Canon imagePRESS serisine C8000VP’yi ekledi

Canon, başarılı imagePRESS C10000VP’nin kalite ve verimlilik avantajlarını yeni imagePRESS C8000VP ile daha geniş bir kesime sunuyor


İstanbul, 13 Mayıs 2016 – Dakikada 100 sayfa baskı alabilen, şimdiye kadar Avrupa’daki müşterilere 80 üniteden fazla kurulumu yapılan ve büyük beğeni toplayan modeli imagePRESS C10000VP ’nin başarısını temel alan görüntüleme çözümleri lideri Canon Europe, şimdi de imagePRESS C8000VP üretim baskı makinesini ürettiğini duyurdu.

imagePRESS C10000VP ile aynı geliştirilmiş özelliklerle donatılan C8000VP, dakikada 80 sayfaya kadar sabit hızlarla, bu modelle eşdeğer seviyede olağanüstü kalite, öngörülebilir renk tutarlılığı ve esnek medya işleme kombinasyonu sunuyor. Yeni imagePRESS C8000VP Serisi, 80.000 ila 400.000 sayfa arasındaki önerilen aylık iş hacmiyle yüksek iş hacimleri olan ticari ve kurumsal baskı ortamları düşünülerek tasarlandı. Aylık bazda 1,2 milyona kadar A4 baskısını alabilir.

C10000VP modelini cazip hale getiren yenilikçi teknolojinin sunduğu görüntü kalitesi, renk tutarlılığı ve verimlilik avantajlarının hepsini birden sunan C8000VP’nin bir başka özelliği ise geniş bir medya seçeneğini desteklemesidir. 60 gsm’den (1. hamur) ve 70 gsm’den (kuşe) 350 gsm’ye kadar ağırlıkları destekleyen bu yeni model, yüksek hacimli ve parşömen, film ve sentetik malzemeler gibi karışık medyalı işlerde dahi yüksek çıkış kalitesi sunuyor.

Canon Europe, Profesyonel Baskı Çözümleri Direktörü Mark Lawn bu yeni ürünle ilgili şöyle yorum yaptı: “imagePRESS C10000VP, baskı hacimlerini sürekli olarak artıran ve hız, kalite ve genel verimlilik açısından seviye atlatacak bir baskı makinesi arayışındaki müşterilerin taleplerine karşılık verdi. Bununla birlikte dakikada 100 baskılık bir hıza ihtiyacı olmayan; ancak C10000VP’nin yüksek kalite, güvenilirlik, tutarlılık ve medya işleme kapasitesinde baskı makinesi arayışında olan baskı hizmeti sağlayıcı (PSP) var. C8000VP işte bu kesimin taleplerine bir yanıt oldu.”

Yüksek kalite, çıkış tutarlılığı, güvenilirlik ve medya esnekliği de sektörde etkili kişilerin üzerinde durdukları özellikler arasında yer alıyor ve Avrupa’daki müşteriler imagePRESS C10000VP’nin elde etmiş olduğu başarıyı takdir ediyor.

Dijital baskı araştırmaları firması IT Strategies, Inc.’nin Başkan Yardımcısı Marco Boer şöyle bir yorum yaptı: “Görüntü kalitesi öznel bir ölçümdür; bundan yola çıkarak, dijital baskı teknolojisini analiz etmekle geçen 25 küsür yıllık deneyimin içinde bir boya-toner renkli baskı sisteminde şimdiye kadar gördüğüm en iyi görüntü kalitesinin imagePRESS C10000VP serisinin sunduğu görüntü kalitesi olduğunu söyleyebilirim.”

İskandinavya'nın en büyük dijital baskı şirketlerinden biri olan LOS Digital’ın Genel Müdürü Eirik Andersen ise şöyle dedi: “Canon imagePRESS’teki yılları bulan deneyimiyle yine önemli bir atılım yaptı. 2007 yılında piyasaya sunulduğunda, Avrupa’da imagePRESS için sipariş veren ilk şirketler arasında biz de yer alıyorduk. Ekipmanımızı düzenli olarak yükseltip ve yenileyip her zaman en son sürümü kullanmaya gayret ettik. C10000VP’yi aldığımızda, baskı hızında çok ileri bir seviye elde etmekle kalmadık, o zamana kadar görmediğimiz bir kaliteye de kavuşmuş olduk. LOS Digital, farklı tedarikçilere ait birçok baskı makinesi kullanıyor ve Canon’un imagePRESS C10000VP makinesi baskı kalitesi açısından diğerleri arasında ön plana çıkıyor. C10000VP renk açısından da çok dengeli; son baskı her zaman ilk baskının aynısı oluyor. Ve toner bazlı çalışan baskı makinelerinin hiçbiri dokulu medya üzerine bu kadar iyi baskı alamaz. Kesinlikle sınıfının en iyisi!”

Hollanda merkezli bir ticari baskı merkezi olan Printservice Ede’nin sahibi olan Fred Feij şunları ekledi: “Ticari baskı pazarında pozisyonumuzu güçlendirmenin yollarını ararken; bize baskı kalitesi, üretim verimi ve esnek medya kullanımı açısından ihtiyaçlarımızı karşılayabilecek esnek ve dayanıklı bir çözüm gerektiğini anladık. PRISMAsync iş akışıyla entegre olan imagePRESS C10000VP bu gereksinimlerimizi karşıladığı gibi bize çok daha fazlasını sundu. Yaptığımız yatırımın karşılığı olarak verimlilikte yüzde 50 daha iyi hale geldik ve siparişleri çok daha hızlı bir şekilde hazırlayabiliyoruz. Üstelik hatasız çalışıyor ve yeni işler alabiliyoruz. Birinci sınıf ürünlerle çalıştığımız için artık çok kısa zaman içinde geri dönüş isteyen siparişlerde çok daha ekonomik çalışabiliyoruz.”

Mark Lawn sözlerine şöyle devam etti: “imagePRESS C10000VP’nin geliştirilmesinde müşteri geri bildirimleri belirleyici bir rol oynadı. Bunların sonucunda uzmanlığımızı yeni ve akıllı iş modellerinden aldığımız ilhamla birleştirip uygulamaya koyduğumuzda, baskı hizmeti sağlayıcılarımıza, kendi müşterilerinin değişen ihtiyaçlarına yanıt oluşturabilecekleri kapasiteyi ve güveni sunmuş olduk.”

“Yeni imagePRESS C8000VP’nin de eklenmesiyle kapsamlı renkli baskı makinesi ürün serimiz daha da genişlemiş oldu. Artık her ölçek ve hacim kapasiteden müşterimize, inanılmaz ölçüde geniş medya seçenekleri ve yüksek kalitede renkli baskı verimliliğinde yepyeni bir seviyeyle aynı olağanüstü sonuçları sunarak yardımcı olmayı sürdürüyoruz.”

“Teknolojiye ve hizmete kesintisiz yatırım yapan ve sürekli yenilikler sunan Canon, her ölçekten ve türden müşterisinin, baskının onlara sunduğu eşsiz özellikleri açığa çıkartarak işlerini büyütmeleri için çabalamaya devam ediyor.”

Ayrıntılı Bilgi