Canon FESPA 2017’de canlı üretim yaptı

Canon Europe, Uluslararası Dijital Baskı Teknolojileri Fuarı’nda (FESPA 2017), en yeni baskı çözümlerini tanıttı. 8-12 Mayıs arasında Hamburg’da düzenlenen fuarda sektöründe çığır açan modelleri Oce Colorado 1640 ve Oce Arizona serisini tanıtırken üreticilerin porföylerini geliştirmeleri için de ilham verdi. Canon yeni ürünleriyle FESPA 2017’de canlı baskı yaparak katılımcıların neler yapabileceklerini sergiledi!

Hamburg, 23 Mayıs 2017 – Görüntüleme çözümlerinde lider olan Canon Europe, pazar lideri baskı çözümleri ürünlerini FESPA 2017’de (Messe Hamburg, 8-12 Mayıs 2017) sergiledi ve grafik üreticilerine üretkenliklerini arttırmaları, uygulama portföylerini genişletmeleri ve yeni kârlı gelir akışlarına erişmeleri için ilham sağladı.

FESPA’daki Canon standına (Hall A1, Stand B55) gelen ziyaretçiler, tanıtımı yapılan, Canon’un çığır açan UVgel teknolojisi ile üretilen 64 inçlik rulodan ruloya Océ Colorado 1640 yazıcıyı gördü. Günümüzdeki rulodan ruloya teknolojilerinin mevcut sorunlarını gidermek için tasarlanmış olan Océ Colorado 1640, Canon’un dijital geniş format baskıdaki sürekli yenilik kalıtımını güçlendiriyor. Canon, geliştirdiği ürünlerle, üretkenlik, kalite, uygulama çok yönlülüğü ve sahip olma maliyeti kavramlarını yeniden tanımlayarak afiş yapımcılarının ve grafik üreticilerin işlerini dönüştürmeye yardım ediyor.

Canon Europe, Grafik ve İletişim Grup Direktörü Mark Lawn şöyle konuşuyor: “Gerçek müşterilerin işlerinin getirdiği içgörüler ile oluşturulan Canon UVgel gibi gerçekten yaratıcı teknolojik yenilikler, baskının gücünü tam olarak açığa çıkartmada kritik rol oynuyor. FESPA 2017’ye getirdiğimiz yeni ürünler, üretkenliği en üst düzeye çıkartmayı hedefliyor ve müşterileri farklı alt malzemelerin ve farklı uygulamaların ticari kapsamlarını keşfetmeye heveslendiriyor.”

Océ Arizona’nın da 10. Yılı
FESPA 2017, Océ Arizona serisinin tanıtımının onuncu yıldönümü ile çakışıyor. Bu ürün serisi, kusursuz düzyatak kalitesini ve sert ortamlara baskı ile endüstriyel ve dekoratif baskıda çeşitlendirmeyi, daha geniş bir BHS ve ürün imalatçısı kitlesinin erişebileceği bir fiyat düzeyinde sunarak, binlerce geniş format baskı işletmesinin büyümesini hızlandırdı.

Fespa’da canlı üretim!
Baskı hizmeti sağlayıcıları (BHS’ler) ve dekorasyon ve ambalajlama gibi dikey pazarlarda çalışan şirketler, FESPA 2017’deki Canon standının karşısında, Océ Colorado 1640, Océ Arizona, Océ ColorWave ve imagePROGRAF yazıcıların kullanıldığı geniş baskı uygulamaları çeşidini gördü. Bu ürünler birlikte, geniş format müşterileri tarafından yaratılan, POS ve dış ile iç mekân teşhir grafiklerinden, yüksek kalitedeki fotoğraf ve güzel sanatlar baskılarına, iç dekorasyon baskısından küçük hacimli promosyon ambalajları baskısına kadar olan inanılmaz genişlikteki ürün çeşidini yansıtıyorlar. Ziyaretçiler ayrıca, stantta bulunan tüm teknolojiler için hazırlanmış kapsamlı uygulama albümlerini inceledi.

Canon standına gelen ziyaretçiler ayrıca, DreamLabo üretim mürekkep püskürtmeli fotoğraf yazıcısının ve imagePRESS C750 yaprak beslemeli tonerli baskı makinesinin canlı üretimlerini izledi. Bu cihazlar, sergilenmekte olan geniş format teknolojileri ile birleşerek, müşterilere, geniş ve küçük formatlı baskı çıktılarının nasıl harmanlanabileceğini ve üstün kalitede fotoğraf kitapları ve kişiselleştirilmiş kampanya malzemeleri gibi etkin çok kanallı iletişim sağlayabileceklerini gösterdi.

Canon, stant kapsamındaki üretimi, Canon’un ve Digital StoreFront, ONYX Thrive, Océ AutoPilot, Océ ProCut, ERPA ve Fotoba’nın da dahil olduğu üçüncü taraf çözümlerin entegre iş akışları ile bağladı. Sergilenen tüm teknolojilerin kullanıldığı bitmiş uygulamalar, çok sıkı bir şekilde entegre güzellik ürünleri markası kampanyasında birleştirilerek, BHS’lere ürün yelpazelerini ve müşterilere sundukları değer katan teklifleri genişletmelerini teşvik edecek yeni faaliyet alanları gösterdi.

Sektöre nasıl girilir?
Canon FESPA 2017’de, iki yeni basılmış ‘Think’ guides kılavuzu olan Think Personal ve Think Décor’u da sergiledi. Kârlı büyüme fırsatlarına kılavuzluk eden bu yayınların en yenileri, bu alanlara açılmayı düşünen müşteriler için, Canon tarafından hazırlandı. Kılavuzlar, bu özellikli pazarları şekillendiren ana eğilimler hakkında içgörüler sağlamakla birlikte, bu sektörlere nasıl girilebileceği konusunda pratik rehberlik de sunuyor.

Mark Lawn, FESPA ile ilgili şunları söylüyor: “Biz, müşterilere, yaratabilecekleri çok geniş inanılmaz ürünler yelpazesi ile ilham vermek ve uzmanlığımızı paylaşarak sundukları hizmetleri nasıl genişletebileceklerini göstermek için FESPA 2017’deydik. Her BHS’nin tekil iş beklentilerini anlayarak, yeni çalışma yöntemleri değerlendirebilecekleri alanları araştıracağız. Yenilikçi teknolojiler ve müşterilere değer katmadaki yeni yaklaşımlar desteği ile uygulamalara nasıl ön yargısız yaklaşarak hedeflerini gerçekleştirme yoluna girebileceklerini anlattık. FESPA 2017, bu tür görüşmeleri başlatmak ve iş evrimlerinin bir sonraki safhasına geçerken Canon’un onlara nasıl kılavuzluk edebileceğini göstermek için en iyi yer.”

Ayrıntılı Bilgi