SEYAHAT FOTOĞRAFÇILIĞI

Seyahat fotoğrafçılığına yeni başlayanlar için en iyi Canon kiti

Yolculuk için tasarlanmış ve üretilmiş olan bu Canon fotoğraf makineleri ve lensler, maceralarınızı ölümsüzleştirmek ve anılarınızı yaşam boyu korumak için ideal seyahat arkadaşlarıdır.
Canon RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM lens takılmış bir Canon fotoğraf makinesini bir çantadan çıkaran bir el.

Bir şehri keşfederken, açık havada yürüyüş yaparken veya bambaşka bir kültürü tanımaya çalışırken en iyi seyahat fotoğrafçılığı ekipmanları, önemli anları yakalamanızı ve özel anılarınızı saklamanızı sağlar. Dünya çapında anında bağlantı kurma olanağı sayesinde artık anlık görüntülerden kapsamlı seyahat vlog'larına kadar her şeyi gerçek zamanlı olarak arkadaşlarınız, aileniz ve takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Hangi koşullarda olursanız olun, göz kamaştırıcı fotoğraflar, baskılar ve videolar üretmek için yıl boyunca iyi performans gösteren ve el bagajınıza sığacak kadar küçük olan bir fotoğraf makinesine ihtiyacınız vardır. Lensler için de aynısı geçerlidir. Görüntü kalitesinden ödün vermeden macera dolu ruhlara ayak uydurabilmek için çok yönlü olmaları gerekir.

Dikkate alınması gereken çok fazla unsur olsa da en iyi seyahat fotoğrafçılığı ekipmanlarıyla ilgili bir rehber oluşturduk. İster seyahat fotoğrafçılığına başlamayı heyecanla bekleyen biri ister takipçilerinizin gözlerini kamaştırmayı hedefleyen yeni bir seyahat blogger'ı veya içeriğiniz ile kit çantanızı bir üst düzeye taşımak isteyen ve profili gittikçe büyüyen bir içerik üretici olun, başarıya ulaşmak için ihtiyacınız olan araçlara sahip olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Ara sıra fotoğraf çeken kişiler ve aile tatilleri için en iyi seyahat fotoğraf makineleri: Canon EOS R100 ve Canon Zoemini S2

Kumsaldaki bir sıra sahil kulübesinin önünde kollarını birbirine dolamış halde durarak gülümseyen iki kişi.

Aile tatilleri için ideal olan Canon EOS R100, akıllı telefondan fotoğraf makinesine geçerek kaliteli görüntüler ve videolar çekmek isteyenler için uygun fiyatlı bir seçenektir.

Sayfalarında seyahat fotoğraflarının düzenlenmiş olduğu görülen açık bir fotoğraf albümünün üstünde duran beyaz bir Canon Zoemini S2.

Canon Zoemini S2, hareket halindeyken fotoğraf çekmenize ve baskı almanıza olanak verdiğinden seyahat albümleri oluşturmak için mükemmel bir seçimdir. Canon Mini Print uygulamasını kullanarak görüntülerinizi düzenleyebilir ve yaratıcı dokunuşlar ekleyebilirsiniz.

Aile tatilleri, günlük rutinlerden uzaklaşmaktan çok daha fazlasıdır. Bu kıymetli tatillerde en değerli anılarımızın bazılarını biriktirir, bize en yakın sevdiklerimizle zaman geçiririz.

Canon EOS R100, bu özel anların hakkını vermenizi sağlar. Dual Pixel CMOS AF teknolojisi, kalabalık şehir sahnelerinde bile tüm aile bireylerini odakta tutmak için gözleri ve yüzleri takip edebilir. Yaratıcı Asistan modu; arka plan bulanıklığını, parlaklığını veya kontrastını anında ayarlayabilmenizi sağlayan araçlar sunarken Otomatik Işık Optimizasyonu, parlak güneş ışığında doğal görünümlü fotoğraflar elde etmek için doğrudan güneş ışığının neden olduğu yüksek kontrastı dengeler.

EOS R100, elde ve düşük ışıkta çekim yaparken çekimlerinizin odakta ve net olmasını sağlayan geliştirilmiş özellikler ile güneş battığında mükemmel bir yardımcıdır.

EOS R100'ü Canon Camera Connect uygulamasına bağladığınızda görüntüleri sosyal medyada paylaşmak için fotoğraf makinenizden akıllı telefonunuza anında aktarabilirsiniz. Uygulama, eve döndüğünüzde fotoğraflarınızı düzenlemenize veya tatil için gittiğiniz yeri göstermenize yardımcı olmak için GPS kullanarak görüntülere coğrafi etiket eklemenize de olanak tanır. Grup çekimlerinde Camera Connect'in uzaktan çekim modunu kullanabilirsiniz; böylece kimse dışarıda kalmaz.

Aradığınız özellik ultra taşınabilirlik ise 8 MP Canon Zoemini S2, siz değerli anlarınızı yaşarken onlara hayat veren muhteşem bir tatil arkadaşıdır. Kompakt bir fotoğraf makinesi ve yazıcı olan Canon Zoemini S2, dahili aynası ve halka ışığı sayesinde mükemmel poz ve pozlama ile şık selfie'ler çekmenizi sağlar. Ardından fotoğraflarınızı bir dakikadan kısa bir sürede hemen basabilir veya bir Micro SD karta kaydedip daha sonra baskı almayı tercih edebilirsiniz.

Canon Zoemini S2'yi Canon Mini Print uygulaması ile eşleştirerek kompozisyonunuzu canlı kontrol ekranından kontrol edebilir, baskı almadan önce görüntüleri özelleştirebilir ve hatta doğrudan akıllı telefonunuzdan fotoğrafların baskısını alabilirsiniz.

Yeni başlayanlar ve içerik üreticiler için en iyi seyahat fotoğraf makineleri: Canon EOS R10 ve EOS R50

Bir çeşmenin ve yeşillik alanın görüldüğü görüntüleme ekranına bakarak bir Canon EOS R10'u tutan eller.

Canon EOS R10 yalnızca 429 g ağırlığındayken birlikte kullanılan 130 g ağırlığındaki Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM lens, çok amaçlı zoom aralığı ve optik görüntü sabitleme (IS) özelliği ile aynı derecede miniktir. İkisi bir araya geldiğinde hem yeni başlayanlar hem de deneyimli fotoğrafçılar için güçlü ve hafif bir ikili elde edilir.

Canon EOS R50'nin Gelişmiş A+ moduyla yakından çekilmiş çiçek saksıları.

EOS R50'nin akıllı otomatik çekim modlarından biri olan Gelişmiş A+ modu, birden fazla fotoğraf çekip bunları birleştirerek maceralarınızın en yüksek kaliteli görüntülerini minimum teknik bilgiyle yakalamanızı sağlar. Canon EOS R50 ve Canon RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM lens ile 1/160 sn, f/11 ve ISO 100 değerlerinde çekilmiştir.

Etkileyici teknik özellikler, Canon EOS R10'u, içeriklerini yeni seviyelere taşıyacak özelliklere ihtiyaç duyan fotoğraf tutkunları ve uzman içerik üreticileri için uygun hale getirir.

24,2 MP APS-C sensörüyle EOS R10, profesyonel görünümlü vlog'lar ve hikayeler için hoş ve net fotoğrafların yanı sıra akıcı 60p hızda kusursuz 4K videolar üretir. Gözleri, yüzleri, hayvanları ve araçları takip edebilen geliştirilmiş otomatik odaklama sistemi sayesinde içeriğiniz düşük ışıkta bile her zaman net olur.

Ayrıca EOS R10, açı ne olursa olsun başarılı kompozisyonlar elde etmek için değişken açılı dokunmatik ekrana ve geceleri ya da ışık az olduğunda çekim yapmak için dahili flaşa sahiptir. Sadece 429 g ağırlığındadır. Bu sayede devasa şehirlerde veya dik dağlarda makineyi kolayca yanınızda taşıyabilirsiniz.

Takipçileriyle paylaşmak için daha kaliteli seyahat videoları hazırlamak isteyen hünerli içerik üreticileri, EOS R10 ile aynı sensörü ve AF sistemini paylaşan ancak yalnızca 375 g ağırlığıyla daha küçük bir gövdeye sahip olan Canon EOS R50'yi de düşünebilir.

Akıllı telefonların dokunmatik ekranına aşina kullanıcılar için basit ve sezgisel olan bu cihaz, 30p'ye kadar güzel 4K videolar çeker ve hareket halinde sarsıntısız video çekmek için Video Dijital IS özelliğine sahiptir. Ayrıca dikey formatta da video çeker ve yerel bir pazarda keşfettiğiniz olağan dışı yiyecekleri veya seyahatiniz sırasında aldığınız ilginç hediyelik eşyaları göstermek üzere Yakın çekim tanıtımlar için video modu sunar.

Her iki fotoğraf makinesi de herhangi bir Canon RF veya RF-S lensle birlikte kullanılabilir. Böylece, gelecekte hedefiniz yükseldikçe çok sayıda seçenekle, çeşitli çok yönlü lensler kullanabilirsiniz.

Seyahat fotoğrafçılığı için en iyi giriş seviyesi geniş açılı zoom lensleri: Canon RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM ve RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM

İki tarafında renkli binaların görüldüğü bir teknede seyahat ederken kendi fotoğrafını çekmek için kolunu uzatmış, pembe giysili bir kişinin Canon RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM lens ve Canon EOS R50 ile çekilmiş fotoğrafı.

Canon RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM, hafif Canon EOS R50 ile birlikte kullanıldığında yalnızca seyahat fotoğrafçılığı için değil, aynı zamanda seyahat vlog'ları için de idealdir. Fotoğraf, UHD 4K 30p video veya canlı yayın için kendinizi kolayca kadraja alarak bir sahne oluşturmak üzere arkanızdaki manzaranın geniş açılı bir görüntüsünü yakalayabilirsiniz. Canon EOS R50 ve Canon RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM lens ile 10 mm, 1/200 sn, f/8 ve ISO 400 değerlerinde çekilmiştir.

Dağlarla çevrili bir gölü, suya yansıyan manzarayı ve yukarıdaki bulutlu gökyüzünü gösteren, Canon EOS R5 ve Canon RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM lens ile çekilmiş bir fotoğraf.

Canon RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM, her zaman en iyisinin peşinde olan seyahat fotoğrafçılarını bile memnun etmek için tasarlanmış ultra geniş açılı bir zoom'dur. 5 stop'lu optik IS, parlak f/4,5 maksimum diyafram açıklığı ve Canon'un RF yuvasının hızlı odaklama özelliklerine sahip bu lens, aydınlatma koşulları ne olursa olsun seyahat içeriklerinizin net ve profesyonel görünmesini sağlar. Canon EOS R5 ve Canon RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM lens ile 17 mm, 2,5 sn, f/11 ve ISO 100 değerlerinde çekilmiştir. © Verity Milligan

Manzara ve seyahat fotoğrafçılığı için en çok yönlü Canon lenslerinden biri Canon RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM'dir. Bu kompakt ve ultra geniş açılı lens, Canon EOS R10 ve EOS R50 gibi fotoğraf makineleri için mükemmel bir yardımcı ve RF-S 18-45mm F4.5-6.3 IS STM kit lensine mükemmel bir ilavedir. 18-45 mm lens ile benzer geri çekilebilir tasarıma sahip RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM, yalnızca 150 g ağırlığıyla sırt çantasında veya ceket cebinde kolayca taşınabilir. 10-18 mm zoom aralığı, yalnızca büyük resmi tam anlamıyla görmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda farklı bir perspektif yakalamak ve ön plan ile arka plan öğeleri arasındaki ilişkiyle denemeler yapmak için de idealdir.

RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM'nin geniş görüntüleme açısı, onu Canon'un en iyi vlog lenslerinden biri haline getirir. Bu özellik, kendinizi kadraja alırken çevrenizdeki öğeleri de kadraja dahil ederek bir sahne oluşturmak istediğiniz durumlar için idealdir. Yumuşak ve neredeyse sessiz STM otomatik odaklama sistemi, fotoğraf ve video çekimlerinde aynı düzeyde yüksek kaliteli sonuçlar verir. Otomatik dahili düzeltme özelliği ise bozulmaları ortadan kaldırır. Bunun sonucunda, her türlü seyahat macerasının hakkını veren, yüksek kaliteli ve gerçekçi görüntüler elde edersiniz. Daha fazla çok yönlülük için manuel odaklamaya geçerek 0,5x makro büyütme oranına kadar yakın çekim yapabilirsiniz. Bu özellik, yerel bitki ve hayvan türlerinin fotoğraflarını geniş bir arka plana karşı çok yakından çekmek için idealdir. Seyahatlerinizde tripod taşımak zorunda kalmamak için RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM, 4 stop'a kadar optik IS özelliği sunar. Bu değer, EOS R7 gibi fotoğraf makinelerinde bulunan IBIS ile birlikte çalışırken 6 stop'a kadar çıkar.

RF-S 10-18mm F4.5-6.3 IS STM'nin özellikleri hoşunuza gittiyse fakat tam kare fotoğraf makinesi kullanıyorsanız Canon RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM tam size göre. İster yüksek binalarla dolu bir şehir merkezinde vlog çekiyor ister dolambaçlı bir ortaçağ kasabasının dar sokaklarından geçiyor veya muhteşem sıradağların manzaralarını yakalıyor olun, ultra geniş odak aralığına sahip bu lensle, her görüntüyü kadraja sığdırmakta hiç sorun yaşamayacaksınız. Kompakt ve hafif olan bu RF lens, en hafif seyahat çantasına bile uygun bir eklentidir. Ayrıca görüntü sabitleme ve parlak f/4,5 maksimum diyafram açıklığı sayesinde, değişen ışık koşullarında sağlam bir performans sergiler. Tam kare bir lens olduğu için biraz daha büyük olsa da, kompakt ve emsallerine göre hafiftir.

Seyahat haberleri için en iyi lens: Canon RF 24-50mm F4.5-6,3 IS STM

Haki renkli bir tişörtün önünde Canon RF 24-50mm F4.5-6.3 IS STM lense sahip bir Canon EOS fotoğraf makinesini tutan bir çift el.

Canon RF 24-50mm F4.5-6.3 IS STM, diyafram açıklığı, enstantane veya ISO'ya atanabilen ve ekstra kontrolü parmaklarınızın ucuna taşıyan bir lens kontrol halkasına sahiptir; bu da onu hızlı değişen durumlarda ayarları hızlıca düzenlemek için ideal hale getirir.

Canon RF 24-50mm F4.5-6.3 IS STM'nin ultra geniş 24 mm minimum odak uzaklığı, geniş açılı sokak sahnelerini belgelemek veya bir konuyu çevresindeki öğelerle birlikte betimlemek üzere çevresel portreler çekmek için idealdir. Bu lens ayrıca hareket halindeyken elde net çekimler yapmak için optik IS özelliğine ve konuları rahatsız etmemek ve net ses kayıtları elde etmek için neredeyse sessiz odaklama motoruna sahiptir.

Seyahat vlogger'ları için en iyi lens: Canon RF 16mm F2.8 STM

Üzerinde köprü bulunan bir nehir üzerinde, yükseltilmiş bir yerde durarak Canon RF 16mm F2.8 STM lensin takılı olduğu Canon EOS R6 ile kendi videosunu çeken genç bir kadın.

Hızlı ve uygun fiyatlı RF 16mm F2.8 STM sabit lensin ultra geniş odak uzaklığı, geniş manzaralar çeken içerik üreticiler için harika yaratıcılık fırsatları sunar.

Ultra geniş açılı RF 16mm F2.8 STM lens, hızlı maksimum f/2,8 diyafram açıklığıyla geniş bir perspektif yakalayabilir ve seyahat vlogger'ları ve içerik üreticiler için birçok yaratıcılık olanağı sunar. Bu panoramik görüş açısı, bir pazar veya müze gibi nispeten dar alanlarda çekim yaptığınız ve çekim planını genişletmek için fiziksel olarak geri gidemediğiniz durumlarda da faydalıdır.

Lens, neredeyse sessiz kademeli motorlu (STM) otomatik odaklama teknolojisine sahiptir. Bu da onu, fotoğraf makinenize kısa seyahat çekimleri kaydetmek ya da mekanlara hayat veren ortam seslerini yakalamak istediğiniz durumlar için kusursuz bir seçenek haline getirir.

Sadece 165 g ağırlığında ve geri çekildiğinde sadece 4 cm'den biraz fazla uzunluğa sahip olduğundan, tüm gün boyunca yaptığınız gezilerde fotoğraf makinenize takılı bir şekilde rahatça taşıyabilirsiniz.

Seyahat fotoğrafçılığı için en iyi kompakt lens: Canon RF 28 mm F2.8 STM

Arkasında uzanan şehir manzarası ile bir balkonda durmuş, gülümseyen bir turist.

Kit lensini bırakarak seyahat fotoğraflarınızı bir adım öne geçirmek istiyorsanız uygun fiyatlı ve geniş açılı Canon RF 28mm F2.8 STM, 28 mm'lik bir sabit lensin tüm avantajlarını son derece kompakt bir boyutta sunar. Canon EOS R8 ve Canon RF 28mm F2.8 STM lens ile 1/1.250 sn, f/2,8 ve ISO 100 değerlerinde çekilmiştir.

Seyahat lensi seçerken boyut ve ağırlık sizin için en önemli unsursa cep boyutundaki Canon RF 28mm F2.8 STM lens yalnızca 120 g ağırlığındadır ve kullanılmadığında geri çekilebilir. Bu sayede kolaylıkla bir el veya sırt çantasına koyabilirsiniz.

Çok yönlü 28 mm odak uzaklığı, keşif yapmak için idealdir ve kadrajı dikkat çekici şehir sahneleri, etkileyici simge yapılar veya eksiksiz aile portreleriyle doldurmanızı sağlar. Hızlı f/2,8 diyafram açıklığı sayesinde de hava karardığında çekime devam edebilirsiniz.

RF 28mm F2.8 STM çok küçük olsa da, gölgelenme ve parlamayı azaltan Süper Spectra kaplaması ve daha temiz fotoğraflar ve videolar için akıllı dahili optik düzeltme özelliği ile yüksek optik kalite sunar.

Seyahat fotoğrafçılığı için en iyi geniş açılı sabit lens: Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM

Kadrajda bir çatal, fesleğen yaprakları, havan ve tokmakla birlikte, domates ve fesleğen soslu bir tabak makarnanın Canon EOS RP ve Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM lens ile yukarıdan çekilmiş fotoğrafı.

Bulanık olmayan elde çekimler için 5 stop'lu optik IS ve 0,5x makro özelliği ile Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM, uzaklardaki bir restoranın ağız sulandıran lezzetlerini yakalamak için ideal bir seçimdir. Dahası, sessiz STM odaklama motoru sayesinde vlog'lar ve canlı yayınlar için mükemmel bir lenstir. Canon EOS RP ve Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM lens ile 1/125 sn, f/2,5 ve ISO 800 değerlerinde çekilmiştir. © Natasha Alipour-Faridani

Canon RF 35mm F1.8 MACRO IS STM'nin sokak fotoğrafçıları, portre fotoğrafçıları ve seyahat fotoğrafçıları tarafından tercih edilmesinin bir nedeni var. Geniş şehir manzaraları, panoramik manzara çekimleri ve ayrıntıları yakalayan yakın çekimler için yeterince geniş olan bu lens; dikkat çekmeyen profili, hızlı maksimum diyafram açıklığı ve 1:2'ye varan makro büyütme özelliği ile birçok alanda mükemmel bir şekilde çalışır.

Tam kare fotoğraf makineleri için tasarlanmış olmasına rağmen RF 35mm F1.8 MACRO IS STM, Canon EOS R10 gibi APS-C gövdelerde de kullanılarak tam kare bir gövdede 56 mm lense eş değer bir görüş alanı yakalayabilir.

Seyahat vlogger'ları ve blogger'ları için en iyi kompakt fotoğraf makineleri: Canon PowerShot V10 ve Canon PowerShot G7 X Mark III

Bir restoran masasında oturmuş, dahili standı üzerinde duran Canon PowerShot V10'un önünde bir tabak tutan iki kadın.

Canon PowerShot V10, ayarlanabilir dahili bir standa ve geniş bir görüş açısına sahiptir; böylece seyahat sırasında yemek vlog'ları çekerken dostlarınızı kadraja sığdırabilirsiniz.

Bir adam, çakıl taşlı bir plajdaki küçük bir ateşin önünde oturuyor. Bir Canon PowerShot G7 X Mark III, önündeki bir taşın üzerinde mikrofonla beraber bir tripoda yerleştirilmiş.

Tam kare fotoğraf makinesinde 24-100 mm'ye eş değer geniş odak aralığı sayesinde ultra taşınabilir Canon PowerShot G7 X Mark III ile elde çekim vlog'lardan portre ve vahşi yaşam fotoğrafçılığına kadar her şey mümkündür.

Seyahat tutkusu sizi etkisi altına aldığında, genellikle sadece bir sırt çantası alıp çıkmaya vaktiniz olur. Alanın en önemli faktör olduğu bu durumlarda Canon PowerShot V10 veya PowerShot G7 X Mark III mükemmel birer seyahat arkadaşıdır.

Akıllı telefonlarını yeterli bulmayan vlogger'lar için tasarlanan Canon PowerShot V10, seyahat için kompakt ve hafif bir seçenektir. Sadece 211 g ağırlığındadır ve büyük 1,0 inç sensörü, Canon'un yüz algılama AF özelliğiyle kadrajın tamamında harika 4K video çıktısı sağlar. Yani, odak noktanızın görüntünün neresinde olmasını isterseniz fotoğraf makinesi oraya odaklanır ve size kompozisyonlarınızda maksimum esneklik sunar.

Video Dijital IS, siz dolaşırken çekimleri sabit tutar. Dahili stereo mikrofonlar ise ister kalabalık bir pazar ister hareketli bir açık hava restoranı olsun, bulunduğunuz ortamın atmosferini yakalayabilir.

Performans ve profil arasında mükemmel dengeyi kuran PowerShot G7 X Mark III, 11 cm'den küçük genişliği ve yalnızca 300 g ağırlıklı gövdesi ile etkileyici 20,1 MP fotoğraflar ve 4K videolar sunan 1,0 tipi büyük bir görüntü sensörüne sahiptir. Bu sayede, sırt çantanızda yer yoksa kolayca cebinize koyabilirsiniz. Ayrıca tek bir kolay hareketle fotoğraf ve video arasında geçiş yapabilirsiniz.

Bir maceraya mı atılacaksınız? Fotoğraf makinenizi akıllı telefonunuza bağlayıp seyahat çekimlerinizi doğrudan sosyal medya kanallarınızda paylaşabilmek için Canon Camera Connect uygulamasını indirdiğinizden emin olun. Uygulama aynı zamanda titrememiş çekimler ve sabit videolar için fotoğraf makinenizi uzaktan kontrol etmenizi sağlar.

Bu sırt çantası dostu fotoğraf makineleri ve lensler, gerçekten maceraperestler için en iyi seyahat arkadaşıdır ve istediğiniz yere gitmenizi engellemeden çarpıcı görüntüler ve videolar sunar. Seyahat fotoğrafçılığı konusunda daha fazla ilham almak isterseniz profesyonel fotoğrafçı Diana Millos'un Canon EOS R10 ile muhteşem Seville'de geçirdiği 48 saatlik yolculuğuna göz atın.

Yazan: Peter Wolinski ve Matthew Richards

İlgili Ürünler

İlgili Makaleler

 • VLOG ÇEKİMİ

  Canon'un vlog çekimi için en iyi fotoğraf makineleri ve lensleri

  Canon, içerik üreticiler için ideal olan çeşitli fotoğraf makineleri ve lensler üretir. Bu kılavuz, kendinize en uygun ürünü bulmanıza yardımcı olur.

 • SEYAHAT

  Mükemmel bir seyahat arkadaşı

  Profesyonel fotoğrafçı Martin Bissig, EOS R10 ile Sri Lanka'ya doğru bir yolculuğa çıkıyor.

 • SEYAHAT FOTOĞRAFÇILIĞI

  Seyahat fotoğrafçılığına dair 10 ipucu

  Fotoğrafçı ve blog yazarı Diana Millos, muhteşem seyahat fotoğrafları için en iyi ipuçlarını paylaşıyor.

 • TEMEL FOTOĞRAFÇILIK BECERİLERİ/DIŞ MEKAN

  Zorlu hava koşullarında çekim yapmaya yönelik ipuçları

  Hem ekipmanlarınızı hem de kendinizi korumaya kadar, işte zorlu hava koşullarında fotoğraf çekmede uzmanlaşmak için en iyi ipuçlarımız ve tavsiyelerimiz.