotoğraf makinesinin Canon EF 16-35mm F4L IS USM gibi görüntü sabitleme özellikli bir lensle birlikte kullanılması dış mekanlardaki olağanüstü aile maceralarının net çekimlerini yapmanızı kolaylaştırır.

Daha yüksek performans için Canon EOS 90D'yi de göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu yüksek performanslı dijital SLR, saniyede 10 kareye kadar yüksek çözünürlüklü 32,5 MP fotoğraflar kaydedebilir. EOS 850D gibi 4K videolar kaydedebilir. Sahip olduğu dahili Bluetooth ve Wi-Fi, görüntüleri mesaj içerisinde veya sosyal medya üzerinden paylaşmanızı kolaylaştırır ve akıllı telefonunuzdaki Canon Camera Connect uygulamasıyla mükemmel aile selfie'leri için fotoğraf makinenizi uzaktan kontrol etmenizi sağlar.

EOS 850D ve EOS 90D yanınızda her yere taşıyabileceğiniz hafifliktedir. Ama evde kullanacağınız aile dostu bir seçenek olarak Canon PowerShot PX'i düşünebilirsiniz. Bu akıllı ve kompakt fotoğraf makinesi hareketi otomatik olarak takip eder ve fotoğraflarla videolar için özel kaydırma-eğme lensini kullanır. Fotoğraf makinesi aynı zamanda sahnedeki belirli yüzleri önceliklendirebilir ve sesle etkinleştirme özelliği kullanımını inanılmaz kolay bir hale getirir.

Video tutkunları için avuç içi boyutundaki Canon PowerShot ZOOM'u düşünebilirsiniz. Bu kendine özgü monoküler fotoğraf makinesi 100 mm ve 400 mm arasında hızla geçiş yapan bir zuma sahiptir ve uzaktaki konuların kadrajı dolduran görüntülerini yakalamanız için dijital olarak geliştirilmiş 800 mm seçeneği bulunur. Özellikle konu vahşi yaşam olduğunda dış mekan videoları ve fotoğrafları için mükemmel bir seçenektir.

Bu yılbaşında sevdiklerinize yaratıcı yönlerini geliştirecek hediyeler verin.Yazan: Marcus Hawkins

İlgili Ürünler

İlgili makaleler