YARATICI BASKI

PIXMA yazıcınızla yaratıcı olmanın 6 yolu

Bu aile dostu kağıt baskı ve el işi fikirleriyle evinize, tarzınıza ve teknolojik cihazlarınıza enerji katın.
Herkes için baskı alma keyfi

Aile yazıcınızın yalnızca belge ve fotoğraf yazdırmaya yaradığını mı düşünüyorsunuz? Tekrar düşünün. Canon PIXMA yazıcınızla ev yapımı yemek tarifi kitaplarından teknolojik cihazlarınız için havalı tasarımlara, kişiselleştirilmiş giysilere ve ürkütücü Cadılar Bayramı süslemelerine kadar çok sayıda yaratıcı fikri hayata geçirebilirsiniz.

Kağıt çiçek ve origami atölyeleri düzenleyen sanatçı ve kağıt el işi sanatları ustası Aimee Graham, baskının sınırsız olasılıklar sunduğunu düşünüyor. Aimee, "Kağıt bazlı ürünlerle yıllardır çalışıyorum. Bunlar bana sıfırdan bir şeyler yapabileceğim yaratıcı bir platform sunuyor," diyor. "Çok yönlü olduğu için ister iki boyutlu isterseniz üç boyutlu olarak kullanabilirsiniz; sınırlar size bağlı. O kadar yaratıcı olmayan insanlar için sıfırdan bir şeyler yaratmak zorlayıcı olabilir. İşin baskı tarafı, başlangıç yapabileceğiniz bir platform sunar; böylece daha rahat ilerleyebilirsiniz"

Aimee ayrıca baskı ve el işinin, hepimizin içinde bulunan yaratıcılığı açığa çıkarmamıza yardımcı olduğuna ve aileleri bir araya getirmenin harika bir yolu olduğuna inanıyor. "Hepimizin içinde bir yaratıcılık var çünkü herkes çocukken yaratıcıdır," diyor. "Yönetmek zorunda olduğumuz yaşam ve yapmamız gereken tüm yetişkin işleri nedeniyle yaratıcılığımızı kaybediyoruz. Dolayısıyla, yaratıcı olmak biraz eğlence ve denge kazandırıyor. Aileler için bunun gerçekten önemli olduğunu düşünüyorum çünkü bu, herkesi birbirine bağlıyor. Yaratıcılık; ebeveynler ile çocukları, aynı zamanda yetişkinler ile içlerindeki çocuk arasında bir bağlantı kuruyor; bu harika bir şey."

Burada, 20 Ekim 2021'de Uluslararası Baskı Günü'nü kutlamak üzere PIXMA yazıcınız ile yapabileceğiniz yaratıcı etkinliklerden oluşan özel bir seçki sunuyoruz.

1. İnce kağıtla el işi

Kağıttan yapılmış renkli 3B üç kelebek içeren küçük bir ahşap çerçeve, bir Canon PIXMA yazıcının yanındaki ahşap bir stant üzerinde duruyor.

Bu güzel kelebekli kutu çerçevesinin yaratıcısı, sanatçı Aimee Graham, "Siz yapıyor olduğunuz sürece ne yaptığınız önemli değil," diyor. Aimee, Japonya'da yaşarken kağıt el sanatlarına başlamış ve şimdi bu sanat formunu meditasyon ve yogayla birlikte zihinsel sağlığına yardımcı olmanın bir yolu olarak kullanıyor.

Kendi Instagram hesabında origami eğitimleri veren Aimee, Canon PIXMA TS5350a Serisi yazıcıyla, ürettiği 3B kelebek temalı eserlerin baskısını almış. Aimee, kendi ev dekorasyonlarınızın baskısını almanın tedavi edici bir yanı olduğuna inanıyor. "Kağıt el işinin kendimiz için sağlıklı bir rutin oluşturmanın yollarından biri olduğunu düşünüyorum," diyor. "Kimileri meditasyon yapar kimileri yoga. Ben bunların ikisini de yapıyorum ama şimdi yaratıcılığımı da ruh sağlığı rutinimin bir parçası olarak kullanıyorum."

Aimee, cam fanusta sergilenen kelebek sanatı tasarımlarının bir parçası olarak3B duvar çıkartmalarını, Canon Creative Park'tan indirmiş ve yazdırmış. Ücretsiz web sitesinde ayrıca aralarından seçim yapabileceğiniz, daha sonra baskısını alabileceğiniz, kesebileceğiniz, katlayabileceğiniz, yapıştırabileceğiniz ve 3B oyuncaklar ile süs eşyaları haline getirebileceğiniz uğur böcekleri, böcekler ve yusufçuklar gibi pek çok başka sevimli hayvan vardır.

Aimee, zarif kelebekli kutu çerçevesi için internetten bulduğu çerçeve şablonlarını yazdırdı, ardından Creative Park çıkartmalarını ilham kaynağı olarak kullanarak kanatları sulu boyayla ve kalemlerle boyadı. Renklendirme kısmının, bu projelerin gerçekten hayat bulduğu yer olduğunu söylüyor.

"Sulu boya, keçeli kalem, kurşun kalem gibi her türlü boyama aracını kullanabilirsiniz. Hangisi olduğu önemli değil, çünkü bunları birlikte veya farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Renklendirme, işin asıl eğlenceli kısmı."

2. Oyun zamanı

Kağıt el işi sanatıyla yaptıkları futbol malzemelerini gururla gösteren iki kız.

Hem yapması hem de oynaması eğlenceli olan kağıt el işi aile oyunlarını keşfedin. Kağıt el işi eserlerinizi tamamlayarak başarı hissinin keyfini çıkarabilir hem de onlarla oynarken eğlenebilirsiniz.

Birlikte oluşturup oynayabileceğiniz el yapımı oyunlar harika bir eğlence kaynağıdır. Ayrıca Canon Creative Park sayesinde basit ve uygun fiyatlı bir şekilde bu eğlenceden faydalanabilirsiniz.

Blog yazarı Fariba Soetan ve ailesi evlerini bir spor dünyasına dönüştürdü. "Bizim basketbol ve futbol oyunlarını seçmemizin sebebi kısmen eğlenceli gözükmeleri ve ayrıca ilk denememizde parçaları nasıl bir araya getireceğimizi anlamamız açısından zorluk seviyesini uygun bulmamdı."

Creative Park Uygulamasını kullanarak veya Creative Park web sitesinden doğrudan bilgisayarınıza indirerek en beğendiğiniz tasarımları seçebilir ve projeye başlamadan önce birleştirmek üzere doğrudan ev yazıcınızdan baskı alabilirsiniz.

Yaratıcı ekibiniz için gerekli olan malzemeler yalnızca birkaç makas, tutkal, katlamak için bir cetvel, eski bir tükenmez kalem ve oyun talimatlarıdır. Ardından başlamak için yalnızca makas çizgilerini, kat çizgilerini ve tutkal noktalarını takip etmeniz yeterlidir.

3. Ev dekorasyonu

Bir bebek odasının tavanında asılı 3B el yapımı dinazorlu dönence.

"İnsanların aksesuar olarak kullanabilecekleri veya evlerini süsleyebilecekleri eğlenceli, kişisel ve sürdürülebilir parçalar yaratmak istiyorum. Aynı zamanda insanların kendi yaratıcılıklarına ulaşmalarına yardım etmek istiyorum," diyor Aimee.

PIXMA yazıcınızla kendi iç mekan dekorasyonlarınızı oluşturarak evinize yepyeni bir görünüm kazandırın. Yaşam alanlarınızı ve çocuk odalarınızı güzelleştirecek bütçenize uygun aksesuarlar için Creative Park web sitesine göz atın.

Aimee, "Kağıt el işçiliğini, ister evde ister vücut üzerinde, takı veya duvar ya da masa süslemeleri yapmak gibi dekoratif amaçlar için kullanıyorum," diyor.

Şablonunuzu seçmek, indirmek ve baskısını almak için Creative Park web sitesinin veya uygulamasının "Ev ve Yaşam" bölümünü seçin. Bebek odası için askılı dönencelerden 3 boyutlu duvar çıkartmalarına, doğum günü bayraklarından duvar heykellerine ve fayans çıkartmalarına kadar eviniz yepyeni bir görünüme kavuşsun.

4. Kendi tarif kitabınızın baskısını alın.

Bir adam ve bir erkek çocuk, üzerinde etrafı yemek resimleriyle çevrili bir yazıcı ve büyük bir ev yapımı tarif kitabı bulunan bir mutfak masasında oturuyor.

Kendi tariflerinizin baskısını alarak ve bir tarif kitabı oluşturarak içinizdeki ünlü şefi ortaya çıkarın. En sevdiğiniz yemeği nasıl yapacağınızı bir daha asla unutmayacaksınız ve ayrıca arkadaşlarınıza ve ailenize aktaracağınız bir sürü inanılmaz yemek tarifine sahip olacaksınız.

Güzel bir kitap haline getirilmeyi bekleyen bir aile tarifleri koleksiyonunuz mu var? En sevdiğiniz yemek fikirlerini evde basacağınız tarif kitabına ekleyin. Ayrıca, yiyecek fotoğrafçılığından da hoşlanıyorsanız kitabı kendi resimlerinizle tamamlayın.

Londra'da yaşayan yiyecek ve içecek fotoğrafçısı Natasha Alipour-Faridani, fotoğraflı tarif kitabınızı nasıl oluşturacağınıza dair ipuçlarını ve Canon PIXMA TS3350 Serisi ile Canon Easy-PhotoPrint Editor uygulamasının tarif kitabınızın mizanpajı için sunduğu yaratıcı seçenekleri paylaşıyor.

Natasha, "Canlı renklere sahip tarifler seçmek istedim," diyor. "Yiyecek donuk görünüyorsa yukarıdan kuş bakışı çekim iyi bir seçenektir. Her zaman tabağın kenarı gibi kadrajın dışına uzanan bir parça bulunmasına uğraşırım. Bu, devam eden bir sahneye baktığımız izlenimini güçlendirir."

İster bir aile yadigarı olarak ister yemek tutkunu bir arkadaşınıza hediye olarak, isterse de seyahatlerinizde tadını çıkardığınız yemekleri not aldığınız bir albüm veya günlük olarak gerçekten benzersiz bir kitap oluşturabilirsiniz.

5. Festival havası

Cadılar Bayramı süslemeleriyle süslenmiş bir masanın üzerinde asılı "Happy Halloween" (Cadılar Bayramı Kutlu Olsun) dövizleri.

Aimee, "Pinterest, YouTube, Instagram ve TikTok'ta takip edilecek çok fazla insan var; kelimenin tam anlamıyla her yerdeler," diyor. "Artık elimizde bir şeyler yapmak için ilham alacağımız çok seçenek var."

Aimee; doğum günleri, düğünler, Paskalya, Cadılar Bayramı ve Yılbaşı gibi etkinlikler için eğlenceli el işçiliği fikirleri hakkında "Benim için dönemsel kağıt el işçiliği fikirleri sonsuz ve hepsi nostalji duygusunu taşıyor," ifadesinde bulunuyor. "İnsanlar nostaljik şeyleri her zaman hoş karşılar. Yılın kutlama zamanları gerçekten önemli, özellikle de bu son birkaç yıldan sonra. Bu günler insanları bir araya getiriyor."

Creative Park uygulamasından veya web sitesinden kendi ürkütücü afişinizin, kağıttan balkabağı fenerinizin, Cadılar Bayramı kartlarınızın ve cadı maskelerinizin baskısını alın. Cadılar Bayramı için yazdırılabilir el işleri eğitiminde, hayaleti andıran tasarımlarla tamamlanan yazdırılabilir Tırnak Çıkartmalarımızla kendi Cadılar Bayramı tırnak tasarımlarınızı nasıl oluşturacağınızı bile anlatıyoruz. Ayrıca, bayramın ürkütücü ruhuna gerçekten girmek için kendi kağıt masa süslerinizi veya Cadılar Bayramı çelenklerinizi yapmayı da deneyebilirsiniz.

Daha fazla kağıt el işi fikirleri için bizi Pinterest üzerinden takip edin ve #MadeWithPIXMA etiketiyle tasarımlarınızı sosyal medyada paylaşın.Yazan: Lorna Dockerill

İlgili Ürünler

İlgili makaleler

 • Bir kadın, üzerinde Canon PIXMA yazıcı ve çeşitli el işi malzemeleri bulunan ahşap bir masada otururken Creative Park şablonlarını kesiyor.

  BASKI

  El işleri için en iyi yazıcılar

  Canon, aile projelerinden profesyonel çalışmalara kadar her türlü çalışmanız için mükemmel bir yazıcıya sahiptir.

 • Parlak bir kağıt el işi yalıçapkını, arka planda görünen bitki ve tabloların karşısında bir kişinin elinde duruyor.

  BASKI VE EL İŞLERİ

  Kağıt el işi sanatı

  Sanatçı Zack McLaughlin, bir Canon Creative Park yalıçapkını şablonundan ilham alıyor.

 • Creative Park'ın kenarlık şablonlarının ve bir Canon PIXMA yazıcının yanında açık duran madde işaretli bir günlüğün yukarıdan çekilmiş bir görüntüsü.

  YARATICI BASKI

  Listeleri, planları ve hedefleri yazdırma

  Canon PIXMA yazıcı ile yaratıcılığınızı konuşturun ve yıl boyu organize ve farkındalık sahibi olmaya devam edin.

 • Ahşap bir masa üzerinde duran ve etrafında Canon Creative Park'ın uzay temalı diğer kağıt el işi şablonlarının bulunduğu, kağıt el işinden bir astronot.

  YARATICI BASKI

  El işi güneş sistemi oluşturma

  Creative Park'ın uzay temalı kağıt el işleri koleksiyonu ile bağ kurmak, öğrenmek ve oynamak için zaman ayırın.