BASKI

Fotoğraf baskısı için en iyi yazıcılar

Evde ve hareket halindeyken yüksek kaliteli fotoğraf baskıları üretmek için çeşitli büyüklüklerde ve her bütçeye uygun en iyi yazıcıları burada bulabilirsiniz.
A top-down image of a Canon PIXMA printer outputting a large photo print. A phone displaying a camera roll is on the desk beside it.

Fotoğraf, anı yakalayıp değerli bir anıya dönüştürme gücüne sahiptir. Ancak anılar sabit sürücüye veya dijital medya sayfalarına gömüldüğünde bu güç kaybolur.

En sevdiğiniz fotoğrafların baskısını almak; onları çerçeveletip evin her yerinde sergileyebileceğiniz, hatıra hediyesi olarak verebileceğiniz, bir fotoğraf albümünde saklayabileceğiniz ve hatta eşyalarınızı kişiselleştirmek için etiket olarak kullanabileceğiniz fiziksel varlıklara dönüştürür.

Tatillerde ve özel etkinliklerde kullanabileceğiniz kompakt yazıcılardan çerçeveletip duvara asacağınız büyük baskılar için kullanabileceğiniz geniş formatlı modellere kadar istediğiniz zaman istediğiniz yerde kendi baskılarınızı oluşturmanıza olanak sağlayan çok çeşitli yazıcılar mevcuttur.

Peki fotoğraflar için en iyi ev yazıcısını nasıl seçeceksiniz? Burada Canon yazıcı serisinin ne sunduğuna daha yakından bakıyoruz.

En iyi çok yönlü fotoğraf yazıcıları

Ahşap efektli bir yüzey üzerindeki Canon PIXMA yazıcının yanında basılı bir fotoğraf montajı tutan bir kadın

Canon PIXMA TS7450a Serisi yazıcı, 91x55 mm ve kare seçeneklerinden A4 boyutuna kadar kenarlıklı veya kenarlıksız fotoğraflar üretebilir. Bir fotoğraf montajının veya galeri duvarında ya da topluca tek bir büyük çerçevede sergilenmek üzere seçilen farklı boyutlarda bir grup fotoğrafın baskısını almak için idealdir.

Kanepede otururken telefonlara ve tabletlere bakan bir çift. Arkalarındaki konsolda bir PIXMA yazıcı bulunuyor.

Canon PIXMA TS7650i, kaliteli fotoğraf baskıları almanın yanı sıra belge yazdırma ve el işi projeleri için de mükemmel bir seçenektir ve yoğun ailelerin çeşitli taleplerini karşılamak için idealdir.

Çok işlevli bir yazıcı, evinizi dekore etmek veya sevdiklerinizle paylaşmak için dijital anılarınızı güzel baskılara dönüştürmeyi hızlı ve kolay hale getirir. Baskının fiziksel doğası, fotoğrafları özellikle hediye edildiklerinde daha değerli hale getirir.

Çok amaçlı Canon PIXMA TS7450a Serisinin kullanımı kolaydır, dahili bir tarayıcısı vardır ve bilgisayarınız veya akıllı telefonunuzla Wi-Fi üzerinden bağlantı kurabilir. Ücretsiz Canon PRINT uygulamasıyla uyumludur ve 43 saniye gibi kısa bir sürede tam renkli 10x15 cm kenarlıksız fotoğraf baskıları üretebilir.

Yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı bir fotoğraf yazıcısı olan PIXMA TS7450a Serisi; net, bulaşmaya dayanıklı siyah-beyaz metin çıktıları için pigment bazlı siyah mürekkep ve fotoğraflar için boya bazlı mavi, macenta ve sarı mürekkep kullanır.

Kendi düğün albümünüzü oluşturmak gibi daha büyük projeler için fotoğraflarınızın baskısını almak üzere daha da hızlı bir seçenek arıyorsanız Canon PIXMA TS7650i, 19 saniye1 gibi kısa bir sürede tam renkli kenarlıksız baskılar üretebilir.

PIXMA TS7450a Serisi gibi, Canon PIXMA TS7650i de siyah pigment ve üç renkli kartuş ile çalışan kompakt ve çok yönlü bir yazıcıdır. Her zaman net bir şekilde görülebilmesi için yukarı doğru hareket ettirilebilen renkli ekrana sahip kontrol paneliyle kullanımı basit ve sezgiseldir.

Bir baskı projesinde çalışırken isteyeceğiniz son şey, mürekkebinizin bitmesidir ve Canon PIXMA TS7650i aynı zamanda PIXMA Baskı Planı2 ile uyumludur. Bu abonelik tabanlı hizmet, mürekkep düzeylerinizi izler ve bu düzeylerin azaldığını algıladığında yeni kartuşları kapınıza teslim eder; böylece zamandan ve efordan tasarruf etmenizi sağlar ve standart mürekkeplere kıyasla %50'ye3 kadar daha düşük maliyet sunar. Hem belge hem de fotoğraf tek sayfa olarak değerlendirildiğinden, çok fazla fotoğraf baskısı alıyorsanız bu uygun maliyetli bir seçenektir.

Mobil baskı ve albümler için en iyi fotoğraf yazıcısı

Baskısı alınmış fotoğraflarla çevrili Canon SELPHY CP1500'ün üzerinde bebek fotoğrafı baskısı tutan bir çift el.

Canon SELPHY CP1500 gibi kompakt bir yazıcı, çocuğunuzun hayatının ilk yılını kutlayan bir albüm oluşturmak için idealdir. Hamilelik çekimleriyle başlayın ve tüm deneyimi yakalamak için doğum sertifikası ve kartların fotoğraf veya taramalarını ekleyin. Fotoğraflarınızın çeşitli boyutlarda baskılarını alın, düzen ve sıralama denemeleri yapın.

Koltukta oturan bir kadın, Canon SELPHY Square QX10'dan aldığı fotoğraf baskılarını albüme yapıştırıyor.

Pille çalışan Canon SELPHY Square QX10, fotoğraflarınızı dilediğiniz her yerde basmanızı sağlar. Wi-Fi Direct; akıllı telefon, tablet veya uyumlu bir fotoğraf makinesine bağlanmanızı kolaylaştırır. Soyulabilir, kendinden yapışkanlı arka yüzeyi sayesinde baskılar; albüm oluşturmak veya hemen hemen her şeye yapıştırmak için idealdir.

Şimdiye kadar değindiğimiz yazıcılar, dahili Wi-Fi özelliği içeren masaüstü modelleridir. Böylece yazıcıları evin her yerine yerleştirebilirsiniz. Ancak dışarıda baskı almak istiyorsanız Canon'un kompakt mobil yazıcılarını istediğiniz yere götürebilir ve doğrudan akıllı telefonunuzdan veya uyumlu fotoğraf makinenizden baskı alabilirsiniz. Ailenize ve arkadaşlarınıza hatıralarınızı hediye etmenin ve hatta seyahatlerinizden özel kartpostallar oluşturarak evdekilere göndermenin harika bir yoludur.

Kompakt Canon SELPHY CP1500, kartpostal boyutundaki kağıttan (RP-108 ve KP-36IP) mini çıkartmalara (KC-18IL) ve bunların arasındaki kredi kartı (KC-36IP ve KC-18IF) ve kare kağıt (KC-18IS) boyutlarına kadar çeşitli kağıt türlerini destekler. Her kağıt paketinde, gereken miktarda mürekkeple dolu bir mürekkep kartuşu bulunur. Fotoğraf baskı hızı 10x15 cm kartpostal boyutunda baskı için yaklaşık 41 saniyedir.

Canon SELPHY Square QX10, dahili şarj edilebilir pil paketine sahip olan ve 68 mm kare fotoğrafları biraz daha büyük 72x85 mm çıkartma kağıdı üzerine basarak fotoğraf baskılarının altına yazı yazmanızı sağlayan kompakt bir mobil yazıcıdır. Daha büyük Canon SELPHY CP1500'de olduğu gibi Canon SELPHY Photo Layout uygulamasıyla farklı düzen seçenekleri kullanabilir ve dekoratif damgalar, kenarlıklar ve özel efektler ekleyebilirsiniz.

Daha küçük olan Canon Zoemini 2 taşınabilir yazıcı, cebe sığacak kadar küçüktür ve seyahat albümü oluşturmak veya bir festivalde çektiğiniz selfie'lerin anında baskısını almak için idealdir.

Kompakt bir fotoğraf yazıcısıyla yaratıcılığı ortaya çıkarma kılavuzumuzdan daha fazla bilgi edinin.

Büyük projeler için en iyi fotoğraf yazıcısı

Biri yazıcı tepsisinde bulunan renkli fotoğraf baskılarıyla çevrili Canon PIXMA yazıcı.

Canon PIXMA G640; geniş bir renk uzayı ve ton aralığının yanı sıra gelişmiş siyah-beyaz fotoğraf baskısı için mavi, macenta, sarı, kırmızı, siyah ve gri boya bazlı altı mürekkep kartuşu sunar.

Canon PIXMA yazıcıya takılan MegaTank mürekkep şişeleri.

PIXMA G640'deki yüksek kapasiteli mürekkep tanklarının ön tarafında bulunan şeffaf pencereler sayesinde mürekkep seviyelerini takip etmek kolaydır.

Özellikle büyük boyutlarda çok sayıda fotoğraf baskısı gerektiren uzun soluklu bir projede çalışıyorsanız mürekkep kartuşlarını düzenli olarak değiştirme ihtiyacı biraz yorucu gelebilir. Canon'un MegaTank yazıcıları, sahip oldukları yüksek kapasiteli mürekkep kartuşlarıyla bu sorunu ortadan kaldırır.

Canon PIXMA G640, boya bazlı altı mürekkeple muhteşem fotoğraf kalitesi sunan çok güçlü bir rakiptir. Her bir düşük maliyetli mürekkep şişesi seti, 3.800 adede kadar 10x15 cm renkli fotoğraf baskısı oluşturmak için yeterlidir ve kenarlıksız baskı, tam A4/letter boyutuna kadar desteklenir. Tankları yeniden doldurmak basittir ve ortalığı kirletmez.

Bahsettiğimiz diğer PIXMA yazıcılarda olduğu gibi G640 da dahili Wi-Fi özelliğine sahiptir ve bulut tabanlı tarama ve baskıyı destekler. Yüksek çözünürlüklü dahili tarayıcı da fotoğrafları taramayı ve kopyalamayı kolaylaştırır.

Profesyonel kalitede fotoğraf baskıları için en iyi yazıcı

Masadaki bilgisayar monitörünün yanında duran Canon PIXMA yazıcı ve onun yanında duran bir kadın. Basılan fotoğraflar arkadaki duvarda çerçeveli şekilde sergilenmektedir.

Uzman bir boya bazlı fotoğraf yazıcısı olan Canon PIXMA PRO-200, profesyonel kalitedeki renkli ve siyah-beyaz çıktılarda rakipsizdir. Yazıcı, parlak ve lustre fotoğraf kağıtları için idealdir ancak mat ve güzel sanatlar medyalarında da hoş görünen baskılar sunar.

Fotoğraf baskınızı bir üst düzeye taşımak istiyorsanız Canon PIXMA PRO-200, 90 saniye gibi kısa bir sürede A3+ (329x483 mm) kenarlıksız baskılar sunar. Ayrıca büyük resmi göstermek üzere 990 mm uzunluğa kadar panoramik fotoğraf baskıları da üretebilir ve manzara fotoğrafçılığı için idealdir.

PIXMA PRO-200, sekiz ayrı boya bazlı mürekkep kartuşu kullanır. Mürekkepler, profesyonel kalitede fotoğraf baskıları üretmek üzere formüle edilmiştir. En iyi fotoğraf kalitesini hedefleyen ve daha büyük baskılar isteyen, beklentisi yüksek yaratıcı fotoğrafçılar için mükemmel bir yazıcıdır.

Birden fazla giriş tepsisi, görece kalın güzel sanatlar medyalarıyla ve normal fotoğraf kağıtlarıyla uyumluluk sağlar. Böylece basılı fotoğraflarınızın görünümü ve hissiyle denemeler yapabilirsiniz. Canon'un ücretsiz Professional Print & Layout yazılımı; renk sunumu, parlaklık ve kontrastı özelleştirmek için kolay seçenekler sağlamanın yanı sıra çok görüntülü sayfa tasarımlarını basitleştirir.

İyi fotoğrafların mükemmel görünmesini sağlamak

Bir Canon PIXMA yazıcının önünde oturan ve çeşitli fotoğraf baskılarını inceleyen bir kişi

Canon PIXMA TS7650i çift kağıt girişi sistemine sahiptir; böylece ön taraftaki dahili kasete düz kağıt, arka taraftaki dik tepsiye fotoğraf kağıdı veya diğer özel medya türlerini yükleyebilirsiniz.

Bir çiftin düğün gününde göl kenarında çekilmiş, solda karanlık ve düzenlenmemiş; sağda ise Digital Photo Professional'da düzenlenmiş ve daha aydınlık olan öncesi ve sonrası fotoğrafı.

Fotoğraflarınızı nasıl düzenleyeceğinizi bilmek kullanışlıdır. Böylece hataları düzeltebilir, kompozisyonunuzu iyileştirebilir ve ayarlamalar yapabilirsiniz. Basit fotoğraf düzenleme ipuçları kılavuzumuzu inceleyerek Digital Photo Professional gibi bir yazılımla fotoğraflarınızı nasıl işleyeceğinizi öğrenin.

En yüksek kalitede uzun ömürlü fotoğraf baskıları için kağıt seçimi mürekkep kadar önemlidir. Canon'un yazıcı sürücülerindeki farklı profiller; işlemin renk, parlaklık ve kontrast açısından en yüksek doğruluğu vermek üzere hassas bir şekilde ayarlanmasını ve baskıların bulaşmaya veya zaman içinde solmaya karşı son derece dayanıklı olmasını sağlar.

Parlak kağıt; özellikle canlı ve etkileyici, renkli fotoğraflar oluşturmak için idealdir. Yansıtıcı olmayan mat kağıtlar, dramatik siyah-beyaz fotoğraflarda ve hafif renklendirme gerektirecek portreler ve düğün fotoğrafları gibi baskılarda kullanmaya daha uygun olabilir.

Uygun maliyetli Parlak Fotoğraf Kağıdı "Günlük Kullanım", daha kalın ve parlak Plus Glossy II Fotoğraf Kağıdı, lüks saten yüzeyli Plus Semi-Gloss Fotoğraf Kağıdı ve yalnızca mat fotoğraf baskıları için değil tebrik kartları ve el işi projeleri için de mükemmel olan Mat Fotoğraf Kağıdı dahil olmak üzere farklı Canon fotoğraf kağıtları arasından seçim yapabilirsiniz. Bu fotoğraf kağıtlarının tümü çok çeşitli boyutlarda mevcuttur. Hangisini tercih edeceğinizi görmek için birkaç farklı fotoğraf kağıdını denemek iyi bir fikir olabilir.

Canon'un yazıcı ve kağıt serisi sayesinde fotoğrafçılar, nasıl veya nerede sergilemek istediklerinden bağımsız olarak fotoğraflarından en uygun baskıyı elde edebilir. Özel günlerde aile ve arkadaşlarla eğlenceli bir baskı deneyimi sunan mobil modellerden belge ve fotoğraf baskısında aynı oranda başarılı masaüstü yazıcılara ve büyük projeler için ideal ve uygun maliyetli MegaTank yazıcılara kadar. Canon PIXMA PRO-200, uygun bir fiyata profesyonel kalitede geniş formatlı baskı sunmasıyla öne çıkar.

Matthew Richards

İlgili Ürünler

İlgili makaleler

 • BASKI VE EL İŞLERİ

  Kağıt türleri hakkında bilgiler

  Bu kullanışlı alıcı kılavuzuyla farklı Canon kağıt türlerini keşfedin.

 • DÜZENLEME TEMELLERİ

  Özel fotoğrafları düzenleme

  Özel günlerde yaptığınız çekimleri bu basit fotoğraf düzenleme ipuçlarıyla iyileştirin.

 • BASKI

  Fotoğraflarınızı baskı için düzenleme

  Baskı için düzenleme ve kullanılacak en iyi baskı ayarları ile ilgili adım adım kılavuzumuzla baskı sırasında fotoğraflarınızdan daha iyi sonuçlar elde edin.

 • TEMEL BİLGİLER

  Baskı amaçlı çekim yapma

  Yedi önemli ipucundan faydalanarak baskılarda saklamak için anıları kaydedin.

  1. Fotoğraf baskısı hızında, Plus Glossy II Fotoğraf Kağıdı ile ISO/JIS-SCID N2 standardı kullanılan varsayılan ayar baz alınmış ve ana bilgisayarın veri işleme süresi hesaba katılmamıştır.
  2. PIXMA Baskı Planı yalnızca Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, İtalya, Norveç, Hollanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İrlanda Cumhuriyeti ve Birleşik Krallık'ta ikamet eden kişiler tarafından kullanılabilir.
  3. Sayfa başına ortalama maliyet tasarrufuna ve Batı Avrupa'daki en iyi 20 Inkjet Hepsi bir Arada için satılan orijinal standart mürekkeplere göre (Key Point Intelligence çalışması – Ocak 2022). Canon PIXMA Baskı Planına (200 sayfalık plan) ek sayfa olmadan aylık abonelikte sayfa başına maliyete kıyasla standart kapasiteli kartuşlar kullanan, Batı Avrupa'da 200 Euro'nun altında fiyatlandırılan en iyi 20 Inkjet hepsi bir arada renkli kartuşlu yazıcıda ISO/IEC 24711 sayfa baskı için sayfa başına maliyet. Canon PIXMA Baskı Planı (200 sayfalık plan) için sayfa başına maliyete karşı tasarruf yüzdesini belirlemek üzere ortalama sayfa başına maliyet kullanılmıştır. Mürekkep verimi ve fiyatları, Almanya'daki üretici web sitesi bilgilerine göre belirlenir. Mürekkebin satış fiyatları bu çalışmada dikkate alınmamıştır. Ocak 2022 itibarıyla kamuya açık bilgilere dayalı olarak, Canon tarafından yürütülen Keypoint Intelligence Ocak 2022 çalışması. IDC Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker – Final Tarihsel 2021 4. Çeyrek, Batı Avrupa'da birim satışlarına göre seçilen yazıcılar.