FESPA 2017’nin başrol oyuncusu: Oce Colorado 1640

Canon, markanın UVgel teknolojisiyle üretilmiş ilk ürünü Oce Colorado 1640’ı FESPA 2017’de başrolde sergileyerek Avrupa’daki ilk lansmanını yaptı. Oce Colorado 1640, Mart ayında duyurulduktan sonra 30 adetlik ön sipariş almıştı

Hamburg, 23 Mayıs 2017 – Görüntüleme çözümlerinde lider Canon Europe, Canon UVgel teknolojisi ile imal edilmiş ilk ürünü Océ Colorado 1640’ı FESPA 2017 (Messe Hamburg, 8-12 Mayıs 2017 – Stant A1 B55)’de başrolde sergileyerek, ürünün Avrupa’daki ilk lansmanını yaptı.

Ürünün, Mart başında dünya çapında duyurulmasından sonra sekiz hafta içinde EMEA’daki müşterilerden 30 ön sipariş alınmasından, yeni 64 inçlik rulodan ruloya yazıcıya olan talebin şimdiden canlı olduğu görülüyor. Siparişlerin çoğu, Canon Europe’un doğrudan satış organizasyonları veya köklü geniş format baskı hizmeti sağlayıcıları (BHS’ler) yoluyla alındı. Océ Colorado’nun ilk müşterileri, Océ Arizona düzyatak yazıcılarının mevcut müşterileri ve ağırlıklı olarak köklü tabela ve teşhir malzemesi üreticilerinden oluşuyor.

Canon Europe Grafik ve İletişim Grup Direktörü Mark Lawn, Océ Colorado tanıtımının aldığı ilk tepkileri şöyle yorumluyor: “Canon UVgel teknolojisinin afiş/tabela ve grafik sektöründe yaratacağı etkiden çok heyecan duyuyoruz ve olağanüstü pazar tepkisi bizi çok sevindirdi. Océ Colorado 1640’ın üretkenliği, kalitesi, ortam çok yönlülüğü ve düşük çalıştırma maliyeti, afiş/tabela ve grafik üreticiler için çok ikna edici oldu. Yeni teknolojiye yatırım yapmayı hemen seçen BHS’ler, Océ Colorado 1640’ın becerilerinden ve Canon UVgel’in işlerine getireceği yarardan kesinlikle eminler.”

‘FESPA 2017 fırlatma rampası olacak’
Lawn şöyle devam ediyor: “Canon UVgel teknolojisinin çalışmasını FESPA 2017’den önce gören, birçoğu iç mekân dekorasyon sektöründe olan birkaç Avrupalı BHS, çıktı kalitesine hayran kaldılar ve Océ Colorado yazıcıyı çok çeşitli uygulamalarda kullanabilme fırsatlarını net olarak gördüler. FESPA 2017 bu ürünün fırlatma rampası olarak ideal ve haftanın sonunda çok dolu bir sipariş listesi bekliyoruz.”

Satışına başlandı
Océ Colorado yazıcının FESPA 2017’deki Canon standında yapılacak canlı gösterileri, İngilizce ve Almanca olarak saatte bir tekrarlandı. FESPA 2017’de, Canon Europe tarafından oluşturulmuş entegre güzellik ürünleri kampanyasının parçaları olarak etkinlikte canlı olarak üretilen uygulamalar arasında iç ve dış mekân reklam afişleri, posterler, rulo film afişler, yumuşak tabelalar, zemin grafikleri, tuval ve duvar kaplamaları bulundu.

Océ Colorado 1640, 8 Mayıs 2017’den itibaren EMEA genelinde satışa sunuldu. UVgel’in en önemli yeteneklerinden biri olan ortam çok yönlülüğünü sergilemek için, Océ Malzemeleri Bilgi Merkezi tarafından test edilmiş 100’den fazla ortam ailesi kullanılarak geniş bir uygulama yelpazesi sunuldu.

50 satıcı ile anlaşma yapıldı
Océ Colorado 1640, Canon tarafından seçilmiş ve rulodan ruloya teknolojiler kullanan müşterileri destekleme konusunda değerli uzmanlık katkısı olabilecek yeni ortakların oluşturduğu genişletilmiş bir satıcı ağı kullanılarak da satılacak. Yeni teknolojiyi satmak ve desteklemek için 50’den fazla satıcı ile anlaşma yapıldı. Hedef, sonbahara kadar, genişletilmiş EMEA ağında da en az 70 satıcı olması.

Lateks ve solvent sorununu çözdü
Geniş Format Avrupa Pazarlama Direktörü Pierre-Olivier Esteban, şunları söyledi: “İlk direkt müşterilerimiz gibi, satıcılar da UVgel’in, hali hazırda BHS’lerin kullandığı lateks ve eko-solvent teknolojilerin yarattığı sorunların bir kısmını çözmekte eşsiz bir yeteneği olduğunu anlıyorlar. Canon’un mevcut geniş format teknolojilerindeki kanal ortakları, portföylerini Océ Colorado ile genişletmeye hevesliler. Ayrıca, diğer üreticilerin rulodan ruloya ürünlerini satmakta iyi performans göstermiş yeni satıcılar ekleyerek, ağımızı genişletmekte de hemen başarılı olduk. Bu yeni ortaklar, lider bir görüntüleme teknolojisi markası olan Canon ile çalışmak istiyorlar ve Canon’daki satış ve servis organizasyonumuza güveniyorlar.”

Grafik üreticilerinin üretkenlik beklentilerinin yüksekliğinin bilincinde olan Canon, özellikli satıcı ve danışman ekipleri ile hizmet ağırlıklı yaklaşımını güçlendiriyor. Yazıcı, tanılama sistemi, cihaza uzaktan erişim ve etkileşim analizleri içeren, sınıfında lider bir servis teknolojisi ile donatıldı. Bu teknolojik özellikler, Canon ve ortaklarının sağladığı birinci sınıf müşteri servisi le destekleniyor. Böylece, BHS’lerin kalite, hız, sürekli çalışabilme süresi, ölçeklenebilirlik, güvenilirlik ve maliyet öngörebilme gibi yüksek beklentileri karşılanıyor.

Esteban sözlerini şöyle bitiriyor: “Canon, Océ Colorado 1640 ile, Canon’u geniş format sektöründe bir servis ölçütü haline getiren aynı araçları, bilgiyi ve servis prosedürlerini paylaşarak, ortakları ile işbirliği içinde çalışma yaklaşımını sürdürmektedir. Océ Colorado 1640 satıcıları, müşterilere en yüksek güvenilirliği sağlayabilmekte ve aynı zamanda kendi servis organizasyonlarını da optimize ederek müşteri ilişkilerini güçlendirmektedirler.”

Çift ödüllü ürün tasarımı
Océ Colorado yazıcının yenilikçi kavramı, iki bağımsız önde gelen endüstriyel tasarım ödülü kazanarak onaylandı. Bu ödüller, 2017 iF Tasarım Ödülü ile 2017 Red Dot Ödülü oldu.

Hannover merkezli iF International Forum Design GmbH tarafından verilen iF Ödülü, dünyanın en prestijli ve en büyük tasarım yarışmalarından biridir ve 59 ülkede 2500’den fazla katılımcıdan 5500 girdi alır. Dünya çapında tanınan Red Dot ödülleri de, 40 bağımsız tasarımcı, tasarım akademisyeni ve uzman gazeteciden oluşan bir jürinin test ettiği ve değerlendirdiği 5500’den fazla girdiyi işler.

Océ ürünlerinin 1974 ile 2017 arasında aldığı 56 ödül, ürün kalitesinin, ilgili hedef gruplarının tümünün yararına sürekli olarak geliştirilmesi yönündeki güçlü iradenin kanıtıdır. Baskı teknolojisi ve baskı pazarları son yıllarda dev değişimler geçirerek çeşitlendirmeyi zorunlu kıldı. Tasarım ve teknoloji, zorlukları kabul etmek ama müşteri değerlerini arttırmak için mümkün olan en iyi şekilde kullanılmalıdır. Canon, her zaman değişim liderleri arasında olmuştur ve Océ markası her zaman güven ve güvenilirlik simgesi olmuştur. iF International Forum Design GmbH, Hannover CEO’su Ralph Wiegmann şöyle ifade ediyor: “Tasarım becerisi, pazardaki başarının ana nedeni olarak görülebilir.”

Red Dot Ödülünün kurucusu ve CEO’su Profesör Dr. Peter Zec, şöyle yorumluyor: “Red Dot Ödülünü kazananlar doğru bir tasarım stratejisi izleyenlerdir. İyi bir tasarımın ve ekonomik başarının birlikte gittiğinin bilincindedirler. Eleştirel Red Dot jürisinin verdiği ödül, kazananların yüksek tasarım kalitesini belgeler ve onların başarılı bir tasarım politikası güttüklerinin göstergesidir.”

Canon UVgel teknolojisi ile ilgili daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: http://www.canon.com.tr/thinkdigital/feature/uv-gel-printing/.

Ayrıntılı Bilgi