Profesyonel fotoğraf baskısında göz alıcı görüntü kalitesi!

Canon benzersiz görüntü kalitesi ve verimlilik sunan imagePROGRAF PRO serisini tanıttı. Yeni imagePROGRAF PRO-2000 ve imagePROGRAF PRO-4000 ile imagePROGRAF PRO-4000S ve imagePROGRAF PRO-6000S profesyonel kullanıcılar için eşsiz bir baskı gücüne sahip


İstanbul, 7 Nisan 2015 – Görüntüleme çözümleri lideri Canon Europe, yeni imagePROGRAF PRO geniş formatlı profesyonel inkjet yazıcılarını tanıttı. Yeni imagePROGRAF PRO-2000 ve imagePROGRAF PRO-4000 , profesyonel fotoğrafçılar ve güzel sanatlar uygulamaları için göz alıcı görüntü kalitesi sunmak üzere tasarlandı. Yeni imagePROGRAF PRO-4000S ve imagePROGRAF PRO-6000S ise hızlı ve güvenilir baskı kapasitesi ile posterler, banerler ve kanvas üzerine baskılar gibi kaliteli baskı alması gereken, iş hacmi yüksek baskı hizmeti sağlayıcıları için üretildi.

Profesyonel kullanıcılar için üstün görüntü kalitesi
12 renkli PRO-2000 ve PRO-4000, Canon EOS fotoğraf makineleriyle çekilen fotoğrafların tam netlikte ve dokuyu mükemmel bir şekilde yansıtacak şekilde baskılarının alınmasını sağlar. Canon’un eşsiz giriş/çıkış teknolojisi ve Crystal-fidelity özelliği sayesinde fotoğraflar çekildikleri kalite ve görünümde, aslı gibi yazdırılabilirler. İki boyutta (24” ve 44”) sunulan PRO-2000 ve PRO-4000’de, yazıcıların Canon EOS dijital fotoğraf makineleriyle bağlantısını simgeleyen belirgin bir kırmızıçizgi ile çekici siyah bir tasarım benimsenmiştir. Yeni cihazlarda yeni geliştirilen LUCIA PRO pigment mürekkebin kullanılması, kritik baskılar alan profesyonel fotoğrafçıların ve grafik sanatçılarının taleplerini karşılarken, şeffaf Renk İyileştirici (Chroma Optimiser) mürekkep, parlak kağıt üzerinde baskı performansını çok daha iyi hale getirir.

Canon Europe, Avrupa Geniş Formatlı Grup Pazarlama Müdürü Mathew Faulkner yeni seri hakkında şöyle diyor: “Canon, profesyonel kullanıcılar için ince detayların ve renk doğruluğunun ne kadar önemli olduğunu biliyor. Artık orta aralık fotoğraf makineleriyle çekilen fotoğraflar dahi oldukça yüksek çözünürlüklü olabiliyor ve görüntü düzenleme yazılımları da kullanılabildiğinden baskının da en yüksek doğruluk ve renk tutarlılığı ile olması talep ediliyor. Yeni PRO-2000 ve PRO-4000 modellerinin güçlü teknolojisi, inanılmaz görüntü üretimi sağladığı gibi modellerin çok az yer kaplaması, bu cihazları her türlü ofis, stüdyo veya tasarım departmanı için ideal seçenekler haline getirir.”

Baskı hizmeti sağlayıcılar için rakip tanımayan verimlilik
İki farklı boyutta (44” ve 60”) sunulan PRO-4000S ve PRO-6000S’nin ergonomik ve kompakt tasarımları ile kullanım kolaylığı sağlıyor; zaman ve yer baskısı altında çalışan grafik sanatları, reklam ve kreatif sektörleri için ideal seçenek olarak sunuluyor. Çok miktarda yüksek çözünürlüklü fotoğrafı ve veriyi kolayca işlemden geçirebilecek kapasiteye sahip, güçlü L-COA PRO motoruyla yeni cihazlar, mevcut imagePROGRAF 8 renkli modellere kıyasla iki kat daha hızlı, poster kalitesinde baskılar alabilirler. Tam bağlantı kapasitesi ve Wi-Fi işlevi, iş yoğunluğu fazla ortamlarda en üst düzeyde verimliliği garantiler.

Mathew Faulkner sözlerine şöyle devam etti: “Gerek baskı hizmeti sağlayıcılar (PSP) gerekse perakende veya eğitim tesislerindeki kurumsal baskı departmanları açısından daha fazla işlem verimi ve istek üzerine baskı alma yönünde eğilimin arttığı yadsınamaz. Şimdi artık sadece yüksek fotoğraf kalitesi değil, kullanım kolaylığı ve verimli medya işleme kapasitesi de ve hatta yüksek hacimli baskı alınması için yüksek hız ve kesintisiz baskı kapasitesi de gereklilikler arasında. Bu temel araçlar güçlü ve güvenilebilir bir geniş formatlı yazıcı gerektiriyor. PRO-4000S ve PRO-6000S modellerinin sunduğu hız, doğruluk ve renk canlılığı bu modelleri ücretli baskı ve kullanım baskısı ortamları için ideal seçenekler haline getiriyor.”

Yeni imagePROGRAF PRO serisinde kullanılan Canon’un özgün çift rulo teknolojisi, kesintisiz kağıt beslemesini ve baskısı alınan sayfaların çıkartılmasını desteklerken, doğrudan USB bellek çubuğundan baskı özelliği ile hızlı ve kolay şekilde baskı alınabilir. imagePROGRAF PRO serisi, hızlı, kesintisiz baskı alınabilmesi için yeni ve daha hassas 1,28” geniş formatlı baskı yazıcı kafası ve yüksek kapasiteli mürekkep tanklarıyla daha da güçlendirildi.

Yeni imagePROGRAF serisi 2016’nın ikinci yarısından itibaren Avrupa'nın her yerinde satışa sunulacak. Yeni imagePROGRAF PRO serisi, 8-11 Mart tarihleri arasında gerçekleşen FESPA Digital 2016’da Canon’un F100-F120 numaralı işlem ile yapılarak tanıtıldı.

Ayrıntılı Bilgi